АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Има си причини да идват тук и те не са икономически. Казвал съм ти, че жена ми е половин рускиня, и ти гарантирам че техните не са дошли тук заради това, което си мислиш. Голяма чат от рускините тук са дошли, защото българи са ги довели, след като са били на работа в Русия. Има една голяма част, които идват по здравословни причини. Има един мит там, че тук климата е много здравословен, всъщност не знам дали е мит, но съм го чувал от много руснаци. И други подобни. Аз не виждам никаква логика руснак да идва тук по икономически причини! То всъщност, не само руснак, ами който и да е....

Не знам братле, казвам ти това което виждам - млади семейства мъж и жена руснаци идват за постоянно. Знам за такива, които преместват бизнеса си тук и такива, който бачакат за западни компании, но като цяло се преместват тук. Знам за много семейства мъжът българин и води жена си тук или обратното - не знам поради какви причини, но явно има причина.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз не разбирам какво се реве толкова за руснаците, които спряли да идват. Не е ли по-добре да се обърнем към вътрешния си пазар, защото всички българи които познавам (а и аз се замислям сериозно по въпроса) ходят на почивка в Гърция. Това са стотици хиляди хора. Както се вика, изтърваме питомното, за да гоним дивото.

А иначе, руснаците закъсват и обедняват. Това си личи от космоса. Аз едно не разбирам, що тая богата на ресурси държава не произвежда нищо технологично. Сериозно, не мога да се сетя за някаква руска машина освен за трошляка Лада Нива. Военната техника не я броим. Какво друго произвежда Русия? Дайте някакви примери. Което е доста странно, щото китайците за 20 години успяха да се развият до немай къде, а пък руснаците никакви ги няма.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А иначе, руснаците закъсват и обедняват. Това си личи от космоса. Аз едно не разбирам, що тая богата на ресурси държава не произвежда нищо технологично. Сериозно, не мога да се сетя за някаква руска машина освен за трошляка Лада Нива. Военната техника не я броим. Какво друго произвежда Русия? Дайте някакви примери. Което е доста странно, щото китайците за 20 години успяха да се развият до немай къде, а пък руснаците никакви ги няма.

Приветствам ви, пришълци от Космоса!

Да беше погледнал експорта на РФ, що ли? Стоки, технологии, ноухау... Има си съвсем официални данни и числа. Това че не си виждал нищо друго освен Лада кой ти е виновен? Това че България няма как да види каквато и да е руска стока - ясно кой е виновен, обаче и твоята идея "щом не съм видел - такова нещо няма" е порочна.

Нишата на Русия са високите технологии. Такива, които могат да си позволят не повече от 3-4 страни в света в момента. Не че не произвежда хладилници и прахосмукачки, но всеки може да произвежда хладилници и прахосмукачки.

Космически технологии, компютърни процесори от висок клас, атомни реактори, биотехнологии, химически продукти и т.н.

Ако не ти стигне уикипедията,
https://ru.wikipedia.org/wiki/Внешняя_торговля_России

виж официалните институции
http://www.gks.ru/wps/wcm/connect/rosstat_main/rosstat/ru/statistics/ftrade/
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И аз се питам същото, колко пъти съм питал и все не получавам отговор - 21 век. не е века на бензколонките, а технологиите. Готин е експорта на Русия, ама ако сме 50-те на 20 век, за 21 век - близо 2/3(58%) въглеводород, другото отново суровина - над 90% все суровини си е направо смешно.
А иначе за руските туристи, че не идват, си има и добра страна нашенци или ще изпофалират или ще вдигнат качеството и може след някоя друга година вместо стотици хиляди българи на халкидики, тасос, сантини, мармарис, анаталия и т.н да се завърнат на родното черноморие ...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руски стоки виждам. Ония ден ядох майонеза, много готина, някакъв шпеков салам и млечното питие дето се получава, като не стане кисело млякото. За другото, съвсем добронамерено питам. Военна техника - ясно. Ядрени технологии - ясно. Ама нещо по-масово. Дай пример с известни марки и съответните им продукти, наистина ми е интересна темата. А колкото до това, че ние тука в дивата България сме селяни с кожени цървули и нормално да не знаем великите руски техники ще ти кажа следното. Пазарувам си от цял свят по интернет. От нещата, които ме интересуват рядко виждам руски такива.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво общо има къде ще почиват с това което съм написал братле?
Всеки има право на избор иначе да си почиват където искат. Темата е за анексирането на Крим и точно това показвам "анексирането" му.
Като българин, не е зле да не мислиш за това, че руснаците нямало да дойдат да почиват тук, а по да те е еня що стотици хиляди българи избират Турция и Гърция пред България.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво общо има къде ще почиват с това което съм написал братле?
Всеки има право на избор иначе да си почиват където искат. Темата е за анексирането на Крим и точно това показвам "анексирането" му.
Владко цитирам, не теб :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1. Известни марки за кого? За мен много от тях са известни, оборотът на някои от тези марки надминава оборота на Zanussi, например... Но за теб са неизвестни и вероятно ще останат неизвестни (не е твоя вина). КАМАЗ, например, (камиони) вече 5 пъти поред печели Голямото рали, има роботи-шофьори, добри цени, но всеки бг-тираджия ще си вземе IVECO (ако може да си го позволи). Проблем на КАМАЗ ли е това при положение, че е завзел почти цяла Южна Америка и Африка?

2. Повечето руски хранителни стоки, които се внасят в България, се произвеждат в Германия. Основните причини са: 1) Германия е член на ЕС и се избягват митата 2) Германия се слави с качеството на произвежданите продукти и контрола при производството им. Затова почти всичко в българските Березки е произведено в Германия. Но това не го прави по-малко руско.

3. Какво купуваш предимно в интернет? Аз, например, предимно китайски стоки. Да, струва си да си купиш Yota2 като телефон, например, но колко българи ще са чули за него, могат да си го позволят и ще разбират предимствата му? Да им се рекламира? Защо? Те не са таргет, поне в момента. Малобройна нископлатежна група. Нищо лично, просто бизнес.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Yotaphona 2-та по скъп и от Iphone 6 - никой няма да си купи поредният скъпо струваш Андройд произведен и сглобен в Китай.
Явно или не си имал взимане даване с този телефон или си нямал някой що годе добър Андройд, да не говорим за Айфон.

Да сравняваш този телефон с дизайн на някой от бюджетните телефони на Самсунг, който на всичкото отгоре е бъгав, с някой от флагманите си е направо смешно ... недей да показваш своята некомпетентност.

Мани ги ти тези високи технологии, йотафони 2ки с качество на на някой евтин андройд с ценови клас на айфон, или пък онзи военният лаптоп дето тези 10 кила и батерията държи 1 час, ами кажи успяхте ли да произвеждате витамини?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ауу, Страната се върнал.

Пак почваме да се караме у темата.

:lol: :lol: :lol: :lol:


Човешкият фактор е зле у Русия - все пак там ги мачка комунизма 100 години. Всичко читаво се изнася на Запад. Имаха си тяхна мрежа - ВКонтакте. Ама създателя и сега не е в Русия.

Между другото човешкия фактор е толкоз зле в Русия, че тя е единствената страна дето изнася зърно и внася 40-50% от месото, дето консумира. Смятай за кво иде реч.

Зърното се произвежда автоматизиран и със западни технологии както може да се сетиш. Ама като трябва да се рият л@йната на кравите и няма кой да я свърши тази работа.

:lol: :lol: :lol: :lol:


Така, че супер високата технологична и мощна Русия ако и спрат вноса на храна и ще умре от глад, нищо че е най-голямата държава по територия.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

По-скъп е, по-качествен е, сглобява се в Русия и ползва Андроид.

Бюджетните телефони на Самсунг също не са лоши, фен съм им на всеки 2 години, ако говорим за бюджетни телефони...

Изясни се за витамините, че не ти схващам мислата. Па си чел "Argh, those russians", предполагам
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

. Да, струва си да си купиш Yota2 като телефон, например, но колко българи ще са чули за него, могат да си го позволят и ще разбират предимствата му? Да им се рекламира? Защо? Те не са таргет, поне в момента. Малобройна нископлатежна група. Нищо лично, просто бизнес.
Българите винаги имаме пари за телефони и коли, така че аргумента "колко могат да си го позволят" ми се струва несъстоятелен. Подобен телефон би струвал тук около 1200 лв., аз например съм с тоя ценови клас телефон, а жена ми има по-скъп. Като гледам, никой не е спрял да продава самсунги и айфони на нископлатежната малобройна група :) Иначе изглежда интересно, с тоя чернобял дисплей.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За зърното - износител №1

За месото - зависи от вида. Пилешкото, например, вече изнасяме и за Китай. По-дългосрочните (говеждото има по-дълъг цикъл на възпроизводство - 8 години) засега предимно внасяме. Изнасяме само "мраморното".

Рибата - спряхме повечето внос и консумираме предимно собствено производство. Да, по-скъпо е засега. Но сьомгата, например, е от риболов, а не от норвежки рибеферми.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За телефоните бъзнах, за да не изпадаме в посока куромерене. Щото в страната на вие с жена ти произвеждате ли телефони? Не. А ние произвеждаме. Вие не ги купувате? ОК, но ние ги купуваме. За вас ли трябва да мисля, егати?

Ние произвеждаме, а вие - не. И вие, които не произвеждате, търсите сметка на тези, които произвеждат, че не сте били чували? И то от позиция на Космоса...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

По-скъп е, по-качествен е, сглобява се в Русия и ползва Андроид.

Бюджетните телефони на Самсунг също не са лоши, фен съм им на всеки 2 години, ако говорим за бюджетни телефони...

Изясни се за витамините, че не ти схващам мислата. Па си чел "Argh, those russians", предполагам

Нали ти казах да, че няма смисъл да си показваш некомпетентността.
Да бюджетните телефони не са лоши, дори и са по-добри, само където струват в пъти по-малко - Йотата струва 700 долара, айфон 6 е по евтин - кой нормален ще си купи такъв бъгав телефон, след като корейските бюджетни телефони са по-добри?

А витамините бяха забранени за внос, но след няма и седмица са сетиха каква глупост са направили - та затова питам за витаминитие - та вече почнахте ли да ги произвеждате или на внос го карате?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Абе Русия и потребителски технологии (телефони) - аре стига глупости.

Китай бълва различни (подобни) марки на конвейр.

:lol: :lol: :lol:


А за върховния им процесор и лаптоп - ми те са 10 години назад.


А Лада ги продадоха на Рено, след като 20 години се пънаха да направят нещо, ама типично по руски нищо не стана.

:lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Всъщност, Лада е марка на Автоваз. Руско-френско-японско предприятие с шеф швед.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

8171038a.jpg
:lol:
 

Горе