Политическите проблеми на ЕС и България като член на съюза

Митко намекна, аз ще кажа директно: идеята на тия 15-минутни градове е да държат добитъка в затвор, без същият да го съзнава. Нямаш кола, щото въглеродния отпечатък, нали... ;) Имаш право да напуснеш 15-минутния затвор само при разрешение от биг брадър.
Толкова жалко, защото аз като не-фен на колите, много харесвам идеята за градче без никакви такива. Обаче ако трябва да искам разрешение за каквото и да е... по-добре ми е тогава в град, пълен с коли и въглеродни отпечатъци, и свободата да излизам от него когато си поискам :)

Някак си с времето все повече започвам да оценявам нашата държава. Такава свободия, все сме с едно поне 10 години назад, нищо не е толкова добре уредено, колкото в представите ни за запада, и все пак свободията е много по-близо до свободата, отколкото Биг Брадър. Предпочитам да живея в държава, в която мутрите се трепат през ден, отколкото в държава, в която невидимата мафия следи всяка моя стъпка и ми създава ограничения "за мое добро".
 
Такава свободия, все сме с едно поне 10 години назад,
Благодарение на нея сме най-малко фикснатата с експерименталки държава в Европа.

Помниш ли КПП-тата при първия локдаун? Е, тва е 15-минутния град, само че без възможност да се промушиш, щото пропуските вече ще са електронни. Да, разбира се, аз съм ''чипирана'' според оня фен на анонимните, които нещо спряха да помагат на хуйня, незнайно що така, но това е друга тема...
 
Да, разбира се, аз съм ''чипирана'' според оня фен на анонимните, които нещо спряха да помагат на хуйня, незнайно що така, но това е друга тема...
Абе имах подозрения, но вече съм сигурен 🤣 🤣 🤣 🤣 🤪
 
нандито е душичка :)
Знам, за това се закачам с нея, щото разбира от майтап :)
 
Благодарение на нея сме най-малко фикснатата с експерименталки държава в Европа.
Точно заради което започнах да виждам позитивите на нашия типичен характер. Даже от скоро взех да си мисля, че точно този характер ни е спасявал от "по-голямото зло" още по времето на комунизма. Оказва се, че държавните лидери причинили най-много смърт сред собственото си население са най-видните комуняги - Мао, Сталин, Ленин, дори онзи с мустачките в известен смисъл. При нас настаняването на червената партия също е било със смърт и разрушения, обаче после при бай Тошо явно се е проявил народния ни анти-деспотичен имунитет, изкарали сме някаква лека форма на комунизъм, и като цяло сме получили най-вече позитиви.
 
Бах, мама му... Тоя госин Морено не знае ли как в лошия соц в големите новопострени квартали имаше училища, детски градини, спортни плащадки,
Са вече няма, ей са се прибирам обиколих целио квартал, ни площадка ни магазин ни училище, кога си прав, прав си...

1687435590216.png
 
Точно заради което започнах да виждам позитивите на нашия типичен характер. Даже от скоро взех да си мисля, че точно този характер ни е спасявал от "по-голямото зло" още по времето на комунизма. Оказва се, че държавните лидери причинили най-много смърт сред собственото си население са най-видните комуняги - Мао, Сталин, Ленин, дори онзи с мустачките в известен смисъл. При нас настаняването на червената партия също е било със смърт и разрушения, обаче после при бай Тошо явно се е проявил народния ни анти-деспотичен имунитет, изкарали сме някаква лека форма на комунизъм, и като цяло сме получили най-вече позитиви.
Лека форма, но и тогава си е имало Белене! И най-вече тази политика която са водели за обезличаването на българите. Да не говорим за безсмислици от сорта на смяната на имената! Създаването на македонската нация също е тяхно дело, за това сега има близо милион българи които мразят роднините си и родината си! Добре, че не са създали добруджанска нация! По време на комунистическото управление също са изнесени ужасно много артефакти и то предимно към Русия! Историята ни е някакъв буламач в полза на големия брат! Сега не се сещам за други беди, но знам че има!

Въпреки, че трябва да отбележим и хубавите неща. Българина е живял спокойно. Можел е да си позволи 2е почивки. Страната се е развивала по един или друг начин. Пътищата които имаме , като изключим магистрала Струма са от тогава! Развитието на редица промишлености. Е не всички печеливши, но са имали добри попадения в редица сектори!
 
Лека форма, но и тогава си е имало Белене!
Не само - „Росица”, „Куциян”, „Богданов дол”, „Николаево”, „Ножарево”, „Босна” общо са около 40. Лично бай Тошо натиска Политбюро за "засилване борбата с враговете на народа". Насилствено денационализиране/македонизация на Пиринския край, затворени граници, премълчаването за "Чернобил", опит да станем 16-та република, превземането на църквите и отблъскването на хората от религията (атеизъм), преследвания и репресии.
 
Не само - „Росица”, „Куциян”, „Богданов дол”, „Николаево”, „Ножарево”, „Босна” общо са около 40. Лично бай Тошо натиска Политбюро за "засилване борбата с враговете на народа". Насилствено денационализиране/македонизация на Пиринския край, затворени граници, премълчаването за "Чернобил", опит да станем 16-та република, превземането на църквите и отблъскването на хората от религията (атеизъм), преследвания и репресии.
Е, да но Белене е най-популярния! За 16та република съм сигурен, че е казано с политически цели. Бай Тошо нямало да даде властта току така ;)
А за църквите, даже комунистите са ходили по църкви, макар да са се криели ;)
 
За 16та република съм сигурен, че е казано с политически цели.
Има решение на Политбюро на ЦК за присъединяване през 1963 г. и само отказа на Хрушчов не ни прави съветска република. Лично Живков е настоявал.

А за църквите, даже комунистите са ходили по църкви, макар да са се криели
Били са наясно, че не могат просто да ги забранят и затворят затова са вкарали агенти в семинарията/църквите, които донасят кой, кога и защо ходи, по този начин подкопават корените на религията, а след това и с атеистичната пропаганда постепенно отблъсква хората. Даже след 89г. на много места има такива "свещеници".
 
Са вече няма, ей са се прибирам обиколих целио квартал, ни площадка ни магазин ни училище, кога си прав, прав си...

Виж файлът 29432
Най-обичам когато се правите на бити лисици. Кажи защо като е соц лош постоянно се лансират идеи от него ? :)
 
Има решение на Политбюро на ЦК за присъединяване през 1963 г. и само отказа на Хрушчов не ни прави съветска република. Лично Живков е настоявал.


Били са наясно, че не могат просто да ги забранят и затворят затова са вкарали агенти в семинарията/църквите, които донасят кой, кога и защо ходи, по този начин подкопават корените на религията, а след това и с атеистичната пропаганда постепенно отблъсква хората. Даже след 89г. на много места има такива "свещеници".


И в двата случая си в грешка! Полит бюро препоръчва да се върви по пътя за ставане на 16 република. Хрушчов отказва, защото знае, че бай Тошо няма да пусне кокала лесно и ще се обърне към западните си приятели. Какъвто е Рокфелер по това време!

Поповете сами са се предлагали на държавна сигурност, никакви агенти не са вкарвани в семинарията!
 
 
И в двата случая си в грешка! Полит бюро препоръчва да се върви по пътя за ставане на 16 република. Хрушчов отказва, защото знае, че бай Тошо няма да пусне кокала лесно и ще се обърне към западните си приятели. Какъвто е Рокфелер по това време!
Предложението е на Тодор Живков на секретния Пленум на ЦК на БКП през 1963г. Какъв кокал да пуска, като ние така или иначе сме под контрола на Москва, нищо не се случва без тяхно разрешение.

Поповете сами са се предлагали на държавна сигурност, никакви агенти не са вкарвани в семинарията!
Когато те вербуват какъв ставаш? Как мислиш се внедряват агенти?
 
Благодарение на нея сме най-малко фикснатата с експерименталки държава в Европа.

Помниш ли КПП-тата при първия локдаун? Е, тва е 15-минутния град, само че без възможност да се промушиш, щото пропуските вече ще са електронни. Да, разбира се, аз съм ''чипирана'' според оня фен на анонимните, които нещо спряха да помагат на хуйня, незнайно що така, но това е друга тема...

IMG_20230222_165501.jpg

Я да видим според кой е факт, че си чипирана...
 
Виж файлът 29440

Я да видим според кой е факт, че си чипирана...

Факт е на баба ти фърчилото. Много небрежно боравиш с терминологията, което не те прави много красив в интелектуално отношение. ;)

Нещата си се случват, ама вие блеИте като класически овчици, каквито сте.
 
Предложението е на Тодор Живков на секретния Пленум на ЦК на БКП през 1963г. Какъв кокал да пуска, като ние така или иначе сме под контрола на Москва, нищо не се случва без тяхно разрешение.


Когато те вербуват какъв ставаш? Как мислиш се внедряват агенти?
Дрън, дръм, дрън... 🥱
 
Факт е на баба ти фърчилото. Много небрежно боравиш с терминологията, което не те прави много красив в интелектуално отношение. ;)

Нещата си се случват, ама вие блеИте като класически овчици, каквито сте.
Да, разбира се, аз съм ''чипирана'' според оня фен на анонимните

IMG_20230222_165501.jpg

Я си почини малко от тази пропаганда, че съвсем ти изгоряха бушоните и вече се объркваш кой какво твърди. Виж това вече е факт! :)
 

Горе