WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

..."В държавата ни клета БКП командва всичките прасета
А пък бате Бойко престъпниците хваща, но с комуняги хич не се захваща"

.......................

Луд бил а ?

Луди са тези които му се присмиват вместо да се поучат от него как трябва да се отнасят към незаконната комунистическа власт и нейните институции, а именно като към долнопробен Задунайски Колониалн Кенеф...... и да го използват по предназначение
БКП не съществува. Управляващата ГЕРБ е про-западна демократична партия, член на Европейската народна партия (дясно-център). Кое им е комунистическото - структурата, управлението, идеите, действията?

Като го гледам горкият човечец на какво прилича, ако такива са всички борци срещу системата, единственият вариант тя да бъде победена е, ако умре от смях.
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

redrum, с риск да те обидя ще ти кажа, че говориш пълни глупости. И така един изтрещял се оказва по-запознат от теб със ситуацията в държавата ни.
ГЕРБ може да се титулува както иска и да пуска постери с каквито си иска идеи, но ето какъв е резултатът. Масови арести (малко на съд, още по-малко осъдени), тормоз над невинни хора (какъвто е и случая) и критики от Европа, че държавата нито се преборва с организираната престъпност (защото реално не се бори с нея), нито има про-западна съдебна и правоохранителна система. Тук закони няма (този случай е доказателство). Делата се мотаят с години, а съдът в Страсбург се чуди как да насмогне на всичките нарушения на държавата спрямо гражданите.
Представи си, че решиш да отвориш бизнес. В един момент идват и ти задигат всички производствени машини, касови апарати, компютри и каквото още им дойде на ум на основание проверка по сигнал. Само дето тази проверка продължава минимум половин година, а ти нямаш никакви права (това не е майтап) и естествено фалираш. По-обикновеният случай е случаят на този човек. Просто те тормозят, разграбват и сплашват всички около теб, пък после ти иди работи (с кого?). Това не е прозападно, нито продемократично, нито в стила на свободната пазарна икономика. По нищо не се различаваме от ситуацията от преди 1989-та освен по телевизора, по който ни заблуждават, че има разлика.
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

И кво е решението? Да праим песни по цял ден? Тъй ли?
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Да не забравяме и явлението "култ към личността". Ежедневното рязане на ленти е част от него, както и съпътстващите вълни от хвалебствени репортажи. Обектите могат да заработят и без до отиде премиерът до тях, който вместо да си губи времето с глупости, може да го използва, за да си изпълнява същинските задължения по управление на държавата. Пример за друга страна с подобно нещо е Северна Корея. И те са гладни, и тях ги лъжат медиите, и при тях го има вождът, без който слънцето не би могло да изгрее на сутринта. Ако сегашната власт се запази достатъчно дълго постепенно ще ни бъдат наложени същите ограничения, на които се "радват" и севернокорейците. Просто тези неща отнемат време и не стават изведнъж. Дори комунистите като са дошли на власт след 9 септември не са наложили пълна цензура и ограничения веднага. Две години след това дори е имало опозиционни вестници все още. Но сме забравили историята си и затова сме осъдени да я преживеем отново. Моята прогноза е, че ако ГЕРБ получи и изпълни втори мандат ще станем свидетели на такава цензура и терор, каквито не са виждани и през 45-те години комунистическо управление. Разбира се всичко ще бъде изпълнено в името на добруването на народа, но пътят към Ада е постлан с добри намерения...
 
Какво е демокрацията?

Аз от известно време мисля над това какво е демокрацията и каква е разликата между България и Англия примерно що се отнася до демокрация.

Отначало ми хрумна следното нещо, което съм го видял като разлика - в Англия ако някой голям, държава ли, фирма ли започне да мачка някой малък, малкия няма да стои с наведена глава, а ще се бори пък каквото ще да става. Тук 'преклонена глава сабя не я сече'.

Обаче след това видях, че не мисля на правилната основа. И тук има хора, които се борят за правата си, но разликата между цивилизованите демокрации и нашата действителност е в друго.

Тук ако започнат да мачкат някой и той се опита нещо сам да рита срещу ръжена просто няма да постигне нищо, и на запад времената са били такива, че ако някой сам се опита да рита срещу ръжена го мачкат. И тук идва разликата, прехода от средновековното мислене към истинската демокрация с права за малките.

Ако някой се бори на запад, останалите го подкрепят, защото знаят, че те са следващите иначе. Тук ако някой го мачкат средновековното мислене е - абе аз нали съм добре, глей го тоя как са го смачкали, баси смотаняка отделил се от стадото.

И така се прави държава според мен, която да се грижи за малките и да взема от големите. Като малките се подкрепят едни други.

***​

Изкушавам се да сложа два цитата:

"С дивашки викове сганта дойде в града. Той беше по-пуст и по-мълчалив от едно парясано гробище. На мегданя побиха трофея.
Само един човек се мяркаше там, като един призрак.
Той беше Мунчо.
Като позна главата на любимия си Русияна, той вторачи яростни, безумни очи в нея и изригна, в един дъжд от плюнки, една колосална попръжня против Мохамеда и султана.
Обесиха го на касапницата.
Тоя луд беше единственият човек, който се осмели да протестира. "

Иван Вазов - "Под Игото"

***​

— Не зная — каза Румата. — Може и да са го заклали. Ти по-добре помисли за друго, ковачо. Ти си гол като тояга, но такива тояги като тебе в града са около десет хиляди.
— Е? — каза ковачът.
— Помисли си — сърдито каза Румата и си тръгна.
Друг път ще измисли нещо, рано му е още да мисли. А като че ли нямаше нищо по-просто от това: ако десет хиляди такива ковачи се разгневят, когото си искат могат да направят на мекица. Но все още им липса гняв. Имат само страх. Всеки за себе си, бог за всичките.

Аркадий и Борис Стругацки - "Трудно е да бъдеш бог"

***​

И кво е решението? Да праим песни по цял ден? Тъй ли?

AlanFort, ако имаш нещо практично наум наистина бих ти бил благодарен да го споделиш! Наистина ти ценя мненията и ги чета с интерес.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Test
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Съвсем ясно е, че човекът не е съвсем добре с главата. Познавам хора като него - умни са, кадърни, но психиката им не е наред и не могат да се впишат в обществото. Имам подобен братовчед - изчел е всички книги в градската библиотека, вещ е по всички въпроси и теми, но не може да се задържи на работа никъде повече от седмица. Още на втория ден започва да дава акъл на всички около него, никаква толерантност към хората, никаква маневреност, дипломация. Това си е чиста проба асоциалност, невъзможност да се впишеш в обществото и да живееш нормално в него. Сайта му е подобен на моя първи сайт - и аз навремето съм се учила да работя на Правец 16. Само че всичко върви напред. Ако не можеш да вървиш в крак с времето, то те изхвърля зад борда. Човека ми е набор. Напълно го разбирам. Много мои набори отказаха да разберат света, който ги заобикаля и сега постоянно се оплакват, че са без работа, че не успяват да се реализират никъде. Или се адаптираш, или загиваш, това е.
Ако сте толкова филантропски настроени, намерете го човека, дайте му работа, да изкара някой лев.
 
От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

И кво е решението? Да праим песни по цял ден? Тъй ли?

Всеки прави каквото може. Проблем е ако нищо не прави. Явно това е неговият начин. Моят начин за борба с тези е друг, но явно и неговият дава резултат. Може на пръв поглед да изглежда "изкукуригал" (това парче най-много ме накефи), но вдигна медиен шум и вече няма как да го тормозят тайно (с бонус секретен арест). Казано накратко - обърнаха му внимание, защото не мълчи. Изводът от всичко това е "Не мълчи, за да те чуят!".

Относно изказването на Test:
И аз съм на сходно мнение. Първанов не случайно беше казал, че в България телевизорът е победил хладилника. Само дето аз телевизия рядко гледам, а до хладилника се отбивам по-често (биологични нужди).

За rak:
Така ли ми се струва или не четеш. Не забелязах човека да се оплаква, че няма работа, а че му пречат да има. В това населено място работата е малко. Ако кандидат работодателят се почувства застрашен, че и на него може да му се случи нещо подобно, а познай дали ще го наеме? Тук кадърността и социалността нямат никакво значение.

За Alf:
Добре казано. Точно затова този човек се бори както може дори да изглежда комично. Вместо да му се смеем трябва първо да преценим дали е прав (според мен е прав) и ако е така, да се види как да му се помогне.
 
Последно редактирано:
От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

За rak:
Така ли ми се струва или не четеш. Не забелязах човека да се оплаква, че няма работа, а че му пречат да има. В това населено място работата е малко. Ако кандидат работодателят се почувства застрашен, че и на него може да му се случи нещо подобно, а познай дали ще го наеме? Тук кадърността и социалността нямат никакво значение.

Не става въпрос за това, дали се оплаква или не. Става въпрос за друго - защо не е намерил реализация на способностите си. Ако не може да намери работа там, където живее, ще отиде другаде. Това се казва приспособимост. От много време и интернет е начин за препитание - защо не го е разработил, след като има умения? Казвам го отново - познавам такъв тип хора, много са умни, но не могат да се впишат в обществото. Това си е психически проблем, когато човек възприема всички наоколо като виновни за собствените му проблеми.
Добре - предлагам ти точно на теб един експеримент - намери го, дай му някаква работа и виж как ще работи той с тебе - гаранция че ще те изкара от кожата и ще се скарате яко накрая.
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Според мен човека е много прав да си търси правата по всякакъв възможен начин.
Щом не са му обръщали внимание от институциите много ясно, че ще потърси помощ медийно и подкрепа от съграждани.

Това, че бил изкукал или не изкукал не е критерий за съдене на някой.

@rak
Това, че що не се бил реализирал и тем-подобни неща. Човек се реализира ако има възможност за да се реализира.
В бг. реализацията не е въпрос на упоритост или настоятелство, а въпрос на късмет.

За това: "не могат да се впишат в обществото", повечето от най-големите учени по света са били и са а социални хора не можеш да ги виниш за това, и все пак са направили огромни открития за човечеството.
 
От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Не става въпрос за това, дали се оплаква или не. Става въпрос за друго - защо не е намерил реализация на способностите си. Ако не може да намери работа там, където живее, ще отиде другаде. Това се казва приспособимост. От много време и интернет е начин за препитание - защо не го е разработил, след като има умения? Казвам го отново - познавам такъв тип хора, много са умни, но не могат да се впишат в обществото. Това си е психически проблем, когато човек възприема всички наоколо като виновни за собствените му проблеми.
Добре - предлагам ти точно на теб един експеримент - намери го, дай му някаква работа и виж как ще работи той с тебе - гаранция че ще те изкара от кожата и ще се скарате яко накрая.
Това, че все още не е умрял от глад е доказателство, че се е приспособил и е оцелял. А това, че няма умения, които ти очакваш да има не е негов проблем. Явно може да прави елементарни сайтове за по 100лв (надали това му е основния занаят), а другите му умения не ги разбрах (в репортажа не каза за каква работа е кандидатствал). Аз лично зарязах българските работодатели не само по причина, че не могат (или не искат) да плащат достатъчно, а и за да не мога да бъда тормозен (т.е. да бъдат тормозени работодателите ми) по начина, по който тормозят много хора като вече споменатия герой на темата. Ако някой намери от някъде негов mail адрес бих бил благодарен. Благодаря предварително на който успее както и на тези дето ще се пробват без успех.
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Той има форма за контакт на сайта си, пиши му там. Покани го във форума, може тук да му излезе късметът. Както гледах в сайта му - създал е самоучител по английски, така че нищо чудно да го знае, което ще му е от полза.
 
От: От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

... намери го, дай му някаква работа и виж как ще работи той с тебе - гаранция че ще те изкара от кожата и ще се скарате яко накрая.

Ето затова ако колекционирам нещо, това са гледни точки. Медала съм разбрал, че има повече от 2 страни и е сфера всъщност и всеки я гледа от различно място. На мен примерно тая възможност не би ми хрумнала. До тук исках да кажа просто - благодаря за другата гледна точка, личи си житейския опит как има какво да даде като допълнителни поводи за размисъл.

От друга страна обаче дори и да се окажете права, че човека е асоциален, това пак по никакъв начин не оправдава някакви хора с власт да го тормозят с години по някакви турбо измислени поводи, че бил качил снимка и н'ам какво си, защото другарчето им искало сайт безплатно.

--

Ако някой намери от някъде негов mail адрес бих бил благодарен.

имейла му го има на сайта му - http://vladilovech.narod.ru/ - горе, има и скайп
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Този човек много ми напомня за един, който преди време се беше играл в Стани богат. Човека беше много начетен, много интелигентен, но си личеше че има някакви проблеми с психиката. Живееше в крайна бедност с майка си. Гадовете от Стани богат, за които съм сигурна че манипулират въпросите и като усетят, че някой върви към победа го прецакват с някой тъп въпрос, точно така и направиха - пуснаха му въпрос, който не би могъл да знае по никакъв начин. От 25 000 падна на 5 000. После след като играта му приключи помоли да му пуснат въпрос за 100 000 - отговори вярно. И беше щастлив - това било една от мечтите в живота му - да отговори на въпрос за 100 000 в Стани богат. И той беше от моето поколение. Мъжете от това поколение са много ощетени от съдбата. Те попаднаха в необичайна за тях ситуация точно в момент, когато трябваше да гледат семейства и да се реализират в кариерата. Точно тогава падна Тодор Живков и дойде демокрацията. Заедно с нея дойдоха нови времена, несигурност, инфлация, банките фалираха, купонна система - пари има, стоки няма - всичко това го преживяхме ние, от това поколение. Жените сме по-приспособими и по-леко го понесохме, но много от мъжете не можаха. Ето този мъж, за когото се разправяме в две страници тема - застоял е там, където го е заварила демокрацията - не е мръднал на крачка напред. Имам съученик, който по същото време учеше компютри - той се приспособи, след Правец е овладял всичко ново и сега продължава да работи с компютри. Мой братовчед на същата възраст също се приспособи - има магазини и сервизи за компютри, работи си добре. Обаче един друг на същата възраст - учил е за оператор, снимаше сватби и правеше видеокасети - не се приспособи, не се научи да работи с компютър, да снима с дигитална камера, да обработва видеото на компютър - застоя си там, където беше - на аналоговата камера и видеокасетите. Сега е безработен, бачка като хамалин или общ работник. Това е истината. Сега ако погледнете некролозите по стълбовете - все 47 - 55 годишни хора, предимно мъже гледат от снимките...Това е, повечето не издържат нито физически, нито психически.
Относно съдебните му борби на нашия герой - попаднал е в някакъв Параграф 22 по някакви причини, но кой би могъл да знае какво точно се е случило.
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

redrum, с риск да те обидя ще ти кажа, че говориш пълни глупости. И така един изтрещял се оказва по-запознат от теб със ситуацията в държавата ни.
ГЕРБ може да се титулува както иска и да пуска постери с каквито си иска идеи, но ето какъв е резултатът. Масови арести (малко на съд, още по-малко осъдени), тормоз над невинни хора (какъвто е и случая) и критики от Европа, че държавата нито се преборва с организираната престъпност (защото реално не се бори с нея), нито има про-западна съдебна и правоохранителна система. Тук закони няма (този случай е доказателство). Делата се мотаят с години, а съдът в Страсбург се чуди как да насмогне на всичките нарушения на държавата спрямо гражданите.
Представи си, че решиш да отвориш бизнес. В един момент идват и ти задигат всички производствени машини, касови апарати, компютри и каквото още им дойде на ум на основание проверка по сигнал. Само дето тази проверка продължава минимум половин година, а ти нямаш никакви права (това не е майтап) и естествено фалираш. По-обикновеният случай е случаят на този човек. Просто те тормозят, разграбват и сплашват всички около теб, пък после ти иди работи (с кого?). Това не е прозападно, нито продемократично, нито в стила на свободната пазарна икономика. По нищо не се различаваме от ситуацията от преди 1989-та освен по телевизора, по който ни заблуждават, че има разлика.
Няма защо да ме обиждаш. Всичко написано от теб е вярно, но както са казали умните хора - слабите се стремят към порядък, а силните владеят хаоса. Хаосът в България е угоден на западните демокрации и всичко в България се случва с тяхната благословия. В момента лидерът на БСП стана председател на Партията на европейските социалисти, а управляващата партия е член е дясно-център с финансов министър идващ от МВФ, което не виждам какво общо има с комунизма. Да не говорим, че сме член на ЕС и НАТО. Не бъркай тоталитарен с комунистически. Щом властта в България е призната от западните демокрации, значи е демократична. Това, че използва тоталитарни похвати не я прави комунистическа. А разликите между ситуацията от преди 1989 и сега е огромна и то за жалост в много отношения този строй е по-жесток към обикновения човек от предишния.
 
Последно редактирано:
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

След като стана на въпрос ще кажа... аз поканих човека във форума още сутринта, все още не ми е отговорил. Само се притеснявам да не е като кръчмаря, защото го има и този вариант... ще видим... :)
 
От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Ето този мъж, за когото се разправяме в две страници тема - застоял е там, където го е заварила демокрацията - не е мръднал на крачка напред. Имам съученик, който по същото време учеше компютри - той се приспособи, след Правец е овладял всичко ново и сега продължава да работи с компютри.

Първо поздравления за 666-тия пост! :)

Второ - определено се е развивал и е чел през цялото време - php, html, javascript, visual c++ и то говорим за програмиране истинско, не за ползване на готов код.

И трето и най-важно - аз не пиша тук само заради човека, а защото искам хората да се замислят, тук има много и много хора с аналитични способности, които ми се ще да се замислят и да вземат да се подкрепят едни други и още по-важното - да научат останалите край себе си на това и съответно те да научат други...
 
От: От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Второ - определено се е развивал и е чел през цялото време - php, html, javascript, visual c++ и то говорим за програмиране истинско, не за ползване на готов код.
http://VladiLovech.Narod.RU - Абе човек, какво развитие е това? Аз на 14 години съм правил такива подобия на "сайтове".
Развивал се е бил :lol: , караш ме да се смея, ако се е бил развивал, ти знаеш ли какви пари изкарват фрийлансерите, знаеш, така че айде помисли си дали ще може да ти свърши работа примерно по някой проект, аз си мисля, че не бих го наел за нищо, защото тоя човек си мисли, че още живеем в web 0.1beta, а всъщност сме вече web 2.0 и ако се е бил развивал, доста пари щеше да е направил, повярвай ми и не би си губил времето с глупости, а би седнал на гъза си и би правил пари, така както всички тук сме се събрали да правим кешовица.
 
От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Офтопик:

@rak

[video=youtube;DDRRnUjw_f8]http://www.youtube.com/watch?v=DDRRnUjw_f8[/video]
 
От: От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

http://VladiLovech.Narod.RU - Абе човек, какво развитие е това? Аз на 14 години съм правил такива подобия на "сайтове".
Развивал се е бил :lol: , караш ме да се смея, ако се е бил развивал, ти знаеш ли какви пари изкарват фрийлансерите, знаеш, така че айде помисли си дали ще може да ти свърши работа примерно по някой проект, аз си мисля, че не бих го наел за нищо, защото тоя човек си мисли, че още живеем в web 0.1beta, а всъщност сме вече web 2.0 и ако се е бил развивал, доста пари щеше да е направил, повярвай ми и не би си губил времето с глупости, а би седнал на гъза си и би правил пари, така както всички тук сме се събрали да правим кешовица.

Ами браво на теб, че си в web 2.0 вече :d

На 14 вече си разполагал с компютър от години. На 14 най-вероятно си ползвал готови кодове и с някакви програмки си правил някакви сайтове. Освен front-end има и back-end и примерно видях, че човека е човъркал подробно как да праща мейл с аттач, нещо което не ти е хрумвало да го гледаш как става, ако ползваш чужд код.

Но не става въпрос тук за теб нито за това доколко се е развивал някой, а за това, че някакви ... хора, които утре могат да подхванат теб или мен или който и да е тук от тия дето 'правим кешовица' си правят каквото си искат С НАС!
 
От: От: От: От: WTF! Домашен арест за сайт, 100 лв. и много истории за патологията

Но не става въпрос тук за теб нито за това доколко се е развивал някой, а за това, че някакви ... хора, които утре могат да подхванат теб или мен или който и да е тук от тия дето 'правим кешовица' си правят каквото си искат С НАС!


НЕ МОГАТ

Ако знаеш какво кога и как - не могат :)


Ако си луд, и прогресивно безработен мързел - МОГАТ!

Цялата работа е толкова малоумно несериозно направена...
че дори ида е голям проблем, никой няма да се захване сериозно с него...
особено след като му види песничките...
просто сам си разбива главата в цимента:)
никой не му е виновен че е идиот?
 

Горе