WP ограничаване достъпа на клиента в административния панел - техники

Fix

New Member
Здравейте,

Виждам, че доста хора се занимават с продажба на сайтове, базирани на WP. Бих искал да попитам, как прехвърляте готовия сайт на клиента (фирмата)? Какъв достъп оставяне на клиента? Какви техники използвате, за да ограничите достъпа му, примерно да обновява темата или ядрото на версията на WP? Или да инсталира допълнителни плъгини.
Прочетох в документацията, че има роли, които могат да се зададат: http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities
Но има хора, които си пишат собствени функции, които извършват рестрикциите. Аз все още навлизам в тази система и подобна информация ще ми е много полезна.
Ще съм ви благодарен, да споделите вие какви техники използвате!
 
От: WP ограничаване достъпа на клиента в административния панел - техники

Когато предоставям сайт изграден на WP на клиент и няма да поддържам сайта му го давам с пълен достъп, без никакви ограничения. Защото все пак си е негов и трябва да има достъп до всичко. Когато обаче има и поддръжка му давам редакторски профил, т.е. такъв достъп, че да не повреди нещо или да не направи нещо без да знам(все пак отговарям за това сайта му да работи без прекъсвания).
 
Като цяло, първо се представя на клиента това, което му е създадено и всичко около сайта - нещо като мини представяне, което мисля, че е задължително, защото реално иска да пробва продукта и какво купува, нали? После се пращат или дават на място достъпа и администрирането изцяло вече е негово задължение, ако няма нещо допълнително от рода на няколко месеца / година поддръжка. И това след всички довършителни работи. От време на време, когато някой полюбопитства повече, създавам допълнителен админ акаунт, но изрично предупреждаваш, че промени направени от него няма да коригираш. А това лесно се доказва с логовете в администрацията. ;) да си знаят. ;)

Няма нужда от някакви схеми. Все пак уж имате договорики, нали? а и нямат работа докато го разработваш сайта. Не знам защо им даваш, това в повечето случаи спъва работа, да не кажа, че някои те връщат много назад. Веднъж съм го правил и беше филм. Какъв е случая при теб, за да видя какво мога по-конкретно дати предложа. ;)
 
От: WP ограничаване достъпа на клиента в административния панел - техники

Има един plugin: https://wordpress.org/plugins/developer-mode/ . Погледни дали ще ти свърши работа.
Тествал сън го до WP версия 3.9.3 - работи.
За по-новите версии- не знам, не съм пробвал.
 
От: WP ограничаване достъпа на клиента в административния панел - техники

И този плъгин е идеален за подобно ограничаване на достъпа:
WP Admin UI Customize
Превръща админ панела в това:
dashboard-final1.png
 
От: WP ограничаване достъпа на клиента в административния панел - техники

Много ви благодаря за идеите!
Точно това ме интересуваше.
 

Горе