АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Кой цитат и кой нет? Не че съм му биограф, за да знам винаги какво е казал, но напоследък се въртят кви ли не глупости, така че трябва да се гледа внимателно за пруфлинкове.
Пуснах го по-горе:

10291255_654606004588301_1068072750807528401_n.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тва е някаква картинка с текст на български. Не ми се вярва да е цитат.

За шериата е напълно възможно да е казал, тъй като Русия е светска и правова държава и споровете се решават от съдебната система, а не от религиозна такава. Но за останалото да го е казал е абсурд. Предполагам, някой се е объркал в превода (lost in translate).

Силата на Русия е точно в тази сплав от националности. Казвал го е Бисмарк (че руските народи са като живак, който винаги се слива после, колкото и да го разделяш), каза го и Путин по време на пресконференцията за Крим (че точно генетичната сплав между тези народности поражда тези качества, които притежава руския народ). Грубо казано, като при смесените бракове - децата се раждат по-умни и приспособени. Обратно - при кралските (бракове от една рода) често се случват издънки.

И кои са тези "малцинства"? В Руската Федерация живеят народи.

Дори другите народности (например чеченци, грузинци, арменци, украинци и т.н.) в България се наричат "Русские в Болгарии". Това не означава, че са руснаци, а че са част от една международна сплав, гордееща се с общия руски дух и интелект. И никой истински руснак не би ги нарекъл малцинства, камо ли Путин.

Пуснах за всеки случай в Гугъл (в Яндекс едва ли ще е различно) запитване за "Путин национальные меньшинства". Не открих никъде нещо близко до горния "цитат" от картинката.
https://www.google.ru/search?hl=ru&...6.0.160.495.0j4.4.0...0.0...1ac.1.3B0HTt2mWb4
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Грубо казано, като при смесените бракове - децата се раждат по-умни и приспособени.
Това не е вярно :) Все едно да сравниш расовите кучета и мастиите. Като си взимаш куче, не искаш да е мастия, нали?

Иначе, питай руските националисти кои са тези малцинства. Етническите руснаци са едно, другите етноси от федерацията друго. Аз лично не виждам как етническите руснаци и чеченците са един народ, но щом казваш.

Инак благодаря за разяснението, това обикаля българските социални мрежи, като цитат на Путин. И на мен ми се струва твърде невероятно да е казвал такова нещо.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Това не е вярно :) Все едно да сравниш расовите кучета и мастиите. Като си взимаш куче, не искаш да е мастия, нали?

Иначе, питай руските националисти кои са тези малцинства. Етническите руснаци са едно, другите етноси от федерацията друго. Аз лично не виждам как етническите руснаци и чеченците са един народ, но щом казваш.

Инак благодаря за разяснението, това обикаля българските социални мрежи, като цитат на Путин. И на мен ми се струва твърде невероятно да е казвал такова нещо.

Темата не е за кучета. Иначе мога да изпиша цял разказ колко недостатъци и колко загуби понасят кучетата при селектирането си. Кучетата (животните, растенията) се селектират естествено в изгода (полза) на стопаните си. Докато селектирането на хора трябва да е в резултат на естествения отбор, а не на опитите на някой д-р Менгеле.

Националистите лично за мен също са издънки. Първо, не правят разлика между национализъм и патриотизъм (и затова се впрягат за "последното убежище на негодника"). Второ, винаги национализмът е свързан с реваншизма и поради тази причина те са вредни за собствените си страни, защото няма нито една страна в света, която да се е разширила заради своя реваншизъм. Една реваншистка Германия губи територии след войните, докато с преговори и дипломация ги печели и се обединява. Една реваншистка България постоянно претърпява национални катастрофи. Докато един голям Китай с над 5000-годишна история се развива имплозивно (демек, трудно ще тръгне да завоюва Сибир), а една Русия е станала най-голямата страна в света благодарение предимно на освободителни войни и на желанието на страни и територии да се присъединяват към нея. Тръгне ли някоя от тези страни по пътя на реваншизма - ще загуби.

Национализмът в случая го приемам като лозунг от типа на "България на три морета и на пет ракии" и предимството на дадена нация над друга.. Ако си имал нещо друго предвид под национализъм - моля да бъда извинен.

P.S. Правилният подход при националистите, imho, трябва да е друг. Ще дам пример с България. Ако България иска Беломорска Тракия, примерно, защото някога е била българска и заселена с българи, то тя не трябва постоянно да говори за това, защото всеки опит да обявява реваншистки искания е обречен.

В същото време, ако го обърне на патриотизъм и създаде в собствената си държава подходящи условия за народа си, то е напълно вероятно българите отт други страни да се устремят към нея (и ззаради стандарта на живот, и заради защита).

Е в Украйна е пълен бардак сега, а в същото време българската диаспора в Украйна е огромна. Но защо българите от тази диаспора не се връщат в България при това положение? Освен привързаността към дома си има и друг основен фактор - нямат условия. Няма с какво да бъдат привлечени.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз пък мога да ти изпиша цял разказ за това, как човешките раси са нееднакво развити в интелектуално отношение и смесицата на неблизкородствени индивиди, т.е. мулатизиране и метисизирането им няма никакви положителни резултати - нито социални, нито културни, нито етнически, нито икономически. Селектирането на хората трябва да е под контролиран подбор от общността/семейството, а не както е в момента. Например при нас българите е било немислимо момчето/момичето да се ожени за малоумна, за жена в чиито род има наследствени заболявания, престъпници и др. И всичко това се е изследвало обстойно от родителите на младоженците. Сега "всички сме хора" и тези неща се пренебрегват, което води до израждане и разпространяването на различни заболявания и асоциални поведения. Ако някой развива теории за това, че престъпното поведение не се онаследява, да почете малко повечко по въпроса. Сигурен съм, че и в родовите руски общества нещата са били подобни.

Чудно е как смяташ, че националистите са издънки, а ти самият заемаш националистически позиции. Как смяташ, че реваншизмът е лошо нещо, а защитаваш реваншистката руска позиция по отношение на Крим (Крим винаги е бил руски, Крим е даден за един чувал картофи и т.н.). България претърпява национални катастрофи, по стечение на обстоятелствата, но за сметка на това сме направили всичко възможно да постигнем националния си идеал и да спасим братята си. Братя, които са били избивани като кучета от съседите ни в окупираните български територии. Какво е трябвало да направим според теб, да не ги спасим или поне да не се опитаме да ги спасим? А защо тогава искаш вие руснаците да спасите украинските си събратя? Не става въпрос за никакъв реваншизъм, а за справедливост, без стремежа към която животът губи смисъл.

Колкото до Германия, не знам какви територии обединява по мирен път, след като германците си имат като нашата Македония - Австрия, една изкуствена държава населена от немци, а самата република Германия е незконна от правна гледна точка и е дефакто окупирана от американците територия.

Този лозунг могат да го говорят разни пияни патриотари, никой български националист не желае неосъществими и утопични неща. А за предимството, нациите са различни, но всяка трябва да си знае мястото и да си защитава жизненото пространство.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз пък мога да ти изпиша цял разказ за това, как човешките раси са нееднакво развити в интелектуално отношение и смесицата на неблизкородствени индивиди, т.е. мулатизиране и метисизирането им няма никакви положителни резултати - нито социални, нито културни, нито етнически, нито икономически. Селектирането на хората трябва да е под контролиран подбор от общността/семейството, а не както е в момента. Например при нас българите е било немислимо момчето/момичето да се ожени за малоумна, за жена в чиито род има наследствени заболявания, престъпници и др. И всичко това се е изследвало обстойно от родителите на младоженците. Сега "всички сме хора" и тези неща се пренебрегват, което води до израждане и разпространяването на различни заболявания и асоциални поведения. Ако някой развива теории за това, че престъпното поведение не се онаследява, да почете малко повечко по въпроса. Сигурен съм, че и в родовите руски общества нещата са били подобни.

Чудно е как смяташ, че националистите са издънки, а ти самият заемаш националистически позиции. Как смяташ, че реваншизмът е лошо нещо, а защитаваш реваншистката руска позиция по отношение на Крим (Крим винаги е бил руски, Крим е даден за един чувал картофи и т.н.). България претърпява национални катастрофи, по стечение на обстоятелствата, но за сметка на това сме направили всичко възможно да постигнем националния си идеал и да спасим братята си. Братя, които са били избивани като кучета от съседите ни в окупираните български територии. Не става въпрос за никакъв реваншизъм, а за справедливост, без стремежа към която животът губи смисъл.

Колкото до Германия, не знам какви територии обединява по мирен път, след като германците си имат като нашата Македония - Австрия, една изкуствена държава населена от немци, а самата република Германия е незконна от правна гледна точка и е дефакто окупирана от американците територия.

Този лозунг могат да го говорят разни пияни патриотари, никой български националист не желае неосъществими и утопични неща. А за предимството, нациите са различни, но всяка трябва да си знае мястото и да си защитава жизненото пространство.

Като пиша, го приемай като лично мое мнение (какво разбирам аз общо под националисти), а не с цел да те засегна (чел съм твои постове, в които се позиционираш като националист).

Понеже стана въпрос за руските националисти.. От една страна ги разбирам - пълно е с некви "чурки" по руските градове (това дори бие на расизъм), които генерират престъпност.
От друга обаче те не могат да разберат, че не всеки гастарбайтер от определен произход е лош. Много от тези хора работят в Русия честно, за да издържат семействата си и на работа, на която руснак не би се хванал. Но проблемът си е преди всичко на руските управници за чурките (не са създали условия за контрол, липса на корупция и т.н.)

По същата логика причина за продължаването на чеченските войни дори не бяха чеченците. Причини бяха корупцията след руските военни (търговия с оръжие, наркотици и олигархични интереси), както и спонсорите от арабския свят.

Така че националистите (а и не само те) трябва винаги да имат предвид, че в доста случаи грешката е в самите нас, а не защото някой чужденец или съсед чисто расистки е по-тъп от нас и не заслужава да е по-добре. Подобно мислене не решава проблемите - то създава такива.

P.S. За Крим не си разбрал - няма никакъв реваншизъм. Никой не е завоювал Крим. Жителите на Крим (руснаци, татари, гърци, българи, немци, евреи и т.н.) поискаха да се възсъединят отново с Русия. И Русия се съгласи.

Тези хора три пъти досега са искали официално да станат част от Русия. Т.е. те не само са се смятали за руснаци, те са искали земите им пак да са руски, а не просто да имат възможността да работят в Русия, да имат руски паспорти или да взимат руски заплати..

Представи си, че тези хора, за които пишеш, да поискат да станат българи, да станат част от България или да да дойдат в България ( но не като този тип македонци, на които първоначално им трябваше български паспорт за да си спестяват визите за ЕС). Същото е. Никакъв реваншизъм или национализъм.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

P.S. За Крим не си разбрал - няма никакъв реваншизъм. Никой не е завоювал Крим. Жителите на Крим (руснаци, татари, гърци, българи, немци, евреи и т.н.) поискаха да се възсъединят отново с Русия. И Русия се съгласи.

Представи си, че тези хора, за които пишеш, да поискат да станат българи, да станат част от България или да да дойдат в България ( но не като този тип македонци, на които първоначално им трябваше български паспорт за да си спестяват визите за ЕС). Същото е. Никакъв реваншизъм или национализъм.
Ако териториите, които са отнети от държавата по несправедлив начин са населени от етнически свързанo с държавата-майка население, не виждам защо думата "реваншизъм" трябва да носи негативен заряд. Примерно, единствените населени с българи територии, които имат значение за нас са Западните покрайнини в Сърбия. Тези хора искат да са българи, но нашето подобие на държава не може да се погрижи за тях. За мен ще е справедливост, ако тези територии бъдат откъснати от Сърбия и ни бъдат върнати, по същия начин, по който несправедливо ни бяха отнети.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако териториите, които са отнети от държавата по несправедлив начин са населени от етнически свързанo с държавата-майка население, не виждам защо думата "реваншизъм" трябва да носи негативен заряд. Примерно, единствените населени с българи територии, които имат значение за нас са Западните покрайнини в Сърбия. Тези хора искат да са българи, но нашето подобие на държава не може да се погрижи за тях. За мен ще е справедливост, ако тези територии бъдат откъснати от Сърбия и ни бъдат върнати, по същия начин, по който несправедливо ни бяха отнети.

Нали отговорих? Реваншизмът винаги носи негативен заряд, независимо от добрите намерения.

Създай условия в страната си, спечели уважение към нея и хората в съседните страни, които са българи, ще го оценят много повече от това, отколкото постоянно да им обясняваш как им пазиш интересите от лошите съседи. Да не говорим как всички тези съседи се наричат с "византийци, мамалиги, макета, рязани" и с тем подобни негативни определения. На Балканите почти навсякъде е така ("Сички останали са маскари, само аз съм целият у бяло"), но това не е извинение.

Създай условия за тях и те ще го оценят много повече. Гаранция.

А туриш ли на гол задник чифте пищови, то ще загубиш.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нали отговорих? Реваншизмът винаги носи негативен заряд, независимо от добрите намерения.

Създай условия в страната си, спечели уважение към нея и хората в съседните страни, които са българи, ще го оценят много повече от това, отколкото постоянно да им обясняваш как им пазиш интересите от лошите съседи. Да не говорим как всички тези съседи се наричат с "византийци, мамалиги, макета, рязани" и с тем подобни негативни определения. На Балканите почти навсякъде е така ("Сички останали са маскари, само аз съм целият у бяло"), но това не е извинение.

Създай условия за тях и те ще го оценят много повече. Гаранция.

А туриш ли на гол задник чифте пищови, то ще загубиш.

Това са български територии отнети с "мирен" договор - Ньойския. Ако някой може да ме убеди в справедливостта му, да заповяда. Каквито и условия да има в България, това няма как да повлияе на българите там, които са подложение на репресии (все още). Как можем да създадем условия в чужда държава?

Знаеш ли, че преди години сръбската държава например забрани честванията по случай гибелта на Апостола?

Сърбия забрани шествие за Левски

Това е все едно в Украйна някой да забрани на руснаците да празнуват 9 май.

А това да искаш да спечелим уважението на съседите си е по-голяма утопия от световния комунизъм. Шовинистичната омраза между балканските народи е от стотици години и никога няма да изчезне. Такава е реалността по тия земи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не мога да разбера за какво ти е море преди да си се научил да строиш кораби. То не е въпросът да излезеш на моретата, въпросът е да имаш силата да ги запазиш.

Но ОК, тогава ще стискам палци за националистите България отново да стане на три морета при следващата европейска война (по моя преценка ще бъде в близките десетина години). На другите българи такъв ужас не бих пожелал.

P.S. Силно ме съмнява Сърбия да е забранила шествието заради Левски - всепризнат не само български, но и балкански герой срещу Османското робство. Но тъй като не знам какво конкретно е станало, то ще си затрая.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Никой не иска да става на три морета, това не знам откъде реши, че го искам аз примерно. Някои от териториите ни са завинаги дебългаризирани и е малоумие да ги искаме в държавата си. То територии в държавата ни са дебългаризирани и са пред загуба, та за другите две морета ли да бълнуваме? Всеки нормален българин патриот иска едно - да не унижават сънародниците ни, защото са се родили и са решили да се запазят българи. Искаме българските земи (исторически и етнически) да са в държавата ми, защото са ни отнети несправедливо.

Инак, сръбският шовинизъм е от столетия, не е от днес или вчера. Теб може и да те съмнява, но ти предлагам да се поинтересуваш, така и така си в България, няма да ти навреди. И ако стане война, много ясно, че ще поискаме нашето. Както е казал Апостола, "чуждото не искаме, но и нашето не даваме". И това, че сърбите го почитат сигурно е някакъв виц или? Дай повече инфо по върпоса.

Сърбия ограничи правата на малцинствата

Това да ти напомня на някой друг? Какво стана в Украйна, когато бандеровците ограничиха правата на руското малцинство? Инак е забавно, сега пиша за българите от Западните покранини, а цялата тема е за руснаците живеещи в окрайнините, нали? :)

Имаше и протести на тези наши сънародници тук:

20100426.mbjttzejrv.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз пък мога да ти изпиша цял разказ за това, как човешките раси са нееднакво развити в интелектуално отношение и смесицата на неблизкородствени индивиди, т.е. мулатизиране и метисизирането им няма никакви положителни резултати - нито социални, нито културни, нито етнически, нито икономически. Селектирането на хората трябва да е под контролиран подбор от общността/семейството, а не както е в момента. Например при нас българите е било немислимо момчето/момичето да се ожени за малоумна, за жена в чиито род има наследствени заболявания, престъпници и др. И всичко това се е изследвало обстойно от родителите на младоженците. Сега "всички сме хора" и тези неща се пренебрегват, което води до израждане и разпространяването на различни заболявания и асоциални поведения. Ако някой развива теории за това, че престъпното поведение не се онаследява, да почете малко повечко по въпроса. Сигурен съм, че и в родовите руски общества нещата са били подобни.

Пак заора по каменяците...
Какво общо имат расите с наследствените болести? :-o
Кои гени пренасят поведение?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И нека спрем по тая тема. Въпреки несправедливостите, много от българите чувстват сърбите като братски народ. Дано самите сърби превъзмогнат шовинизма си и не повтарят свинщините си от миналото. Сега Сърбия е залята от цунами, има много жертви и у нас се сформират доброволчески групи, които да помогнат на бедстващите.

Ето малко инфо:

10302114_473863032745815_1259131445664526783_n.jpg


Две фейсбук групи за всеки, който се интересува:

https://www.facebook.com/groups/1422040918061214/
https://www.facebook.com/groups/1608509512706942/
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Никой не иска да става на три морета, това не знам откъде реши, че го искам аз примерно. Някои от териториите ни са завинаги дебългаризирани и е малоумие да ги искаме в държавата си. То територии в държавата ни са дебългаризирани и са пред загуба, та за другите две морета ли да бълнуваме? Всеки нормален българин патриот иска едно - да не унижават сънародниците ни, защото са се родили и са решили да се запазят българи. Искаме българските земи (исторически и етнически) да са в държавата ми, защото са ни отнети несправедливо.

Инак, сръбският шовинизъм е от столетия, не е от днес или вчера. Теб може и да те съмнява, но ти предлагам да се поинтересуваш, така и така си в България, няма да ти навреди. И ако стане война, много ясно, че ще поискаме нашето.

Аз написах, че не вярвам, че Сърбия е ограничила шествие заради Левски. Дори в линка от Монитор, който даде, и в който вестник през 2011 си имаше определени политически пристрастия, нямаше и дума, че причината е Левски. Ако имаш линк, който потвърждава това, то го пусни. Не виждам смисъл аз да си губя времето търся линкове, които да опровергават нещо, което никой не е потвърдил, че е станало.

Дадох ти пряк вариант какво се прави за защита на малцинствата. Оправяш си държавата и тогава действаш. Минимумът е поне да поискат да емигрират в държавата, която смятат за Родина. Максимумът е, да поискат земите им да влязат в тази Родина.

А със статии като цитираната в Монитор, постигаш точно обратното. Защото ако излезе, че съм прав аз и забраната не е заради Левски, то излиза, че създаваш излишно напрежение в съседна държава. Т.е. ти не помагаш на сънародниците си там, а им създаваш проблеми.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И нека спрем по тая тема. Въпреки несправедливостите, много от българите чувстват сърбите като братски народ.

Като (и ако) напишеш някога в бъдещето, че българите и сърбите са наистина братски народи, то предполагам, че чувството ти за несправедливост ще е претърпяло метаморфоза. Докато сега "въпреки несправедливостите" е недостатъчно. На Балканите всеки е усетил несправедливост (и сърбите има за какво да се оплакват). Но взаимният реваншизъм няма да реши балканските проблеми.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пак заора по каменяците...
Какво общо имат расите с наследствените болести? :-o
Кои гени пренасят поведение?
Кой е казал, че имат? Неподбирането на партньора има. Ако в рода на жена ти има болни от шизофрения, много голяма вероятност има децата ти са се разболят също.

За другото:

Тестостеронът е пряко свързан с физическата и сексуална агресивност, но също така значително се съчетава и с интелигентността. Мъжете, които са интелигентни, но които имат високи нива на тестостерон е вероятно да бъдат по-успешни, социално и професионално, отколкото интелигентните мъже с ниски нива на тестостерон. Мъжете, които са по-слабо интелигентни, но които имат високи нива на тестостерон е по-вероятно да станат престъпници, отколкото неинтелигентните мъже с ниско ниво на тестостерон. Високи нива на престъпност сред чернокожите са в съответствие с ниската интелигентност и високите нива на тестостерон.

Цитатът е от тук


Книгата е тази, авторът е харвърдски професор занимаващ се с човешките раси. Казва се Джон Бейкър:

5175OavNxPL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-v3-big,TopRight,0,-55_SX278_SY278_PIkin4,BottomRight,1,22_AA300_SH20_OU01_.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Като (и ако) напишеш някога в бъдещето, че българите и сърбите са наистина братски народи, то предполагам, че чувството ти за несправедливост ще е претърпяло метаморфоза. Докато сега "въпреки несправедливостите" е недостатъчно. На Балканите всеки е усетил несправедливост (и сърбите има за какво да се оплакват). Но взаимният реваншизъм няма да реши балканските проблеми.
Не е така. Кажи например ние как сме ощетили Сърбия, кога сме ги предавали, как сме ги нападали в гръб. Ако искат да се забрави миналото, самите те трябва да премахнат несправедливостите и да се извинят.

Ето тази песен казва всичко, което може да бъде казано по темата:

[video=youtube;R4MYNvfof2s]https://www.youtube.com/watch?v=R4MYNvfof2s[/video]

Дядо ми разказва за първата си рана,
получил я в Сръбската война.
Kрай Сливница в гръб брат го нападнал,
намушкал го с кинжал, но дядо не умрял.

Не вярвал дядобрат да е убиец,
но сякаш,че ухапал го комар.
Обърнал се и само го изгледал,
дори не зашлевил на брата си шамар.

От Дунав до Бяло море,
от Дрина до Черно море,
Марица ми казва, че Вардар e казал:

“Където е текло, там пак ще тече!”

Дядо ми разказва за втората си рана,
получил я в Балканската война.
От всякъде го сдавили чакали
и късали парчета кървава земя.

А после ми разказа за езика,
как гъркът с топлийка го бодял,
но дядо ми изучил е псалтика
и винаги на български е пял.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не е така. Кажи например ние как сме ощетили Сърбия, кога сме ги предавали, как сме ги нападали в гръб. Ако искат да се забрави миналото, самите те трябва да премахнат несправедливостите и да се извинят.

От гледна точка на сърбите на 14 октомври 1915 България напада Сърбия, по този начин влизайки във войната на страната на австрогерманския блок. Поражението на Германия и нейните съюзници през 1918 ликвидира немско-българския съюз.
 

Горе