Youtube занимание

Темата е малко стара, но и до днес ме човърка да правя клипове, и да получавам някакви приходи. Гледанията предимно ще са от чужденци ( Tier 1-2 страни ) , понеже плащат повече, ще взимам аудио от този канал - https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds и за реклама ще ползвам 2 социални мрежи ( VK и Instagram ) . Не се надявам на суми от $$$ , но все някак се започва. Обаче имам нужда от голяма помощ с това, как да си монетизирам клиповете, да се свържа с адсенс и да получавам приходи. Нямам представа те как плащат, и имат ли изобщо някакъв минимум. Ще се радвам много, ако някой вземе участие и ме насочи към тези отговори.
Ще ми бъде хоби да правя такива клипове, наскоро около месец един канал започна да качва клипове, и събра на видео 13К гледания, което е много прилично. Но все пак направи видео за боксьор, който го обичат много и от там са гледанията. Е, с нетърпение очаквам вашите отговори.
 
Ако мислиш по този начин, никога няма да спечелиш нещо от Ютюб. Всички ютюбъри, които изкарват пари от това, са започнали да го правят за забавление и с желание, а не с цел изкарване на пари. Правят го като хоби и в последствие са станали по известни и така нататък. А при теб е точно обратното, ти си чул, че се изкарват пари и айде и ти да започнеш с клипове. Така не става.
 
Напротив, хоби ми е това, гледането и изобщо правенето на такива клипове... Но, когато хобито ти позволява да спечелиш нещо, започваш да отделяш още повече време как да стане по-добре и т.н. и т.н. и това те прави щастлив. То естествено, че трябва да имаш желание, няма как иначе. Пък и всеки очаква пари от това, няма нужда да посочвам примери...
 
Та, да не пускам нова тема искам да ви питам какво би било интересно да се гледа. Занимавам се предимно с гейминг(и имам 10 цента от тубата. :O). Не ми пречи да променя тематиката, та дори и нов канал. Не го правя за пари, просто ми е кеф като видя например, че имам 5000-10000 гледания.
 
Като за начало откажи се да правиш клипове на български. Юютб плащат много малко за гледания от България.
Второ - прави клипове на актуална тематика
Трето - измисли най-доброто заглавие
Четвърто - на края на клипа накарай хората да се абонират за канала ти
Пето - Качвай редовно клипове
Шесто - Научи се да правиш добра seo оптимицация на клипа
Седмо - Хубаво е да имаш последователи в социалните мрежи, които се интересуват от тематиката на клипа за да стане лесно разпространението на видеото
Девето - плащай за реклама в Ютюб и Фейсбук
Десето - качвай видеа с високо качество
 
Клиповете ще са на английски, и гледащите ги няма да са българи. Тематиката е всичко за бокса. Пример -
Ще качвам редовно и ще се опитвам да прилагам най-добрите заглавия. Гледал съм много клипове в тубата, и що-годе имам на идея как трябва да се получи клипа и т.н.
Имам последователи в Instagram профил относно същата тематика. Има и руски сайт, чрез който има много групи, които ще гледат видеата. И да, видеата ще са с високо качество. До тука съм се опитал да го измисля, но не знам точно как се става партньор с някого, какви са му изискванията, как се плаща и т.н. Това ще помоля някой, ако знае да отговори.
 
За да станеш партньор с някого, трябва да имаш определен брой абонати.
Ами това е главния вариант за печелене чрез гледания, нали? Другия е да правиш примерно ревюта на продукти и при продажба да получаваш комисионна?
Имаш ли представа колко абонати се изискват за да сте партньори?
 
Някой да сподели партньор, с когото е работил или пък е чувал добри отзиви. Няма ли някой, който е получавал пари от Ютуб? И са му ясни нещата?
 
Как точно става SEO - то за ютуб?

И дали ще бъде интересно да качвам top 5/10 на различни теми?

Темата е обширна и винаги има какво да се научи. Препоръчвам да изгледаш това видео
и да се абонираш за Video Creators
Ако каналът ти е със смешни видеа по-лесно можеш да сменяш темата.
Като цяло е добре видеата да са близки по темата. Казвам го от лични наблюдения. Като се зарибя по някой Ютюб канал очаквам да качват подобни неща на предишните, които са ме зарибили.
 
Темата е обширна и винаги има какво да се научи. Препоръчвам да изгледаш това видео
и да се абонираш за Video Creators
Ако каналът ти е със смешни видеа по-лесно можеш да сменяш темата.
Като цяло е добре видеата да са близки по темата. Казвам го от лични наблюдения. Като се зарибя по някой Ютюб канал очаквам да качват подобни неща на предишните, които са ме зарибили.

Видеото е много полезно, благодаря! Разбирам, че ако заглавието и тъмбмела на клипа не са интересни, няма да има хора, които да цъкат и да изгледат клипа. Аз съм преглеждал много канали с нишата, която искам да разширя като идея, и ми е ясно какви заглавие, описания да слагам. Иначе то не ми пречи да имам и 2 канала, да кажем първия за моята си идея, другия за смешни видеа, но пък за втория канал няма да има от къде главно да получавам гледания, а при първия вариант имам някакви опция, не е като нищо. Без проблем ще имам по 500 + гледания. Не мога да се ориентирам за това с партньорството, все пак всеки си има изисквания, но нямам представа как да разбера кои примерно са подходящи за моята ниша и т.н.
 
Какви партньори търсиш, като още не си започнал? Ето, че отново мислиш само за парите. И това да правиш ревюта едвали ще се получи с твоята тема. Какви продукти има в бокса - шорти и ръкавици? Иначе партьорството може да е с търговец на хранителни добавки примерно.
 
Пич, чуваш ли се какво говориш? Какви ревюта, какви шорти и ръкавици? Прочети нагоре, и ще видиш, какъв тип клипове искам да създавам, не искам да правя никакви ревюта... В Youtube до колкото знам има няколко начини за печелене - единия е чрез реклами, 5 секунди да кажем да изчакаш рекламата и да скипнеш да гледаш видеото, или пък ревюта да правиш и при всяка продажба да печелиш комисионна, но аз предпочитам рекламите. Май е грешка, че се занимавам да питам изобщо тук...
 
Какви ревюта, какви шорти и ръкавици?

Ти самият говориш за ревюта, много бързо забравяш?! Също така казваш, че ти е хоби гледането и правенето, но излиза, че нито можеш да гледаш, нито да правиш. А и какви видеота ще правиш? Ще сваляш видео от други видеа и ще ги пускаш за свои ли? Всъщност, то ако ставало с гледане... знаеш приказката за кучето и кланницата, нали? ;)
 
Ти самият говориш за ревюта, много бързо забравяш?! Също така казваш, че ти е хоби гледането и правенето, но излиза, че нито можеш да гледаш, нито да правиш. А и какви видеота ще правиш? Ще сваляш видео от други видеа и ще ги пускаш за свои ли? Всъщност, то ако ставало с гледане... знаеш приказката за кучето и кланницата, нали? ;)

Не, няма да тегля други видеа и да ги пускам за мои. :) Направи си труда по-горе, дал съм пример какви видеа ще се качват. Теглиш един мач 40-50 минути, правиш видео от 5-6 минути като най-главното и интересно от мача, плюс забавения кадър удари една песничка и се получава. Това е само единия вариант, друг вариант е примерно събираш тренировки, спаринги etc и ги качваш, като разбира се ти си ги правиш, не да изтеглиш от нета и да го качиш в канала си и смятам, че няма да има проблем щом и песента не е авторска и така. За т'ва целта ми беше да си разменим няколко изречения с някой, който се е занимавал с приходи от Тубата. Но, май няма смисъл да пиша и да обяснявам какво искам да направя, а да взема и да действам, ще питам другаде дали някой е наясно с ютуб.
 
Но, май няма смисъл да пиша и да обяснявам какво искам да направя, а да взема и да действам, ще питам другаде дали някой е наясно с ютуб.

Пич - и аз имам канал и печеля от Ютуб. Това, че ти не знаеш какво искаш да правиш и смяташ, че всички които не мислят като теб са против теб си е твой проблем!

Значи, нямало било да теглиш други видеа, да ги представяш за свои, но ще правиш "свое" видео от други видеа? Рисковано е това - авторски права и всякакви такива... . А колкото до песните - всички песни са с авторски права. Лъжеш се, ако мислиш, че има песен без авторски права или някой те е излъгал. Друг е въпроса, че авторите на някой песни разрешават техните произведения да се използват в други продукции, без да искат заплащане. Но и това е рисковано.
 
Има хиляди канали, които правят видеа, които и аз искам да правя. Ползват разни песни от един канал, който уж песните са без авторски права... Явно нямат проблем с това, щом им стоят видеата, а не са изтрити. Какъв ти е канала, и колко клипове качваш за месец?
 

Горе