Гърция напуска Европата!Следва България!

От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Имат неизчерпаем ресурс - слънчеви дни и море. Каква индустрия те гони теб
jVYyJBhByoxXBg5UqJiw4YdKpYAwqJGCQklFGLU8LFEIw4lKwrUCLIHmQoESggRUjFDBpIyafYio1HIrBJddFApMQuDRp4PJDygVUJElRglaEmYWoKnRqYvXriIavTox6lMB3GdCtJqRZpVBZ3VmPZr2UduB9OalQv3aCAAOw==

Пък за бачкането - не съм на 15, а на 25+ и мисля, че който е прост да бачка, все пак работата е за бедните, не съм го казал аз. Аз бачкам за свой кеф, гърците също могат да си бачкат туристическите неща и да не ги боли з атъпите германци, като им е зор да бъхтят - да бъхтят, пък те ще живеят и за тях
A KQqnTnCS2LQ3AhJxBaWhAnHQlYSOhDRMyBDiBOnAABQgWHA22OVMnwgUGCBCEoeAEzJYkDDE0wOIgypeSUIAA7
.

Гледай сега техният селско стопански сектор като част от БВП е ~4% или почти 10 милиарда евра, заети са 13%+, от мореполаване имат 14 милиарда приходи, 13 милиарда от туризъм и има няма толкова имат от Химическата, текситналната и Хранително вкусовата промишленост така дай да събираме 10 + 14 +13 +12 = 49 милиарда и гледай сега какво става - държавата е 51+% като част от БВП при 242 милиарда БВП, то 130 милиарда са от нея т.е. иззети от икономиката им или дотирани от ЕС. Хайде как ще се изплатят 420 милиарда дълг? Като в цифрите по-горе за индустриите им има доста съпорт от ЕС?!?

Та Ципрасчо, ако му стигат силите на това негово свято дело ще ги свали до ниво 100 милиарда БВП от раз и после ще дълбаe сигурно 2-3 пъти като виждаш от цифрите по-горе толкова горе долу им е реалната икономика - автоматично изтриваш държавата и влиянито им и почваш от там да смяташ. Реално икономиката на Гърция е раздута в пъти - реално е горе долу колкото нашата - все едно теглиш кредити за 200к-400к пък имаш заплата от 1к яко ще си вдигнеш стандарта, но като дойде Видове ден .... Не знам Путин какво ще направи толкова в Гърция, ако ще да ги анексира - там е безддънна каца - а Путин е в бизнеса на акумулиране последните си капитали и после аут - тя Русия до 1 година е аут чисто икономически, ако не им дойде акъла.

Нали ще ставаш трейдър гледай ги тези неща:) Вместо да питаш във форума какво се случи с това или онова защо мръдна :)

До 28 този месец Ципрас има да покзва мускули и се прави на голяма работа - до 28 или ще е клекнал или ще прати Гърция в светлото бъдеще. Гледай после внос на гастербайтери в БГ от Гърция :D
 
Последно редактирано:
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

И кво, гърците начи 47 милиарда реална иономика? То по-малко от бг, ако нащо е наистина 80 милиарда.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Не ги мислете гърците,те ще се оправят,ама ние няма как да се оправим.Дето се вика-2 острова ще продадат и ще си изплатят дълга(това в кръга на шегата,разбира се).Истината е,че този дълг е генериран до известна степен заради тъпите директиви,изисквания за реформи и ограничения от страна на ЕС.И като нищо,ако стигнат до момент на отказ за плащането му,ще направят една сметка и ще им кажат:Да,дължим ви 320 млрд. евро,а вие с тъпите си изисквания и ограничения,сте ни ощетили с примерно 300 или 500 млрд.И ще са прави.И еврогейовете го знаят това...
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

И кое изискване или директива е довело до тези загуби?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

И кое изискване или директива е довело до тези загуби?

Ако знаеш кои изисквания и директиви съсипаха нашето производство,дребен и среден бизнес,енергиен сектор и т.н.,можеш да предположиш какво са било и при тях.Едва ли е по-различна ситуацията...То и ние един ден ако тръгнем да се махаме,само заради двата блока на Козлодуй,и заради квотата за ВЕИ-тата,можем да претендираме за доста милиарди.Да не говорим за неплащането на ДДС от големите търговски вериги за сметка на бай Пенчо на село,дето му лепват 20% ДДС,че е засял и отгледал 2 щайги домати,и т.н. и т.н....
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Не знам нито една директива, съсипала нещо наше. Не знам,и вериги, които не плащат ДДС. Напротив, след влизането в ЕС почти всички сектори са по-добре.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Не знам нито една директива, съсипала нещо наше. Не знам,и вериги, които не плащат ДДС. Напротив, след влизането в ЕС почти всички сектори са по-добре.

Ами чети и питай.Не знам не е удачен отговор за "предприемач" ;)
А ето 200 млрд от къде ще ги приспаднат :lol::lol::lol:
Greece’s new prime minister wants Germany to pay for Nazi war crimes some $200 billion for damages incurred during the Nazi occupation
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Мда, точно от там ще ги приспаднат....

Ето, питам те, кои са директивите, които ни съсипаха?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

@Владко, яко си се филмиран - в момента им дават милиарди помощ само след реформи. Те са натрупаха този огромен дълг след като влязоха в ЕЗ, и спряха да работят. Tи би ли давал пари на човек, който знаеш че не може ти върне и старите, ако не почне се променя?

А по-голяма глупост с веригите не бях чел - веригите не плащали ДДС :D Там всичко е директно вързано и на секундата се осчетоводява и се праща в НАП-а :D Укривали били ДДС разби ме :D

А за АЕЦ виж какви са отчетите на печалба от 2006 и 2007 и виж каква е разликата то 2-та спрени блока, не забравяй че не останаха некомпенсирани а дори доволно, просто се изкраха.А какви пари ще вземеш за АЕЦ който е построен преди 20+ години и почти в края на амортизазционият си план? Както и да е ЕС виновна, че Гърчета яли пили и се веселили. Сега идва идола на интернационала и ще се прави на интересен, нашите млади и стари социалисти само мокри сънища сънуват :D Ебати иронията в предприемачески форум сме а тук е пълно със социалисти и комунисти и хора, който са на принципа моето си е мое чуждото общо - Гейропа виновна, че иска да си спазвам задълженията :) Направо не знам какъв срам берат Блинки и Кула с такива коментари :D
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

@Владко, си се филмиран - в момента им дават милиарди помощ само след реформи. Те са натрупаха този огромен дълг след като влязоха в ЕЗ, и спряха да работят.
Значи ако не бяха влезли,нямаше да имат дълг?.. :)
Това че не съм съгласен с политиката на ЕС,автоматично ли ме прави социалист в твоите очи?Кой не скача е червен-така ми звучиш...
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Значи ако не бяха влезли,нямаше да имат дълг?.. :)
Това че не съм съгласен с политиката на ЕС,автоматично ли ме прави социалист в твоите очи?Кой не скача е червен-така ми звучиш...

Ами ако не взимаш кредити, как ще имаш дълг?
И аз съм анти определени политики на ЕС, но не тръбя какво велико нещо ще направи Ципреас, както и за новата любов Гърция Русия и т.н, но най-вече да кажеш браво, че се дървят на ръката която ги храни и им се правят на интересни, че няма плащат и т.н. - хващаш :) А ти оставяш впечатление на социалист из тоновете ти писания - капитализма лошо, Путинска русия център на свободния свят и пазар и т.н., не ме разбирай погрешно имаш право на всичко, но ми е смешна иронията че го пишеш в предпримачески форум. Щом другото не го коментираш значи си съгласен с мен, за напред чети ги повече нещата и не попивай на пропагандата - ЕС ти била виновна, веригите нам си какво нам си що.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

ЕС от икономическа точка е зле, но това е главно защото нашите продажници не са договорили добри условия и не желаят да развиват каквото и да е в тая държава. И без ЕС да бяхме, с тия управници, пак щеше да е зле. Не знам защо някои хора си въобразяват, че ако сме с Русия и всички автоматично ще станат честни, а краденето ще спре.

Иначе, ЕС в политически аспект е много зле със сбъркания си мултикултурализъм и либерализъм. По тая линия губим много, както пари, както възможности, така и чисто човешки материал. Загубата на умни хора автоматично значи и икономически загуби. Като цяло, положението в малките населени места е трагично. Казвам ви го като човек, опитал се преди време да намери читави млади хора с компютърна грамотност и добро ниво на владеене на език в бивш 100к град.
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Казвам ви го като човек, опитал се преди време да намери читави млади хора с компютърна грамотност и добро ниво на владеене на език в бивш 100к град.
Коя година е било това, малко ми се вижда невъзможно че не си намерил, макар и аз никога да не съм търсил подобни в подобен град де.
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Коя година е било това, малко ми се вижда невъзможно че не си намерил, макар и аз никога да не съм търсил подобни в подобен град де.
Преди 4 години. Не, аз намерих, но не бяха читави. Дори имаше една учителка по английски, която знаеше английски по-зле от мен може би. Това е нормално, хората от малките населени места се изнасят към София, Варна, Пловдив, Бургас или въобще напускат страната. ЕС в това отношение е пагубна, защото има полза ние да сме зле икономически, за да може да краде можещите ни кадри. Все пак, демографските проблеми чукат на вратата на всяка страна от съюза, а тълпищата афро-азиатски човеци не са от най-можещите и няма как да компенсират.
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Гледай сега техният селско стопански сектор като част от БВП е ~4% или почти 8 милиарда евра, заети са 13%+, от мореполаване имат 14 милиарда приходи, 13 милиарда от туризъм и има няма толкова имат от Химическата, текситналната и Хранително вкусовата промишленост така дай да събираме 8 + 14 +13 +12 = 47 милиарда и гледай сега какво става - държавата е 51+% като част от БВП при 182 милиарда БВП 90 милиарда са от нея т.е. иззети от икономиката им или дотирани от ЕС. Хайде как ще се изплатят 420 милиарда дълг? Като в цифрите по-горе за индустриите им има доста съпорт от ЕС?!?

Та Ципрасчо, ако му стигат силите на това негово свято дело ще ги свали до ниво 100 милиарда БВП от раз и после ще дълбаe сигурно 2-3 пъти като виждаш от цифрите по-горе толкова горе долу им е реалната икономика - автоматично изтриваш държавата и влиянито им и почваш от там да смяташ. Реално икономиката на Гърция е раздута в пъти - реално е горе долу колкото нашата - все едно теглиш кредити за 200к-400к пък имаш заплата от 1к яко ще си вдигнеш стандарта, но като дойде Видове ден .... Не знам Путин какво ще направи толкова в Гърция, ако ще да ги анексира - там е безддънна каца - а Путин е в бизнеса на акумулиране последните си капитали и после аут - тя Русия до 1 година е аут чисто икономически, ако не им дойде акъла.

Нали ще ставаш трейдър гледай ги тези неща:) Вместо да питаш във форума какво се случи с това или онова защо мръдна :)

До 28 този месец Ципрас има да покзва мускули и се прави на голяма работа - до 28 или ще е клекнал или ще прати Гърция в светлото бъдеще. Гледай после внос на гастербайтери в БГ от Гърция :D

Да де, ама едно са цифри, друго е живота реално. Ако някой е ходил в гърция знае как живеят там, знаем как живеят 99% от българите. Аз само казвам, че гърците си живуркат в пъти по добре и какво като на цифри икономиката им била зле, те и в сащ като цифри са по-зле от гърците, пък не съм чул някой да каже, че дебелия американец живее зле.
Казвам това, което съм виждал с очите си. Българина все гледа кога на съседа ще му стане по-зле и злорадства, то се смяхме на румънците колко били зле, сърбите как са зле, македонците, турците и не знам си кой, пък то какво се оказа - най-зле си е България и затъва все повече :) Сега ги чакаме гърците и руснаците :D:D

Едит: аз лично искам България да е поне наполовина толкова зле колкото е "зле" гърция и пенсионерите да получават 300 евро, а не 75 пенсия, ама надали в тоя живот :D
 
Последно редактирано:
От: От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Да де, ама едно са цифри, друго е живота реално. Ако някой е ходил в гърция знае как живеят там, знаем как живеят 99% от българите. Аз само казвам, че гърците си живуркат в пъти по добре и какво като на цифри икономиката им била зле, те и в сащ като цифри са по-зле от гърците, пък не съм чул някой да каже, че дебелия американец живее зле.
Казвам това, което съм виждал с очите си. Българина все гледа кога на съседа ще му стане по-зле и злорадства, то се смяхме на румънците колко били зле, сърбите как са зле, македонците, турците и не знам си кой, пък то какво се оказа - най-зле си е България и затъва все повече :) Сега ги чакаме гърците и руснаците :D:D

Едит: аз лично искам България да е поне наполовина толкова зле колкото е "зле" гърция и пенсионерите да получават 300 евро, а не 75 пенсия, ама надали в тоя живот :D

Ако реши Ципрас да ги вади, ще се молиш да си си в БГ и да си по нашият не по техният стандарт :)
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Преди 4 години. Не, аз намерих, но не бяха читави. Дори имаше една учителка по английски, която знаеше английски по-зле от мен може би. Това е нормално, хората от малките населени места се изнасят към София, Варна, Пловдив, Бургас или въобще напускат страната. ЕС в това отношение е пагубна, защото има полза ние да сме зле икономически, за да може да краде можещите ни кадри. Все пак, демографските проблеми чукат на вратата на всяка страна от съюза, а тълпищата афро-азиатски човеци не са от най-можещите и няма как да компенсират.

Много са ми смешни анти-европейските приказки - ние влязохме 2007 в ЕС още до края на 90-те над милион и половина бяха напуснали страната. Само проста справка и ще видиш как половината от тези 2 милиона не са в ЕС страни.

А иначе какво предлагаш при наличието на нивото на политиците ни и корупцията ни можещите да останат тук и защо? Защо за слава ли? А и защо да не напуснат като тук не могат да се реализират? Не напускат заради ЕС, а заради условията в БГ? Стига ЕС ти виновен, лесно е като си заровим главата в пясъка и не си видим задника, та друг да ни е виновен - виновни са всички в Соферто на жълтите павета и ко.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Равносметката от присъединяването към ЕС за икономическото развитие на България е ръст на брутния вътрешен продукт (БВП) от едва 10 %, за периода от 2007 до 2012, докато за същия шестгодишен период преди влизането в ЕС ръстът на БВП е 40 % или 4 пъти по-голям.
Замяната на 12 милиарда киловатчаса годишно по 2 стотинки на киловатчас с електроенергия от въглища по 10 стотинки, означава годишна загуба от около 1 милиард лева или обща загуба само за периода 2007-2013 около 7 милиарда лева.
Големите очаквания в България бяха свързани главно със средствата от еврофондовете. За седемгодишния период от 2007 до 2013 г. за България бяха предвидени общо 6,7 милиарда евро или приблизително по един милиард евро годишно. Получаването на тези средства обаче беше обвързано с редица условия и сложна процедура. С тях можеха да се купуват стоки или услуги само от страни от ЕС, в които равнището на цените е много по-високо, отколкото в България. Освен това те можеха да бъдат използвани само за точно определени дейности, например за изграждане на сметища, на автомагистрали, за ремонт на общински сгради и т.н., които не водят пряко към развитие на производството и икономически ръст.
Източник-Анонимните Блеки,Анонимните и те ли са СОЦИАЛИСТИ?
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

А иначе какво предлагаш при наличието на нивото на политиците ни и корупцията ни можещите да останат тук и защо? Защо за слава ли? А и защо да не напуснат като тук не могат да се реализират? Не напускат заради ЕС, а заради условията в БГ? Стига ЕС ти виновен, лесно е като си заровим главата в пясъка и не си видим задника, та друг да ни е виновен - виновни са всички в Соферто на жълтите павета и ко.
Не го предлагам, просто го констатирам. Докато политиците ни са марионетки и в съюз с Марс да влезем, и марсианците ще ни клатят.

Владко, БВП, МВП, кура ми Янко. Загубите са на лице, но не значи, че ако не бяха тези условия, парите пак нямаше да бъдат откраднати. Това е все едно да обвиняваме Русия за това, че не сме договорили изгодни за нас условия за ЮП или Белене. В случая, не ЕС е виновен, а тези които ни продадоха. Що в Полша примерно не стана така, що в Унгария не стана така? Факт е обаче, че стандартът на живот се е повишил за обикновния човек след влизането ни в съюза - има много работещи в чужбина, които пращат пари, има много хора които правят бизнес в страните от ЕС, развиха се технологиите - нашите професии ги нямаше само допреди 10-15 години, това също много променя нещата. Пагубно е, че се обезъкрвяваме, но това са виновни главно нашите мискини. Ако те поискат, процесът може да се обърне, сигурен съм. Тях обаче не им дреме.

Икономическите проблеми не са в ЕС, а в политиците които ни представляват. Политическите също. Гледай Унгария, и те са в ЕС.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Съгласен съм с теб,Ред,но не мислиш ли,че тези политици,които ни продават, са лансирани и подкрепяни от ЕС,а другите биват заклеймявани.Ето пример с Гърция-веднага взеха да бръмчат търтеите срещу Сириза...Хубавото при тях е,че не са прост и продажни като нас и като украинците,и НПО-тата там няма да могат да направят Майдан или ранобудни протестиращи.
 

Горе