АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами аз съм ви обяснил всичко преди година дори, ама кой да вдене. Чети, момче, то сляпото окато прави.


За какъв ще е курсът на рублата - обясних ли? Вярно ли обясних? Вярно. При положение, че дори ЦБ се бори да я сваля, тя си е толкова, колкото казах.


За санкциите и ЕС обясних ли? Обясних. Какво е мнението на бизнеса сега във водещите страни на ЕС за тях? Същото, каквото предполагах преди година.


Успя ли Русия със заместването на вноса? Успя (без дългосрочния засега). Кой губи от това краткосрочно? Всички европейски страни. Кой печели дългосрочно? Русия и САЩ.


Какво ще прави ЕС след 2019 година, когато спре транзита на енергоносители през Украйна (ако я има дотогава)? Ще мръзне. Какво ще прави Русия тогава? Ще топли Китай и останалата бързоразвиваща се Азия.


Какво ще стане след като написах това? Нищо. Ще напишеш за комунизма, голодомора, мужиците и братския соцсъюз на евроамериканските държави.

И какъв е смисълът тогава да пиша тук? Да трупаме "предприемачески контент"?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти хубаво писа, ама да беше си видял каква е обстановката - ако беше прав нямаше да излиза всеки ден инфо за ръст на инфлация, спад на производителност дори в бастионите, спад на пок. спосбоност, спад на раждаемост, ръст на смъртност, спад на средна класа, спад на заетост и ръст на бедни - както и да е пиши си.

Иначе рублата се спря след прекъсване от ликвидността от 20-те най-големи банки - дадоха бош но до кога, също така от другата страна силен спад на резервите.
Викаш мнението - ами всички световни производители на коли - затвориха кепенците в Русия и всичко се отеля от там - големите бизнеси не я бръснат за слива, в момента имат други проблеми на главата от русия.
Иначе да вноса добре се тушира с ръст на инфлацията.

Ами какво ще правиш до тогава ще видим в най-лошият случай спот цени LNG, но има много перспективи ТАНАП, LNG терминали, Изреалески газ, Иран да не забравим, Св. Африка, шисти и т.н - не знам ама Газпром готов ли е да плаща неустойки по договори. А да не забравим я стане я не турският пАток. От Декември месец 5 съплая(supply vessels) стоят на рейда във Варна - сладка им е работа. И в добавка имаш ВЕИ + енергийна ефективност и това ще се увеличава за напред иначе що има над 25% спад на потреблението на Газ в ЕС?
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ето още един пример чрез собствените ти писанини....

Кво се терминализираш като чечако? Ми ела тук и виж, елементарно е. Виж какво става в Крим (пълно е с туристи дори при тези низки нива на комфорт, останали след Украйна), виж какво става в цяла Русия (вчера, например, празнувахме Деня на Русия, дори тези като мен, които не разбират защо го празнуваме на тази дата).

Виж какво пишат големите западни медии, щом не разбираш руски. Виж какво става по света реално.

И след като видиш и асимилираш какво се случва - тогава пиши по тази тема. Тя е сериозна. Форексът дали го има или нема е въпрос на пари. Докато нас дали ще ни има или няма е въпрос на отговорност пред бъдещите поколения.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ето още един пример чрез собствените ти писанини....

Кво се терминализираш като чечако? Ми ела тук и виж, елементарно е. Виж какво става в Крим, виж какво става в цяла Русия (вчера, например, празнувахме Деня на Русия, дори тези като мен, които не разбират защо го празнуваме на тази дата).

Виж какво пишат големите западни медии, щом не разбираш руски. Виж какво става по света реално.

И след като видиш и асимилираш какво се случва - тогава пиши.

Нямам потребност да ходя в Крим, пък камо ли на майната си в Русия - какво да видя няколко красиви Музея и до там, Виена ми е на 2 крачи и има пъти какво да се види. Всичко, което го има там го има тук, а всички които са там и имат възможност напускат и част остават да живеят тук - иди го разбери.
Ами нали това ти казвам, гледам какво пишат световните медии базирано на Росстат или препечатват инфо от руски източници, а пък също така гледам и руските издания за справка, но като цяло на всякъде се вижда едно спад на пок. способност и спад на прозводство, а то там различни социални проблеми, но няма какво да ги говорим.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ми естествено, чукча - писател, чукча не читател. Нима, мислиш, съм се съмнявал, че имаш нужда да ходиш някъде, за да обсъдиш това някъде?

... Споко, ей ся ще дойде математичката да пусне снимка от миналия век за руските пътища.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ми естествено, чукча - писател, чукча не читател. Нима мислиш, че съм се съмнявал, че имаш нужда да ходиш някъде, за да обсъдиш това някъде?
Не случайно има обективни факти.

Много ме кефи логиката, ела тук и се убеди колко е готино. Пък онези лъжат че има няколко милиона повече под прага на бедността.
Ти ела и да видиш какъв кеф е като визираш само Пербург или Москва.

Ти ела във Варна и в който и да период през годината и се заслушай и се огледай фул с руснаци! Явно има какво да ги превличе тук, че да напуснат родното си място!

Страшна логика.

Стил пропагандата на Св. Корея по границата с Южна.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пусни си по компа livecam от някое неизвестно за теб руско градче, като не искаш да четеш. Да видиш що е бедност, нищета, голодомор и кво беше другото...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Преди десетина дни бях във Варна. На гости на мои приятели грузинци, които отдавна са се преселили при вас и се занимават с дребен бизнес.

Не всички, които говорят руски, са руснаци. Но да беше видял колко руски туристи имаше във Варна преди години, за да можеш да сравниш колко по-малко са сега.

Хайде, тази година по-голямата част я пое вътрешния туризъм (съчетание на патриотизъм плюс валутни курсове). Но доридоларовите страни като Турция и Египет предложиха такива условия за руските туристи, които България и след векове няма да може да предложи. Тя досега печелеше с "братушките", православието и близкия език, но след поемането към солташакския курс за какво ни е? Не може да предложи нищо добро освен алкохолен туризъм (колкото и да е странно, руснаците вече не се интересуват от него), а ако говорим за ЕС, то Италия, Франция, Испания и Гърция предлагат далеч по-добри условия за руските туристи от България. Дори Чехия (която няма море) е по-търсена.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Боже, Боже, колко мъка има по тоя свят....:cry:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Преди седмица бях във Варна. На гости на мои приятели грузинци, които отдавна са се преселили във Варна.

Не всички, които говорят руски, са руснаци. Но да беше видял колко руски туристи имаше във Варна преди години, за да можеш да сравниш колко по-малко са сега.

Мислиш ли, че като човек роден във Варна и живеел във Варна през целият си живот не знам?

Не случайно казах през който и да е период, защото не визирах туристи, а такива, които се преселват директно.

Иначе, да тази година са по-малко, и затова си има обективни икономически причини.
А иначе ми е през оно - така нашите бездарни хотелиери ще им се наложи да се реформират. А и факта си е показателен, българите които почиват в Гърция или Турция са в пъти от руските туристи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ми има си глупави варненци, аз да не съм ти настойник.

Аз забелязвам, че не знаеш елементарни неща, та какво да ми дреме дали си варненец? И у Ню-Йорк да те турят, па за голодомор ще плещиш.
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Братче, не споменавай Варна, че ще ни направи на путка и парцали по линия град. В такава грозна кочина се превърнахме последните няколко години, че няма накъде повече. Ако ти дойде някой на гости, трябва само в морската градина да го държиш, не можеш и през центъра да го прекараш даже, знаеш защо :) Даже и у мола не можеш да отидеш, че ще те утарашат мангалите от Игнатиево :-o

Руски град от калибъра на Варна няма да намериш в това състояние! Колкото и грозно да е, трябва да го признаем.



Ти ела във Варна и в който и да период през годината и се заслушай и се огледай фул с руснаци! Явно има какво да ги превличе тук, че да напуснат родното си място!

.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ми има си глупави варненци, аз да не съм ти настойник.

Аз забелязвам, че не знаеш елементарни неща, та какво да ми дреме дали си варненец? И у Ню-Йорк да те турят, па за голодомор ще плещиш.

Аз също забелязвам, че надменна писател чучка - иначе щеше да знаеш, че за никакъв Гладомор не съм писал в контекст на Русия 21 век!
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Братче, не споменавай Варна, че ще ни направи на путка и парцали по линия град. В такава грозна кочина се превърнахме последните няколко години, че няма накъде повече. Ако ти дойде някой на гости, трябва само в морската градина да го държиш, не можеш и през центъра да го прекараш даже, знаеш защо :) Даже и у мола не можеш да отидеш, че ще те утарашат мангалите от Игнатиево :-o

Руски град от калибъра на Варна няма да намериш в това състояние! Колкото и грозно да е, трябва да го признаем.

Е аз не знам защо вадиш аргумент, че сега целият град е разкопан и се подменя из основи с аргумента, и вкарваш руските туристи, като тук говоря за руснаци, които идват да живеят тук за постоянно? Няколко руски семейства се нанесоха в нашият блок и двата в съседство.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз също забелязвам, че надменна писател чучка - иначе щеше да знаеш, че за никакъв Гладомор не съм писал в контекст на Русия 21 век!

Дръж фронта и занапред :) Дай ся за валутите, форкса и международното положение малко....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дръж фронта и занапред :) Дай ся за валутите, форкса и международното положение малко....

Чакаме пукане на ДЦК балона в САЩ, ЕС и Китай там дори се чака китайският НИ балон, масова корекция на западните борси, както и китайските - серия от фалити на държави и като цяло капут на фиатната система.

За жалост форекса ще гътне, ама кво да правиш shit happens :) ще го караме на шпекулации на фондовите пазари.

Иначе международното положението то много динамично ако го почнем докато го разчертаем, то ще се промени.

Та си чакаме какво ще стане, до тогава трансформиране от хартийки в реални активи и после си свиркаме :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Имаш още година да чертаеш, ще наминавам чат-пат да видя докъде ще стигнеш :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Имаш още година да чертаеш, ще наминавам чат-пат да видя докъде ще стигнеш :)

E наминавай на по често, ако искаш - не каза твоето виждане, за нещата но другият път ... знаеш ли може тогава да се е случило нещо от изброените.
 
От: От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Има си причини да идват тук и те не са икономически. Казвал съм ти, че жена ми е половин рускиня, и ти гарантирам че техните не са дошли тук заради това, което си мислиш. Голяма чат от рускините тук са дошли, защото българи са ги довели, след като са били на работа в Русия. Има една голяма част, които идват по здравословни причини. Има един мит там, че тук климата е много здравословен, всъщност не знам дали е мит, но съм го чувал от много руснаци. И други подобни. Аз не виждам никаква логика руснак да идва тук по икономически причини! То всъщност, не само руснак, ами който и да е....



Е аз не знам какво вадиш аргумент, че сега целият град е разкопан и се подменя из основи с аргумента, че идват да живеят тук руснаци за постоянно?
 
От: От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Има си причини да идват тук и те не са икономически. Казвал съм ти, че жена ми е половин рускиня, и ти гарантирам че техните не са дошли тук заради това, което си мислиш. Голяма чат от рускините тук са дошли, защото българи са ги довели, след като са били на работа в Русия. Има една голяма част, които идват по здравословни причини. Има един мит там, че тук климата е много здравословен, всъщност не знам дали е мит, но съм го чувал от много руснаци. И други подобни. Аз не виждам никаква логика руснак да идва тук по икономически причини! То всъщност, не само руснак, ами който и да е....

Топло е, това донякъде си е икономическа причина....

Сериозно. Не знам откъде е съпругата ти (не казвай), но, например, много мои познати от студените зони се преместиха в България. Море с такъв пясък при тях няма (всъщност, в цяла Русия, която е на три океана и 20 морета, няма!). Цените на имотите също са много по-евтини отколкото в Сибир и т.н.

Притесненията обикновено идват от политическата несигурност и от циганите (не съм расист, просто цитирам това, което повечето ми познати споделят).

В нашта си област (първоначалната за този форум - сео) много руснаци-оптимизатори зарязаха страни като Тайланд и също се преселиха в България. Като пак ги влече повече морето. Купуват за 50к апартаментче и си щъкат на спокойствие. Интернетът в България си е добър.

Но големите градове (като Варна) се дънят спрямо тях много повече отколкото Поморие, например. По селата също не става - обират ги.
 

Горе