WP тема и/или плъгин за продажба на курсове с членство за период

Blinky

Owner
Здравейте, група. Мой познат иска да си прави сайт за курсове, които ще са затворени видеа в секция, която ще е достъпна само за платили си потребители, сигурно с PayPal и Paysera и си търси тема, или плъгин към Woocommerce-а му, като да има възможност да избира период (а може и да са отделни продукти - месец, 6 месеца, година), да го реже клиента като му изтече събскрипшъна и да има вътрешна секция като се логнат, в която да си гледат видеата. Идеята е, че ще бъде изцяло информационен сайт, но вместо да слага някакви рекламки е решил да си продава уроците. Та, ако някой се сеща за тема, плъгин към woocommerce или нещо комбинирано, ще е супер. Скоро не съм попадал на нещо кой знае какво в тази насока.

Това ми беше едното предложение към него: coaching.thimpress.com

Ако някой се сеща за нещо по яко, ще е супер. А ако може да си направи вече сетъпнатия Woocomerce да изпълнява тези задачи. Питам, защото някой е по запознат от мен в тази област. Благодаря предварително.

:)
 
Това разглеждал ли си? https://thrivethemes.com/ За WP точно свързано с каквото търсиш е и съм супер доволен.

BTW https://www.predpriemach.com/threads/Споделям-лиценз-за-thrive-suite.88576/ Бях я забравил тази тема. :)

Едит: по-конкретно: https://thrivethemes.com/use-cases/course-creator/
Това покрива ли това, което написах? Може ли тогава. Ще е супер, ако го зарадвам.
 
Това покрива ли това, което написах? Може ли тогава. Ще е супер, ако го зарадвам.

Е не знам какво точно иска да прави твоя човек.

Разгледайте им сайта и какво точно представлява. За курсове според мен е перфектно. Вместо да търсиш 1000 добавки за различни функционалности всичко ти е заедно в кюп.
 
Е не знам какво точно иска да прави твоя човек.

Разгледайте им сайта и какво точно представлява. За курсове според мен е перфектно. Вместо да търсиш 1000 добавки за различни функционалности всичко ти е заедно в кюп.
Да, това го видях, как се поръчват ми е въпроса и дали имат някакъв начин за подновявания, и да уведоми курсиста и съответно собственика за изтекъл акаунт. Някакъв проект имаш ли да погледна. Мерси много още веднъж.
 
Точно този кейс не съм се замислял хваща ли, но съм почти сигурен, че има как да се направи.

Жив нямам. Почти съм си направил първия курс ама пусто прокрастиниране ме бави.

Ако искаш дай да закачим един лиценз на някакъв тестов сайт и си го разгледайте?
 
Сега видях, че и лицензите са намалили като бройка. Нищо де, ако ви хареса ще измислим нещо.
 
Може и patreon със плъгина им да скриваш нещата, които са само абонирани.
 
И може би и това, ако не се случи със събскрипшъна:


Аз съм го подхванал с Thrive Apprentice + Woo + Stripe. Варианти бол с Wordpress. :)
 
И може би и това, ако не се случи със събскрипшъна:

Най-чистото, лесно за работа и професионално решение е Wishlist Member - https://wishlistmember.com Правил съм същото като авера ти и минах през почти всички плъгини и тея интеграции с Woo са малко дървени. Wishlist мембъра за момента е най-доброто, но приятеля ти ще трябва да отдели 2-3 дни да разучи системата, защото опциите са доста :)
 
Най-чистото, лесно за работа и професионално решение е Wishlist Member - https://wishlistmember.com Правил съм същото като авера ти и минах през почти всички плъгини и тея интеграции с Woo са малко дървени. Wishlist мембъра за момента е най-доброто, но приятеля ти ще трябва да отдели 2-3 дни да разучи системата, защото опциите са доста :)
Това май му идва прекалено адванс според мен. Доста е голямо, а и не съм сигурен, че всяка година ще иска да подновява.
 
Това май му идва прекалено адванс според мен. Доста е голямо, а и не съм сигурен, че всяка година ще иска да подновява.
Може да потърсиш из Codecanyon за еднократно плащане, ама в крайна сметка ще се върнеш на WishlistМember. Успех.
 
Може да потърсиш из Codecanyon за еднократно плащане, ама в крайна сметка ще се върнеш на WishlistМember. Успех.
Намерих май работеща комбинация, но ще я преслушам тия дни, като имам съдържание. Thrive Apprentice + Woo + PayPal / Paysera май ми звучи добре. Дано стане. :)
 
Намерих май работеща комбинация, но ще я преслушам тия дни, като имам съдържание. Thrive Apprentice + Woo + PayPal / Paysera май ми звучи добре. Дано стане. :)
Ай дано. Пусни после линк тук или на ЛС да видим как е станало, че съм на вълна мембършипи.
 
Няма ли да е една идея по-добре и изчистено ако проекта се изгради на Laravel или Symfony ?
Не мисля че ще отнеме повече от 4 - 5 дни да се изгради и тества.

Също така плащанията да минават само през PayPal ми се струва много ама много съмнително ...
При 2 - 3 диспута и акаунта заминава в локдаун за 2 - 3 седмици.
 
Няма ли да е една идея по-добре и изчистено ако проекта се изгради на Laravel или Symfony ?
Не мисля че ще отнеме повече от 4 - 5 дни да се изгради и тества.

Също така плащанията да минават само през PayPal ми се струва много ама много съмнително ...
При 2 - 3 диспута и акаунта заминава в локдаун за 2 - 3 седмици.
Ще има сигурно и Paysera, но реално диспутите са крайни, след като в сайта изрично е споменато, че има 30 days money back guarantee. Рядко се стига до диспути, това е, ако се запънат двете страни, което ще е глупаво и биха се сговнили нещата с всеки една пеймънт, ако се процедира с "рогата напред".

Колкото до Ларавела, човека иска сам да си го управлява и да е на нещо, което разбира, и според мен определено не е в рамките на 4-5 дни. Но не съм вдигал нещо на тези фреймурци, така, че може и да не съм прав. Правя само сравнение с други.
 

Горе