Програмисти с идея: да купят ИТ село

sabir

Member
Не знам колегата дали е от форума, но попаднах на тази статия......ВИЖ.....

Дали това е осъществимо?

Мисля тук ще се намерят най-добрите отговори :D
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

От форума съм :) Аз също ще се радвам да чуя всякакви мнения за идеята. Ето тук сме направили запис на една презентация която правих във VarnaLab по темата. В нея са казани повече детайли, като има и още много какво да се говори и мисли
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Идеята за нещо като комплекс е супер.Някое изоставено селце в планината, по възможност край река и язовир. Да се осигурят комуникации и охрана. 5К за стара къща с двор на чист въздух не са много.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Скоро имаше тема дава ли предимстяо малкия град, а вие на село сте се засилили:D
 
@ sabir е нали знаеш че тук 70% са фенове на къщите така че ок и ще пасне на доста хора ...

И аз съм навит, ако изцяло и само работата ми е онлайн. Без никакви срещи, без уговаряне на живо, всичко онлайн, а да и жената да може да стигне с колата сама до някъде. :)

Тогава съм много за. ;)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Аз си мислех за нещо като апартхотел. Купуваш си къщурка, стягаш я и като не я ползваш я даваш под наем.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Да всичко е възможно.....:)

Аз мисля, че човек се променя - поне аз съм така - и дано към по-добро.

Та рано или късно човек си намира мястото. Всичко е въпрос на приоритети :wink: жертваш нещо за по-добро.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Аз си мислех за нещо като апартхотел. Купуваш си къщурка, стягаш я и като не я ползваш я даваш под наем.

Това е страхотна идея, мисля го от доста време.....ама пусти Родопи като са далече на софиянци :beer:
 
От: Re: Програмисти с идея: да купят ИТ село

@ sabir е нали знаеш че тук 70% са фенове на къщите така че ок и ще пасне на доста хора ...

Да, така е @coolice но от опит знам че поддръжници много, но на малко им стиска :lol:
 
От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

От форума съм :) Аз също ще се радвам да чуя всякакви мнения за идеята. Ето тук сме направили запис на една презентация която правих във VarnaLab по темата. В нея са казани повече детайли, като има и още много какво да се говори и мисли

Колега вие във Варна много ме кефите :D следя няколко групи, то групово пазаруване/натурално от бг.производители от цяла БГ./, то туризъм, то селища .....абе Браво на вас :|
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село


И у нас е пълно с такива села.....ама има един проблем мисля :twisted: нали се сещате колко души-собственици ще изскочат ако се продума за такова нещо....

Апък селата дето има само по някоя баба и дядо да не ги броим :cry:
 
  • Like
Реакции: CTAH
Re: От: Re: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Да, така е @coolice но от опит знам че поддръжници много, но на малко им стиска :lol:

аз си живях на къщата 3 месеца миналата година, но е в планиски квартал на малко градче на около час път от София, 600 метра от вход на Планиски парк яко е ходех по три километра пеша всеки ден, отслабнах 10 килограма, намалих цигарите на половина добре ми се отрази (дойдох си в софия забих си нова приятелка и сега няма мърдане ) ... два интернета единия освовен на близу (другия предплатен без договор отива вкарвам 20 лв и го пускат за 30 дни ако нещо се обърка с близуто ) + мобилен на трите оператора работи си се ок.... нета е много бърз доколкото знам наблизо минава едната оптика от софия през румъния за западна европа даже може да се каже че е по бърз от някой доставчици във София

не е нужно да се ходи чак в родпите, Балкана е доста красив и е до София, единствено че няма тотално изоставени места
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И сега всеки, който желае може да отиде да живее на село.

Проблемът е, че там хранителните стоки (и не само те) са малко по-скъпи (защото се транспортират от градовете и няма голяма конкуренция, не може да се прави икономия от мащаба - продавачите прекарват повечето време в чакане на клиенти, за разлика от хипермаркетите, където няма начин касиер да бездейства през работно време), няма адекватна медицинска помощ и пожарна (трябва да ходят до града), няма аптека (трябва да се пътува до града за лекарства), няма канализация, трябва да се пътува често до града (или да се плаща на куриери при покупки онлайн)...

Има само едно предимство - чистият въздух. (Аз лично го решавам този проблем като не излизам много от вкъщи, където имам уред за пречистване на въздуха, но понякога когато излизам навън се налага да дишам мръсния смог.)

И още едно - може да си отглеждаш сам разни растения без много усилия (и даже животни, ако не те мързи да се грижиш за тях) вместо да си ги купуваш от магазина (например ако имаш ябълково дърво няма нужда да ходиш до магазина за ябълки през съответния сезон).
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ако не е платил 5 години данаци и 10 никои не е живял там ... да се подари на някои дето ще живее и ще си плаща данаци


И у нас е пълно с такива села.....ама има един проблем мисля :twisted: нали се сещате колко души-собственици ще изскочат ако се продума за такова нещо....

Апък селата дето има само по някоя баба и дядо да не ги броим :cry:
 
От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

(Аз лично го решавам този проблем като не излизам много от вкъщи, където имам уред за пречистване на въздуха, но понякога когато излизам навън се налага да дишам мръсния смог.)

Аз съм го решил по друг начин - навън ходя с противогаз :mrgreen:
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ако не е платил 5 години данаци и 10 никои не е живял там ... да се подари на някои дето ще живее и ще си плаща данаци

Напълно съм съгласен :roll:
 
От: От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Аз съм го решил по друг начин - навън ходя с противогаз :mrgreen:

:lol: :lol: :D И аз го нАхлузвам като мина Вакарел :lol:
 

Горе