АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

После пак ревете, че политиците не си вършели работата...

Аз НЕ гласувам, точно защото политиците не си вършат работата. Защо да гласувам за X или Y, като знам какво ще стане?

Айде стига с тия глупости.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Аз само не разбрах, защо е толкова скъп референдума, попринцип толкова ли е при другите?

Ясно бе още от началото, че този референдум ще бъде провал. Имах само малка надежда, че вече българите ги интересува държавата им, явно още не им пука. Явно още повече трябва да се влоши положението.

После пак ревете, че политиците не си вършели работата...

П.С. Процентът на гласуващите по време на избори българи е почти същия, ясно става циганите и турците каква голяма роля играят...

Абе пич ти добре ли си ? Ти за к'во гласува ? Ако си гласувал "За" и хипотетично приемем, че се приеме референдума, какво се променя ? Не разбрахме тока ще поскъпне или ще падне, ние ли ще плащаме електроцентралата или някой друг, както и още N на брой въпросителни. Ако си гласувал "Против" и се приеме, въпросите ми са отново същите, КАКВО се променя. Пак казвам ние не сме компетентни да гласуваме за този референдум, защото няма информация за какво точно гласуваме.

Единственото ясно е, че тоя референдум ние го плащаме :)
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Абе кви са тея референдуми бе ?! Как може на неграмотници и хора не можещи дори собствения си живот да контролират да решават дали да се развива ядрена енергетика. Нали затова си има специалисти по енергетика, прогнозиране и т.н. Очаква се те да кажат дали си струва или е просто инвестиция, която ще изплащаме ние и нашите деца. Преди референдума се появяваше информация напълно противоположна - едната тиква ми говори, че няма сметка и тока ще поскъпне в пъти, другата тиква ми говори че ще поевтинее. Баба ми на кой да вярва.
Не мога да възприема мангала и моя глас да са на равно. Точка.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Абе пич ти добре ли си ? Ти за к'во гласува ? Ако си гласувал "За" и хипотетично приемем, че се приеме референдума, какво се променя ? Не разбрахме тока ще поскъпне или ще падне, ние ли ще плащаме електроцентралата или някой друг, както и още N на брой въпросителни. Ако си гласувал "Против" и се приеме, въпросите ми са отново същите, КАКВО се променя. Пак казвам ние не сме компетентни да гласуваме за този референдум, защото няма информация за какво точно гласуваме.

Единственото ясно е, че тоя референдум ние го плащаме :)

Като цяло не става въпрос за референдума, а за процентът гласували. Реално в изборите процентът българи гласували е също толкова малък, а малцинствата правят големия процент. Точно за това няма да се промени съдбата на държавата, защото на хората от мацинствата ще им метнат 20 кинта с гарнитурка и пак същите тъпаци на власт.

Все пак, защо референдумът е толкова скъп?
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Все пак, защо референдумът е толкова скъп?

Колко е референдума? в началото казаха, че ще е около 15 милиона
иначе около половината са за реклама - телевизия, радиа и т.н.

Единственото ясно е, че тоя референдум ние го плащаме :)

Важното е оборот да има :lol:
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Референдумът е скъп, защото някой така е решил, приел и направил. Обективна причина няма. Хората гласуваха толкова малко, защото не бяха предизвикани емоционално/интелектуално/душевно по никакъв начин, затова вьобще не се интересуват. Няма пламенна идея, зад която хората да застанат. Има тъп и неясен въпрос, на който има хора, които искат да отговорят (защото по някаква неясна за мен причина вярвят в демокрацията), но не знаят как. Има и хора, които са достатъчно разумни да не вярвят в сегашната демократична система и вьобще не са си направили въпроса да мислят по... въпроса. Това е.

Ефекта от този референдум (освен пропилените пари и време), е постигане на едно извинение от страна на политиците. "Вие не гласувате, значи не се интересувате за собствената си държава, затова ние ще си правим каквото си искаме!" Има и тук таме някоя ромска концепция, за която да спорим и караме. Има и идеята ние гражданите да се караме помежду си, че разбираш ли не ни пука за държавата. Само лоши работи, а? Еми аз не се хващам на примката, не се хващайте и вие.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Ефекта от този референдум (освен пропилените пари и време), е постигане на едно извинение от страна на политиците. "Вие не гласувате, значи не се интересувате за собствената си държава, затова ние ще си правим каквото си искаме!".

Да измислим един въпрос за циганите да видим дали няма да има 90% активност? :p

те за атомна енергия ще ни питат..и после да си изтриват ръцете с "референдума"
изменят значението на всичко
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Честно да ти кажа, не ме интересува особено. Аз знам какви са моите интереси и мисля, че знам... поне с някакво достатъчно добро приближение какви са интересите на общият социум. Много ми е лесно да се дистанцирам от нездравословната полемика на политиката изхождайки от това разсъждение. Това което политиката прави е да следва някакви абстрактни рецепти и формули, които работят само във вакуумна среда и при абстрактни икономически положения. Това е начинът по който политиката се опитва изкуствено да задоволи желанията на социума, без реално да търси проблемите и без реално да намира решения на тези проблеми. Дори няма да навлизам в т.нар. "теории на конспирацията", които са далече от това, да бъдат само теории. Те са просто симптом, а не самият проблем и затова нямат толкова голямо значение, колкото си мислим.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

компот ли да ви отворя? :lol:

Да, благодаря!

Лисицата:

- Гарго, ще гласуваш ли с ДА на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти!
..гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна.
- Гарго, много е важно България да е независима и да не купува ток. Ще гласуваш ли с ДА?
Гаргата:
- Да!
boast.gif

Сиренцето пада, лисицата го грабва и офейква. Гаргата, замислено:
- Аз и НЕ да бях казала, все тая…

Да беше показала среден пръст, пак щеше да е нещо, не да мълчи само като лапнала ...

Е, сега като ни нахакат увеличението на тока, ще кажат, че демократично сме решили така.
Да си припомним Пилат Понтийски. Сега всички политици си измиха ръцете!

Да, сега вече могат да правят каквото си искат, защото хората са пас.

Не с лошото де :D
Упражнявайте правото си на вот - това е правилният начин! Но в крайна сметка всеки има свободата да гласува или да не гласува ;)
Аз станах в 3 и нещо и до 5 се излежавах. Въобще не ме интересува за вота :D

Ами дикататура за такива като теб!

И на Мелмак ли има такива? :shock:
Ужас! По целия Космос са си разнесли бацилите.

Да бе, на всеки парсек сме!

Яд те е май, а ? Яд ли те е, че 85 % от България са трезво мислещи ? Яддддд... гррр..

Хахаха, голям виц!

Българите не гласуваме, защото не сме компетентни, ние не сме атомни физици и не сме правили проучване на пазара, за да знаем дали е на далавера да стройм нещо толкова скъпo тепърва, при положение, че хората вече събарят техните.

Да бяхте го казали, да бяхте показали, че гледате и сте готови и на повече.

всичко е един голям цирк - аз не искам да участвам в него

И като не правиш нищо как мислиш - ще спре ли някога цирка?

Тия дето гласуваха с "Да", какво точно ще се случи(/няма да се случи), ако "Да" спечели?
Тия дето гласуваха с "Не", какво точно ще се случи(/няма да се случи), ако "Не" спечели?

Ще са гласували, ще имат позиция, ще я отстояват и гласуването е само началото на контрола над управляващите.

Аз НЕ гласувам, точно защото политиците не си вършат работата. Защо да гласувам за X или Y, като знам какво ще стане? Айде стига с тия глупости.

Не си вършат работата, защото са си купили гласове. Което става като не гласуват некупените.

Не мога да възприема мангала и моя глас да са на равно. Точка.

Можеш да неутрализираш един глас. Можеш и да го оставиш той да решава.

Като цяло не става въпрос за референдума, а за процентът гласували. Реално в изборите процентът българи гласували е също толкова малък, а малцинствата правят големия процент. Точно за това няма да се промени съдбата на държавата, защото на хората от мацинствата ще им метнат 20 кинта с гарнитурка и пак същите тъпаци на власт.

Точно, а българите ще се излежават, защото видиш ли не ги било интересувало, че били и трезво мислещи хахаха.


... защото по някаква неясна за мен причина вярвят в демокрацията... ...Има и хора, които ... не вярвят в сегашната демократична система... Ефекта от този референдум (освен пропилените пари и време), е постигане на едно извинение от страна на политиците. "Вие не гласувате, значи не се интересувате за собствената си държава, затова ние ще си правим каквото си искаме!" Има и тук таме някоя ромска концепция, за която да спорим и караме. Има и идеята ние гражданите да се караме помежду си, че разбираш ли не ни пука за държавата. Само лоши работи, а? Еми аз не се хващам на примката, не се хващайте и вие.

Интересно, сериозно опиши с 3-4 изречения по-добрата система. Място за подобрение има много и наистина ми е интересно да видя нова гледна точка по въпроса.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Напук на непукистите аз сериозно обмислях ситуацията около референдума и макар не ядрен физик се считам за компетентен по случая (със самоограмотяване много се постига). Във въпросът не се говори за АЕЦ Белене, а за някаква неидентифицирана нова централа. Аз съм за ядрената енергетика и ако има читав съвременен проект за АЕЦ не желая превантивно да се окажа гласувал с "НЕ" (т.е. "ПРОТИВ"). Не мога на сляпо да гласувам с "ДА", защото може да пробутат некадърен проект (АЕЦ Белене или подобен), за който изведнъж ще се окаже, че съм гласувал превантивно с "ДА" (т.е. "ЗА"). Аз съм за развитието на атомната енергетика, но против АЕЦ Белене. С така дефиниран въпрос напълно съзнателно реших да гласувам с негласуване (т.е. не от непукизъм). Смятам, че тази позиция е най-добра за България, тъй като не ни обременява с неидентифцирани решения взети предварително (т.е. преди да разберем решение за какво точно взимаме).
А това, че алтернатива на АЕЦ Белене няма е абсолютно невярно. Имаме стабилни временно спряни 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ Козлодуй (дреме ни за ядрените интереси на Франция), 1-ви и 2-ри блок на същия АЕЦ, които може да се подменят изцяло (не е сигурно колко са сигурни), както и може да се добавят нови блокове към АЕЦ Козлодуй. Това е в пъти по-евтино и по-продуктивно като краен резултат, но "гениалните" политици ни занимават с АЕЦ Белене, който 30 години никой не иска да построи.
Друга алтернатива са някои нови технологии, които са в процес на развитие (аз лично следя развитието на няколко такива технологии). Толкова време сме чакали за нов АЕЦ. Нищо не ни пречи да се забавим с още 3-5 години. И без това имаме излишна (неизползвана) мощност, която ще покрие увеличаващата се нужда от ток, а скоро като турците си построят тяхните АЕЦи няма да имаме пазар за продаване на ток към тях.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Очаква се те да кажат дали си струва или е просто инвестиция, която ще изплащаме ние и нашите деца.

Преди при Карбовски по нова тв пуснаха обръщение на говорителя на Росатом, Сергей Новиков, който много ясно каза какви са били условията, които Бойко им е поставил. Три от тях са били от Росатом да дадат твърда цена, за да знае българския народ колко ще струва; 51% собственост на българския НЕК и третото условие - нито лев от българския данъкоплатец да не отиде повече за строежа на електроцентралата. Руснаците се съгласяват с всичките му искания и дават съответните решения.

Така че ако трябва да се задават въпроси то те са: Защо Бойко замразява проекта, при положение, че руснаците изпълняват всичките му условия? Защо лъгаха за цената на централата, при положение, че са знаели колко точно е тя? Има ли намеса на САЩ?

Видео на предаването: http://play.novatv.bg/play/297288/?autostart=true

Обръщението на руснака е след 41-та минута.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Alf, интересно решение, само не знам сега като ти отговорим всички на веднъж какво ще правиш, ще водиш 20 отделни разговора едновременно? :)

Социализма като концепция слага на първо място обществото.
Демокрацията(която за мен специално е равна на капитализъм) като концепция слага на първо място индивида.
Аз търся система, която да обедини двете концепции в една система, която е грижовна както към обществото, така и към желанията на индивида. Все още не съм стигнал до отговора, така, че не мога да ти го кажа, но това е концепцията, която търся. Търся също така и начин, по който вота на всеки един гласуващ ще има значение за крайният резултат. Така хората са мотивирани да взимат участие в съдбата на обществото си, също така крайното решение на вота е максимално ефективно за обществото. Метода, който съм избрал за целта е т.нар. "Wisdom of the crowd", който работи перфектно с числа, но е много трудно приложим за идеи, които трудно могат да се представят като числена стойност. Това е един от проблемите, по които работя в момента.

Да не помислиш че съм анти- или про- капиталист или комунист, уважавам идеите, те са нужни стъпки в развитието. Но нищо в този свят не е перфектно и винаги е субект на развитие. Не можем да стигнем до перфектното, но можем да се доближаваме до него.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Алф, ние показваме нашата позиция, като не гласуваме. Пак казвам така зададен въпроса е глупав понеже ние НЕ сме компетентни да дадем адекватен отговор, а ти ме караш да гласувам. Дори да бях се домъкнал до урната в това време, щях да пусна празна бюлетина понеже, нито "Да" ме устройва, нито "Не". Въпроса е зададен некоректно и аз си изразявам недоволството, като не им гласувам глупостите.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

@bodyrock89 - защо има условие да кажат колко ще струва? и 100 милиарда да струва - какво от това, след като ние няма да плащаме нищо повече?
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

@bodyrock89 - защо има условие да кажат колко ще струва? и 100 милиарда да струва - какво от това, след като ние няма да плащаме нищо повече?

За да се знае от кога ще почнем да печелим, примерно.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Надушвам, че така наречените условия са само въображаеми с цел вдигане на рейтинга чрез медиите. Няма да е първата такава лъжа.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Напълно подкрепям Unwise! Едно много добро мнение! Не знам кой от вас гледа БТВ днес, но там се раздаваха сериозни присъди! Кой какъв бил и ала-бала...
@alf - диктатура и за мене, и за тебе, и за всеки един галфон в тая държава. Тогава може и да тръгнем напред, а не да вървим настрани!

Най ми е кеф да гледам някого, дето няма лично мнение, да гледа с ококорени очи своя идол и да ходи да гласува за каквото му кажат и накрая да каже "Аз съм свободен да правя каквото си искам!". Де ти й свободата, сиромах такъв? (не визирам никого тука). Днеска една жена дърпаше един дядо, дето хал-хабер си нямаше за какво гласува, но отива да гласува "За БСП-то". Много ми напомни за избирателите на ДПС , дето гласуват или за "четири" , или за десет, или там какъвто номер са им казали... Свобода ли? Нанайци!
Фарт защо още не се е изакал в темата? Я бързо да го привика някой от неговата партия!

Станишев каза, че това било вот на недоверие към правителството. Тоя тип е бил с наизустена реч и за да не се изложи, като покаже, че не може да мисли, реши да се опита да зарадва своите верни фенове с глупостите си. БСП вкарва референдум за Белене, в който гласуват 21%-та от българския народ, като идеята подкрепят само 12%-та. Останалите 88%-та си имат свое мнение по въпроса. По-интересното в случая е, от тия 12%-та , колко са гласували, защото имат собствено мнение и не са безмозъчни БСП-ари и ДПС-ари? Може и безмозъчни атакисти да има, дето сляпо вярват на Сидеров. И това е вариант. Аз не му повярвах. Не е времето сега да строим. След 10 години пак ще си говорим.
Лютвито пък взе да пелтечи нещо, че ГЕРБ щяли да губят политически избори. Най-вероятно си мисли, че цяла България ще се юрне да подкрепя ДПС, тъй като едва не застреляха техния бивш лидер с газов пистолет, пълен с червен пипер. Ашколсун, Лютви, аферим, Доган! Само дето ви е крива сметката. Въпреки гафовете, ГЕРБ са първа политическа сила. Опазил ни Бог от втори път БСП-ДПС...
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Защо изобщо ги споменаваш тези от b*V? Новинарските и политическите им предавания не си струва да ги гледаш, освен ако не искаш да те дресират с аурата на Вожда-Слънце. Резултатите и първите коментари около референдума ги гледах по БНТ. Мисля, че като национална телевизия добре се справиха с обективното представяне на нещата.
 

Горе