Гърция напуска Европата!Следва България!

От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Политиците лансирани и подкрепяни от Русия не са по-добри. Всъщност, все едно е кои ще са, все ще сме изклатени. Противопоставянето е изкуствено.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Сега гледам при Диков Петър Клисаров.Много болезнени истина казва.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Равносметката от присъединяването към ЕС за икономическото развитие на България е ръст на брутния вътрешен продукт (БВП) от едва 10 %, за периода от 2007 до 2012, докато за същия шестгодишен период преди влизането в ЕС ръстът на БВП е 40 % или 4 пъти по-голям.
Замяната на 12 милиарда киловатчаса годишно по 2 стотинки на киловатчас с електроенергия от въглища по 10 стотинки, означава годишна загуба от около 1 милиард лева или обща загуба само за периода 2007-2013 около 7 милиарда лева.
Големите очаквания в България бяха свързани главно със средствата от еврофондовете. За седемгодишния период от 2007 до 2013 г. за България бяха предвидени общо 6,7 милиарда евро или приблизително по един милиард евро годишно. Получаването на тези средства обаче беше обвързано с редица условия и сложна процедура. С тях можеха да се купуват стоки или услуги само от страни от ЕС, в които равнището на цените е много по-високо, отколкото в България. Освен това те можеха да бъдат използвани само за точно определени дейности, например за изграждане на сметища, на автомагистрали, за ремонт на общински сгради и т.н., които не водят пряко към развитие на производството и икономически ръст.
Източник-Анонимните Блеки,Анонимните и те ли са СОЦИАЛИСТИ?

Владко, Владко, ей Владкоооооо, разбрах вече си опериран от мисловна дейност, защото щеше да имаш най-малката аналитична дейност и да достигнеш до заключение. Хайде ще ти помогна, явно ти е трудно да мислиш и анализираш и да проверяваш кой какво ти казва. Знам, че е по лесно да копи пействаш, но ще те вземат за мезе както аз ще те взема сега не се дразни за твое добро го правя, белкем разбереш нещо. Всичко ще ти бъде фактологически доказано.
Знам, че те няма по икономика та ще се опитам смляно да говоря.

От 2004 до 2007 са иззляти в БГ над 20 милиарда евра ПЧИ именно защото влизахме в ЕС, това ти е един от плюсовете:
photo_verybig_3377.jpg


След това допълни факта, че след реформите на Костов и връщането на доверието -НАТО и асоцииранито ни към ЕС икономиката почна да се увеличава и то бързо и най-важното почнахме от ниска ставка. Тези десетки милиарди спомогнаха жестоко.
От 2009 сме в глобална рецесия така, че малко глупаво да вадиш аргумент - дай ми някоя друга страна, дори и любимата ти Русия какво и се случва. Любимата ти Русия скача като петрола скача и пада когато падат.

Самият факт, че навсякъде им батаци около нас и ние не се сриваме е показателен. Самият факт че 20 милиарда като минимум нямаше да ти вялзат ако не бяхме в ЕС е показателен. Самият факт, че от ЕС съблюдават нашите да не правят шашми пак е показателен. Така, че като сравняваш бази сравнявай не бум с бъст, а бум с бум и тези 40% знай от къде са дошли.

Сега гледай голяма лъжа с АЕЦ-а. Няма как произведеш тези количества а и цените са ти регулириуеми и не забравяй износа ти е орязан - така, че кел файда. Но да караме с цифричките:

4 млн. лв. печалба очаква АЕЦ „Козлодуй” за 2007г, съобщи днес изп. дир. Иван Генов. Той определи сумата като голямо постижение на централата, тъй като, чрез определените от ДКЕВР продажни цени на електроенергията за регулирания пазар, се е очаквало АЕЦ да завърши годината със загуба в размер на 41,5 млн.лв.
Запомни болднатото, сега си отвори отчета за 2006 от тук:
http://www.kznpp.org/uf/anual_reports/bg/AR_06_bg.pdf отиди на 24 страници и виж Печалба/(загуба) за периода 4 712 (28 844) та значи за 2006 имаш 4.7 милиона печалба с 3 и 4 Блок, колкото имаш за 2007 при положение че любимите ти тогава са очаквали загуба в десетки милиони, но да продължим на татък. Това което е в скобите е загуба на АЕЦ от 28 милиона пак с всичките ни блокове :D

Викаш 12 милиарда киловата на година, та пак си отвори отчетчето и виж 3 Блок 3,321 GWH. 4 блок 3,432 GWH за 2006 са произведени 18.13 GWH та значи в най-добрият случай имаме 6.5 гигавата енергия от 3 и 4, който са на прага си на дейността.

Вече трябва много да ти свете какво искам да ти кажа и колко ти е виновна ЕС и колко се краде тук, но да продължим.

Да бяха предвидени 6.7 милиарда, не взехме толкова но това е е не щото ЕС лош, а щото тука лошо се краде или викаш не така?

И хайде сега да ти дам последните цифрички:

От 2007 г., когато страната ни стана член на Общността, до края на 2013 г. сме внесли в общия бюджета на Брюксел 5,253 млрд. лв. За същия период България е получила парични траншове от ЕС по различните оперативни програми за общо 9,353 млрд. лв. Така излиза, че за седем години членство в ЕС сме на плюс от 4,099 млрд. лв.

http://www.burgas.utre.bg/2014/02/22/211073-bulgaria_s_4_miliarda_leva_pechalba_ot_chlenstvoto_v_es

Така, че много ми е чудно как адресираш проблема при ЕС, като проблема е изцяло на местна почва.

А до въпроса ти, не знам дали са цоцалисти или не, но са жестоки олигофрени и манипулативни, ако приемаш че това копнатото е от Анонимните.

Надявам се да си отвориш най-накрая очите за реалността. И тук иззобщо не говоря за възможностите, които ти дава ЕС, Ред-а ти писа и ти писа, че проблема е в крадливата сган в софето.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Заглавието на темата е много яко обаче - сега го погледнах.

Ако Гърция вземе, че случайно напусне Евро Зоната - след това 30-40 години никой друг няма да си помисля да напуска Евро Зоната. :lol: :lol: :lol: :lol:

Просто толкова ще се скапе положението при тях, че ще им се прииска никога да не бяха чували за Ципрас и Сириза.
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

И хайде сега да ти дам последните цифрички:



http://www.burgas.utre.bg/2014/02/22/211073-bulgaria_s_4_miliarda_leva_pechalba_ot_chlenstvoto_v_es

Така, че много ми е чудно как адресираш проблема при ЕС, като проблема е изцяло на местна почва.
Според мен, проблемът е в ЕС, но уточнявам - на тия от ЕС им е ясно, че тук се краде. Ясно им е, че не се спазват правилата. Всъщност, това им е изгодно, защото по този начин те няма да дадат парите, които ние се полагат. Така и двете политически върхушки - тая на евробюрократите и на местните чиновници са щастливи - едните не дават пари, а експлоатират пазарите ни на евтинджос, привличат специалистите ни в техните държави, а другите са окрали каквото са могли.

Иначе, не могат да се сравняват приходи с членския ни внос. Приходите са за определени неща, не могат да се харчат за всичко. Те пак се усвояват от наши фирми, да не говорим пък по европрограмите какви врътки се правят. Примерно, жена ми е работила по такива и ми е разправяла, как изискванията не могат да бъдат покрити от нашенска фирма, за това се наемат чуждестранни, италианска беше, за да отговори на условията. После италианците наемат българи, но голямата пара се връща обратно в ядрото на ЕС, а за нашите остават трохи. Хипотетично, ако парите за членския внос бяха инвестирани от съвестни политици, ефектът би бил многократно по-голям, отколкото от парите от ЕС, нищо че са повече. Само че, с тая политическа класа и система поощряваща кражби и шуробаджанащина е абсолютно все едно как се крадат парите. Все едно, за обикновените хора.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Аз съм за изкореняване на многоглавата ламя,която ни управлява от 25г.Много пъти съм го казвал,че Боко,Гея,Бея,циганина и цялата им пасмина са крадци.Ей такива хора трябва да ни управляват:
http://play.novatv.bg/programi/dikoff/553361?autostart=true
 
От: От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

redrum, като се замислиш, пак ние сме си виновни. Кой пратихме в европарламента? СерГей и Бюрека! Тия два капацитета ще ни защищават интересите близките няколко години.
 
От: От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Според мен, проблемът е в ЕС, но уточнявам - на тия от ЕС им е ясно, че тук се краде. Ясно им е, че не се спазват правилата. Всъщност, това им е изгодно, защото по този начин те няма да дадат парите, които ние се полагат. Така и двете политически върхушки - тая на евробюрократите и на местните чиновници са щастливи - едните не дават пари, а експлоатират пазарите ни на евтинджос, привличат специалистите ни в техните държави, а другите са окрали каквото са могли.

Иначе, не могат да се сравняват приходи с членския ни внос. Приходите са за определени неща, не могат да се харчат за всичко. Те пак се усвояват от наши фирми, да не говорим пък по европрограмите какви врътки се правят. Примерно, жена ми е работила по такива и ми е разправяла, как изискванията не могат да бъдат покрити от нашенска фирма, за това се наемат чуждестранни, италианска беше, за да отговори на условията. После италианците наемат българи, но голямата пара се връща обратно в ядрото на ЕС, а за нашите остават трохи. Хипотетично, ако парите за членския внос бяха инвестирани от съвестни политици, ефектът би бил многократно по-голям, отколкото от парите от ЕС, нищо че са повече. Само че, с тая политическа класа и система поощряваща кражби и шуробаджанащина е абсолютно все едно как се крадат парите. Все едно, за обикновените хора.

Примерно, една Македония как е вързала и цъфнала - богата, с перфектна инфраструктура, ниска безработица и щастливи и богати хора с 200 Евро средна заплата. :lol: :lol: :lol:

То и в Сърбия е такова положението, ама айде те водиха войни 10 години и не е много честно да се сравняваме с тях.

Ама може примерно с Молдова или Украйна или Русия ако искаш - след срива на нафтата и рублата са по-бедни вече от нас. И купона при тях тепърва започва. Ние барем взехме да свикваме.
 
От: От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Според мен, проблемът е в ЕС, но уточнявам - на тия от ЕС им е ясно, че тук се краде. Ясно им е, че не се спазват правилата. Всъщност, това им е изгодно, защото по този начин те няма да дадат парите, които ние се полагат. Така и двете политически върхушки - тая на евробюрократите и на местните чиновници са щастливи - едните не дават пари, а експлоатират пазарите ни на евтинджос, привличат специалистите ни в техните държави, а другите са окрали каквото са могли.

Иначе, не могат да се сравняват приходи с членския ни внос. Приходите са за определени неща, не могат да се харчат за всичко. Те пак се усвояват от наши фирми, да не говорим пък по европрограмите какви врътки се правят. Примерно, жена ми е работила по такива и ми е разправяла, как изискванията не могат да бъдат покрити от нашенска фирма, за това се наемат чуждестранни, италианска беше, за да отговори на условията. После италианците наемат българи, но голямата пара се връща обратно в ядрото на ЕС, а за нашите остават трохи. Хипотетично, ако парите за членския внос бяха инвестирани от съвестни политици, ефектът би бил многократно по-голям, отколкото от парите от ЕС, нищо че са повече. Само че, с тая политическа класа и система поощряваща кражби и шуробаджанащина е абсолютно все едно как се крадат парите. Все едно, за обикновените хора.

Пак правиш грешката евтинджос нам си какво - ти като имаш потенциал и знаеш как да го развиееш ще избягаш, ааа то май 1.5 милиона избягаха още преди 2007, що?

ЕС прави разчети, това че не можем да работим, а само крадат е наш проблем.

Важен е нетният ефект, приход минус разход - тези пари се дават по проекти и направления, щом отговарят и са взети значи има защо щом сме на + значи има смисъл точка по въпроса. Нашите политици щяха ги окрадат от раз, справка 2008 тройните за Ноември месец фискалният резерв спадна с 3.2 милиарда - разбра ли къде отидоха? Това е повече от половината от вноската ни за ЕС.

Едит, много добре знам как действат и какви са процедурите по евро фондовете и какви са изискванията - мои близки минаха през няколко проекта и трябва да си изряден за парите, като действаш в сивото нормално да ти е непосилно - никой не дава пари ей така.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Аз съм за изкореняване на многоглавата ламя,която ни управлява от 25г.Много пъти съм го казвал,че Боко,Гея,Бея,циганина и цялата им пасмина са крадци.Ей такива хора трябва да ни управляват:
http://play.novatv.bg/programi/dikoff/553361?autostart=true

Почна да вдяваш, сега провери какво съм ти писал и почни да мислиш и анализираш винаги преди да пишеш - ако има и 5% вина ЕС за дережето ни сега, а не 95%+ нашите от софете, и някой успее да ми е докаже ми пращам синьо Джони на адрес.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

ЕС досъсипа това,което крадливите ни управници не успяха да вземат. Забрави ли за щастливите кокошки и другите малоумни изисквания?Разходи се из малките градчета и села,да видиш разрухата,мизерията,жив човек няма по улиците,дори в половината областни градове е така.Аман от цифри,графики и други натаманени информации!Блеки,излез от цифрите и графиките и виж реалността!За мен държавата ни е един по-голям вариант на КТБ!
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Няма човек с всичкия си, който да отрича олигофрениите на еврочиновниците. Само че, нашите родни полицити не правят нищо по въпроса. Пак пиша - те са си в чудесна симбиоза, да му мисли обикновения човечец.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

ЕС досъсипа това,което крадливите ни управници не успяха да вземат. Забрави ли за щастливите кокошки и другите малоумни изисквания?Разходи се из малките градчета и села,да видиш разрухата,мизерията,жив човек няма по улиците,дори в половината областни градове е така.Аман от цифри,графики и други натаманени информации!Блеки,излез от цифрите и графиките и виж реалността!За мен държавата ни е един по-голям вариант на КТБ!
За това не е винове ЕС, а само нашите управляващи по време на прехода. И още по-зле ще става, защото нацията застарява, а младите бягат на запад. И добре, че имат тоя шанс. На времето родителите ни го нямаха и като паднаха границите започнаха да се изнасят масово. Първо се изнесоха де що имаше хора с акъл от големите градове. После и от селата. И това е супер, поне докато не се разкарат от власт ДС-доносниците. Нека си се правят на мъже на мангалите и пенсиите. Младите нямат място в тая скапана държава.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Айде стига си писал простотии бе, нихилист. Щото в ЕС е много по-различно, пълно с ислямисти и всякаква паплач. Нали имам приятели из цял ЕС и информация от извора. Младите бягат на запад, щото са възпитани от родители промити от комунистическата пропаганда, а след това от демократичната. Още няма да забравя и майка ми как ми е говорила глупости да се махам, преди да й дойде акъла. А сега, има много български родители, които си кръщават децата със западни имена, щото видиш ли - да можело като емигрират някой ден, чужденците да им произнасяли лесно имената. Достойни либералдемократични олигофрени, наследници на комунистически олигофрени.
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Щото в ЕС е много по-различно
А не е ли? Знаеш ли какви са заплатите в северна България. Знаеш ли? С 350-400 лв можеш ли да гледаш дете, да се изхранваш и да ти е топло?
Дрънкате простотии без да имате грам представа за ситуацията в тая държава. Запали колата, пообиколи малко и ела пак да си поговорим, червено социалистче. По-скоро комунистче или направо анархистче?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Ще ми обясниш ли, кои професии взимат 350 лв. заплата? Щото примерно, представи си, половината ми рода живее в град в С. България и за чиновническа/учителска работа, взима два пъти повече.

А аз ако съм комунист или анархист :lol: Комундето си ти, мечтаещо да емигрира в ЕСССР, за да кара беемве.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Никой не ги кара да работят за 350-400 лева. С един сайт дори начинаещ може да си докара 1000 лева на месец. Само английски да знаеш, като фрийланс писач, може да докараш 1000 лева, няма кво да се говори. Който се бъхти за 400 лева си е негова вина, а не на държавара.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

ЕС досъсипа това,което крадливите ни управници не успяха да вземат. Забрави ли за щастливите кокошки и другите малоумни изисквания?Разходи се из малките градчета и села,да видиш разрухата,мизерията,жив човек няма по улиците,дори в половината областни градове е така.Аман от цифри,графики и други натаманени информации!Блеки,излез от цифрите и графиките и виж реалността!За мен държавата ни е един по-голям вариант на КТБ!


Причината за мизерията в малките градчета и села е изцяло в една случка от преди 70 години назад. ЕС няма нищо общо с нея.

Колкото до изкореняването - трябва да изкореним лайнарите, дето ни управляват от 44та, щото те забатачиха страната и я пратиха в трета глуха, и именно техните малоумни синчета я досъсипват и до днес.


ПП Да се върнем на Гърция - абсолютен факт е, че гърците в момента живеят по-добре от нас. Колкото и да говорим, че са мангалите на Европа, и това е факт - ние сме по-необразовани, по-мързеливи, по-некадърни, и може би най-важното по-неинициативни от тях.
Това обаче далеч не променя ситуацията при тях - никъде няма да ходят, а ще си останат тотално зависими от ЕС. Не щото някой ги изнудва с нещо, а защото знаят, че извън ЕС няма живот за тях. С един туризъм, дето носи 13 млрд, и то основно заради ЕС, няма как да издържаш милион и кусур дебилна администрация.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Да се върнем на Гърция - абсолютен факт е, че гърците в момента живеят по-добре от нас. Колкото и да говорим, че са мангалите на Европа, и това е факт - ние сме по-необразовани, по-мързеливи, по-некадърни, и може би най-важното по-неинициативни от тях.
Това обаче далеч не променя ситуацията при тях - никъде няма да ходят, а ще си останат тотално зависими от ЕС. Не щото някой ги изнудва с нещо, а защото знаят, че извън ЕС няма живот за тях. С един туризъм, дето носи 13 млрд, и то основно заради ЕС, няма как да издържаш милион и кусур дебилна администрация.
Нямаме ръководители. Каквито и да са, гръцките политически водачи гледат да има нещо и за населението, докато нашите им дреме на шапките.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

До момента това е факт - дори когато тия дебили искаха комунизъм, техните ръководители не го допуснаха в нашия вариант. Сега не се знае обаче..
 

Горе