Youtube занимание

Дискусията в 'Пари от Интернет - Make Money Online' стартирана от prophet, Окт 5, 2016.

1. theweb

theweb Member

Рег.:
    Ян 26, 2018
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
  2. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    634
    Харесвания:
    106
    Точки:
    43
    С всеки ден става все по-трудно и не само в Youtube. Искат да убият малките канали, мечтите на някои хора... Жалко е, че има хора, които имат талант и правят стойности видеа и ще им навредят сега, а хората които качват все едни и същи глупости, задници, глупави песни ще са на върха..

alfa1 харесва това.
  3. alfa1

alfa1 Member

Рег.:
    Май 7, 2016
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    Аз искам да благодаря на prophet за отклика и си подновявам молбата за размяна на абонирания. Каналът в подписа е с интересни неща, така че няма да е "по милост", надявам се да мога да се абонирам също за интересни канали. Критики също са добре дошли, тъй като каналът е нов и все още си търси мястото.

4. CryptoInvest

CryptoInvest Active Member

Рег.:
    Ян 25, 2018
    Съобщения:
    231
    Харесвания:
    64
    Точки:
    28
    +1 абонат и от мен. Успех, приятел!

alfa1 харесва това.
  5. theweb

theweb Member

Рег.:
    Ян 26, 2018
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    От къде се гледаха watch hours, тъй като аз имам 1300 абонати, но за watch hours не съм сигурен.

6. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    634
    Харесвания:
    106
    Точки:
    43
    От този сайт - https://socialblade.com/youtube може да си следиш абсолютно всичко за канала. Много е добър!

7. alfa1

alfa1 Member

Рег.:
    Май 7, 2016
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    В Creator Studio/Analytics има watch minutes. Избираш горе вдясно Last 365 days, виждаш минутите, делиш на 60 и получаваш часове.

8. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    634
    Харесвания:
    106
    Точки:
    43
    Отдавна си е пусната темичката. :) Като заключение искам да кажа нещо, понеже на някои може да им е интересно. Остават ми 10-на долара за да стигна минимума в адсенс. Отдавна спрях качването на клипове в Ютуб. Не бях много активен... Някои клипове получаваха по 5$ за 20К гледания, а други 1-2$. Все още смятам, че дори и днес може да се пробие в сайта. Просто трябва добри умения с едитването, да знаеш какво и кога да качиш. Говоря за моята ниша. Чудя се следното... Ако реша да си продам акаунта в адсенс, как става прехвърлянето?

9. D.Ivanov

D.Ivanov Active Member

Рег.:
    Юни 7, 2011
    Съобщения:
    878
    Харесвания:
    122
    Точки:
    43
    Място:
    Varna
    Просто го продаваш и този, който го купи сменя имената и адреса.

10. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    634
    Харесвания:
    106
    Точки:
    43
    Добре де, доста хора минават без Youtube да им блокира видеата ( замъгляват или изрязват логотата на даден Тв канал или име на YT канал ) поради copyright, но може ли някой да ми отговори на следния въпрос - Примерно това видео - както виждате човекът е дал credits, но според вас авторите на самото съдържание могат ли да го осъдят, че ползва техен контент и изкарва пари един вид на тях гръб ( въпреки, че не е точно така ) ? Или просто ще му затворят YT канала? Това са големи компании, които могат да създадат проблеми според мен, но искам да чуя вашето мнение.

11. sstankov

sstankov Active Member

Рег.:
    Септ 29, 2013
    Съобщения:
    474
    Харесвания:
    61
    Точки:
    28
    Автор ли е на съдържанието ? Не !
    Има ли платени авторски права за да ползва чужд продукт ? Не !
    Подсъдимо ли е ? Да !

12. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    634
    Харесвания:
    106
    Точки:
    43
    Точно това е и моето мнение, но като гледам другите не обръщат особено внимание на това... Просто някои слагат в описанието, че ползват content-a само за забавление, а не са правене на пари, което за началото е вярно, но по-късно това се променя, като целта им става да печелят пари.

Преди няколко месеца осъдили някакъв човек, който е стриймвал един голям мач безплатно, и компанията, която притежава правата естествено се е ядосала и са го осъдили за доста пари... Обаче до ден днешен не съм чувал да са осъдили Youtube канал в спортната ниша, най-вече съм виждал да блокират даденото видео, или целия канал.

То в такива случаи не знаеш дали да започнеш да правиш видеа, или да не, защото има рискове.

13. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,249
    Харесвания:
    224
    Точки:
    63
  14. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    634
    Харесвания:
    106
    Точки:
    43
    По принцип е така, не се тегли просто видеото и веднага да се монетизира и да се печелят пари, а се edit-ва с безплатна музика и избрани части от видеото по наша преценка. Обаче пък няма ли да кажат, че даденото видео те са го създали ( снимали ) и правата са техни? Защото в крайна сметка без видеото, което са създали няма как да имаме шанса да го обработим и монетизираме...

Може би, докато ние тук се чудим как е правилно и как не, другите правят много $$$$$$$$$ без да задават много въпроси, но пък аз предпочитам да знам как е правилно и как не...

15. 4moki

4moki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 7, 2015
    Съобщения:
    1,249
    Харесвания:
    224
    Точки:
    63
    Нали точно това написах. Че ти в самото видео пръст нямаш, нито притежаваш някакви авторски права, за да го излъчваш. Това, че използваш някакви умения за монтаж, не те прави и 1% собственик на клиповите права. От тая гледна точка си е нелегално, друг въпрос е дали някой се занимава да следи това изкъсо.

sstankov и prophet харесват това.
  16. CopyTheFunk

CopyTheFunk Active Member

Рег.:
    Септ 8, 2015
    Съобщения:
    162
    Харесвания:
    31
    Точки:
    28
    Място:
    София
    Не знам дали ще ти е полезно, но горе-долу тук се очертават нещата кое е fair use и кое не е.

https://www.youtube.com/intl/en-GB/yt/about/copyright/fair-use/#yt-copyright-resources

Преди развивах няколко канала (български). Аз се снимам пред камера, правя ревю на даден продукт. Ставаше въпрос за една блутут колона - трябваше да покажа как свири - качество, ниски, високи и т.н. Получих страйк за песните, които съм пускал, че не съм имал права над тях...

prophet харесва това.
  17. AMitrev

AMitrev Well-Known Member

Рег.:
    Авг 6, 2012
    Съобщения:
    1,587
    Харесвания:
    271
    Точки:
    83
    Място:
    София
    Хвърлих едно око по диагонала на това видео и забелязвам, че това са кадри от различни срещи. Ако правата се държаха от българска фирма то всичко е ясно - този клип е легален защото от мач има до 90 секунди. Вероятно подобни закони има и в САЩ, Германия и т.н.

Разбира се винаго го има варианта да са минали метър (но това дали има лого на ТВ или не е без значение)

prophet харесва това.
  18. sstankov

sstankov Active Member

Рег.:
    Септ 29, 2013
    Съобщения:
    474
    Харесвания:
    61
    Точки:
    28
    Бързо напомняне !
    Слави Трифонов осъди “Господари на ефира”. Спомняте си по колко пускаха от записа на Слави, нали !

19. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    791
    Харесвания:
    139
    Точки:
    43
    Ами ще ги съди - тука в България никой не се съди за нищо. Само за убийства :) :) :)

Аз си купих прахосмукачка - Рейнбоу - подписах лизинг - договор и т н..... гледам сметките на договора - плана за погасяване с химикалка направени и ги проверих и БАМ не излизат с 230 евра.

А бях на 50% вноски от договора. И звънкам на адвоката ми - пращам му снимка на договора - тоя подаде иска за невалидност или нещо от сорта на договора и тея ми подариха прахосмука :) канят ме на среща - отивам - предложиха ми по-добри условия - преподписахме. Спестих си 2 000 лв - ай да го духат :)

Странникът харесва това.
  20. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,119
    Харесвания:
    496
    Точки:
    83
    Кви са тия прахосмукачки с космически цени , моя почистващ робот не струва толкова :D

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice