Youtube занимание

За миксовете е възможно, понеже има обработка и yt не го засича, въпреки това би трябвало да е забранено.
 
Не всеки, който виждаш в ютуб е вързан с адсенс, много хора ги качват просто за кеф, както е случая с много стари песни с милиони гледания. Качени са просто хората да слушат, а не да се правят пари от тях.
Ако целта ти е да правиш нещо за кеф, щот ти е приятно си едитвай клипчета и си пускай без да монетизираш. Няма как да тръгваш с нагласата да правиш пари в тая сфера, тва все едно да снимам клипове и да почна да правя "viral" видео. Как? Именно - няма рецепта.

Прецени какво ти е по-важно, да правиш нещо за кеф или за пари. Прави първо оригинален контент, качествен, пък те парите сами ще дойдат. Трябва да го правиш за качество, не за пари, това е истината, колкото и клиширано да звучи. При мен лично е друго, парите ми носят кефа, без значение дали ще пусна "ШОК!" или нещо авторско HQ, като видя числата да скачат съм удовлетворен. Именно защото го правя за пари, ако го правя за кеф не търся пари. Ето например пускам прости неща - за прости хора, които ми носят пари, от друга страна имам инстаграм страници, където качвам оригинален контент, пари не правя и не очаквам - щот го правя за кеф.

Колкото до записите от живи камери (liveleak) те не са с авторско право, за това и масово ги ползват.
 
И в Instagram можеш да печелиш, ако имаш много последователи. :) Колкото до това с камерите, не е много уместно сякаш. Ми, да кажем си направил компилация от 20 видеа, какво става, ако един ти пише, че едно от видеата е негово, и не иска да се излъчи? Пак е авторско право, той го е снимал, а не ти. Впрочем как мога да разбера дали един канал е свързан с адсенс?
 
Приятел записите от живите камери са публични, там може да намериш бой пред дискотека, катастрофи прочие.

Ти пак не вдяваш, аз много добре знам какво мога да спечеля от инстаграм, смисъла в думите ми е друг, явно не се разбираме.
 
Долових ти много добре какво искаш да кажеш, че можеш да вършиш работа просто за кеф, без да ти се плаща, и да вършиш работа, която не ти харесва много, но за пари. Просто казах това за парите от Instagram като твърдение, нищо повече. С камерите е много трудно, точно аз нямам как да направя голям брой гледания, за това и не съм се захванал с тях. А можеш ли да ми отговориш как се разбира дали един канал е свързан с Адсенс, или няма как ?
 
Ето например пускам прости неща - за прости хора, които ми носят пари, от друга страна имам инстаграм страници, където качвам оригинален контент, пари не правя и не очаквам - щот го правя за кеф.
Много сложно го удари, нема кой да те разбере - как така правиш неща за без пари?!
 
Хората ти дават просто примери, за да ти стане по-ясно, но ти веднага започваш да ги обсъждаш (примерите)
Започни каквото си решил и пробвай. Това не е някакво вложение, че да го мислиш толкова много.
 
И аз се замислям за youtube. Защо това момче като качва свободно авторски песни и прави миксове с тях няма проблеми с автоските права ???
https://www.youtube.com/user/angelov9030/videos
Тука има още 1 канал, канал който качва Слави

Ако никой не сигнализира, че има права над това съдържание, видеото на автора ще седи в Ютюб и няма да го изтрият.
 
Хората ти дават просто примери, за да ти стане по-ясно, но ти веднага започваш да ги обсъждаш (примерите)
Започни каквото си решил и пробвай. Това не е някакво вложение, че да го мислиш толкова много.

Исках някой , който е наясно да каже как да се свържа към Адсенс, колко гледания на канала + абонати трябва да имам, че да ме изберат, и чак най-накрая плащането как става, понеже до момента не съм работил с Адсенс, а тук почти всеки се е спречквал. Иначе ще опитам, може да се получи, може да не се. Единственото, което ще загубя е много време, но пък нито 1 стотинка. :)
 
Отклонявам се от темата, но задължително ли е да ползвам Adsense? Аз съм свързан с freedom и мисля, че мога да си дърпам парите?
 
В тоя канал - https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds като му влязох в инфото и намерих следното изречение -
• NCS Music is free to use for independent Creators and their UGC (User Generated Content) on YouTube & Twitch - please remember to credit the artist, track and NCS and link back to our original upload.
Което ще рече, че няма да ме засекат за авторски права, но трябва в описанието на всеки мой клип да спомена коя е песента както в някои канали в описанието има името на изпълнителя и песента? Питам, понеже съм срещал в много канали в описанието да изписват името на песента и примерно в скоби NCS ?
 
Е не пише ли точно това? Че може да се ползва музиката от канала само в Youtube и в Twitch ? И по тоя начин да не ме засекат за авторски права или се бъркам?
 
Няколко въпроса по темата, ако може някой занимаващ се да ми отговори:
1. Направих си регистрация в Adsense през Youtube, и ми изписа, че е в процес на проверка и т.н. За колко време става долу-горе? Вероятно няма шанс да не я одобрят?
Нишата е спорт, музиката взимам от канал, който ясно и точно пише, че няма проблем с копирайта, и известните канали го ползват. Просто пишат в описанието името на изпълнителя и песента.
2. Нов канал ли да си направя, понеже стария ми има 150 абонати, и към 300К прегледа? Има към 200 клипа вътре, но не са монетизирани, това бърка ли се? Или трябва да ги изтрия?
3. Знам ,че Адсенс не плащат в Paypal, а по банков път или нещо подобно. Някой знае ли къде и какво трябва да имам? Този въпрос не ме вълнува за сега, понеже първо трябва всичко да мине без проблем и да направя минимума от 100$.

Това е за сега, ще се радвам много, ако ми помогнете с отговорите на въпросите ми!
 
1. Проверката става за различно време, може ден или месец да продължи. Според зависи. Обикновено продължава няколко дни. Но тук има два етапа: първия етап е да те одобрят до програмата. Това е по-лесното, втория етап е да ти одобрят първия сайт или Ютуб канал, това е по-трудното.
2. Може да продължиш и със стария канал, но ако имаш възможност, по-добре си направи нов, "чист" канал. Вътре в канала имаш възможност да определяш кои клипове да се монетаризират с адсенс и кои - не, т.е. може да си качваш спокойно клипове с чуждо авторско право, и адсенс няма да ти направят проблем, ще ти направят проблем ако сложиш клипа за монетаризиране с чуждо съдържание.
3. Може да си вземаш парите и от Уестърн Юниън. И лимита който трябва да минеш не е 100$ а 70 евро.
 
@Странникът Благодаря много за отговорите! Колкото до стъпка 2, мисля да продължа с моя си канал, просто няма да монетизирам клиповете, които са с авторско съдържание. Ще пробвам да видим какво ще стане, поне да не ме е яд после ,че не съм пробвал.
 
Еха, одобриха ми канала. Много бързо стана. Та сега, мога да кача видеото, което съм направил и да му "включа" монетизирането, така ли?
 
Браво. Да, можеш, но внимавай, Ютуб са идиоти понякога и могат да направят проблем за някоя снимка или песен или част от песен, т.е. за нищо.
 
Браво. Да, можеш, но внимавай, Ютуб са идиоти понякога и могат да направят проблем за някоя снимка или песен или част от песен, т.е. за нищо.
Ще видим какво ще стане... Музиката уж е от канал, който не важели авторските права, смисъл че пишеш името на песента и по тоя начин ги препращаш към техния канал... Утре ще го кача, дано има успех...
 

Горе