АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

От: Re: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

ес ни дава възможност да сме бели хора...

без ЕС интернет бизнеса за чужбина беше труден нямаше ги топ афилиейт програмите за България (без cj, clickbank, bestbuy за амазон не съм сигуре но мисля че и там имаше ограничения ранните години) работиш само с малкото който приемаха и българи... нямаше пейпал едни линкове или контент нямаше откъде да вземеш (щото и предриемач го нямаше тогава) и ползвахме второ и треторазредните сайтове за фрилансинг като скриптланс (щото нямаше начин да получиш или пратиш пари в по големите) а и на доста места си пращах картата снимана и от 5 кладенеца вода да доказвам че съм аз..
Извинявай, но развитието на интернет бизнеса няма нищо общо с ЕС. ГАдсенс например въведоха плащане по банков път, да не би защото сме в ЕС - не просто защото си развиват платформата. Що като сме в ЕС от толкова години нямат съпорт за българи? Сега има дебитни карти пионер, с които можеш да получаваш заплащане във виртуална ус сметка. Просто ми звучиш като дърт комунист, който обяснява как 20-те години в България нямало ток, а като дошли комунистите прокарали ток и построили инфраструктура и заводи. Айде моля ти се, спри се. ЕС ни използва за пазар, за привличане на специалистите ни в демографски застаряващите им държави, за членския внос. В замяна на това не получаваме дори това, което им даваме като членски внос. Кой е виновен, кой не е виновен - слабо ме интересува. Колкото до другото - аз пък ходих из Странджа и минах само през обезлюдяли села, в които имаше по 2 баби на кръст. След 20 години доста части на България ще са напълно пусти.
 
От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Да :mrgreen: а Русия иска да сме преуспяващи?
Може да сме добре, но не знаем как/не искаме да си играем картите правилно :)


Новият имперски проект на Путин - време е всичко това да приключи
http://www.capital.bg/politika_i_ik...t_imperski_proekt_na_putin_-_vreme_e_vsichko/

Всички силни имат големи амбиции. Те затова са силни.

Коментарите под новината за това което е казал Плевнелиев - че ще намалим до 50% доставките на газ от Русия са направо жалки. Разбирам, че медията е червен боклук, но чак пък да са толкова зле ли? :oops:

Не говоря за това какво Русия иска, а за това как ЕС ни еб..а м@йката по всички параграфи. Това, че можело да сме добре, ама не сме щото не сме си били изиграли картите правилно са пълни глупости. Няма правилно изиграване на картите с тия играчи. То и може безплатен газ да получаваме от Русия, ама не получаваме щото не сме си изиграли картите добре, нали? ;)
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Муаааа

Колко сме добри само, ама в пропагандата.


http://www.banker.bg/?Channel=3&Category=77&Article=483563


Властта прави помен с чужда пита
Управляващите съвсем ни взеха за будали с последните си хвалби за намаляване на административната тежест. В решенията на Министерския съвет от редовното му заседание през седмицата най-напред стои "епохалната" новина, че до края на юни 2013-а били изпълнени 57 от планираните 62 мерки по Втория план за намаляване на административната тежест за период 2012-2014 година. Като истинско постижение пък се изтъква, че благодарение на това бизнесът бил облекчен със 75 млн. лв. на година. Чудесна пиар акция, но... за лаици. Истината е, че всичките тези мерки и облекчения бяха изпълнени още преди края на 2012-а и през април тази година служебният кабинет ги отчете. Същите сайтове, вестници и телевизии, които сега раздухват "новината", отразиха пресконференцията на Марин Райков и при едно бързо търсене в Google лесно може да се види, че и тогава в заглавията са били изведени въпросните 75 млн. лева.

Още по-нелепото е, че половината от тази сума се дължи на отмяната на чл. 7, ал. 9 и чл. 111 от Кодекса за социално осигуряване, който засягаше подаването на платежни документи и декларация от осигурителя до банките, че са внесени дължимите вноски върху трудови възнаграждения. Промените в кодекса бяха гласувани през есента на 2012-а и са в сила от 1 януари, което обаче явно не пречи и днес да се отчитат като успех. Кому е необходимо всичко това, след като вицепремиерът Даниела Бобева работи изключително добре по собствените планове за намаляване на административната тежест?

На практика по-задълбоченият поглед върху фактите показва, че за шестте месеца на 2013-а са били въведени само две нови мерки за намаляване на административната тежест, тъй като в отчета към 31 декември 2012-а бройката им е 55. С други думи, половин година нищо не се прави по въпроса с премахването на регулаторните режими. А в оставащите три месеца до 31 декември трябва да бъдат изпълнени всичките 167 мерки в плана. Те са насочени към подаване на сведения по електронен и мрежов път, събиране на данни от други държавни органи вместо от бизнеса, премахване на задължения, разработване на инструкции, опростяване на терминологията и намаляване на сложността на нормативните разпоредби.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Как ще коментирате виртуалния флашмоб, че уж Орешарски си подал оставката? Тия вече съвсем изпростяха горките, утре могат да започнат виртуални гладни стачки или онлайн самоубийства, като си закрият профилите във фб.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Как ще коментирате виртуалния флашмоб, че уж Орешарски си подал оставката? Тия вече съвсем изпростяха горките, утре могат да започнат виртуални гладни стачки или онлайн самоубийства, като си закрият профилите във фб.

Що не прочетеш мотивите им за акцията.

След като правителството лъже кат разпрано нека покажем, че и ние може да лъжем. :lol: :lol: :lol: :lol:

За лъжите на правителството виж по-горния ми пост, примерно.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Що не прочетеш мотивите им за акцията.

След като правителството лъже кат разпрано нека покажем, че и ние може да лъжем. :lol: :lol: :lol: :lol:

За лъжите на правителството виж по-горния ми пост, примерно.

Лъжите на правителството имат смисъл от гледна точка на правителството, лъжите на 'протестърите' издават безпомощността и безидейността им.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Лъжите на правителството имат смисъл от гледна точка на правителството, лъжите на 'протестърите' издават безпомощността и безидейността им.

И какъв е смисъла им от гледната точка на правителството?

Разбира се, без да броим най-важния мотив - да са във властта и да крадат.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Задаваш въпрос и си отговаряш :) А между другото, тая "масовост" дето я симулират с фейсбук + медийни отразявания е смешна. Точно колкото смешни и жалки са протестите от по 150-200 фанатизирани сини талибани. Ей, оная вечер са нападнали някакви пенсионери и им крещели "червени боклуци". Почвам да си мисля, че тия играят за правителството, защото повечето хора които познавам са тотално отвратени от синята талибанщина и циркаджийските им номера.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Задаваш въпрос и си отговаряш :) А между другото, тая "масовост" дето я симулират с фейсбук + медийни отразявания е смешна. Точно колкото смешни и жалки са протестите от по 150-200 фанатизирани сини талибани. Ей, оная вечер са нападнали някакви пенсионери и им крещели "червени боклуци". Почвам да си мисля, че тия играят за правителството, защото повечето хора които познавам са тотално отвратени от синята талибанщина и циркаджийските им номера.

Аз пък всички дето познавам са отвратени от гея, бея, злодея и правителството.

И според разните му там социологически проучвания правителството губи доверие бързо.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Аз пък всички дето познавам са отвратени от гея, бея, злодея и правителството.

И според разните му там социологически проучвания правителството губи доверие бързо.

Дай да ги видим тези проучвания - Последните които четох са че ГРОБ тотално се сриват - А след цирковете в парламента са потънали още повече

Когато медийната любов ти обърне гръб влизаш в спирала от грешки от която няма излизане докато не се сринеш тотално - Едно време когато ГРОБ беше на власт каквато и простотия да направеше БУДА всички му се радваха - Сега обаче времената са други всеки фал и щуротия му сваля от рейтинга, ама той още си мисли че е всесилен и че на него всичко му е простено и чак като изяде дървото на следващите избори ще се усети че вече не е любимият шут на народа.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

.. времената са други всеки фал и щуротия му сваля от рейтинга..

То ако беше така, рейтинга на Ореха щеше да е отрицателно число, само заради назначения му.
Експертно правителство пълно с експерти.. ама в други области.

Сега обаче знам какво ще кажеш:
"А помниш ли Буда, Муда, и ГРОБ, като назначиха едикойси?"

Да, ама ги няма вече. Подадоха си оставка. Както трябва да направят и сегашните.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

"И според разните му там социологически проучвания правителството губи доверие бързо."

"Последните които четох са че ГРОБ тотално се сриват"

Пишете за две различни неща. Нищо не пречи в правителството да има все по-малко доверие и ГЕРБ да се сриват като електорална подкрепа.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

"И според разните му там социологически проучвания правителството губи доверие бързо."

"Последните които четох са че ГРОБ тотално се сриват"

Пишете за две различни неща. Нищо не пречи в правителството да има все по-малко доверие и ГЕРБ да се сриват като електорална подкрепа.

Правителството не е загубило много защото БСП и ДПС имат доста твърд електорат и там загубите са минимални - В ГРОБ обаче текат яки ерозивни процеси - Тази партия се крепи на участието си във властта и когато бъде отделена от нея се разпада. Там са събрани всякакви плъхове които щом кораба леко се наклони и хващат гората.

Отделно че за първи път от 4 години насам ГРОБ прави грешка след грешка - но този път всяка грешка се наказва - не се измъкват сухи както преди
Първо сдадоха властта точно като власите на края на Дунава се одавиха
Второ хванаха ги с бюлетините
Трето - Сами направиха така че никоя партия да не иска коалиция с тях
Четвърто - Напуснаха парламента
Пето - Накараха педала да спре промените в бюджета
Шесто - върнаха се в парламента
Седмо - Блокират работата на парламента

За това ви говоря когато влезеш в спиралата на лошите ходове оправия няма каквото и да направиш все е в твоя вреда.

Кажете ми според вас има ли един ход който да са направили през последните няколко месеца който да им е бил от полза и да им е вдигнал рейтинга ?!?!?!?
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Да, ама ги няма вече. Подадоха си оставка. Както трябва да направят и сегашните.
Подадоха си оставката два месеца преди да им изтече мандата, за да спасят каквото е останало от партийката им и за няколкото процента повече, които им донесе това на изборите, навредиха още повече на държавата. Управлението на ГЕРБ по вредоносност за България се нарежда дори преди правителството на Жан Виденов. И в момента правят всичко по силите им, за да вредят още повече на държавата, затова процентите им падат постоянно в социологическите проучвания. Хората не са толкова прости и го осъзнават. Е, някои не успяват, както се вижда в тази тема, но за щастие те са изключително малко и не могат да влияят по никакъв начин на бъдещото политическо развитие.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

"Двойно нарастват отрицателните оценки за доверието към правителството, за един изключително кратък период, това е период от сто дни."

Когато двете партии се сринат до твърдите си ядра, ще бъдат в същата ситуация в която беше ГЕРБ на тези избори, всички ще са срещу тях и никой няма да иска да управлява с тях. ГЕРБ е нормално да си отидат от политическата сцена, както всяка лидерска партия и не виждам защо трябва да ги обсъждам. Въпреки това съм готов да заложа, че ще успеят да влязат в управляваща коалиция поне още веднъж и то благодарение на сегашното мнозинство.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Тест най голямото безочие е как може след като си сам си си подал оставката с което признаваш че не можеш да се справиш със ситуацията в държавата да отидеш на изборите и да викаш ние можеме - Е като можете що не изкарахте цял мандат

В предишният мандат се имитираше дейност и хората си мислеха че се правят чудеса и за това имаше и такава голяма подкрепа - Сега обаче цялата енергия на ГРОБ е в разбиването на държавата само с една единствена цел един човек отново да е на власт - Тук както и ти отбеляза вече слепите ептен намаляха щото ако преди можеше да крие жаждата си за власт зад рязането на лентички днес това вече не се получава - Когато прави за смях народното събрание вече на хората не им е смешно
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Дай да ги видим тези проучвания - Последните които четох са че ГРОБ тотално се сриват - А след цирковете в парламента са потънали още повече

Когато медийната любов ти обърне гръб влизаш в спирала от грешки от която няма излизане докато не се сринеш тотално - Едно време когато ГРОБ беше на власт каквато и простотия да направеше БУДА всички му се радваха - Сега обаче времената са други всеки фал и щуротия му сваля от рейтинга, ама той още си мисли че е всесилен и че на него всичко му е простено и чак като изяде дървото на следващите избори ще се усети че вече не е любимият шут на народа.


Някъде да съм споменал за подкрепата на ГЕРБ?

Говорех за подкрепа, одобрението и неодобрението на правителството.

Правителството не е на ГЕРБ, съответно не виждам да имат нещо общо.


Е го и съответното изследване в оригинал.


http://alpharesearch.bg/userfiles/file/0813-Public%20Opinion-Alpha%20Research.pdf
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Тест най голямото безочие е как може след като си сам си си подал оставката с което признаваш че не можеш да се справиш със ситуацията в държавата да отидеш на изборите и да викаш ние можеме - Е като можете що не изкарахте цял мандат

В предишният мандат се имитираше дейност и хората си мислеха че се правят чудеса и за това имаше и такава голяма подкрепа - Сега обаче цялата енергия на ГРОБ е в разбиването на държавата само с една единствена цел един човек отново да е на власт - Тук както и ти отбеляза вече слепите ептен намаляха щото ако преди можеше да крие жаждата си за власт зад рязането на лентички днес това вече не се получава - Когато прави за смях народното събрание вече на хората не им е смешно


На много хора с тоталитарно (комунистическо) мислене това не им е ясно и колкото и да се пънете няма да го разберете. Така, че по-добре не опитвайте.


Нарича се вот на доверие още. ГЕРБ не заявиха, че не могат да се справят с положението. Хората им поискаха оставката и те си я дадоха. После се отива на избори. Това се нарича вот на доверие. Ако хората потвърдят, че искат тях - значи тяхната политика е правилна. Ако не потвърдят, значи тяхната политика е грешна.


Нека сега БСП + ДПС + Атака да се явят на вот на доверие и ако го спечелят да управляват. На всички им е ясно, че те няма да могат да съставят отново правителство, затова и не искат да се явят на избори.

Все пак те лъгаха още от предизборната кампания. И лъжите са още пресни и не са забравени. Предварителната заявка за експертно/програмно правителство начело с Орешарски спечели едно 200 000 гласа на БСП. Цирковете с подслушванията и бюлетините изяде от ГЕРБ гласове. За момента съдят Цветанов, че НЕ е подслушвал, а за подслушването още няма обвинение. За бюлетините същата работа. Въздух под налягане.


Та сега БСП знаят, че ще имат 200 000 - 300 000 гласа по-малко от предните избори. Атака няма да влезе. Изборната активност ще е по-висока. ГЕРБ падат също са надолу. Пита се в задачата къде ще отидат всички тези допълнителни и отдръпнали се гласове. Голяма част от социологическите агенции са червени в буквалния смисъл на думата и не искат да дадат отговор на този въпрос. Затова пускат разни димки от сорта на "БСП пак ще спечели, така че няма смисъл от нови избори". БСП може и да е първа сила, но с ДПС няма да минат 120 депутата. Атака няма да влезе в следващия парламент това мисля е ясно на всички вече.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Математика лекинко го четеш като гявола евангелието - и то проучване което вероятно е вярно но е доста тенденциозно поднесено

Подкрепата за правителството и премиера остава на същото равнище, от което
стартира, респективно - 23% и 29%.

Първо - От това става ясно това което написах по нагоре че подкрепата за правителството не се е променила защото БСП и ДПС си имат твърди електорати

Второ - Било се е увеличило неудобрението сред тези дето нямали до тогава мнение - Това е нещо съвсем различно и е нормално случва се на всяко ново правителство в следствие на високи очаквания и отчасти на някои неадекватни решения на правителството както и най вече на милионите които наля ГРОБ за поддържането на протестите.

Трето - Според тази агенция доверието към Орешарски съответно е 29% подкрепа и 44% неодобрение - Ако погледнете малко по надолу графиката за ББ ще видите че в момента той се радва на точно същите резултати 30% одобрение и 44% неодобрение - С малката разлика че Пожарникарчето стартира с 60% одобрение 10% неодобрение и се радваше на медиен комфорт 4 години а Орешарски го подкараха от първият ден.

Четвърто -
В началото на есенния политически сезон БСП има лек
електорален превес (18.4%) над ГЕРБ (15.6%), чиито симпатизанти, обратно на левицата, са
по-демобилизирани

ЛЕК ЕЛЕКТОРАЛЕН ПРЕВЕС - Това го четете като катастрофален срив на ГРОБ от около 300 000 души подкрепа само за 3 месеца и то в опозиция

Аз за първи път за последните 20 години виждам партия която е отишла в опозиция за 3 месеца вместо да увеличава подкрепата си да се срива с толкова бързи темпове
 

Горе