АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А ние спокойно можем да поемем едни 10% върху цената на газа,доставена от Турция,само че тези 10% ще са за комшиите.
Оптимист :)

Турците за 10% нема да си мръднат пръста дори.

България е 100%-во зависима от газа икономика. С Русия минаваше номера, ама тия ще ви колят, "както турчин не е клал".
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Оптимист :)

Турците за 10% нема да си мръднат пръста дори.

България е 100%-во зависима от газа икономика. С Русия минаваше номера, ама тия ще ви колят, "както турчин не е клал".

Знам,Страна,опитвам се да иронизирам цялата тая малоумщина,но...имаме около 1 до 1,5 милиона прости сънародници,заради които страдаме всички.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тя не ви го спира. Просто ви дава допълнителна възможност да купувате руски газ от Турция (тъй като през Украйна доставките са несигурни).

Предишният вариант беше да ви го доставя fob Бургас, но явно не ви е било изгодно. Ерго, пазарувайте руски газ от Турция, която се управлява от държавници, а не от Маккейн. Някакви претенции?

При положение, че цената е същата - мислиш ли че ми пука дали го купувам от тръба която минава през Украйна или тръба която минава през Турция или през ЮП. :lol: :lol: :lol:

Още повече че ЮП никой не знаеше дали изобщо ще се изплати и кога ще се изплати.

Той беше като оня нефтопровод - Бургас - Александропулис. Когато разсекретиха данните и излязоха сметките се оказа, че при макс натоварване БГ инвестицията се изплаща след 30 години. При предвиденото натоварване да е около 30% от капацитета - БГ инвестицията се изплащаше след 100 години. На това аз му викам кражба. Който иска да инвестира в нещо дето ще се изплаща след 100 години.

Същата работа и сега с ЮП - никой не знае кога ще се изплати, а може и никога да не се изплати. Ако Русия реши да ни цака и пусне газа през Украйна - кво правим ние. Както сега Русия се опитва да цака Украйна, кво и пречи да цака и нас.

Стига и веднъж че ни цака с високи цени.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Защото,най-добрите и клиенти и играят курвенската,Русия може без заплащането от Европа за газа,но Европа не може без руския газ.В резултат от тази малоумна политика на ЕС,вероятно скоро тръбата през Украйна ще пресъхне,укропите останаха без въглища,ако останат и без газ,ще се самоизядат.А ние спокойно можем да поемем едни 10% върху цената на газа,доставена от Турция,само че тези 10% ще са за комшиите.

Хубаво е да си вярваш.

В момента в който Русия спре газта на Европа - няма да има пари за пенсии. Трябва да раздава туби с нафта на населението вместо пенсии. :lol: :lol: :lol:


Другия вариант е прясно напечатани рубли - както става е момента. :lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

При положение, че цената е същата - мислиш ли че ми пука дали го купувам от тръба която минава през Украйна или тръба която минава през Турция или през ЮП. :lol: :lol: :lol:
Кой ти каза, че цената ще е същата?

Ти ако беше на мястото на Ердоган (или на съответната турска газокомпания) какво щеше да направиш? При положение, че няма да ти дреме за братушки, геополитика и т.н....

Бой по канчето ще е. И ще кънти по мозъчните кухини на всички тези енпеошки, които прецакаха страната си.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И ще кънти по мозъчните кухини на всички тези енпеошки, които прецакаха страната си.
Мани. Като гледам на къде се е запътила Русия, май скоро ще кънти по канчето на Адолф Путин. То се трай до мяра. А толкова некадърна политика, Расия май до сега не е виждала. Да не вземе да стане някоя Велика Февруарска а :)?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Винаги ми е било чудно какво е интересното в това да се осереш отвсякъде, но да лаеш както помиярът Моська срещу слон (басните на Крилов) ...

Повтарям. Проектът американска България приключи. Поема го турска България.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Другата седмица поръчвам от Китай фесове, ибрици и ножки за сюнети. За проамериканизираните малоумници 50% намаление. При желание мога да им осигуря и ходжа...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Кой ти каза, че цената ще е същата?

Ти ако беше на мястото на Ердоган (или на съответната турска газокомпания) какво щеше да направиш? При положение, че няма да ти дреме за братушки, геополитика и т.н....

Бой по канчето ще е. И ще кънти по мозъчните кухини на всички тези енпеошки, които прецакаха страната си.


Както казах, нека първо да увеличат капацитета на тръбата и да я докарат до гръцката граница каквито са плановете и тогава ще говорим.

Щото това е само един меморандум (демек намерение). Тепърва ще се смята дали има полза или не от тръбата. И ако се окаже, че няма полза - съмнявам се Турция да даде и пукната лира за строежа.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам,ама Русия казва,че заради официалното писмо на Щонов прекратява проекта.Някой знае ли къде е сега тази мижитурка?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Както казах, нека първо да увеличат капацитета на тръбата и да я докарат до гръцката граница каквито са плановете и тогава ще говорим.
Чети бе, момиче. Та тя тръбата ВЕЧЕ е на гръцко-турската граница. Просто в този хъб ще бъдат добавени и планираните досега доставки за България (може би за сърбите, италианците, австрийците и унгарците също) по ЮП.

P.S. Освен че прецака себе си, България прецака и тях. Гореизброените страни няма да й го простят.

65689_src.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За ЮП се говори от 15 години. Никой не си мръдна пръста през тези 15 години. Изведнъж като Украйна показа средния пръст за Евразийския съюз на Путлер, взеха че се разбързаха.

Значи дотогава доставките през Украйна бяха сигурни. Сега изведнъж станаха несигурни. Ако не броим предишната криза през 2005 в газта. :lol: :lol: :lol:

До последно ревяха, че щели да го правят. Сега казаха - няма да го правим, ще правим през Турция.

Ама хубаво - ама азе не вервам. :lol: :lol: :lol:

Ако 15 години пак говорят силно ме съмнява да стане нещо. :lol: :lol: :lol:


И двете тръби са политически проекти. Те нямат икономическа логика. Има изградена тръба през Украйна вече. Целта е Русия да има инструменти за натиск - "Ти не слушкаш, спираме транзита през теб и тръбата седи празна". :lol: :lol: :lol:

Тая тактика е добра, ако някой корумпиран ти плати тръбата - както в България искаха да стане. Ама едва ли Турция ще се надупи на Русия. Демек Русия трябва да гарантира доставки и продажби и тръбата трябва да е печеливша. Иначе Турция друг път ще участва. :lol: :lol: :lol:


При всички положения използването на текущата инфраструктура е много по-евтино (използването на тръбата през Украйна е много по-евтино вместо строежа на нова тръба).

Новата тръба не решава никакви проблеми, освен да изолира Украйна и съответно Русия да има още един лост за влияние и натиск в държавите, през които минава тръбата.


Много отдавна съм го писал горното и се бях обзаложил, че ЮП няма да стане (дори и ЕС да не оказваше натиск). Просто на Газпром му е много скъпо да строи една тръба през морето дето той сам ще си я плаща. Цената на морския участък е над 15 милиарда - само да заобиколиш Украйна. Тъпо е и е безсмислено и няма грам икономическа логика - освен ако не искаш да откраднеш част от парите в строежа, пък сметката да я плащат руските данъкоплатци. :lol: :lol: :lol:

То и затова сметката в БГ нарастваше и почна от 1-2 после мина през 3 и май до към 5 я докараха. :lol: :lol: :lol:

Та и в Турция същата работата. Турция си има тръба и получава газ. Сега да карат газта на гръцката граница. Ми хубаво - ама заобиколката на Украйна е много скъпа. С пъти по-евтино ти е да се договориш с Украйна.

А и пред Турция номера с ти не слушкаш спирам ти газа няма да мине. Там ако Русия тръгне да прави тея селски номера, ще плаща яко неустойки. :lol: :lol: :lol:


Изобщо този проект е много удобен за пропаганда. Той и за нищо друго не става. И за корупция също. :lol: :lol: :lol:


На Льо Пен и наляха 40 милиона заемче, пък тука с половин милион приказки за ЮП ква пропаганда стана само. Направо без пари им излезе на руснаците. :lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Матьо,явно не си ходил в Турция и не знаеш колко тя е зависима от Русия,а не обратното.Ама като не си ходил,чети и/или питай някой,който е ходил,който знае...
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Винаги ми е било чудно какво е интересното в това да се осереш отвсякъде, но да лаеш както помиярът Моська срещу слон (басните на Крилов) ...

Повтарям. Проектът американска България приключи. Поема го турска България.

Аз мисля, че товариш Путлер е в тази позиция.

Ние тука двама трима говорим за глупостите дето ги твори Путлер. Говорим за падането на рублата, говорим за инфлацията, говорим за липсата на икономика в Русия, освен помпане на нефт и газ и продажбата му.

И сега като цената на нафтата падна - изведнъж икономическия гений на Путин лъсна като гол гъз. :lol: :lol: :lol:


В същото време Путлер и пропагандата му ни обясняват как рублата щяла да измести долара. Пък тя рублата се срина само оня ден спрямо долара с 10%. От началото на годината има ли 50% вече?

До края на годината доларес може и 100 рубли да струва. :lol: :lol: :lol:


Същите изкарват супер успех подписването на договор с Китай. Ама пропускат факта, че там цената е с 50% по-ниска отколкото продават на Европа и пропускат факта, че една кирлива Украйна преди кризата е купувала точно толкова газ колкото ще продават на Китай в супер мега яката сделка на века. :lol: :lol: :lol:


Да не говорим за батака дето го забъркаха в Крим. В момента в Крим всички проклинат деня в който Путин ги прибара. :lol: :lol: :lol:

Скоро там освен военни и такива дето мият кенефите във военните бази едва ли ще останат. А да и оная прокурорка може да остане. Ама няма да има кой да наказва, освен военни. :lol: :lol: :lol:


Мъката е пълна.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пресметнах набързо и се оказа, че единственият шанс на България да се измъкне финансово в близките сто години е да я окупира Словакия.

Проблемът е, че Словакия няма да иска.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Матьо,явно не си ходил в Турция и не знаеш колко тя е зависима от Русия,а не обратното.Ама като не си ходил,чети и/или питай някой,който е ходил,който знае...

Турция внася под 30% газта си от Русия. Ние внасяме 95% от газта си от Русия.

Стокооборотът между Турция и Русия в момента е някви кирливи 30 милиарда.

Ние сме 10 пъти по-малко като население и икономика и плащаме 10 милиарда на Русия на година за енергоносители (газ, нафта, гориво за АЕЦ).

Не знам кой е зависим от Русия - ние или Турция. :lol: :lol: :lol:

Ако питаш мен ние много повече зависим от Русия като доставчик, но не и като пазар.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

С кой да се хвана на бас, че това дето го пише в статията няма да стане - за тръбата на гръцката граница, дето ние ще купуваме газ от нея уж. :lol: :lol: :lol:

Аз казвам че това няма да стане, щото не е изгодно - както ЮП не беше изгоден и го мотаха 15 години и изведнъж като се почнаха санкциите го разбързаха с цел да печелят точки в информационната война и после изведнъж се отказаха с явния мотив - има санкции.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Това са цифри,не е реалността,турската икономика без руснаците,които пазарят много на едро и руските туристи,които харчат много по курортите им,ще фалира.В тези твои статистики не пише,че навсякъде в турция надписите са на Руски и на Турски,и че 60-70% от денковете,които цял ден биват мъкнати в колички по стръмните им улици,отиват към Русия.Нищо не знаеш,момче.Мога да кажа,че след Ататюрк,Ердоган е най-добрият управник,толкова умело лавира и така защитава интересите на Турция,че сигурно пожизнено ще е президент.И нашия тиквун ако беше като Ердоган,щях да гласувам за него,ама той се държи като ГМО пудел от Лангли,Вирджиния....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако в този форум е останал поне някой, който е предприемач, то би разбрал веднага.

Проблемът не е в това, че руснаците отписаха България. Случва се и на най-добрите. Проблемът е, че България я отписаха като партньор. Тотално. Без оглеждане и без скрупули.. Просто я преместиха в другата група.

А там е друго ниво. Сто години самота.

Подобен е примерът на Франция с Мистралите... Франция ще издържи неустойките, но се шашка заради индийската поръчка - 170 самолета. Прецакат ли Русия, губят Индия, тъй като веднага се превръщат в нестабилен и несигурен партньор.

Само че Франция все още се кълчи,може и да успее. Докато пред България портата хлопна окончателно. Посреднически турски газ за българската икономика и дупе да й е здраво.
 

Горе