АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам на 75 за долар е можело да има 75к рубли, а сега ще го обмени за 65к - 10к загуба от недалновидното му действие.
Дам толкова е курса, виждам го спот на графиката си - повтаря се ситуацията от сутринта - цената падна почти 10 рубли и после скочи с 20, сега сме фаза корекция. Утре ще разберем РЦБ този спад на рублата с колко милиарда го постигна.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам на 75 за долар е можело да има 75к рубли, а сега ще го обмени за 65к - 10к загуба от недалновидното му действие.
Дам толкова е курса, виждам го спот на графиката си - повтаря се ситуацията от сутринта - цената падна почти 10 рубли и после скочи с 20, сега сме фаза корекция. Утре ще разберем РЦБ този спад на рублата с колко милиарда го постигна.

Ако е имало интервенции от ЦБ, то те са били към обяд и са постигнали само забавяне на спада на рублата. Сегашното качване на рублата е в резултат на приключилото преди малко съвместно заседание на Правителството на РФ с лелките от ЦБ. Макар че всички твърдят, че не са обсъждали валутния курс, а общите икономически мерки, които да предприемат след 10 януари (в Русия се празнува от 25 декември до 10-ти януари, тъй като Рождество Христово е на 6-ти януари).
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Принципно от 2 на обяд обърна ударно и този спад сега може да е както казваш.
Имам някакво съмнение, че пак изненадващо може се вдигне лихвата като снощи. А и утре Путин ще говори - така, че има и profit taking на късите рубли. Ще видим утре какво ще стане.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Щом съвещанието е било съвместно с ЦБ, то най-вероятно Правителството на РФ ще предприеме и административни мерки, а не само икономически. Предполагам, нещо подобно на възпитателните беседи с банкери, провеждани преди от японците в подобна ситуация.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ще видим. Имам въпрос към теб имаш ли актуално инфо колко е спреда на долар/рубла в чейнджовете?
Искам да видя колко е разликата спрямо спот цената. Преди няколко минути на ниво маркет мейкъри това бе курса 66,27/70,63.
Виж файлът 11379
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Една интересна снимка на която се вижда, че чейнджбюрото има само курс КУПУВА.

Което някак си противоречи на изявленията малко по-нагоре в темата, че хората масово продавали долари и евра и купували рубли. :lol: :lol: :lol:

Снимката някак си показва обратното.

B4-uBS0IcAAqjgx.jpg



https://pbs.twimg.com/media/B4-uBS0IcAAqjgx.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да провокиран от тази снимка ми е чудно какво е актуалното състояни. За жалост от снимката не се разбира къде е това, както и кога е било, но че няма курс продава си е фрапантно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ще видим. Имам въпрос към теб имаш ли актуално инфо колко е спреда на долар/рубла в чейнджовете?
Искам да видя колко е разликата спрямо спот цената. Преди няколко минути на ниво маркет мейкъри това бе курса 66,27/70,63.
Виж файлът 11379

77/85 беше споменал някой, че видял, когато ходил да обядва.

P.S. Глей и математичката - както винаги, нищо не разбрала от горенаписаното (някой в темата бил написал, че се продавали евро и долари и се изкупували масово рубли, само дето не може да посочи кой е този), но с актуална снимка от украински блог.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Близо 7-8 рубли, яки пари се правят от разликата - сега на спот спадна до 3 рубли.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако искате да проверите как реално обстоят нещата в някой руски град, то ползвайте live-камерите - има ги почти навсякъде, поне по основните улици. Да не се налага да наблюдавате опашка от гастарбайтери, публикувани в украинските блогове. Аз измежду тях поне един руснак не видях (ни по физиономия, ни по облекло), а къде се намира това село с чейнджбюро изобщо не може да се разбере.

Възможно е да е от Русия, разбира се, но някъде от 1997 година.

Или пък гастарбайтери чакат на автобусна спирка, която е близо до чейндж-бюро, което не работи в момента.

Във всички случаи авторът на блога, в който е публикувана снимката (злой одесит), не живее в Русия (а в Одеса, Украйна), а ако я беше взел отдругаде днес, то щеше да се види и източника при търсенето.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бе не знам кой кво разбира, ама до сега съм познавал. :lol: :lol: :lol: :lol:

На ход е банкова паника. После сигурно ще въведат контрол над капиталовите потоци. И после ще се появи черния пазар на долара. Тоя филм сме го гледали.

А рублата я направиха на 2 стинки - буквално. :lol: :lol: :lol:

Дето щеше да става световна валута - 2 стинки - честито както се казва. Само за 2 дена още 20% обедняхте спрямо най-бедния член на ЕС. :lol: :lol: :lol:


Не за първи път разправям, че доверието е най-важното в една система. При липсата на доверие, хората с пари гледат да намерят сигурно място на своите пари. А опашатите лъжи дето ги ръсят официалните руски медии - доверие не се постига. Така, че реакцията е очаквана.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Близо 7-8 рубли, яки пари се правят от разликата - сега на спот спадна до 3 рубли.

Е то днес курса е бил лудница - http://www.bloomberg.com/quote/EURRUB:CUR

Почнало е от 78 - паднало е до 72 някъде - после се засилва и стига до 100 и после се връща на 84-85 някъде. Как точно искаш да реагираш чейнджбюрата?

Те и банките са луднали при тези големи движения. :lol: :lol: :lol:

А купонът още не е почнал. Тепърва ще почва черния пазар и два курса - един официален и един черен с разлика от 3-4 пъти.

Освен ако Путин и цялата клика около него не решат да си подадат оставките. Ама понеже няма как да стане - ще се рути още рублата.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бе не знам кой кво разбира, ама до сега съм познавал.
Стана ми интересно. Дай поне един пример в тази тема (линк към форумната страничка или мнението ти), когато нещо си познала? Аз поне не си припомням такъв.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да провокиран от тази снимка ми е чудно какво е актуалното състояни. За жалост от снимката не се разбира къде е това, както и кога е било, но че няма курс продава си е фрапантно.

Мен брокера ми сега ми писа емейл, че търговията на евро и долар с рублите става на "клосе онли", демек не ми дават да отварям повече позиции, а само да затварям. Какво мислиш, тревожен сигнал ли е това, че брокера не струва?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мен брокера ми сега ми писа емейл, че търговията на евро и долар с рублите става на "клосе онли", демек не ми дават да отварям повече позиции, а само да затварям. Какво мислиш, тревожен сигнал ли е това, че брокера не струва?

Ма чети бе момче, писал съм нагоре а също и в други теми в политика.
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами аз поне в две мнения посочих, че е почти невъзможно да си купиш рубли в чейнджовете днес, ама явно не четеш...
Хахахаааа! Големи смешки!
Доообре, ще изчакам до утре, когато с 1 доларче ще си купя 90-95 рубли :).
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ма чети бе момче, писал съм нагоре а също и в други теми в политика.

Ти си смешник и затова не те чета попринцип.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти си смешник и затова не те чета попринцип.
:-o ХАХАХХАХААХ :lol: :lol: :lol:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти си смешник и затова не те чета попринцип.
Хахахаааа! Давам ти 5 лв, само да не ме заговаряш! Промити русофилчета и путлерчета. От пропаганда се окьоровели и оглушели. И затъпели.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Хахахаааа! Давам ти 5 лв, само да не ме заговаряш! Промити русофилчета и путлерчета. От пропаганда се окьоровели и оглушели. И затъпели.
Ако не промениш тролското си поведение,никой няма да те взема на сериозно.Опитай се да се държиш поне като орк.Приятелски съвет. :)
 

Горе