България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуши.

Пушите ли?

  • Никога не съм пушил!

    Votes: 24 40.0%
  • Пушех, но ги отказах!

    Votes: 11 18.3%
  • Припалвам от време на време

    Votes: 5 8.3%
  • Пуша редовно

    Votes: 20 33.3%

  • Общо гласове
    60

Green Bars

Well-Known Member
Та така, над 40% от мъжете пушат и над 20% от жените , не мислите ли че е прекалено. И то при условие че по-голямата част от пушачите едвам им остават пари за цигари!

Данни от доклада "Health at a Glance: Europe 2012" сочат още, че редовно пушещите мъже в България са 40 процента от населението над 15-годишна възраст в страната и заемат трета позиция в ЕС по тютюнопушене след Латвия (46 на сто) и Естония (43 на сто).

Прочети още на: http://www.dnes.bg/stranata/2015/05/27/kadim-kato-komini-bylgarite-zakoraveli-pushachi.264799,2

Та вие пушите ли? Тровите ли се!
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Спрях ги отдавна. Не знам колко трябва да си тъп за да пушиш.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Според мен данните не са верни. Особено за жените. 90% от приятелите/приятелките ми пушат. Аз не съм пушач и цигарения дим ми е крайно неприятен. Поради тази причина клоня повече към приятелите непушачи, но .... са кът. На работа същата работа.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Та вие пушите ли?

Какво значение има? цигарите не са толкова обществено опасни колкото алкохола. Въпреки това последния се рекламира и всеки *закусва, обядва, вечеря* с "бира" защото е модерно и е един от най-рекламирани продукти в държавата.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Спрях ги преди повече от 10 години. Иначе, нортрант, има значение. И цигарите са вредни и алкохола е вреден, айде стига с тактиката да оправдаваме една свинщина с друга.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Според мен държавата трябва да ограничава консумацията на продукти (като оръжие примерно) чието притежаване (употреба) може да застраши живота на невинни. Или поне да не допуска рекламирането на такива продукти.
А относно цигарите - има забрана за пушене на закрити места и така се защитават невинните жертви. Държавата тук си е свършила работата и повече нищо не може да се направи. Сега е работа на малоумните родители да обясняват с фас в устата, че пушенето е вредно :mrgreen:

и алкохола е вреден

Оттук изниква въпросът: защо тогава се рекламира :shock:
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Оттук изниква въпросът: защо тогава се рекламира :shock:
И цигарите се рекламират. На тютюнопроизводителите им се отпускат субсидии. Защо? Ами, щото е възприето за нормално държавата да печели за сметка на здравето на гражданите.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Нотри, в грешка си и най-вече за оръжията - трябва по конституция, всеки да има право на оръжие и на защита - ех кога ще стигнем .... Хамериканците .....
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

И цигарите се рекламират.

Това не е вярно. Голяма медия не би си го позволила в никакъв случай. Ако някога е ставало, то е изключение.
Иначе и аз съм виждал реклама по автобусни спирки, билбордове, маси и т.н. Но са много рядко срещани и в никакъв случай натрапващи се. По-скоро рекламират марката, кутии с фасове не съм видял.

Нотри, в грешка си и най-вече за оръжията - трябва по конституция, всеки да има право на оръжие и на защита - ех кога ще стигнем .... Хамериканците .....

:cry: САЩ са 320 милиона. Ние сме 5-7 милиона и спокойно може да се справим с проблемите изискващи притежанието на оръжие (то и сега не е забранено да притежаваш).
Напълно безсмислено е да купуваш пистолет за да защитаваш кокошки и буркани. Една аларма ще ти свърши по-добра работа.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Аз преди пушех по една кутия на ден, сега паля 1, 2 цигари на седмица, за мен зависимостта от тютюна е в главата, а българина си пуши като комин и пие, като за последно, така, че е нормално да сме на едно от първите места.
Ей ама само в такива неща сме сред най-добрите, де и по-доходи да бяхме така, но то, ако бяхме нямаше да се тровим, като идиоти.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Рекламата на цигари в България е забранена със закон. Разрешено е да се рекламира само марката и то при определени условия, а не неограничено. А иначе в световен мащаб тютюневата индустрия е просто една мафиотска структура, която използва парите си да изнудва цели държави. Ето едно образователно видео по темата:

[video=youtube;6UsHHOCH4q8]https://www.youtube.com/watch?v=6UsHHOCH4q8[/video]
 
От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г въз

:cry: САЩ са 320 милиона. Ние сме 5-7 милиона и спокойно може да се справим с проблемите изискващи притежанието на оръжие (то и сега не е забранено да притежаваш).
Напълно безсмислено е да купуваш пистолет за да защитаваш кокошки и буркани. Една аларма ще ти свърши по-добра работа.
Всеки трябва да има право да носи оръжие, по време на турското робство сме били по-въоръжени. А това за алармата е смешно, каква аларма в малките населени места? Каква аларма вкъщи, да спя с паник бутона под възглавницата ли? Трябва да имам право да стрелям на месо, ако някой влезе непоканен.
 
От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г въз

Всеки трябва да има право да носи оръжие, по време на турското робство сме били по-въоръжени. А това за алармата е смешно, каква аларма в малките населени места? Каква аларма вкъщи, да спя с паник бутона под възглавницата ли? Трябва да имам право да стрелям на месо, ако някой влезе непоканен.

Как може да сравняваш турското робство с днес?
Саморазправата никога няма да бъде главен начин за раздаване на правосъдие, не и през 21 век в България. Виж някъде в африканските джунгли и ислямистките държави - може.
Има голям проблем с циганите. Не мисля, че трябва само заради тях да се предприеме такава сериозна крачка след която трудно ще има връщане назад. А справянето с циганската престъпност може да се случи по друг начин. Едно е сигурно - дори всеки да може да си пазарува оръжие като хляб, това няма да реши проблема (а по вероятно е да създаде НОВ (проблем)).
 
Последно редактирано:
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Чакай на държавата да те защити от тях.... Докато нямаш право да защитиш имуществото си и семейството си както можеш, няма да има управия. Ще си ги храним и това е.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Чакай на държавата да те защити от тях....

Нищо не чакам, вие чакате позволение да си купите оръжие :p Аз предпочитам да си сложа аларма и да си спя спокойно, а не сънен да стрелям по мангали
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Не мога да повярвам, че сме позволили на латвийци и естонци да ни изпреварят. :cry:

За темата: Поредният глупав бълвоч, пуснат от някого, с цел да размаха назидателно пръст и да ни покаже, колко е велик и безпогрешен..

Единственото смислено нещо в тази тема са постовете на Норт - Норт, ти сериозно ми се издигаш в очите. :)

В анкетата липсваше отговор ''пуша, та се не трая'', затова гласувах с ''пуша редовно''. ;)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Нищо не чакам, вие чакате позволение да си купите оръжие :p Аз предпочитам да си сложа аларма и да си спя спокойно, а не сънен да стрелям по мангали
Каква аларма ще си сложиш, пак бълнуваш. Моята вила я обезкостиха, наложи се да я продадем. Накрая влязоха през стената с кирки. Откраднаха всичко метално. Каква аларма трябваше да си сложа там? Там СОТ няма, полицаите вдигат рамене, това честно ли е спрямо мен? Дали щяха да пипат, ако знаеха, че вътре може да има въоръжен човек, който да стреля на месо. Дреме ми, че било 21-ви век, кражбите са си кражби, отнемането на нещо, за което аз съм си дал труда и времето също. Хората трябва да имат право да защитават живота си и собствеността си. Частната собственост е неприкосновенна и ако някой дръзне да посегне на нея, трябва да си носи последствията. И напротив, ако всеки има оръжие проблемът ще се разреши от раз. Това, че масовото оръжие щяло да доведе до престъпност е смешно, те престъпниците все едно им дреме дали е позволено или не да притежават оръжие. Притежават си го и сега.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Алармите са ташак работа с извинение, имах аларма и паник бутон за един обект който държах преди известно време, стана сбиване една вечер, докато дойде сота те изпотрошиха всичко, а преставям си, ако е частен обект, вила в Чепрчъане примерно, с аларма може да плашиш гаргите само.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Дам, за разни със особения манталитет трябваше да сложа в анкетата отговор пуша като комин покрай деца и въобще не ми дреме
Относно оръжието съм съгласен психично стабилните да имат право да носят и да си защитават частната собственост. Но трябва да има надеждна проверка на кого ще се дава възможност за оръжие и на кой не.
За алкохола, от време на време си пийвам. Това дали е опасен за обществото - ами не мисля. Вярно че разни пияни избиват хора по пътищата, но това го правят и трезви малоумници. Проблема не е в алкохола, ами в празната тиква на малоумните шофери.

В крайна сметка, който иска да пуши да си пуши, който иска да пие, нека си пие, само не пречете на другите и не ги тровете / избивате по пътищата.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Да, пуша цигари. Те хубаво направиха забрана за пушене в закрити помещения, но по всички барове и дискотеки се пуши.. от както е влязла забраната знам за 1 глобен. Относно алармата.. не мисля, че една аларма ще спре някой закоравял крадец. Той ако си е решил знае какво да направи. Все пак в тоя сектор сме в челните позиции..
 

Горе