АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз ти казах какво мисля, не видях да си ми доказал защо греша. Предубеденият в случая не съм аз ;)

Първо нарушение -нахлуване на руски войски в суверенна държава.

Второ - Нарушаване на Украинската и Кримската конституции с референдума.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/03/23/2266827_venecianskata_komisiia_obiavi_zashto_referendumut_v/
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руски войски на територията на Крим си има по принцип, щото имат военни бази там.
Министър председателя на Крим ги помоли за помощ.
Мисля че войниците официално не бяха с униформи, а се водеха отряди за самоотбрана.

И за каква конституция на Украйна говори тая статия. В конституцията на Украйна какво се казва за революционно взимане на властта чрез преврат? Украйна има ли легитимна власт в момента, че да претендира за каквото и да било?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руски войски на територията на Крим си има по принцип, щото имат военни бази там.
Министър председателя на Крим ги помоли за помощ.
Мисля че войниците официално не бяха с униформи, а се водеха отряди за самоотбрана.

И за каква конституция на Украйна говори тая статия. В конституцията на Украйна какво се казва за революционно взимане на властта чрез преврат? Украйна има ли легитимна власт в момента, че да претендира за каквото и да било?

Завземането на украинските бази самоотбрана ли се води?

Само руснаците твоите любимци твърдят, че е нелегитимна щото е в техен интерес.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руснаците не са влезли първи. Преди това беше извършен въоръжен преврат, не помниш ли?
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Завземането на украинските бази самоотбрана ли се води?

Само руснаците твоите любимци твърдят, че е нелегитимна щото е в техен интерес.

Че ти какво очакваш, да ги оставят там ли? Онзи яйценюк ли как се зове - знаеш ли му колко му е акъла да вземе някакво решение да правят размирици там. Плюс това ред ти каза - Крим има собствена конституция - имаше и референдум - нали сте демократи - референдума реши - хората решиха / избраха. Стига сте говорили глупости и наизуст от западните медии.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Завземането на украинските бази самоотбрана ли се води?

Само руснаците твоите любимци твърдят, че е нелегитимна щото е в техен интерес.


Момче, върни е няколко страници назад и прочети чата на Зилота с неговия приятел българин в Украйна за какво става дума. Повярвай ми, че ако Путин е искал цяла Ъкрайн да е руска щеше да е станало.

Крим е автономна република и може да кани каквито си иска войски на собствена територия, дори български стига да имаше такива. В "демократичната" Украйна се избиват хора без съд и присъда и вие кудкудякате колко лоша е Русия....
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Че ти какво очакваш, да ги оставят там ли? Онзи яйценюк ли как се зове - знаеш ли му колко му е акъла да вземе някакво решение да правят размирици там. Плюс това ред ти каза - Крим има собствена конституция - имаше и референдум - нали сте демократи - референдума реши - хората решиха / избраха. Стига сте говорили глупости и наизуст от западните медии.

Крим имат конституция и в нея е ЗАБРАНЕНО да проведат подобни референдуми!

За това не исках да пиша щото сте пристрастни аз ви давам факти вместо да кажете така и така, вие - "стига писа глупости уа".

За пореден път съжалявам че изказвам мнение в политиката повече няма да пиша в този раздел. Айде със здраве. Не става диалог т'ва е....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Крим имат конституция и в нея е ЗАБРАНЕНО да проведат подобни референдуми!
Цитирай текста.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не е забранено. Просто по Украинска конституция референдума трябва да се проведе на територията на цяла Украйна. Което само по себе си е абсурдно. Как хората, да речем в западна Украйна ще решават съдбата на хората в Крим? И другото е, че самото правителство на Украйна е противоконституционно. И дефакто президент в момента по конститиция е още Янукович. Така че, защо Крим да не нарушат, вече нарушена конституция, която дори не е и тяхна?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Всъщност това не е прецедент, прецедента май беше с Калининград, чиято територия е е руско владение:)
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Първо нарушение -нахлуване на руски войски в суверенна държава.

Второ - Нарушаване на Украинската и Кримската конституции с референдума.
Хаха, нарушения...

Американците като сринаха Ирак без никаква причина къде беше ти тогава? Сигурен съм, че това, което направиха е било в нарушение на иракската конституция. :lol: Освен това беше 1000 пъти по-чудовищно от сегашните действия на руснаците. Само че на никой не му пука какво пише в конституциите и другите документи. По света се разпореждат тези, които имат много бомби, изтребители и войници. Законите, международните споразумения и дипломацията са едно голямо нищо. Прах в очите. Винаги последната дума има този, който разполага с най-много груба сила. Така е било, така ще бъде и занапред. Какви закони, конституции и други подобни простотии... :lol:
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1. Руски войски не са нахлували в Украйна. Дори не са надхвърляли позволения им брой в Севастопол. Отрядите за самоотбрана бяха съставени от кримчани (предимно местни казаци). Вчера ги разпуснаха.

2. Повечето украински поделения бяха превзети от лелки с пазарски чанти. Които носеха в тях храна за децата си, заключени в тези поделения. След излизането си от там повечето се оплакаха, че са били държани в пълно информационно затъмнение от командирите си и Генералния щаб в Киев.

3. През 1954 Хрушчов на два коняка подари Крим на УССР като чувал с картофи заедно с населението му, независимо, че над 60% от това население си бяха руснаци. Сега нещата си дойдоха на мястото и Крим се върна у дома. Киев на няколко пъти преди не признаваше желанието на Крим да се отдели или да получи по-голяма автономия.
 
От: От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Сега прочетох и коментарите от последните дни в темата. Особено ме заинтригува това за езиците и източниците.


След поредица от провокации и въоръжен държавен преврат възниква конфликт между две държави, Русия и Украйна. В тези две държави повечето хора говорят руски. В България се смеете на македонците, но си представете Македония, в която не повече от 10% знаят македонски. Това е Украйна.


Политиците й не знаят добре украински и си говорят на руски помежду си. Жителите й си говорят предимно на руски, дори и в Лвов. 95% от украинските СМИ (средства за масова информация) ползват руски, а не украински.


За да разбереш какво става между две държави и да си съставиш обективно мнение е добре да познаваш езика им. А той е руски. Няма как без да знаеш руски да си съставиш обективно мнение, тъй като не знаеш кой какво казва и защо го казва. Не става само със CNN, тъй като получаваш симулантен превод и тълкуване на една част от новините и тенденциите (която е по-изгодна за определени цели). Що се отнася до българските национални телевизии (БТВ, Нова), то те са по-зле и от CNN и по-цензурирани в момента и от времето на Тодор Живков.

Е как ще коментираш нещо, от което нищо не разбираш и не си прочел никого, който е в час със съвременната ситуация (независимо от неговата позиция - дали е проруска или пробандеровска) ?

Нормално би било (ако не си на място в Крим) да прегледаш руските СМИ, да прегледаш украинските СМИ, да прегледаш световните СМИ, да прочетеш колумнистите им и чак тогава да си съставиш мнение, тъй като то ще бъде много по-всеобхватно и по-точно.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Еееее, strana, ти препоръчваш твърде сложни неща... :lol:
Четене на руски, четене на украински, история на казаците, татарите, руснаците, че и на хохолите... ТМИ!
За който се интересува - интересна статия (на български) за произхода на хохол и Хохландия.

644285_ebanyij-hohol.jpg


xoxol-ne-rugajsya-russkim-matom_3812_demotivatorz.ru.jpg
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руски войски на територията на Крим си има по принцип, щото имат военни бази там.
Министър председателя на Крим ги помоли за помощ.
Мисля че войниците официално не бяха с униформи, а се водеха отряди за самоотбрана.

И за каква конституция на Украйна говори тая статия. В конституцията на Украйна какво се казва за революционно взимане на властта чрез преврат? Украйна има ли легитимна власт в момента, че да претендира за каквото и да било?

Да добре ги помня ги, без каквито и да е отличителни знаци, но с автоматично оръжие в ръка, нито един гражданин на Крим не знаеше защо са там и какво правят тези хора..
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво то и да спорим тук пътя на Крим е ясен, до колкото четох и други райони искат да се присъединят към Руската Федерация. Стана ми жал за Обама, толкова пари хвърляха и накрая никаква предварителна информация нямаха за това, което се случи, дойде им както гръм. Русия е в играта с високи технологии и продължават да ме изненадват, а Америка да ме отчайват.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Еееее, strana, ти препоръчваш твърде сложни неща... :lol:
Четене на руски, четене на украински, история на казаците, татарите, руснаците, че и на хохолите... ТМИ!

Ами няма друг начин освен мултиезичност и преглед на различни източници на информация. Защото по българските телевизии едва ли ще покажат с какви плакати италианците посрещнаха Обама в Рим или какво пеят феновете на Цървена звезда (примерно). Няма да покажат какво мислят по въпроса жителите на големите европейски държави или какво иска едрият европейски бизнес. Няма да покажат посещението в ЕС на другаря Си. Но ще цитират локумите на Обама и ще обяснят кога Сърбия ще влиза в ЕС. При така едностранчиво поднесена информация няма как да си съставиш обективно мнение.

[video=youtube;FJF_ZClALgw]http://www.youtube.com/watch?v=FJF_ZClALgw[/video]
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво то и да спорим тук пътя на Крим е ясен, до колкото четох и други райони искат да се присъединят към Руската Федерация. Стана ми жал за Обама, толкова пари хвърляха и накрая никаква предварителна информация нямаха за това, което се случи, дойде им както гръм. Русия е в играта с високи технологии и продължават да ме изненадват, а Америка да ме отчайват.
Точно казано - не им мина на американците и евроклакьорите номера този път и сега се чудят как да се извъртят
и да се спасяват поединично.:)
Ето, след Англия, която тръгна да сключва самостоятелни договори с Русия, Германия също се обяви против санкции.
Над 300 000 работни места зависели от бизнеса с Русия, над 8 000 немски фирми имали бизнес с Русия,
да не са луди да се самоубият като държава?

Вчера гледах един репортаж как през глава бягат украинците да се снабдят с руски паспорти.
Километрични опашки за подаване на документи като бежанци пред някакво учреждение.
Само за последните две години около 800 000 украинци са отишли в Русия да търсят работа.
За тях Русия е като за нас ЕС, защо се опитват да ги тикат в ЕС - там, където явно не искат хората?!
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да добре ги помня ги, без каквито и да е отличителни знаци, но с автоматично оръжие в ръка, нито един гражданин на Крим не знаеше защо са там и какво правят тези хора..
Аз не знам какви са били тия хора. Страна каза, че са казаци и местни, ти вероятно си им виждал паспортите и казваш, че не били местни.
 

Горе