Wordpress archives - има ли реална полза да се блокират?

Wizard

New Member
Много се чудя дали ще има реална полза от това да забраня в robots.txt и да сложа noindex на архивните страници на wordpress блог??

Вярно че е дублиран контент, но като си мисля че има милиони инсталирани wordpress блогове, google бота би трябвало да знае за какво става дума?!?

Има ли смисъл да слагам noindex, или мога да мина и без?
 
Спомням си за такава история. Един пич беше забранил на Г бота да скролва, чрез robots.txt и отнесе бан. Не се появяваше даже за домейна си - тайпнат в търсачката. Не мисля че това ще ти свърши добра работа. А всъщнос каква е идеята - да не чете контент, който е дублиран ли? Това може да се оправи, като го направиш уникален - а именно, развърти някой друг ред и замести с малко подобни елемента или думи...и си готов. Не е нужно да те плаши това за дублирането. :wink:
 
А всъщнос каква е идеята - да не чете контент, който е дублиран ли?
Еми да, идеята е че текста от поста се показва хем на единичната страница за поста, хем в съответната категория, хем в архивните страници. Т.е. същия текст го има на три страници (с различни урл-и).
 
Ооо, това не е нещо за което можеш да се притесняваш. То си се знае че си е така. А и незнам блог който да не е така. Мисля си че това е не е ак толкова важно, ако говориме за SEO. Може да се съсреточиш въху другите елементи, които можеш да подобриш: контент, тайтъл, мета тагове, линкове, интерлинкване....и т.н. Дублираният контент в тази му форма е неформална единица в целият процес. :wink:
 
Ок, ясно, благодаря за отговорите :wink:

На един СЕО плъгин я имам тази опция за noindex за архивите, и за това се чудех.
 

Горе