АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ясно, щото беше цитат под моя пост и за това попитах. :)
Владко цитирам, не теб :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Цени на хранителните продукти в Крим при средна заплата 50-60 хил рубли.

Месо 150- 300 рубли
Хляб 40-80 рубли

мизерия...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Иха Страната се върнал,,, сигур но са отпушили кранчето и пак има пари за руска пропаганда,, я не знаю
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Цени на хранителните продукти в Крим при средна заплата 50-60 хил рубли.

Месо 150- 300 рубли
Хляб 40-80 рубли

мизерия...

По принцип избягвам да пиша в този раздел тъй като е развъдник на омраза, но все пак.. Също да кажа не съм нито русофил, нито американофил!

Много ми е смешно някой като каже, къде е мизерия и къде не е, при положение, че и една проста сметка не се прави. При средна заплата 60 000 рубли, ако вземаш при най-високата цена, дадена от теб - 80 рубли за 1 хляб, това са ти 750 хляба!
Тук при най-висока цена за хляб да речем лев, че има и по скъпи по големите градове, но в моя град ръчно правен хляб във градската фурна ти е един лев, та ти сам си направи изводите колко е мизерия. И те са ни минали по жизнен стандарт сигурно вече, а не те си ни бяха задминали отдавна.

Не защитавам нито Русия, нито Америка, аз империалисти не защитавам, но нека да не казваме къде е мизерия и къде не е, когато си оправим нашия двор, тогава да говорим, че иначе падаме на ниво МАКЕДОН..
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Цени на хранителните продукти в Крим при средна заплата 50-60 хил рубли.

Месо 150- 300 рубли
Хляб 40-80 рубли

мизерия...

От къде ти е инфото за средната заплата? Отделно, как да разберем тези снимки от Крим ли са и от кога са? А иначе дори и да така, тия фафли с ниските цени по съветски, вече сме ги яли. :)

п.с. Отделно.. на последните снимки цените са отбелязани с "г." което би следвало да е гривна. Не смениха ли валутата изцяло?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Навсякъде в нета може д анамериш информация за средната им заплата. В публикацията от линка ясно се вижда датата. В много заведения дори в България при промяна на цените на ръка слагат след цената две тирета, но може и да са непроменени менюта.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В нета нищо официално не намирам, даже намирам, че към 26май средната заплата е 160долара. Това е пак по инфо от жител на Крим. Вижда се датата на статията, не се вижда снимките от къде са и от кога са. И пак добавям, дори и да е всичко вярно, това с ниските цени сме го яли. :)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

По принцип избягвам да пиша в този раздел тъй като е развъдник на омраза, но все пак.. Също да кажа не съм нито русофил, нито американофил!

Много ми е смешно някой като каже, къде е мизерия и къде не е, при положение, че и една проста сметка не се прави. При средна заплата 60 000 рубли, ако вземаш при най-високата цена, дадена от теб - 80 рубли за 1 хляб, това са ти 750 хляба!
Тук при най-висока цена за хляб да речем лев, че има и по скъпи по големите градове, но в моя град ръчно правен хляб във градската фурна ти е един лев, та ти сам си направи изводите колко е мизерия. И те са ни минали по жизнен стандарт сигурно вече, а не те си ни бяха задминали отдавна.

Не защитавам нито Русия, нито Америка, аз империалисти не защитавам, но нека да не казваме къде е мизерия и къде не е, когато си оправим нашия двор, тогава да говорим, че иначе падаме на ниво МАКЕДОН..

Средната брутна месечна работна заплата за януари 2015 г. е 856 лв., за февруари 839 лв., и за март - 882 лева. (България)

Направи пак сметката :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Определено май наистина са по-зле от нас хорицата там, и аз не намирам никакви официално инфо за кримските заплати.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Леле умирам си от смях тука руските пропагандатори.

Круме ти обаче си и по зле от Владко - директно си пишеш каквото ти скимне - чертаеш 60к рубли в Крим - те двойни спрямо средните в Москова- направо ценя нямат безмозъчните ти бисери и лъжи.

Хайде се официално данни за 2014 спрямо телевизията майка РТ:
krimea3.png

http://rt.com/business/crimea-economy-referendum-results-102/

Къде са близо 300 долара с тези над 2к както си ги писал? Има няма 10 пъти нали?
Нямате ли малко достойноство, че все лъжи и заблуди пишете.
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

По принцип избягвам да пиша в този раздел тъй като е развъдник на омраза, но все пак.. Също да кажа не съм нито русофил, нито американофил!

Много ми е смешно някой като каже, къде е мизерия и къде не е, при положение, че и една проста сметка не се прави. При средна заплата 60 000 рубли, ако вземаш при най-високата цена, дадена от теб - 80 рубли за 1 хляб, това са ти 750 хляба!
Тук при най-висока цена за хляб да речем лев, че има и по скъпи по големите градове, но в моя град ръчно правен хляб във градската фурна ти е един лев, та ти сам си направи изводите колко е мизерия. И те са ни минали по жизнен стандарт сигурно вече, а не те си ни бяха задминали отдавна.

Не защитавам нито Русия, нито Америка, аз империалисти не защитавам, но нека да не казваме къде е мизерия и къде не е, когато си оправим нашия двор, тогава да говорим, че иначе падаме на ниво МАКЕДОН..

За напред няма да е зле да не четеш пропаганди - някак си не върви в Крим да взимат 2 пъти повече от Москва или ти върви?

Както и математиката не е зле да се поопресни при 850 лв средно са 850 хляба.

Ето ти разлика между София и Симферопол:
http://www.numbeo.com/cost-of-livin...&city1=Sofia&country2=Russia&city2=Simferopol

Според теб къде е мизерията?
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Numbeo ми харесват с това, че признават Симферопол за руски град. Но що дават цените такива, когато беше украински, не ми е ясно.

Но щом информацията е на английски, тя е много по-достоверна, разбира се. Всичко, което е на английски, е истина.

Пускам линк към реалните цени на хранителните стоки в Крим: http://gosstat.crimea.ru/ukocensr.php Информацията е за декември. Сега са малко по-евтини (с около 10-на процента благодарение на лятната дефлация и оборота)
Тъй като са написани на руски, то не са верни, разбира се. Англочетящите знаят по-добре от руснаците какви са цените в руските градове
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, Нумео е нещо като уикито ама за cost of living - базова съпоставка може се направи между тоаа, което пишат от хората Симферопол и тези от София. Някак си не съм фен на държавните стат. институти гледам и други алтернативни - горе долу си вървят в пълна корелация само с няколко процента отстояние.

Може и да не ги приемаш за даденост - но пък титаничните 60к рупли в Крим средно 300 долара за 2014 от РТ ...... нещо крумеца пак ги бълнува едни ...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За теб може и да са манна небесна. А аз съм финансист и като такъв съм свикнал да работя с реални осъвременени данни, които по-често получавам от съответната статистика, отколкото от новините и частни интернет-сайтове.

За личните впечатления да не говорим. Вероятно, ако имаш някога шанс през живота си да посетиш Русия, може би и ще ти прещрака нещо в мозъка (повечето хора като видят реалното го приемат по-фактологично от виртуалното) и ще разбереш какво се случва по света. Но се съмнявам, прекалено ти е увреден (imho, основано върху изявите ти по темите за Русия в този форум).
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ей Страната верно се правил на умряла лисица,,, бас държа че е следил темата и чекаше да ми стане мъчно за него
@Страна дека беши кат та нямаше, скрита лимонка си тии, ае сипи по едно няколко пъти и кажи нещо ново
Примерно лесно лисе стартира бизнес в Русия или трябва да имаш батко,,, щото язе имам кака
Блеки ти нещо подобно нумео за стартиране на бизнес тука и там,,, шими бъде интересно
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За теб може и да са манна небесна. А аз съм финансист и като такъв съм свикнал да работя с реални осъвременени данни, които по-често получавам от съответната статистика, отколкото от новините и частни интернет-сайтове.

За личните впечатления да не говорим. Вероятно, ако имаш някога шанс през живота си да посетиш Русия, може би и ще ти прещрака нещо в мозъка (повечето хора като видят реалното го приемат по-фактологично от виртуалното) и ще разбереш какво се случва по света. Но се съмнявам, прекалено ти е увреден (imho, основано върху изявите ти по темите за Русия в този форум).

Не те знам какъв финансист си но явно си мейнстрийм - защото ако наистина искаше да дълбаеш щеше да знаеш, че всички официални стат. институти са държавни и са по скоро стъкмистика.

Нали знаеш един яде 1к зле а друг 1к месо и средно всеки яде по 1кг свинско със зеле :)

Кажи кой са най-големите забалежителности да знам за напред не се знае знае ли се кога ще отида.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ей Страната верно се правил на умряла лисица,,, бас държа че е следил темата и чекаше да ми стане мъчно за него
@Страна дека беши кат та нямаше, скрита лимонка си тии, ае сипи по едно няколко пъти и кажи нещо ново
Примерно лесно лисе стартира бизнес в Русия или трябва да имаш батко,,, щото язе имам кака
Блеки ти нещо подобно нумео за стартиране на бизнес тука и там,,, шими бъде интересно

Имам и за теб - http://www.doingbusiness.org/rankings

Ние сме на 38, РФ 62
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е нали баш това написах, че щом е на руски, а не на английски и е държавно, а не частно сайче вяра да му нямаш, а ти почна да спориш.

Вервай си там в квото искаш, разбира се, но ми е странно да го заявяваш от позицията на висша инстанция, при положение, че нито знаеш, нито си бил, нито си смятал. Това е все едно да твърдиш, че уикито е Словото Истинно и при първото сравнение между англоезичната, българоезичната и турскоезичната версия за дадено събитие да разбереш, че се описва по три различни начина.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е нали баш това написах, че щом е на руски, а не на английски и е държавно, а не частно сайче вяра да му нямаш, а ти почна да спориш.

Вервай си там в квото искаш, разбира се, но ми е странно да го заявяваш от позицията на висша инстанция, при положение, че нито знаеш, нито си бил, нито си смятал. Това е все едно да твърдиш, че уикито е Словото Истинно и при първото сравнение между англоезичната, българоезичната и турскоезичната версия за дадено събитие да разбереш, че се описва по три различни начина.

На теб май ти е трудно да зацепиш- какво общо има езика с информацията.
Хайде въпрос с повишена трудност това е държавното www.usa.gov/ а това е алтернативното http://www.shadowstats.com/, което се базира на методокита преди да почнат всички стъкмистики - и двете са на английски, ако беше руски за мен е никакъв проблем. Пита се кое е по валидно дали да вкарваме наемите и горивата и още ред параметри в ИПЦ или не защото били много волатилни и ще изкривяват данните?
Нашият НСИ като ми вади дефлация, а като отида в магазина и видя ръст на кого да вярвам? Основна тежест е на хранителни стоки, горива и ел. енергия и разходи за дома - та като нямам никъде спад по основните как се дава дефлация? Е стъкмистите ще ти обядят как ...

Сайта съм го дал за базова референция, а не за абсолютна!

Ако ти чинно и безрезервно вярваш на държавната информация, това си е твои проблем. Само като ти казват добро утро, гледай къде е слънцето.
 

Горе