Гърция напуска Европата!Следва България!

От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Някой по начетен да обясни какво са:
Европейски съюз
Еврозона
Шенген
Сибирската мечка :p

Ето ти ги в гифче:

vreshneuidesh.gif
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

ЕС - политически и икономически съюз на държави, решили, че имат нещо общо по между си.
Еврозона -група от страни, членки на ЕС, които са приели обща валута и монетарна политика, ръководена от обща централна банка.
Шенген - сопразумение за пространство, в което няма граничен контрол. Повечето страни в него са от ЕС, но има такива от ЕС, които не са приети в Шенген като нас, а има и страни, които не са в ЕС, но са част от Шенгенското пространство.
Сибирска мечка - кафява мечка. Но не разбирам връзката :lol:
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

ЕС - политически и икономически съюз на държави, решили, че имат нещо общо по между си.
Еврозона -група от страни, членки на ЕС, които са приели обща валута и монетарна политика, ръководена от обща централна банка.
Шенген - сопразумение за пространство, в което няма граничен контрол. Повечето страни в него са от ЕС, но има такива от ЕС, които не са приети в Шенген като нас, а има и страни, които не са в ЕС, но са част от Шенгенското пространство.
Сибирска мечка - кафява мечка. Но не разбирам връзката :lol:

значи България е само в ЕС - политически и икономически съюз файда уок
няма ни в Еврозона и Шенген, какъв го търсим тогаз у Европата.
Сибирската мечка винаги ни е помагала и ще помогне на братята славяни!


img_7797_697464_l.jpg
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Напротив, ползата от ЕС е голяма. Ползата от Шенген минимална. Ползата от еврозоната е също голяма.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

обясни на незнаещите ползата?

Аз ще започна ти продължи:
Сложиха ни оковите с тези квоти
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Напротив, ползата от ЕС е голяма. Ползата от Шенген минимална. Ползата от еврозоната е също голяма.

Трябва да се уточни, че ползата за България от шенген не е голяма, но за ЕС като цяло е огромна.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

обясни на незнаещите ползата?



Аз ще започна ти продължи:

Сложиха ни оковите с тези квоти


Във всеки икономически съюз има квоти. В СИВ също имаше. От друга страна те се компенсират със субсидии. Квотите в момента не са ни особен проблем, може би освен в лозарствоти.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Единствената константа за разпадане на ЕС може да бъде бягането на гърците от съюза. Те са паразитите на този съюз и ако само подушат, че безвъзмездните заеми са на приършване...,просто плъховете първи винаги напускат потъващия кораб. Докато това не стане, значи има още хлеб:)
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Във всеки икономически съюз има квоти. В СИВ също имаше. От друга страна те се компенсират със субсидии. Квотите в момента не са ни особен проблем, може би освен в лозарствоти.

Едно не схванах обаче субсидия за земеделците било нещо от рода на
В България примерно на декар 15ст, а в Италия 3 евро
голема неправда
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

За кое точно земеделие и коя точно субсидия? Национална, евро, коя? И дори да приемем това за коректно, то ако не сме в ЕС нямаше да има и тези 15 ст.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

За кое точно земеделие и коя точно субсидия? Национална, евро, коя? И дори да приемем това за коректно, то ако не сме в ЕС нямаше да има и тези 15 ст.

напротив преди да влезем в Европата си беше по-добре, но нашите политици направиха да окадат народа.Всъшност ако границите ако са затворени няма да влиза евтина китайска стока и третокласната на лидъл.Аз ако произвеждам тенджери ще купъват от мен българското, а не от чайна.
Всъшност на гърците им припяват и испанците ПОДЕМОС
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Aз съм за гърците, браво, че си гледат интереса, а не на меркел и някакви европедерасти да им е добре.
С кеф ще си ходя всяка почивка пак при тях, дори с по-голям ако се плаща с драхми. Те хората си знаят - имат си море, маслини, сиртаки и узо - за къв хуй им е умрелия ЕС да им казва колко узо да пият, кога и колко да работят и да икономисват. Ареее у лево европата.
Пък като гледам колко се бяха притеснили последния път - пиене, ядене и танци по цели нощи, кви дългове, кви европи, кви ес-та, никой нр го интересува кой им плаща веселбата, а веселба яко.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Aз съм за гърците, браво, че си гледат интереса, а не на меркел и някакви европедерасти да им е добре.
С кеф ще си ходя всяка почивка пак при тях, дори с по-голям ако се плаща с драхми. Те хората си знаят - имат си море, маслини, сиртаки и узо - за къв хуй им е умрелия ЕС да им казва колко узо да пият, кога и колко да работят и да икономисват. Ареее у лево европата.
Пък като гледам колко се бяха притеснили последния път - пиене, ядене и танци по цели нощи, кви дългове, кви европи, кви ес-та, никой нр го интересува кой им плаща веселбата, а веселба яко.
Мда, като бях на 15 и аз мислех така. Някой снася кинти, аз си ги харча. На кой му пука, че трябва да се работи, за да има пари. Еби им майката на работещите германци, шведи, французи, белгийци. Като са тъпи, нека да бачкат.
Като обаче почнеш да си вадиш сам хляба, виждаш, че живота е нещо много по-различно от сиртаки, узо и безплатна кльопачка. И гърците ще го разберат. Няма безплатен обяд. И всяка наивност, като тая с Сириза, се плаща. Наща простотия с КТБ също ще си я платим.
Тия с розовите сънища, замисляте ли се какво ги чака гърците? Индустрията им къде е? С какво ще гарантират драхмата? С маслини и узо ли?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

напротив преди да влезем в Европата си беше по-добре, но нашите политици направиха да окадат народа.Всъшност ако границите ако са затворени няма да влиза евтина китайска стока и третокласната на лидъл.Аз ако произвеждам тенджери ще купъват от мен българското, а не от чайна.
Всъшност на гърците им припяват и испанците ПОДЕМОС

Кога точно беше по-добре, когато бяхме милионери, щото един долар беше 3 000лв ли? Аз не се сещам кога сме били по-добре. И понеже нагоре даде пример за земеделие, по време на комунизма, от обработваемите ни земи се обработваха около 55-60%. След 89та, и после след връщането на земите, този процент падна, но сега е близо 80%. Т.е., земеделието ни никога не е било по-добре. Колкото до китайската стока, не виждам причина и сега да купуваш или продаваш българско, а не китайско. Разликата е, че сега можеш да си купиш И китайско.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Кога точно беше по-добре, когато бяхме милионери, щото един долар беше 3 000лв ли? Аз не се сещам кога сме били по-добре. И понеже нагоре даде пример за земеделие, по време на комунизма, от обработваемите ни земи се обработваха около 55-60%. След 89та, и после след връщането на земите, този процент падна, но сега е близо 80%. Т.е., земеделието ни никога не е било по-добре. Колкото до китайската стока, не виждам причина и сега да купуваш или продаваш българско, а не китайско. Разликата е, че сега можеш да си купиш И китайско.

ами овцете говедата доматите тютюна български къде избягаха може ли да ми кажеш.Цяла северна България земите пустеят - къде е това земеделие.Да се махат гърците после и ние от ЕС.Напоследъх доста западни лидери посетиха България - защо според теб?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Знаеш ли, да беше казал Южна, можеше и да мине. В Северна България обаче нещата са доста далеч от пустеене - именно там са най-високите проценти обработваеми земи. Колкото до говедата и доматите - просто изчезнаха, защото на собствениците на земи им е по-изгодно да сеят жито. Нито гърците ще се махнат, нито ние. А и не можем - и ние, и те. Щото иначе пак ще станем милионери.

Виж, за западните лидери - не знам. Не виждам проблем в това - дойдоха хора от НАТО и ЕС, като ние сме партньор и в двете. Ти с твоите бизнес партньори не се ли виждаш?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Мда, като бях на 15 и аз мислех така. Някой снася кинти, аз си ги харча. На кой му пука, че трябва да се работи, за да има пари. Еби им майката на работещите германци, шведи, французи, белгийци. Като са тъпи, нека да бачкат.
Като обаче почнеш да си вадиш сам хляба, виждаш, че живота е нещо много по-различно от сиртаки, узо и безплатна кльопачка. И гърците ще го разберат. Няма безплатен обяд. И всяка наивност, като тая с Сириза, се плаща. Наща простотия с КТБ също ще си я платим.
Тия с розовите сънища, замисляте ли се какво ги чака гърците? Индустрията им къде е? С какво ще гарантират драхмата? С маслини и узо ли?

Имат неизчерпаем ресурс - слънчеви дни и море. Каква индустрия те гони теб :D
Пък за бачкането - не съм на 15, а на 25+ и мисля, че който е прост да бачка, все пак работата е за бедните, не съм го казал аз. Аз бачкам за свой кеф, гърците също могат да си бачкат туристическите неща и да не ги боли з атъпите германци, като им е зор да бъхтят - да бъхтят, пък те ще живеят и за тях :)
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Туризмът на Гърция им носи приходи 13 млрд евро годишно. Те дължат 500. Ше стигнат...
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Туризмът на Гърция им носи приходи 13 млрд евро годишно. Те дължат 500. Ше стигнат...

пък те и щатите дължат 17 трилиона пък не са се притеснили като нас за горките гърци :D какво са 500 милиарда, те виж другите колко имат https://www.youtube.com/watch?v=v0EoX3XlCos

За мен са си добре гърците, по-зле няма да станат, туристи от цял свят се стичат да си пекат гъзовете, така че тях не ги мисля. Плаж и слънце, кви долари, кви евра му трябват на човек.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

За щатите не знам. Ама знам, че ако гърците са непослушни, леля Меркел ще си ги поиска, и ще си ги вземе, и това ще ѝ е двойна печалба. Иначе за едно си прав - гърците по-зле няма да станат - малко по малко ще смекчат тона и ще играят по свирката на Европа. Глупостите до тук бяха за привличане на електорат, нищо повече.
 

Горе