SEO Цени !?!

От: От: SEO Цени !?!

Извинявам се за невежеството, но какво е "титулуван оптимизатор"? :) Хахахаха, това ме разби.

Трябва да питаме авторката. Аз само я цитирах като й оправих правописната грешка. Предполагам, че е оптимизатор с много титли от различни конкурси, като "престижния" и "обективен" бг сайт, например. :)
 
От: SEO Цени !?!

Стана въпрос за "гумени п.шки" и и се разтрепериха вероятно ръчичките, така че скоро не очаквайте пак да се включи :lol:
 
От: SEO Цени !?!

@ coolice: 200 за линкс и 200 хоухау. Супер, но колко месеца ще продължим по тази схема ? Няма ли да си по-ЕФЕКТИВЕН, ако ме врътнеш 100 на мес, за 6 мес ?;) А и ако някой лев ми изкараш ?

Палячовците тук ми наслагаха червени точки, защото реално не се поставят от другата страна на монетата? Аз съм обективна и не виждам нищо лошо да споделя приключенията ми в избора на ПАРТНЬОР, който да ми носи печалба, както и аз на него. Реципрочно е !

Имам онлайн магазини, но нямам време да се занимавам с глупостите на Гугъл, но след разговор с няколко "КОЛЕГИ", виждам как се гледа на КЛИЕНТА като на загубен ПАЦИЕНТ !!! Това ли е SEO Улсугата у нас ?

Да те връткаме за по 100 лв на месец?
Палячовците тук?

Вече предусещам накъде ще се развие темата. Ясно е че не искаш да плащаш за несвършена услуга... ама чак да определяш цените на оптимизаторите, малко прекалено ми се вижда. Аз като цяло не разбрах защо е създадена темата.

1. За да обсъдим цените на оптимизаторите?
2. За да дразним палячовците във форума?
3. Или да се направим на големи бизнесмени (Имам онлайн магазини, но нямам време да се занимавам с глупостите на Гугъл.)

п.с Не съм оптимизатор, но и да съм не бих работил с теб. Само заради отношението ти. Не подхожда на бизнесмен.
 
От: SEO Цени !?!

Да се уча !?!? Аз плащам колега ;) Ти трябва да се учиш... Пожелавам ти като отидеш на доктор, да искаш той да се УЧИ, върху теб ;) Шегувам се!

П.С. нека задържим дискусията върху Оптимизацията За Търсачки или SEO, бг медицината си я знаем ;)
Имаме няколко клиента - твои конкурентни и сме постигнали отлични резултати за тях, и да - гаранции никой не дава.

Принципът е прост и пазарен - ти сам го знаеш. Който плаща за реклама и СЕО излиза напред, и само ако има добър value proposition и оптимизиран value chain - печели. Който не плаща или не е конкурентен се оплаква по форумите.

Не е тайна, че във вашия бизнес с дрехите и играчките продавате с огромни надценки, услугата ви е една и съща, а това прави борбата за клиенти сериозна. Твоя магазин с какво е по-дъбър от останалите се замисли, кои са конкурентните ти предимства? Това, че сайта ти е хубав е факт, но какво от това?

ПС:
"75 м2 магазин на улицата струва 400 лв/мес ?"
Кое точно струва 400 лева, обзавеждането ли, стоката ли, тока ли, сота ли, наема ли, заплатите ли? За 400 лева и касовия апарат не можеш да си купиш за тоя магазин.
Ти да не пътуваш във времето, 400 лева може да е струвало през 93та година, сега сме 2013та?!

И червен реп имаш от мен за проклятията срещу колегата.
 
От: SEO Цени !?!

Аз искам да задам два тъпи въпроса на Ани4ка:

1. Тъп въпрос: когато платиш за реклама, какво ти се гарантира - гледаемост на рекламата или продажба на продукта?
2. Тъп въпрос: когато платиш на адвокат, какво ти се гарантира - че те представлява и защитава твоите права пред съда или, че ще спечли делото в твоя полза?

Казвам, че въпросите ми са тъпи, защото сигурно само аз от писалите в тази тема не се занимавам със SEO. Това е моето виждане по въпроса с гаранцията.
 
  • Like
Реакции: ivok
От: От: SEO Цени !?!

Аз искам да задам два тъпи въпроса на Ани4ка:

1. Тъп въпрос: когато платиш за реклама, какво ти се гарантира - гледаемост на рекламата или продажба на продукта?
2. Тъп въпрос: когато платиш на адвокат, какво ти се гарантира - че те представлява и защитава твоите права пред съда или, че ще спечли делото в твоя полза?

Казвам, че въпросите ми са тъпи, защото сигурно само аз от писалите в тази тема не се занимавам със SEO. Това е моето виждане по въпроса с гаранцията.

Ама и аз не разбирам от СЕлО, ама и аз зададох цели три въпроса. Спокойно, като ги обсъди с бгмамите ще се завърне с отговори за палячовците във форума :D
 
От: SEO Цени !?!

Стана въпрос за "гумени п.шки" и и се разтрепериха вероятно ръчичките, така че скоро не очаквайте пак да се включи :lol:
Когато става дума за бой с гумени п*шлета, аз няма как да не се включа. Това е нещо, към което имам фетиш. :D

Така, сега по темата....аз пък не знам как оптимизатора ти се е вързал и е започнал да работи с теб. Така ли беше в началото? Защото да ти кажа е плашещо. В БГ се взимат възможно най-ниските цени за тази услуга, като може би ни бият индийците, пакистанците и китайците. Но някой китаец да те оптимизира за БГ пазара, това ми се ще да го видя. :)

В тези 400 кинта влизат знания+ресурси. Няма да се учудя, ако си получила и малко съвети и препоръки как и за какво да излизаш, както и какво да направиш по сайта, ако не го е направил той де. Това му се нарича консултация и на запад се плаща на час за нея. Но кой ти го брои и това.

Наскоро имах един такъв случай, за който ми разказаха. Мой приятел събира оферти за онлайн магазин на Open Cart (като твоята система). 80% от фирмите му казаха, че ще му струва Х сума, може би само 1 е дала по-ниска оферта. Негов приятел програмист му е казал "Аааа, не, това струва толкова - У", и тогава последвало допълнението "А ще ми го направиш ли за У пари?", идиота програмист казал "Еее, да, ама нямам време". Какви за изводите? Всяко нещо струва точно определени пари и тънката оферта или демотивира или прави изпълнението некачествено. А кой какво качество вади за определената сума, това вече е друг въпрос и това, че си го избирала ти, може да се сърдиш сама на себе си. Тук никой не може да поеме вината за това.

Примери много, за SEO, още повече. И какво означава, че нямаш време да се занимаваш с на Гугъл глупостите? А с какви се занимаваш? С фактури, стоки, персонал? Дадоха ти не малко полезни съвети горе. Ако и в тях не се вслушаш, не знам какво би могло да ти помогне. Някъде се спомена "гумени п.шки" и съм много ЗА. :)

Част от тази мръзна пропаганда, че нещата в нета са фри е дошла и от каналните ни телевизии. Там нон стоп или хранят или обясняват на масата, че нещата са евтини, тънки, достъпни за всички и какви ли не глупости, защото толкова им струва и медията и журналистите в нея. Тъпака не знае каква е разликата между Facebook профил и страница и тръгнал да говори на хората кое колко струва и за какво е. Па вземи покани някой експерт на среща, поразпитай го, образовай се, направи си добър репортаж и го пусни. Защото утре някой идиот като отвори браузъра и като види, че не е точно така, както са му го казали по телевизията, ще има да псува по форумите и соц. мрежи. Да, много хубаво, но да започне от сайтовете на шибаните телевизии, некадърници смотани.

"75 м2 магазин на улицата струва 400 лв/мес ?" - да имам един такъв разказ и тук. Едно добро семейство, с магазин точно за детски играчки и дрешки бяха пред дилемата на живота си - дали да направят едни онлайн магазин или да отворят още един, при положение, че нямат сайт даже. Френд им предложи да го изгради за не повече от 300 лева, което за мен е не само подигравка с този бизнес, но и жив пример, че такива хора, трябва да се откажат от заниманията си. Само хостинга и домейна ти е над 200 лева, но както и да е. Примера беше от преди 2 години, но не мисля, че инфлация от десетки % ще даде реалната цена и днес. :)
 
От: От: SEO Цени !?!

Ама и аз не разбирам от СЕлО, ама и аз зададох цели три въпроса. Спокойно, като ги обсъди с бгмамите ще се завърне с отговори за палячовците във форума :D
А там какъв бесен краварник е. :) Само да не е прихванала тамошното настроение, че сме загинали прави тук.

И фирми, които гарантират точни позиции или взимат много за SEO или ще те изпързалят. Много ме кефи като някой каже "гарантирам ти 3то място след 3 месеца, дай сега 200 лева за този месец". Да, добре, ама си има панди, пингвини, конкуренция, технически елементи. Гарантира ти повишаване на трафика за кл. думи, касаещи нишата, някакви топ позиции и реално това е. Както казах, за топ мястото е нужно да си много добре развит, даже и офлайн. Напиши хостинг и виж кой компании са на първите позиции и какво им е струвало да са там. Само за 2-3 от тях знам, че правят всяка година по 100 (образно казано) ивента. Това трудно се бори само с линкове. :) Да, нарича се брандинг. :)
 
От: SEO Цени !?!

Ще се включа и аз, въпреки, че не се занимавам с оптимизация с критики към двете страни.
Първо към нежната половина - не знам дали ти направи впечатление как с лека промяна в тона всъщност получи няколко кратки анализа на сайта си + съвети какво да гледаш? Ако не си - обърни внимание, защото е рядкост в такива ситуации, но пък е полезно.

Към всички почуствали се засегнати: Господа занимаващи се с предлагане на подобни услуги, съвсем добронамерено ще си позволя да ви отправя критика, която до сега съм правил под формата на въпрос на ЛС към няколко души:
1. Като пускате услуги за оптимизация знам, че е силно специфична тематиката и се налагат описания на пакетите/услугите ви с термини, но започнете да пишете на нормален, разбираем за обикновения юзър език. Ако помислите малко над думите ми ще започнете да продавате много повече. Има много оферти за линк колела, велосипеди и файтони ама са писани от разбиращи за разбиращи. Задайте си въпроса: Ако някой е на ясно за какво говоря и какво е това, дали не знае и как сам да си го направи?
2. Прави сте - всеки труд трябва да бъде уважаван. Вярно е и това, че услуга трудно се продава, защото е нематериално, но 95% от офертите тук са неангажиращи от страна на предлагащия. Все пак форума изобилства с теми как да продаваме и във всички тях пише - личен ангажимент с клиента. Аз като видя оферта за оптимизация се питам : ОК, това за толкова пари с какво точно ще ми е от полза? Какво печеля? Дали няма в незнанието си да си навредя? Колко от пускалите оферти тук са си направили труда в 2-3 изречения да посочат отговор на тези въпроси?
Мога да ви посоча още няколко подобни неща, но не искам да ви отегчавам, а да ви накарам да се замислите. Може пък аз със моят опит в продажбите да съм ви бил полезен с идея и да започнете да продавате повече.
Не забравяте, че освен на репутация и име всяка услуга се крепи на отношение. Имам пример точно от форума с услуга, която е с чудесни отзиви, което не значи, че аз съм доволен от отношението и коректността.

Та хората реагират така на предлаганите услуги и цени точно защото не разбират за какво плащат. А няма кой да им обясни това, освен този, който предлага услугата, нали?
 
От: SEO Цени !?!

Средно статистически онлайн магазин в топ 3 бг, генерира 5-6000 лева ОБОРОТ ! Та колко от този оборот трябва да отидат в оптимизатора, при полжение че 75 м2 магазин на улицата струва 400 лв/мес ?

Аничка - не забравяй, че в Интернет за "75 м2 магазин" оптимизаторът ти изплита паяжина - капан за "пациенти", докато AdWords го обзавежда със "спящи паяци". ;)
 
От: SEO Цени !?!

Все си мислех, че всеки бизнес е редно да отделя някакъв бюджет за реклама, а SEO-то определено спада към графата "маркетинг/реклама/популяризация". А това дали този оборот оправдава средствата за реклама е изцяло работа на безнесмена да го прецени това. Някъде сметките не излизат, другаде - да. Въпрос на правилно водене на всичко около сайта / бизнеса.
 
От: SEO Цени !?!

Аничка - не забравяй, че в Интернет за "75 м2 магазин" оптимизаторът ти изплита паяжина - капан за "пациенти", докато AdWords го обзавежда със "спящи паяци". ;)
Винаги съм се възхищавал на българското бизнес мислене. Той е на принципа, че с минимални инвестиции трябва да се правят максимални продажби. Това е много криво мислене и не знам защо си мислят, че трябва да работи, особено в държава, която не е на кой знае какви челни позиции в добро съотношение доход/цени. :)
 
От: SEO Цени !?!

Това е пазарен принцип, има добри и кофти. Явно си попаднала на 1вите. Това се дължи на много фактори, може би проучването не е било достъчно. И аз съм минал през същите грешки, взимаш си поуките и продъжлаваш, колкото и да се оплакваш и ядосваш само губиш време и енергия :) И аз не знам доста неща и затова си плащам но сериозно проучвам въпроса, след като вече имам обеца на ухото.
Пий една вода и давай на пред!
 
От: SEO Цени !?!

Винаги съм се възхищавал на българското бизнес мислене. Той е на принципа, че с минимални инвестиции трябва да се правят максимални продажби. Това е много криво мислене и не знам защо си мислят, че трябва да работи, особено в държава, която не е на кой знае какви челни позиции в добро съотношение доход/цени. :)

Когато бизнесът се крепи на принципа "печалба на всяка цена" - "той" губи на всяка цена. Когато "го" критикуват - трябва извлича максимума от всяка критика.

"Да се занимаваш с обичаната от теб работа означава, че е налице основната предпоставка да постигнеш изобилие в живота." - Уейн Дайър

Оптимизатор можеш да бъдеш или да наемеш - инвестицията се отплаща идентично на заплащането ;)
 
От: SEO Цени !?!

То било шоу снощи :)
Значи тази жена влиза и нервира всички за отрицателно време та даже и ги кара да и правят анализ на сайта, че била нервирана. То може да се помогне на човек безплатно при това (помагали са ми много хора) - ама да те ругае и едва ли не да те псува...
 
От: SEO Цени !?!

Аничка ударила дви рикии и решила с твърда ръка да разгони фамилията на местните SELO оптимизатори за провала на шопчето си:)
 
От: SEO Цени !?!

Брей голямо писане е паднало от вчера :). Докато има такива екземпляри, които не правят разлика между трафик от позиции и продажби винаги ще има подобни нагли изказвания като на @аничка. Сама си направи едно списъче какво ти дава Adwords и какво ти дава доброто сео. Като също така си помислиш защо най-големите дори комбинират двете неща. Всичко останало е излишно. Тука "палячовците" както ги нарече продават много повече от теб.
 
От: SEO Цени !?!

Абе почвам да подозирам, че това беше някакъв трол и сега верно сме палячовци, ама в нейния цирк хахаха.
 
От: SEO Цени !?!

Абе почвам да подозирам, че това беше някакъв трол и сега верно сме палячовци, ама в нейния цирк хахаха.

Има нещо вярно, използваше думички като "пенализиране" и не знам какви още други. И аз си помислих същото, че някой ни гледа сеира, след като и прочетох всички постове
 
От: SEO Цени !?!

Май си взе каквото и трябваше - съвети - линкове не знам там подобни и си би камшика.
Единствено, ако дойде пак е ще да нагорещи темата (да вземе още някой безплатен съвет от вас).
 

Горе