Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Верно ако админ панела зарежда бавно в хоста ли да търся проблема?

Или в интернет доставчика. :) А често и в компа.... :)

В случая тук, както и при @Asen Popivanov е ясно, че е от плъгина, но аз имам чувството, че и на някой (който дадох в горния си пост) не му се дават пари за хостинг. ;)
 
Айде, и да споделите как върви с този плъгин. ;) Че като гледам този другия верно нещо са го закучили...иначе на платените му версии може и да има някаква полза, но щом така не дава, не бих се обзаложил, че с плащане нещата ще имат по-розови резултати. :)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Сложих и аз супер плъгина и сега сайта една идея по-бързо.
По настройките нищо не съм барал засега.
 
Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Сложих и аз супер плъгина и сега сайта една идея по-бързо.
По настройките нищо не съм барал засега.

Хм, я, ще вземе да излезе истина, че това е по-добро решение. Супер...важното е, че вече има решение. С колко го забърза? Като %, ако може да прецениш. :)
 
От: Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

поне 15%-20%. Чак го бях отписал тоя сайт, не ми се търсеше проблема. Минах и базата данни с WP Clean Up
Хм, я, ще вземе да излезе истина, че това е по-добро решение. Супер...важното е, че вече има решение. С колко го забърза? Като %, ако може да прецениш. :)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Сложих и аз супер плъгина и сега сайта една идея по-бързо.
По настройките нищо не съм барал засега.

На каква компресация го даде? Защото според различните има различно подобрение в скороста. На mod_rewrite е най-бързо, Legacy page caching не го претпоръчвам.

Верно ако админ панела зарежда бавно в хоста ли да търся проблема?

За бавен админ панел може да има много варианти. Като почнеш от някой плъгин, кеш, лош хостинг, лош интернет, бавен компютър и още куп.

Айде, и да споделите как върви с този плъгин. ;) Че като гледам този другия верно нещо са го закучили...иначе на платените му версии може и да има някаква полза, но щом така не дава, не бих се обзаложил, че с плащане нещата ще имат по-розови резултати. :)

Платената версия не съм яползвал, там може да ги няма проблемите, но пък кой знае... Мен малко ме съмнява да ги няма и там проблемите.

Хм, я, ще вземе да излезе истина, че това е по-добро решение. Супер...важното е, че вече има решение. С колко го забърза? Като %, ако може да прецениш. :)

Аз като ви казвам :D
 
Последно редактирано:
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

На двама колеги от форума сложихме WP Super Cache, ето резултатите:
1) Зареждаше преди с w3 кеша за около 73 секунди, сега с wp super cache зарежда за 21 секунди
2) Зареждаше преди с w3 кеша за 7,5 секудни някъде, сега зарежда за около 5,2 секунди
 
Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

А иначе в тула на гугъл за скорост на сайта ми показва : Мобилни - 64/100 , Компютри - 87. Идеята ми е това добра оценка ли е или трябва да се постарая още :Д

Това е добре....при мен е кураво - 36 и 44, направо не знам. Предупредих човека, да си му мисли. Ако иска добро класиране, ще е трудно нагоре без нещо да се направи за това. :)
 
Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Еми то реално в моя сайт има предимно текст и малко оптимизирани картинки. Значи да не се притеснявам, въпреки че ся разцъквам из WP Super Cache

По принцип е хубаво да ти е в зеленото, но това трудно е стига с някакви такива теми. По-скоро с някакви обикновени html-и. :) Светне ли жълто е ОК, но удря ли червеното не е никак зле, но както казах грейне ли в зелено си е супер. :) Както се вика, няма да блъскаш напразно SEO. :) Ако знаеш, че нещо те цака, не ти е гот. :)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

От 67/100 стана 88/100 за настолни при мен.
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

A на сайт в namecheap.com без този плъгин 38 / 100 Скорост и 48 / 100 Скорост
с плъгина е 39 / 100 Скорост и 49 / 100 Скорост
От 67/100 стана 88/100 за настолни при мен.
 
Re: От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

A на сайт в namecheap.com без този плъгин 38 / 100 Скорост и 48 / 100 Скорост
с плъгина е 39 / 100 Скорост и 49 / 100 Скорост

То и това не е никак добре. :) Ох, не е истина. Някой малък план ли ползваш в namecheap-а? Защото моя човек ползва най-тънкия при суперите и при него или е ъпдейт на плана или минаване на нещо по-добре скалъпено като конфигурация. :)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Колегата VMiloykov се оказа прав както за суперкеша, така и за мнението си, че бавенето дори на админ панела при мен е от темата. Та да си знаете, че една тежка или бъгава тема може да дава забавяне дори вордпрес таблото. Ще се наложи да сменям темата, само се моля да не промени позициите в серпченцето, че аз маменцето му, Гогово!... :)
Сега остава да си харесам някоя безплатна тема, която да става за каталожно представяне на продукти, да я настроя...абе почти отначало го почвам!
 
Безплатна тема с линкове във футъра не знам дали ще е най-добрата опция, ако гониш ранкинг, не че нещо, но аз съм се нагледал на какви ли не скапани линкове във футъра, които доста могат да спънат ранкинга, да не говоря за тези с някакви кофти неща в тях. Дизайнерските изпълнения с доста функционалности обикновено са в графата тежки сайтове, не чак толкова тежки де, но да удариш зеленото с тях, направо си и в майсторство. За това и се предполага, че си си го проучил и ще използваш добър хостинг. ;)

Дано не звуча като някой, който продава, но това в момента го гледам е проблем. ;) Да кажеш, че е нещо огромно, което обхожда цялата база, не е, просто няколко уиджита, които произволно си изнесъл поради идеята, че така трябва да ти изглежда сайта. И като ти даде това с оптимизирането на картинките, си викам, чакай сега, как мога да се оптимизират картинки, които са една 200х100? Могат, но има ли смисъл, при положение, че ок 20К може да ги направиш най много 15К. :) Нали трябва да се разбира и в детайли какво има на тази картинка. :)
 
От: Wordpress CSS & JS оптимизатор - плъгин

Пък сега да се уча как се прехвърля хостинг, че при какви условия е.. Ако реша да прехвърля хостинга далои няма вероятност за някави проблеми? Имам 9 месеца от този хостинг, та ако прехвърля, ще трябва да закупя и хостинг на ново нали? Тъкмо се позиционирах добре в търсачките, а сега отнало!?:cry:
 

Горе