АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна прочети малко за балканската война и междусъюзническата
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От гледна точка на сърбите на 14 октомври 1915 България напада Сърбия, по този начин влизайки във войната на страната на австрогерманския блок. Поражението на Германия и нейните съюзници през 1918 ликвидира немско-българския съюз.
Това нападане в гръб ли е? Несправедливост ли е да воюваш за собствените си земи (Западни български земи)

Като си говорим за нападане в гръб, прочети за Сръбско-българската война.

Прочети за войните преди ПСВ.

Прочети за отношението (терор, геноцид) на сърбите към българите в КСХС/Югославия.

И ми кажи, как да бъдем приятели и братя с такъв народ, който винаги през историята ни е нападал в гръб и не ни е подкрепял? То може, ама аз съм сигурен, че ако имат възможност, всичките ни съседи ще ни разкъсат, както са се опитвали да го направят в миналото.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Това нападане в гръб ли е? Несправедливост ли е да воюваш за собствените си земи (Западни български земи)

Като си говорим за нападане в гръб, прочети за Сръбско-българската война.

Прочети за войните преди ПСВ.

Прочети за отношението (терор, геноцид) на сърбите към българите в КСХС/Югославия.

И ми кажи, как да бъдем приятели и братя с такъв народ, който винаги през историята ни е нападал в гръб и не ни е подкрепял? То може, ама аз съм сигурен, че ако имат възможност, всичките ни съседи ще ни разкъсат, както са се опитвали да го направят в миналото.

Е колко пъти да го повторя?

Всяка страна и всеки народ си има собствената гледна точка. Изобщо не ми е работа да съдя кой е бил прав и кой крив (още повече във форум на една от страните на конфликта). Даде българската гледна точка, аз ти дадох сръбската (не за друго, ама в българоезичен форум трудно ще е някой друг да я даде). А сега продължи да ми обясняваш колко полезно нещо е реваншизмът. Ще се изколите като пилета за секунди, щото ви е толкова акъла и от двете страни. И никой национализъм няма да оправдае това братоубийство.

P.S. Самият факт, че тръгваш да ме съветваш да чета по темата барабар с горния шебек нищо ли не ти говори накъде слиза дискусията?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Както и да е, сръбската теория ми е известна в доста повече детайли от това, което спомена ти. Всеки народ може да си има позиция, но историческите факти накланят везната към истината. Точно както е в Украйна и аз примерно като страничен наблюдател не ми пречи да взема руската страна, защото я смятам за правилна ;) То толкова ви е акъла и на вас, та за това се избивате в момента. Или просто тези неща са неизбежни и е по-добре да си готов, отколкото да живееш с розовите очила и като стане неизбежното, да се чудиш откъде ти е дошло.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами шебека само те посъветва да направиш нещо, за да си по начетен, какъвто искаш да те мислят хората, ама то не става с наливане нали, трябва и малко усилие
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Както и да е, сръбската теория ми е известна в доста повече детайли от това, което спомена ти. Всеки народ може да си има позиция, но историческите факти накланят везната към истината. Точно както е в Украйна и аз примерно като страничен наблюдател не ми пречи да взема руската страна, защото я смятам за правилна ;) То толкова ви е акъла и на вас, та за това се избивате в момента. Или просто тези неща са неизбежни и е по-добре да си готов, отколкото да живееш с розови очила на очите.

Аз ти споменах най-елементарния пример. Колкото да ти покажа, че никоя гледна точка не е най-правилната, особено когато си субективен и защитаваш само едната страна поради обективни обстоятелства (част си от нея). Същото, което ти казваш за Украйна (макар че сравнението с Украйна е обидно както за българите, така и за сърбите - те в резултат на историческите премеждия са придобили статут не просто на народи, но и на нации). А ако искаш да си привеждаш всички факти и да си ги бройкаш в упоение, то дърпай шебека в отбора, па ще има полза и за него - все нещо ще научи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, ще ме извиняваш, но на мене ми изглеждаш по голям националист от Редрума, пък от време на време пускаш интернационални нотки, ама когато ти отърва и не е против твоя национализъм
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, ще ме извиняваш, но на мене ми изглеждаш по голям националист от Редрума, пък от време на време пускаш интернационални нотки, ама когато ти отърва и не е против твоя национализъм
По-вероятно е да си толкова тъп, защото си непълнолетен, а не глупав. Но в съвкупност с този аватар образа ти на шебек придобива по-завършен вид и ми е по-лесно да те вкарвам в постовете така (да ме извинява онай мексиканска кървавица, нищо лично).
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

По нашите географски ширини, а и специално за нас - българите, народ и нация са синоними :) Аз лично не приемам модела за мултикултурната нация, особено между различни по вяра народи, просто защото се вижда, че този модел не работи. Нещо повече, този модел копира моделът за социалистическата нация, в която всеки народ забравя същността си. Е колкото турците станаха българи, толкова хърватите станаха сърби, че и бандеровците станаха руснаци. Подобно социално инженерство винаги завършва с конфликт- турският тероризъм + голямата екскурзия у нас, събитията в Югославия, че и сегашните събития в Украйна.

п.с. един човек, който има мнение и е убеден в правотата си, няма нужда да бъде обективен пред другите, а и не е нужно :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

По нашите географски ширини, а и специално за нас - българите, народ и нация са синоними :) Аз лично не приемам модела за мултикултурната нация, особено между различни по вяра народи, просто защото се вижда, че този модел не работи. Нещо повече, този модел копира моделът за социалистическата нация, в която всеки народ забравя същността си. Подобно социално инженерство винаги завършва с конфликт- турският тероризъм + голямата екскурзия у нас, събитията в Югославия, че и сегашните събития в Украйна.

п.с. един човек, който има мнение и е убеден в правотата си, няма нужда да бъде обективен.

Едва ли по-образованите българи биха се съгласили , че народ и нация са синоними, така че не ги вкарвай всичките по един калъп, но както и да е, темичката заби у трета глуха. Ще бегам за днес.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

По-вероятно е да си толкова тъп, защото си непълнолетен, а не глупав. Но в съвкупност с този аватар образа ти на шебек придобива по-завършен вид и ми е по-лесно да те вкарвам в постовете така (да ме извинява онай мексиканска кървавица, нищо лично).

Хихихи, може да съм шебек но съм по запознат с българската история и виждам накъде биеш с твойте постове, така че не съм много глупав
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ау, щото либерастки доминирания форум БС е мястото, на което се събират всички по-образовани българи :lol: По-интересно ми е да си пиша с теб, като защитаваш някакви тези собственоръчно.

Българската нация е съставена предимно от етнически българи, просто защото другите не се смятат за част от нея. Разбира се, има изключения и дори самия аз познавам такива - хора от друг етнически произход, но с изцяло българско самосъзнание. Иначе другите, които си държат на произхода не празнуват нашите национални чествания, не почитат нашите национални герои, не празнуват нашите народностни празници. Е как тогава са част от нацията ни? Ако турците се смятаха и бяха част от българската нация, не трябваше ли да празнуват националния ни празник 3 март например? :) И какво, самите турци да празнуват това, че сме победили техните деди и сме разбили империята им :lol: Доста шизофренично.

Инак, разликата между нацията и народа в нашия случай си е чисто и просто наличието на политическата организация на народа наречена "държава". Я да видим колко от днешните държави са възникнали от разнородни етнически групи, които рамо до рамо, обединени и братски са ги основали? Няма такъв филм.

И не, не мисля, че българите преди Освобожднието сми сме били част от османската нация. Също не смятам, че българите не живеещи в границите на държавата са част от други нации.

Страна, ти част от българската нация ли си?
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е то често е имало въргал м/у българи и сърби - примерно по-назад: в Средновековието.

Ама не знам много българи да имат негативно отношение в наши дни към сърбите.
Обаче те са някво злопаметно племе изглежда :) .
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е то често е имало въргал м/у българи и сърби - примерно по-назад: в Средновековието.

Ама не знам много българи да имат негативно отношение в наши дни към сърбите.
Обаче те са някво злопаметно племе изглежда :) .
Освен, че пуснахме НАТО да ги замеря с обеднен уран :roll:
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Според български тълковен речник:

наро̀д

мн. наро̀ди, (два) наро̀да, м.

1. Жителите на една държава.

2. Нация, националност. Български народ.

3. Само ед. Група хора, трудещи се. Народът е под властта на чорбаджиите.

4. Само ед. Хора. На улицата се събра много народ. // същ. умал. наро̀дец, м. (в 3 и 4 знач.).
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ау, щото либерастки доминирания форум БС е мястото, на което се събират всички по-образовани българи :lol: По-интересно ми е да си пиша с теб, като защитаваш някакви тези собственоръчно.
Страната владее изкуството на пропагандата, може да извърти всичко в руски интерес, дори и ако не е така, което си е руски империализъм, а пък злорадства срещу нашите националисти. Аз не съм националист, не съм против цигани, турци, арменци и евреи и всички етноси, живеещи в нашата страна, но държа да се спазват българските закони, ценности, българските национални празници и традиции и българска история.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна да отговори на въпроса, са или не са руснаците живеещи в Украйна част от украинската нация?

Те смятат ли се за част от украинската нация?

Украинците от запада смятат ли ги за част от украинската нация?

Кое е по-важно, те да се смятат или другите да ги смятат?

Ако се смятат за част от украинската нация, защо веят руски знамена, кичат се с лентички от руски държавни ордени и говорят на руски, а не на украински?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мм страната ся ще се покрие за няколко дена щото е ядосан на нашето мнение за неговата интелигентност
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна да отговори на въпроса, са или не са руснаците живеещи в Украйна част от украинската нация?

Включи логиката.

Аз смятам, че не съществува украинска нация, а ти ме питаш дали някой (който и да е) е част от тази нация.

Няма как да станеш част от нещо несъществуващо. Нация и народност не е едно и също, поне за мен. А ако искаш друг отговор, който по да те урежда - питай някого другиго.

* * *

Докато преглеждах новините се натъкнах на сравнително сериозна петъчна статия в Гардиън:
The unfolding Ukraine crisis signals a new world order

"Through the crisis the US has regularly charged Russia with behaving in a "19th-century way". This has provoked a leading Russian commentator to suggest that the time has indeed come for the world to relearn the diplomatic arts of that period. He was right. We are no longer in a world where the west can simply enforce its view. "

Англичаните ясно, че разбират - те имат историческия опит на империя. Но дано и останалите се усетят накъде са тръгнали.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз смятам, че не съществува украинска нация.

Страна, тук даде един цитат "Нация съответно са всички хора от различни народи живеещи в една страна." Да разбирам ли, че няма украиска държава според тебе или щото съм шебек не мога да ти схвана интелигентната руска империалистическа мисъл
 

Горе