Бърз хак / промпт за дизайн на сайт с AI за тези, които нямат дизайн умения

Чекай да ви насоля групово:
Нито Деркон, нито Скай са показали че имат идея как да ползват АИ за дизайн - и на двамата АИ творенията им откъм визия са абсолютни и тотални пръчки :)

На Деркон нивото на визията е тип "ретро 2004", а на Скай са в стил "Буутстрап 2.* с 4 реда къстъм ЦСС" 🤭

И малко по-конструктивно: няма нужда от "обучение" - просто малко матрял в контекста да се бутне, малко повече промптове и всяко АИ (вкл. и безплатните опенсорс модели) могат да скалъпят читав дизайн. Със специализирани агенти като Клод Дизайн е малко по-бързо и лесно.

ТЛДР: в крайна сметка пак си зависи от дизайнерските качества и таланти на чиляка. Ако няма такива, разчитаме на визия тип темплейт и от километър ще се вижда че е ползван Клод Дизайн примерно.
 
Чекай да ви насоля групово:
Нито Деркон, нито Скай са показали че имат идея как да ползват АИ за дизайн - и на двамата АИ творенията им откъм визия са абсолютни и тотални пръчки :)

На Деркон нивото на визията е тип "ретро 2004", а на Скай са в стил "Буутстрап 2.* с 4 реда къстъм ЦСС" 🤭

И малко по-конструктивно: няма нужда от "обучение" - просто малко матрял в контекста да се бутне, малко повече промптове и всяко АИ (вкл. и безплатните опенсорс модели) могат да скалъпят читав дизайн. Със специализирани агенти като Клод Дизайн е малко по-бързо и лесно.

ТЛДР: в крайна сметка пак си зависи от дизайнерските качества и таланти на чиляка. Ако няма такива, разчитаме на визия тип темплейт и от километър ще се вижда че е ползван Клод Дизайн примерно.
Защо намеси визията ни? Говорим за технически подробности в който някой потребители са били въведени в заблуда!
 
@contra имаше въпрос за обучение! И беше отговорено точно и ясно!
Не коментираме дизайнерски възножности и т.н. и ретро или НЕ ретро визията на някой!
Никой от вас НЕ обучава модели! или поне не си е признал :) всички бухате в контекста по един или друг начин!
 
@contra имаше въпрос за обучение! И беше отговорено точно и ясно!
Не коментираме дизайнерски възножности и т.н. и ретро или НЕ ретро визията на някой!
Никой от вас НЕ обучава модели! или поне не си е признал :) всички бухате в контекста по един или друг начин!
Някой обучаваме ама обичаме да гледаме и сеир😉
 
Защото темата е за дизайн.
Има ли начин да се обучи ИИ да прави дизайни на къстъм платфора? Да му се казва какви фреймурокове и библиотекаи да ползва и т.н.
Някой правил и е такова нещо?
въпроса е много разтеглен и обширен поради малкото познания на потребителя който иска да научи нещо! Аз съм отговорал в частта за обучението!
 
@contra имаше въпрос за обучение! И беше отговорено точно и ясно!
Отговори ама чак коги се наложи да се аргументираш.
Преди това просто искаше да изпъкнеш с теоретични знания.

Просто хейтът си те влече :), както и да го въртим. В което няма лошо.
 
Отговори ама чак коги се наложи да се аргументираш.
Преди това просто искаше да изпъкнеш с теоретични знания.

Просто хейтът си те влече :), както и да го въртим. В което няма лошо.
Почти си прав, но не точно :)
НЕ ме влече хейта, просто нямам спирачки когато знам че съм прав и мога да го докажа а някакви смешници се правят на разбирачи и повтарят като папагали заучени фрази!

а ти пиле шарено :)

Чекай да ви насоля групово:
Нито Деркон, нито Скай са показали че имат идея как да ползват АИ за дизайн - и на двамата АИ творенията им откъм визия са абсолютни и тотални пръчки :)

На Деркон нивото на визията е тип "ретро 2004", а на Скай са в стил "Буутстрап 2.* с 4 реда къстъм ЦСС" 🤭

И малко по-конструктивно: няма нужда от "обучение" - просто малко матрял в контекста да се бутне, малко повече промптове и всяко АИ (вкл. и безплатните опенсорс модели) могат да скалъпят читав дизайн. Със специализирани агенти като Клод Дизайн е малко по-бързо и лесно.

ТЛДР: в крайна сметка пак си зависи от дизайнерските качества и таланти на чиляка. Ако няма такива, разчитаме на визия тип темплейт и от километър ще се вижда че е ползван Клод Дизайн примерно.
за чий УЙ намеси какви дизайни правим?
 
Сега някой може да попита - що направо не го изградя с AI сайта и да купя домейн. Тук кофтито е, че трябва да плащате месечен абонамент и докато си изградите CMS да може да си го поддържате, ще ви отидат доста кредити.

За мен е по-скоро обратното. С ИИ, може да си направиш ЦМС, според точно това, което ти трябва, без да се чудиш дали какво ще се счупи при следващия ъпдейт на плъгин или системата. И вероятно с по-малко кредити, защото няма да е нужно да хабиш да нагласяш да работи според нещо друго....
 
с колегите ми след като изчетохме тази тема взехме решение , че по случай старта от 1 Юли на нашата дейност може да организираме един конкурс с награден фонд 1500 Евро за създаване на най-полезен, интересен и сигурен сайт/платформа създавани с Ai в размките на 20 дни. Очаквайте повече подробности на 1 Юли 2026 година.
 
за чий УЙ намеси какви дизайни правим?
Наливам масло в огъня просто.

А въпросът с правенето на дизайни с АИ конкретно за Уордпрес е малко по-особен заради тъпия Гутенберг. Ама гледам че примерно Елементор и Диви имат MCP сървъри. И понеже темата е как да си направим къстъм дизайн за без пари, може би безплатния Елементор може да се ползва за тая цел, като му добавиш МЦП сървъра в каквото АИ там ползвате... Не съм пробвал.
 
За мен е по-скоро обратното. С ИИ, може да си направиш ЦМС, според точно това, което ти трябва, без да се чудиш дали какво ще се счупи при следващия ъпдейт на плъгин или системата. И вероятно с по-малко кредити, защото няма да е нужно да хабиш да нагласяш да работи според нещо друго....
Ами аз пробвах, даже с платен ловабъл, обаче страшно много бъгове се появяват и после кредити отиват много за поправката им и започва един порочен кръг, в който тъкмо оправиш един бъг, то пък друг изскочи и така.

Идеята на темата беше как простичко да се направят цели страници дизайн, които могат лесно да се пресъздадат и всичко безплатно. :)
 
Наливам масло в огъня просто.

А въпросът с правенето на дизайни с АИ конкретно за Уордпрес е малко по-особен заради тъпия Гутенберг. Ама гледам че примерно Елементор и Диви имат MCP сървъри. И понеже темата е как да си направим къстъм дизайн за без пари, може би безплатния Елементор може да се ползва за тая цел, като му добавиш МЦП сървъра в каквото АИ там ползвате... Не съм пробвал.
Защо Gutenberg Editor да е тъп? Не съм съгласна. Да, Elementor има повече възможности, но безплатната версия е орязана и бави понякога.
 
getdesign.md ако ти се дават пари, v0 на Vercel ако не. Принципно Codex може всичко и е 20€/м, стига да отделиш два часа време, да му вдигнеш едно репо в Гитхъб и да се научиш как да си искаш правилно.
 
Бързам, трябва ми фирмен сайт - знаеш какви страници са минумума, сайта е за груминг на кучета. действай
постарай се малко все едно правиш сайт за леля си де
без никакъв зор и се получва сайт, ако бях добавил "на WordPress/Laravel/Astro" нямаше да има никаква разлика.
Блинки да не чака ами да ни организира едно състезание да си премерим промптовете.
 


без никакъв зор и се получва сайт, ако бях добавил "на WordPress/Laravel/Astro" нямаше да има никаква разлика.
Блинки да не чака ами да ни организира едно състезание да си премерим промптовете.
Само ти го виждаш изглежда:
928a0b95336b5bd0e9729551abdf3e4c.png


ПП: няма файда от състезание без мотивация. А мотивация 'за слава' в комюнити от общо 6 човека пишещи е трудна работа.
 
Ами аз пробвах, даже с платен ловабъл, обаче страшно много бъгове се появяват и после кредити отиват много за поправката им и започва един порочен кръг, в който тъкмо оправиш един бъг, то пък друг изскочи и така.

Идеята на темата беше как простичко да се направят цели страници дизайн, които могат лесно да се пресъздадат и всичко безплатно. :)
едно е да пробваш, друго е да знаеш как точно да го направиш. 99% от разработчиците станаха невероятни мързели след появата на ИИ. Не може да му пуснеш задание и да чакаш ИИ да ти направи цялостната система. Трябва си надзор. Всъщност трябва да си активна участничка в коденето и след всеки файл да проверяваш, а не да разчиташ ИИ да ти го направи. Моя модел на работа с chatGPT коренно се различава от модела на работа на всички девове. Аз не ползвам контролен панел на хостинга, попучаване на сорс код след което да го качвам през ФТП. Аз работя директно през ssh като на хоста няма инсталиран контролен панел за каквото и да било. Има инсталиран Линуь с всички системи за php хостинг , защити и т.н. Реално виж платформите в подписа ми и ще разбереш , че всичко може да се направи с ИИ стига да знаеш как да му подаваш командите и въпросите. Междудругото напоследък забелязах, че ИИ започна да придобива и характер... започна да се сърди . И тук не говорим за дизайн, говорим за системи за сигурност и функционалност на платформите. Дизайн всеки може да ти направи дори най добрия, но във форума винаги ще се намери кой да го критикува просто защото човешката злоба не познава граници.
 

Горе