SEO Цени !?!

ani4ka

New Member
Аз ли нещо съм в грешка, но титулованите оптимизатори леко са се объркали в ценоразписите си !?!
За някакви смешни ТОП 10 позиции в .bg в , без гаранции, ми бяха обявени такива минимум 3 мес. бюджети, за които в АдУърдс ще присъствам месеци в топ-а :shock:
Хора, хайде малко слезте на земята, в БГ няма кеш за нищо, да не говорим за позиции в Гугъл, да не говорим за оборот от Гугъл. Средно статистически онлайн магазин в топ 3 бг, генерира 5-6000 лева ОБОРОТ ! Та колко от този оборот трябва да отидат в оптимизатора, при полжение че 75 м2 магазин на улицата струва 400 лв/мес ?
нищо лошо към колегите, но в бизнеса, нещата се свеждат до печалби и резултати, замислете се малко !!!

Хайде сега да видим колко сте оборотни ;) че се наслушах на таланти обещаващи нищото !
 
Последно редактирано:
От: SEO Цени !?!

Има 2 варианта, когато не си доволен. В твоя случай или се учиш да оптимизираш сайта си и отделяш време за това, или си плащаш за реклама в "АдУърдс". Вярно, че за българският пазар цените са малко преувеличени, но пък за сметка на това статиите вървят на почти безценица.
 
От: SEO Цени !?!

Да се уча !?!? Аз плащам колега ;) Ти трябва да се учиш... Пожелавам ти като отидеш на доктор, да искаш той да се УЧИ, върху теб ;) Шегувам се!

П.С. нека задържим дискусията върху Оптимизацията За Търсачки или SEO, бг медицината си я знаем ;)
 
От: SEO Цени !?!

Като искаш $ - направи си ги, никой не те е спрял, това зависи единствено и само от теб.
От SEO - оптимизатора зависи само и единствено да ти постигне целите, за които сте говорили - дали ще се задоволиш сайта ти да е откриваем в първите 100 резултата, или в първите 50, или в първите 20 или искаш в топ-10, или искаш да е в топ-3 или на първо място даже. Правиш си договор и се почва работа. Една работа следва да бъде заплатена. Като ти се виждат много големи цените - отивай при друг човек или не поръчвай. Никой не ти е сложил хомот на шията и да те кара насила да поръчваш.
Като не може да си позволиш качествени услуги - няма да обвиняваш другите.
И да, това, че живеем в България, и че става въпрос за българския пазар не означава, че трябва да сме втора ръка хора и да работим на безценица. Всеки цени своя труд, не си ли готова да платиш - подминаваш!
 
От: SEO Цени !?!

Аз ли нещо съм в грешка, но титулованите оптимизатори леко са се объркали в ценоразписите си !?!
За някакви смешни ТОП 10 позиции в .bg в , без гаранции, ми бяха обявени такива минимум 3 мес. бюджети, за които в АдУърдс ще присъствам месеци в топ-а :shock:
Хора, хайде малко слезте на земята, в БГ няма кеш за нищо, да не говорим за позиции в Гугъл, да не говорим за оборот от Гугъл. Средно статистически онлайн магазин в топ 3 бг, генерира 5-6000 лева ОБОРОТ ! Та колко от този оборот трябва да отидат в оптимизатора, при полжение че 75 м2 магазин на улицата струва 400 лв/мес ?
нищо лошо към колегите, но в бизнеса, нещата се свеждат до печалби и резултати, замислете се малко !!!

Хайде сега да видим колко сте оборотни ;) че се наслушах на таланти обещаващи нищото !

Нещо не схващам тезата.
Аз съм привърженик на високите цени, щото иначе само броиш пари, без да се увеличават. Отдавна съм минал по пътя на ниските цени и съм го изтрил от картата.
Но за оптимизация още не съм плащал.
 
Аз ли нещо съм в грешка, но титулованите оптимизатори леко са се объркали в ценоразписите си !?!
За някакви смешни ТОП 10 позиции в .bg в , без гаранции, ми бяха обявени такива минимум 3 мес. бюджети, за които в АдУърдс ще присъствам месеци в топ-а :shock:
Хора, хайде малко слезте на земята, в БГ няма кеш за нищо, да не говорим за позиции в Гугъл, да не говорим за оборот от Гугъл. Средно статистически онлайн магазин в топ 3 бг, генерира 5-6000 лева ОБОРОТ ! Та колко от този оборот трябва да отидат в оптимизатора, при полжение че 75 м2 магазин на улицата струва 400 лв/мес ?
нищо лошо към колегите, но в бизнеса, нещата се свеждат до печалби и резултати, замислете се малко !!!

Хайде сега да видим колко сте оборотни ;) че се наслушах на таланти обещаващи нищото !

Ами има ниша в бг в която 2009 минаваше като капитанче с 3 стотинки клик в момента на не оптимизиран не иска да се отключи и на 20 до 30 стотинки и киурда и смного настъфен лендинг пейдж (до ниво да разваля правилата за сео ама висок куалити скор) се отключва на 8-12-15 (говоря за първа страница) та след две години ако се напълни с конкуренция няма да ти е евтино...

не знам каква оферта са ти предложили но може да имаш дългогодишни ползи за бизнеса от една правилно проведена линк билдинг кампания по хубави медии и информационни сайтове за твоята ниша с контент.. видео.... игра.... друго полезно мобилно приложение... софтуер... социална кампания... като бюджета може да иде доста нагоре според нишата и какво е извадила конкуренцията в нея но може и да е сравнително по евтин метот ако се наблегне на нещо като гест блогинг.... примерно искат 4 цифрена или 5 цифрена сума за линковете, но като кампанията свърши си остават обикновенно за винаги :) и след две години още ще береш плодовете на тази кампания...

Най ниска цена за сео може да ти офертират при либк билдинг купени линкове обикновенно от по няколко стотака +... просто трябва да купиш повече или по хубави от на конкуренцията (от възможно хубави и рилейтед сайтове) и с малко качесвен онпейдж нещата почват да се случват... само че като спреш да плащаш и се свършва с ранкинга освен това чисто теоритично като те засечат може да пострадаш освен това ако купуваш линкове няма начин да се оплакваш в уебмастър тулс да искаш реконсидерешън рекуести ако сайта пострада защото това означава да ти направят мануал чек на сайта... което не се препоръчва... но някой цъкат с този метод..

най евтино ще излезе да си го правиш сама :) и само да ползваш външни услуги за улесняване на сдобиването с контент линкове или каквото си решиш
 
От: SEO Цени !?!

И за да не съм голословна, някакъв палячо ми иска 400 лв./мес(без фактура или документ за раход) за някакъв ТОП 10 резултат, евентуално след 3-ти месец потна и много активна оптимизация !!!
Най-силната ми КД е с 2000 търсения месечо, а в АдУърдс ме цакат 0,05 лв. на клинк, т.е. аз трябва да съм супер смешна пациентка, за да му платя на палячото тези суми, и ЕВЕНТУАЛНО да видя някакъв КИЛИПИР от оптимизацията му...

И не е само това,... Той става в 14:00, телефона му няма връзка с този номер, Гугъл се бил променил, това за което ме е убеждавал последните 6 мес. вече не било актуално, ако искам повече, плащам повече... и пак Гугъл се променил и цикъла на Крепс....

Та се чудех, аз ли съм тъпа или това е то SEO !?!?
 
От: SEO Цени !?!

именно!!! Плащам и НЕ искам да рива ;) искам резултати, искам $$$, ти к'во предлагаш ? ;)
Позиция в ТОП 3 не прави подажби, а води посетители. Това дали ще има $$$ зависи от това какво има в сайта.

Какви цифри ориентировъчно са те оферирали?
За едни 100 е много, за други 1000...

И последно - линковете в подписа ти нещо не работят...
 
От: SEO Цени !?!

SEO-то може да ти доведе трафик към сайта, но SEO-то не може да продаде продукта. Ако магазина ти и продукта в него не задържат вниманието на дошлия от Google / Yahoo потребител единственото, което правиш е да увеличаваш bounce rate-а, а не $$$ . След като не искаш да отделяш бюджет за SEO или според теб е неефективно, защо не помислиш за affiliate програма?!? По твоята логика, след като в БГ няма кеш за нищо, това озтанчава че SEO-тата и останалите специалисти трябва да работят за без пари?!? Аз ако нямам кеш, трябва ли да вляза в този магазин 75 кв. метра и да искам всичко за без пари, само защото ти имаш едни 400 лв разходи на месец за тези 75 квадратни метра и аз нямам кеш? Хайде да ти видим контра логиката?
 
От: Re: SEO Цени !?!

какво ги интересува хората колко ще печелиш?
още една обида към някой и имаш червена реп от мен
 
Re: От: Re: SEO Цени !?!

@coolice: От отговора ти личи, че никога не си си продал НИЩО на НИКОЙ в Бълария ! ;) Ако трябва да чакам резултатите от работатат ТИ след 2 години... Тенк Ю

Проста работа... Аз съм учил 4 години за това. Аз трябва да отделям по минимум 1 час на ден за сайта ти. Аз трябва да купя линкове за 300лв/месец към сайта ти. Аз трябва да купя статии и събмити за още 300лв на месец за сайта ти.

И на какво е равно това? 4 години учене, 30 часа в месеца бачкане, 600лв инвестиция (месечно!) в проекта ти. А ти искаш да ми плащаш 50 кинта на месец ли? Беги си в Адуърдса и недей рева.

П.С.: Въпросната аничка не е пращала запитване към мен. Цифрите са примерни, на база предишен опит с подобни клиенти.
 
От: SEO Цени !?!

"какво ги интересува хората колко ще печелиш?
още една обида към някой и имаш червена реп от мен"
Май доста хора само това чакат :lol:
 
Re: От: SEO Цени !?!

И за да не съм голословна, някакъв палячо ми иска 400 лв./мес(без фактура или документ за раход) за някакъв ТОП 10 резултат, евентуално след 3-ти месец потна и много активна оптимизация !!!
Най-силната ми КД е с 2000 търсения месечо, а в АдУърдс ме цакат 0,05 лв. на клинк, т.е. аз трябва да съм супер смешна пациентка, за да му платя на палячото тези суми, и ЕВЕНТУАЛНО да видя някакъв КИЛИПИР от оптимизацията му...

И не е само това,... Той става в 14:00, телефона му няма връзка с този номер, Гугъл се бил променил, това за което ме е убеждавал последните 6 мес. вече не било актуално, ако искам повече, плащам повече... и пак Гугъл се променил и цикъла на Крепс....

Та се чудех, аз ли съм тъпа или това е то SEO !?!?

за 400 лв ще накупи линкове за 200 лв и 200 ще са за ноу хауто че знае от къде да ги купи а това че не могат да се избият е проблем на нишата

Ситуацията найстина се е променила в Гугъл от Пингвин насам дори и за купуващите линкове преди беше достатъчно да ти купи линковете с подходящ анкор текст за да си излезеш за киурдите... Сега тези линкове с анкър текст трябва да са макс 30-35% за да не те удари пингвина и му трябват тройно количество за да има плънка и да изглежда натурално направено...

Моят съвет е като нямаш бюджет прави си го СЕОто постепно... четеш оправяш онпейджа колкото може след това си заделяш малко пари за статии и гестблогваш... продължаваш четеш и пробваш нови неща който са ти в бюджета месец след месец след месец и накрая ще се получи :)

а за ставането в 14:00 не си права, който работи за/с компании на уесткоста PST работното му време е от 19 българско време до три през ноща... докато си легне кажи го 4 и половина 5.... е в колко да стане?
 
От: SEO Цени !?!

@ bizz: колко посетителя дневно ще докараш, за да генерираш продажби ?

@ Fozzy: Не знам какво си учил, но мен интересуват резултати, ако клиентите ТИ те възнаграждават на база образуванието ти(което е под въпрос), чудесно ;) Намерил си нишата!

@ nortan: плийз спесифай дис мисъндерстендинг! хоуп ъ'р файн уит ми, пийссс , ред нек!

@ s1yf0x: (трафик / продажби) - разходи = печалба
 
От: SEO Цени !?!

Ами плащай си за адуърдс тогава и толкова. :)

Той имаше в предвид, че ако сега ти се направи качествено SEO, след 2 години, все още ще береш плодовете му, а не, че тогава ще дойдат резултатите :)

Качественото SEO е трудно и скъпо. Иска се усърдна работа, търпение, креативност и знания. Не става така, да щракнеш с пръсти и хоп - първо място.

SEO-то е много отговорно нещо, това е изграждане на твоето лице в интернет, създаване на присъствие и утвърждаване на твоя бранд. Нужно е изграждане на цялостна стратегия и постигане на конкретни реалистични цели.

Веднъж обаче изградиш ли си авторитет и присъствие, после нямаш нужда от реклама.
 
От: SEO Цени !?!

@ coolice: 200 за линкс и 200 хоухау. Супер, но колко месеца ще продължим по тази схема ? Няма ли да си по-ЕФЕКТИВЕН, ако ме врътнеш 100 на мес, за 6 мес ?;) А и ако някой лев ми изкараш ?

Палячовците тук ми наслагаха червени точки, защото реално не се поставят от другата страна на монетата? Аз съм обективна и не виждам нищо лошо да споделя приключенията ми в избора на ПАРТНЬОР, който да ми носи печалба, както и аз на него. Реципрочно е !

Имам онлайн магазини, но нямам време да се занимавам с глупостите на Гугъл, но след разговор с няколко "КОЛЕГИ", виждам как се гледа на КЛИЕНТА като на загубен ПАЦИЕНТ !!! Това ли е SEO Улсугата у нас ?
 
От: SEO Цени !?!

@ bizz: колко посетителя дневно ще докараш, за да генерираш продажби ?

@ s1yf0x: (трафик / продажби) - разходи = печалба

Трафик не означава продажби!

+ мненията на Fozzy, s1yf0x, coolice и BRAIN.
 

Горе