АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аве Страна ама си ного умен, даго ева,,, само кви икономически анализи прайш, ама Убясни как за един ден пада рублата с 10 персента, ааа,,, квай тази манипулация айсектир
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Обяснено е многократно, няма никакви фокуси. Много спорят дали икономиката е наука, но поне е сигурно, че се подчинява на определени правила.

BTW, аз съм специализирал "финанси", а ти, бастър? Поне с българската граматика да беше почнал навреме...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Къде трява сипиша как трява, ама това е форум и мога си пиша как искам, пък конеме разбират поснявам, кома разбираш
А за правилата на икономиката съм готов дата чуя, зашо рублата падна за един ден с десет просента, неможах даразбера
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Къде трява сипиша как трява, ама това е форум и мога си пиша как искам, пък конеме разбират поснявам, кома разбираш
А за правилата на икономиката съм готов дата чуя, зашо рублата падна за един ден с десет просента, неможах даразбера
Ти може да си готов, ама аз не съм навит да повтарям едно и също нещо на всеки недоразбрал льольо, който го мързи да чете. Да беше учил навреме вместо да се мъчиш да набираш сега 20-30 абсолютно безмислени и неграмотни поста в тема, от която не разбираш абсолютно нищо (то в коя ли тема нещо разбираш де...).
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аве аз четки ти напраих, само да ми обиясниш,,, баси надувката, къде съм казал, че разбирам от икономика и финанси ама и ти май си въздух под налягане, шити падне реномето, шом на един илиментарен въпрос немоиш да отговориш
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аве аз четки ти напраих, само да ми обиясниш,,, баси надувката, къде съм казал, че разбирам от икономика и финанси ама и ти май си въздух под налягане, шити падне реномето, шом на един илиментарен въпрос немоиш да отговориш

Не ми трябват твоите четки бе, пумпал. Пий още две ракии за отскок и бегай легай. А аз през това време ще си повторя мнението и въпроса, които пуснах, преди да си пльоснеш флейма.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма нито една основателна икономическа причина рублата да се търгува на нива над 50 рубли за долар в момента освен чисто спекулативната. Сравнено и изчислявано по всякакви показатели (цена на петрола, свободно плаване, БВП, внос-износ, санкции-антисанкции, ограничаване във външното кредитиране, лихвен процент, ипотеки, газови потоци, злато, борси, гражданската война в Украйна, инвестициите, свързани с възсъединяването на Крим и т.н).

Същото е като аферата с британския паунд на Сорос, атаката срещу турската лира, когато натискаха Ердоган чрез мегданите, индонезийската криза и т.н. Знае се и кой го прави и как го прави и защо го прави.

Това, което трябва да направи ЦБ, е да намери компромиса между изгодата от евтината рубла и рисковете, свързани с паническите настроения, които могат да доведат до инфлация, ако така продължава. Това му е работата и понеже е независим, то и Кремъл не може да му се меси. ЦБ има и инструментите, и финансите за това, време е да започне да действа преди спекулантите, а не след тях. Спекулантите са си напълно редовно финансово явление в пазарната икономика, съответно могат да бъдат обуздани с икономически методи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

BTW, нямах време да чета днес какво пише по българските вестници, та да питам. Вярно ли, че българският министър на икономиката щял да праща делегация при Новак, за да го пита дали Южен поток наистина е приключил? Сега мернах из руските дайджести това да се пише:
Болгария отправит в Россию делегацию для обсуждения строительства «Южного потока»
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма нито една основателна икономическа причина рублата да се търгува на нива над 50 рубли за долар в момента освен чисто спекулативната. Сравнено и изчислявано по всякакви показатели (цена на петрола, свободно плаване, БВП, внос-износ, санкции-антисанкции, ограничаване във външното кредитиране, лихвен процент, ипотеки, газови потоци, злато, борси, гражданската война в Украйна, инвестициите, свързани с възсъединяването на Крим и т.н).

Същото е като аферата с британския паунд на Сорос, атаката срещу турската лира, когато натискаха Ердоган чрез мегданите, индонезийската криза и т.н. Знае се и кой го прави и как го прави и защо го прави.

Това, което трябва да направи ЦБ, е да намери компромиса между изгодата от евтината рубла и рисковете, свързани с паническите настроения, които могат да доведат до инфлация, ако така продължава. Това му е работата и понеже е независим, то и Кремъл не може да му се меси. ЦБ има и инструментите, и финансите за това, време е да започне да действа преди спекулантите, а не след тях. Спекулантите са си напълно редовно финансово явление в пазарната икономика, съответно могат да бъдат обуздани с икономически методи.

Язе туй го видях чесе го писал, ама ней обяснение, кома разбираш
Шото тва диридже не е свързано с вътрешни регулации, ама да не стане ного сложно за теве ти обияснявам, пиип
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Язе туй го видях чесе го писал, ама ней обяснение, кома разбираш
Шото тва диридже не е свързано с вътрешни регулации, ама да не стане ного сложно за теве ти обияснявам, пиип

Абе ти верно си идиот.

Повтарям си мненията, защото заради твоя флейм хората могат да не видят въпроса, който зададох.
 
Re: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Сега разбрах защо http://www.zerohedge.com/news/2014-12-16/russian-ruble-hereby-halted-until-further-notice
Страха е огромен на ниво банки и маржини ... Ликвидност е кът и мещата са били затишие пред буря. Явно броkера ти изпраща на големите liquidity provider, а те виждат какво става с поръчките и най-вече банките та забраняват
 
Последно редактирано:
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Абе ти верно си идиот.

Повтарям си мненията, защото заради твоя флейм хората могат да не видят въпроса, който зададох.

Хахаха, не може се замаже краха на рублата, просто няма как, потапяй се
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ехе верно Страната са потопи,,, мислех си, че ще стане добър спор, ама на, нямаме включване,,, съмнявам се, че е загубил връзка със света, дано скоро направи връзка и да разбере, янезнаю
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

само аз не разбрах за какво се карат всички тук.
всеки да прави каквото мисли за добре, аз си казах мнението, смятам да купя, защото имам толкова много рубли, че няма смисъл да ги продавам на половин цена. не говоря за хиляди или стотици хиляди дори. те си седят открай време и ще си седят явно още много време. имам икономическо образование, с което не претендирам за нищо, но едно нещо съм запомнил от тая пуста икономика - без значение от кривата винаги идва момента на балансирането. след месец ще е пик-а в курса и всички ще се паникьосат да продават за долари и евро всички последни рубли, тогава хитрите, които имат и долари ще ги изкупят и след месеци нещата ще се успокоят и ще имат два пъти повече от балъците. проста икономическа логика браточки. помните ли биткойните? какво беше - 1200 долара, избиха се балъците да купуват, а хитрте продаваха, а сега от 6 месеца курса им не мърда почти. почти същото за мен. паниката е за глупавите, хитрите дебнат. вие решавайте от кои да бъдете..
 
От: Re: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Сега разбрах защо http://www.zerohedge.com/news/2014-12-16/russian-ruble-hereby-halted-until-further-notice
Страха е огромен на ниво банки и маржини ... Ликвидност е кът и мещата са били затишие пред буря. Явно броkера ти изпраща на големите liquidity provider, а те виждат какво става с поръчките и най-вече банките та забраняват

Отбелязват и в The Wall Street Journal:
WSJ: Western Banks Curtail Flow of Cash to Russian Entities
WSJ: Западные банки урезают денежные потоки российским компаниям

Още една интересна дописка в блоговете на WSJ:
WSJ: Here’s One Small Glimmer of Hope for Russia’s Corporate Debt Problem
WSJ: Возможно, проблемы России не так велики

Интересни са ми повечето западни анализатори де... Пускат нещо с леко покровителствен тон, а нима наистина не виждат какво ги чака? Или им е изгодно всичко да се обърне head over heels, за да могат да ловят риба в мътна вода?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да, западнити банки отрязаха ликвидността, а други раздуха маржин изискването до луди нива, не случайно и рублата все едно е заспала зимен сън ...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

При една от тези войни вземат че ни освобождават без да искат. Всъщност те ни окупират, ама после ние ги прекарваме много тънко и се освобождаваме от тях.
Това е тотална историческа неграмотност. Окупацията е само формална, докато се формират държавните структури. И това са историческите факти, а не политическо празнодумие.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Остави го тоя малоумник, той е американски поданик. Бас хващам, че членува в групата, че България била под Руско робство.
На всичко отгоре е и подлога на боко тиквата, а той нали си каза и аз съм прост и вие сте прости. :-o
Това е тотална историческа неграмотност. Окупацията е само формална, докато се формират държавните структури. И това са историческите факти, а не политическо празнодумие.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Интересно видео от днес с Жириновски и Волен Сидеров, който имаше възможността да изкаже мнението си пред руските депутати за Южен Поток: http://ldpr.ru/events/videos/representatives_of_the_parliament_of_bulgaria_south_stream/

Превод на български:

“За моите колеги от другите партии да търсиш приятелска връзка с Москва днес е „политически некоректно”. Ще им се скарат от американското посолство в София. Защо стана така, че след като бяхме в една и съща общност с руските ни приятели, днес сме в противникови лагери? Кой противопостави два приятелски народа, които имат обща история, език, религия и култура? Аз имам отговор на този въпрос. Води се война. Тези, които създадоха най-голямата в света печатница на пари без покритие, тези, които провокират и направляват банковите и икономическите кризи, тези които искат на колонизират света, защото смятат, че е техен. Да, срещу Русия днес се води икономическа война, но тя се премина и в истински военни действия. На полето на Украйна САЩ воюва срещу Руската Федерация с ръцете на фашизирани елементи и обикновени наемни убийци. Защо? Защото през последните 14 години, Русия стана силна и здрава държава, работеща за интереса на народа си, а не за интереса на чужди компании. Това, свикналите на еднополюсен и манипулиран от тях свят, атлантически „господари на света” не можеха да про стят. Тази игра на отвъдокеанските стратези е обречена, но те още не знаят това. В тази геополитическа битка, обаче, моята родина България бе превърната в инструмент, в оръжие на антируската офанзива на Вашингтон. България търпи огромни загуби заради безумните санкции срещу Русия, наложени от Вашингтон и послушно изпълнявани от ЕС. Ние не сме били и никога няма да бъдем атлантици. В България има много хора, които мислят като мен, но те нямат трибуна и възможност за влияние.


Приемете от името на изстрадалия български народ най-сърдечните уверения, че геополитическите игри на атлантиците няма да обърнат мислите и чувствата на сънародниците ми. Като дълбоко вярващ човек съм убеден, че това е Божията промисъл и другояче не може да бъде! С нами Бог, братя, тази битка е духовна и в нея ние ще бъдем победители!”
 
Последно редактирано:

Горе