Wordpress + PHPBB

От: Re: Wordpress + PHPBB

Аз просто не виждам, защо някой би тръгнал да си троши нервите да прави интеграция на 3rd party софтуер като phpBB ;)

Ако форумът е в основата на сайта, а блогът е второстепенен е напълно логично да се избере мощен софтуер като phpBB. Познавам го в детайли и доста го харесвам. Няма много автоматики и почти всичко трябва да си правиш ръчно, но е супер. Има огромна база от готови модове, които ти позволяват безкрайна гъвкавост.
 
От: Wordpress + PHPBB

И мен ме интересува нещо наистина читаво за форум на вп, Томов, хайде разиграй се и дай нещо, което наистина е самостоятелно и читаво за тая глупава система :)
Ще си запиша в дебелия тефтер един голям + :)
 
Re: От: Wordpress + PHPBB

Ако форумът е в основата на сайта, а блогът е второстепенен е напълно логично да се избере мощен софтуер като phpBB. Познавам го в детайли и доста го харесвам. Няма много автоматики и почти всичко трябва да си правиш ръчно, но е супер. Има огромна база от готови модове, които ти позволяват безкрайна гъвкавост.

Тук става дума за форум, около основния сайт, а не на обратно ;)

И мен ме интересува нещо наистина читаво за форум на вп, Томов, хайде разиграй се и дай нещо, което наистина е самостоятелно и читаво за тая глупава система :)
Ще си запиша в дебелия тефтер един голям + :)

По-горе съм си казал мнението, ако мислиш да изграждаш форум около wordpress-a. Какво разбираш под самостоятелно - вбюлетин + общ вход с юзер/пасс в wp или?
 
b
Аз просто не виждам, защо някой би тръгнал да си троши нервите да прави интеграция на 3rd party софтуер като phpBB ;)
Има доста причини, които някой би могъл да ти изведе - SEO, дизайн, функционалност, поддръжка на повече модули. Има си ги, но специално мен това ме ориентира, като естествено нямаше това решение тогава или поне не беше толкова добре развито. Но с едно ще се съглася, голямо чупене на глава е да се опитваш да обединиш 2 системи, за да работят като едно. Това е ядски тегаво. Напомня ми на момента, в който бившия ми шеф се опита да обедини 3 системи - CRM: Microsoft Navision, писана на .NET със CMS системата на сайт, писан на PHP и с някакв web приложение, което плюеше лицензи при дадени заявки, но не беше определено PHP. :) Нямаше такова мазило. Ако беше го направил, щяхме всички там да го коронясаме.

Мен ми харесва това bbPress как изглежда, както и какви URL адреси създава. Не изглежда зле на пръв поглед. А не се ли кара с базата на обикновения WP модул? Или по-адекватно да си задам въпроса - не пречи ли на основната инсталация на WP, защото реално мисля, че ще създаде повече база данни от другата част. Ктомов, случайно да си имал такива наблюдения. Аз лично едно време не го инсталнах, защото се сдуха някъде при третирането му като истински форум. Както казах, беше отдавана. Ще ми се да чуя нещо положително. Пък да си кажа честно, не съм го виждал на сериозни сайтове, като комюнити част от тях.
 
Re: От: Wordpress + PHPBB

Пак не разбрах какво точно търсиш.
То няма бе....мисля, че са отделни юзъри. И като цяло става дума за форум и сайт - едното със сигурност ще е двигателя. В повечето случаи това е часта, която генерира повече контент.:)
 
От: Wordpress + PHPBB

Баница с късмети търсим аз.... :) Кажи ти кой плъгин би турил на гпупав вп, дет искаш да е 100% интеграле и да не ти се меша в логин системата :)
 
Re: От: Wordpress + PHPBB

Първо да отбележа, че последният път когато ползвах bbPress беше преди година, а от тогава на сам, като им гледам девелъпмънт лога са се случили доста неща и промени, най-вече в положителен аспект.

bbPress е перфектно решение - 5 или 6 допълнителни таблици се създават на основната база данни. Нямаш проблеми с различия между потребителите и потребителските полета, всичко е централизирано. Както казах работи с голяма част от кеширащите плъгини без проблем, освен това има повече от достатъчно модули с които да си накичите инсталацията.

По изредените неща по-горе:
1) SEO - bbPress работи със Yoast seo plugin-а. Като цяло структурата на самият форум не се различава особено много от тази на Wordpress
2) Дизайн - какво по-хубаво да имаш дизайна на форума ти като този на главният ти сайт? С bbPress това нещо е елементарно.
3) Функционалност - тук вече е малко по сложен въпрос, защото "функционалност" е много обширно понятие ;)
4) Поддръжка на повече модули - да, наистина в по-голямата част от форумните системи на пазара, допълнителните модули са в изобилие, тук са само 94, но пак трябва да се пресметнат плюсовете и минусите. Също така не е лошо да се обърне внимание, дали наистина форума ще има нужда от някоя допълнителна екстра и каква точно ще е тя.

Баница с късмети търсим аз.... :) Кажи ти кой плъгин би турил на гпупав вп, дет искаш да е 100% интеграле и да не ти се меша в логин системата :)

Форум към WP инсталация? bbPress.
 
Да, точно за това говорех. Имаше нещо, което не ми се понрави още преди година и от тогава не съм гледам до къде са стигнали с развитието на този софтуер. Видях, че наистина не се различава структурата по нищо от стандартния WP, видях по по URL адресите. Да, за дизайна е ОК, но имаш ли наблюдения дали някой купен (професионален) или създаден от графичен дизайнер и интегриран ще може да се интегрира и на двете платформи. То реално е една, но все пак говорим за 2 ядра тук. А за функционалност се има в предвид по-скоро дали е ако не на нивото на някой мощен форумен софтуер, то поне да отговаря на 70% от функциите, които се предлагат от тях. Верно е, че е широко понятие, но все пак е редно и да не липсват някакви неща, които да са точно "форумни дреболии". И аз съм на принципа "като не ти трябва, не го слагаш', защото реално може да натовари системата допълнително, като в този случай няма да има голяма ползва, а само проблеми.

П.П: Темата става доста голяма, дано разнищим всичко около този софтуер, защото реално доста хора са на WordPress, а някои от тях се замислят за нещо като общество към него. Аз лично в момента го мисля, за един от сайтовете, които са актив на форума. За това ми стана интересно и продължавам да дълбая. :)
 
Re: От: Wordpress + PHPBB

Добро и на теб да е :)

Хайде, добро да е и на всички нет-бръмчалки :D
Айде успехи и да се похвалите, защото май мисля, че ще има повече хвалебствия от колкото негативи и хранилка. Поне в началото с настройките ще си има греди, но това е нормално почти при всяка система. Няма начин. Гледайте да сложите и тема, за да видим, че и така се държи стабилно. Само не прекалявайте с плъгините, че да не клекне млад-млад. :)
 
От: Wordpress + PHPBB

Е нема начин да нема плъгини. ВП без плъгини става само за писане на стихотворения :D Нали се пак се опитваме да правим сайтове на вп, колкото и да е трудно. Плъгините са единственото нещо, което помага на вп-то да се конкурира с останалите цмс-и за фумкционалност :wink:
 
От: Re: Wordpress + PHPBB

bbpress-a не е лош, но няма възможностите на phpbb :)
Ще са два различни логина вероатно.. Но първо ще пробвам с това, което каза ktomov

Що ли ми се струва, че имаш проблеми с бисквитките? Логнат си във форума, но нямаш достъп до основния сайт, така ли или аз нещо съм объркал и не съм разбрал?

1) Сложи следния ред в wp-config.php:
define('COOKIE_DOMAIN', '.xn--1001-t4dgub3g.eu');

2) Излез от форума (log out) и от wordpress-a.

3) Изтрий бисквитките на браузъра ти (за всеки случай)

4) Влез пак в сайта с потребителското име и паролата на администратора. Би трябвало със същия логин да бъдеш логнат при посещение на форума.
 
От: Wordpress + PHPBB

Пробвах и по този начин и пак не ме вкарва.. :)
Ще го даваме сайт WP + форум phpbb на две отцелни регистрации.
Като регистрацията за форума се чудя дали да е с мейл потвърждение освен капчакода?

Поздрави
 
От: Wordpress + PHPBB

За регистрации ползвай Q&A Captcha или ReCaptcha. И двете ги има вградени. И задължително с мейл потвърждение.
 
Да, точно за това говорех. Имаше нещо, което не ми се понрави още преди година и от тогава не съм гледам до къде са стигнали с развитието на този софтуер. Видях, че наистина не се различава структурата по нищо от стандартния WP, видях по по URL адресите. Да, за дизайна е ОК, но имаш ли наблюдения дали някой купен (професионален) или създаден от графичен дизайнер и интегриран ще може да се интегрира и на двете платформи. То реално е една, но все пак говорим за 2 ядра тук. А за функционалност се има в предвид по-скоро дали е ако не на нивото на някой мощен форумен софтуер, то поне да отговаря на 70% от функциите, които се предлагат от тях. Верно е, че е широко понятие, но все пак е редно и да не липсват някакви неща, които да са точно "форумни дреболии". И аз съм на принципа "като не ти трябва, не го слагаш', защото реално може да натовари системата допълнително, като в този случай няма да има голяма ползва, а само проблеми.

П.П: Темата става доста голяма, дано разнищим всичко около този софтуер, защото реално доста хора са на WordPress, а някои от тях се замислят за нещо като общество към него. Аз лично в момента го мисля, за един от сайтовете, които са актив на форума. За това ми стана интересно и продължавам да дълбая. :)

Тук вече отиваме на вълна community, а в този случай ще е най-добре да се ползва buddypress + bbpress. До преди 2 готовите темплейти бяха малко, за това и по-голямата част от хората, ръчно си напасваха нещата, което не е кой знае колко сложно. Работа за 2 дни. В момента нещата са коренно различни. Има готови теми с всичко нужно за да започнеш свое community

http://ghostpool.com/wordpress/supermassive/ - самата тема
http://ghostpool.com/wordpress/supermassive/forums/ - bbPress интеграцията

Разгледай в themeforest с ключови думи bbpress или buddypress.
 
От: Wordpress + PHPBB

А тоя bbpress убао работи добре с Yoast, ама аз като съм с AIO и не мисля да го махам, как да го подкарам..
Активирам плъгина и просто не се появяват настройките му, т.е. нищо не се случва..
Първият проблем може би бе, след малко четене, че липсвало admin, щото бях го изтрил, ок..
Сега пък май било давало конфликт с AIO плъгина, пак може би..
Та този проблем е широкообхватен като гледам чуждите форуми и въпреки всичко като разработка на самия wordpress, пак не са отделили много време на оправят май подобни бъгове, за да се показва коректно.
Когато ми се показа пък след като изключих AIO-то и кликнах да го настроя .. "Шмекеруваме ли".. ДееумН
 

Горе