WorpPress форма, пращаща мейли на 2 стъпки

Blinky

Owner
Здравейте, хора. Как е? :) Абе някой случайно да е интегрирал такова животно. Контакт форма, може би Contact form 7, която освен да е на две стъпки, което се поддържа, всяка една стъпка да изпраща мейл. Да речем, в началото имаш мейл, име, телефон, и даваш събмит, след това отиваш на следващата форма и попълваш други полета (може би незадължителни), и пак дава събмит. А ти получаваш два мейла (а по-добре един с всичките данни). Но идеята, ако не иска да попълни втората стъпка все пак да има някакъв лиид от първата стъпка. Дано съм бил ясен.
 
Защото предполагам,че правиш някакви steps, просто направи 2 коренно различни форми, на първата форма смени бутона да не е изпрати, а да е 'Напред', и потребителя няма да знае, че 1st step праща мейл също. Как не праща мейли? Ако са 2 отделни форми и едната не праща мейл, значи проблема е във формата, не във 'стъпките'
 
Браво, и първият резултат е с алтернативи на contact form :rofl: . Степърите не вършат работа, защото няма да пратят мейл при next step, а мейла ще е накрая при финала. Поне да четеше. И специално за такива неща, е глупаво да се търси в гугъл, щото е претъпкано с всезнайни индийски и пакистански блоГЪРИ, дет те 'учат' как да си направиш сайта и какви плъгини да наблъскаш.
 
Браво, и първият резултат е с алтернативи на contact form :rofl: . Степърите не вършат работа, защото няма да пратят мейл при next step, а мейла ще е накрая при финала. Поне да четеше
Алтернатива или модул за CF7? Всичко се настройва.. неграмотник :) ти си технически неграмотен, просто като пояснение
 
И как ще настроиш 1 форма да праща 2 пъти мейл, с един <form>. Като тези степъри предимно ползват Wizard StepJS. Ако ще го настройваш, накрая ще стигнеш до извода, че ти трябват 2 форми.
 
Да, реално са две стъпки. Две коренно различни викаш. С редирект, да, това може да свърши работа като логика. Мерси. :)
Да, но праща само от първата. Или така ми беше обяснено. :)
 
Да дам отговор тук. Тъй като Единственото решение е да се препраща след събмит (в моя случай), се осланям на това решение с редикеркт с JS:

JavaScript:
<script>
document.addEventListener( 'wpcf7mailsent', function( event ) {
    location = 'https://www.example.com';
}, false );
</script>

Разбира се тайминга на редиректа не ме вълнува, но ако някой иска, може да сетъпне и този параметър. ;)
 

Горе