АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз не знам какви са били тия хора. Страна каза, че са казаци и местни, ти вероятно си им виждал паспортите и казваш, че не били местни.

Нищо чудно То местните не знаеха кви са, остава ти от тук да си разбрал :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво то и да спорим тук пътя на Крим е ясен, до колкото четох и други райони искат да се присъединят към Руската Федерация. Стана ми жал за Обама, толкова пари хвърляха и накрая никаква предварителна информация нямаха за това, което се случи, дойде им както гръм. Русия е в играта с високи технологии и продължават да ме изненадват, а Америка да ме отчайват.

Ама, защо да ти е жал?
Обама кой го кара да се меси? Въобще какво показва при тази намеса във взаимоотношения между две съседни територии, които са били част от една държава?
Санкции? Баба му, ако е украинка или от Крим и са му взели неправомерно имотите, да иска някакво удовлетворение. Но така въобще не разбирам с какво самочувствие и на какво основание се месят и ЕС и САЩ???
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е какво да не се месят, нали те създадоха конфликта :lol:
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Имаше достатъчно репортажи от Крим как местните домакини с усмивка носят храна по постовете на самоотбраната. Гъбки, картофи, сланинка, риба, салати. "Това са нашите мъже, братя и съседи, как няма да ги храним с най-вкусните гозби" , - каза съпругата на един от самоотбраната.


Е, ако сравня със смешката на CNN как "95% кримчани са гласували под дулото на автомати" , а аз в същото време гледах непрекъснато как хората с усмивки на лицата си се поздравяват, а после цяла нощ празнуваха и купонясваха, как дори татарите излязоха да гласуват (макар че по същото време по западните медии се обясняваше, че всички татари ще бойкотират референдума, щото така бил казал Меджлисът), как международните наблюдатели определиха референдума като "такава всеобща радост и толкова вдъхновени хора още не бяхме виждали на избори" , то възгледите на bioz не са чак толкова смешни, колкото изглеждат. В края на краищата, в западните медии толкова глупости се изляха, че явно е време отново да се възроди списанието Punch. При такива източници на информация какво да каже друго?

P.S. понякога, за да разбереш какво се случва, може да минеш и без новинарски емисии. Просто си пускаш онлайн-видеокамерите над площадите и улиците, които излъчват постоянно, пряко и без излишни коментари и гледаш. След което си правиш изводите.

И ако някой бече гледал тази камера, например, в деня и нощта на референдума, то никога през живота си нямаше да спомене за "гласуване под дула на автомати"
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Само да ти уточня, че аз не чета западни медии нито конфликта в Крим беше нещо което следя, това което видях обаче от репортаж на бг репорер който взимаше интервюта на хора по улиците на Крим го споделих по-горе...

Това което се виждаше на кадрите бяха хора с автоматични оръжия, без никакви белези, обикалящи по улиците. Дали са постове за самоотбраната, кой ги е назначил, кой им е дал оръжията( съмнявам се да са ги купили от оръжейните магазини), от какво се отбраняват, това са въпроски който всеки сам да си отговори... И всичко това беше преди да бъде проведен референдума, което значи ве украйнските войници са били все още в Крим.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ето, след Англия, която тръгна да сключва самостоятелни договори с Русия, Германия също се обяви против санкции.
Над 300 000 работни места зависели от бизнеса с Русия, над 8 000 немски фирми имали бизнес с Русия,

Стига бе! Дори относително обективния Хоризонт обясни няколко пъти как немците панически си теглели парите от Русия и започвали евакуация - нещо като след пропадналата обсада на Сталинград. :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Стига бе! Дори относително обективния Хоризонт обясни няколко пъти как немците панически си теглели парите от Русия и започвали евакуация - нещо като след пропадналата обсада на Сталинград. :lol:

Чудно ми е в тези червени медии дето тукашните потребителите ги чета, та чудно ми е те пишат ли, че от Русия за 1-во тримесечие се очаква отлив от над 70 милиарда долара - това в огромно на фона на 63 милиарда за цялата 2013. Също така чудно ми е пишат ли, че вече Русия е в стагнация и я грози тежка депресия, ако вземе направи неква простотия за напред. А и да не направи най-малкото с което ще се размини е рецесия.

В момента Путин прави всичко по силите си да вади силен образ на Русия, но реалността е че всичко бяга от там - не случайно и рублата девалвира ....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма нормално европейско правителство, което ще рискува да наложи икономически санкции на Русия. Не заради страх от Русия, а заради страх от собствената си средна класа и бизнес-среди.

Това могат да си позволят само САЩ донякъде (тъй като оборотът между Русия и САЩ е твърде малък в сравнение с този на ЕС-Русия), но и за тях не е препоръчително. Засега пробваха с Visa/MasterCard и създадоха временни проблеми на няколко десетки хиляди руснаци в ЕС. Резултатът бе, че се извиниха още на следващия ден, но вече бе късно за китка. Думата веднага предприе мерки по възраждане на проекта за руска национална разплащателна система, а японците предложиха тяхната. Става въпрос за оборот от 17 трилиона долара годишно, който тези частни американски компании рискуват да изгубят в резултат на едно необмислено действие. Барабар с извиненията..
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В резултат на падането на рублата руската казна спечели около 30 млрд долара само за две седмици. (ако не вярвате на мен, то повярвайте поне на The Wall Street Journal). Половината от разходите за Олимпиада си изби само чрез мераците на спекулантите. А инфлацията ще е в рамките на 5-6% за тази година. В момента курсът на рублата вече расте, независимо от това, че всички световни (американски) рейтинг-агенции през последните два дни понижиха нивото на доверие в руската икономика.

Стагнацията в Русия почна още миналата година и това си е нормален икономически процес, който изпитват всички държави с пазарна икономика и който се решава чрез икономически мерки. Тя не е свързана с Украйна. Напротив, засилването на противоречията стимулира вътрешното производство, а ниската рубла - износа.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Чудно ми е в тези червени медии дето тукашните потребителите ги чета, та чудно ми е те пишат ли, че от Русия за 1-во тримесечие се очаква отлив от над 70 милиарда долара - това в огромно на фона на 63 милиарда за цялата 2013. Също така чудно ми е пишат ли, че вече Русия е в стагнация и я грози тежка депресия, ако вземе направи неква простотия за напред. А и да не направи най-малкото с което ще се размини е рецесия.

В момента Путин прави всичко по силите си да вади силен образ на Русия, но реалността е че всичко бяга от там - не случайно и рублата девалвира ....

Дай линкове от нечервени медии в подкрепа на това, което пишеш.
Аз и на английски мога да чета.:)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

че от Русия за 1-во тримесечие се очаква отлив от над 70 милиарда долара
Това е вярно и съвпада с данните на ЦБ. Съвсем нормален и очакван процес, btw. Въпросът е дали новите споразумения с Япония и Китай, както и глупавите действия на САЩ и ЕС (които уплашиха руските капитали и те започнаха да се местят в по-спокойни пристанища) ще компенсират този отлив.

Не е въпросът дали Китай може да купи целия газ и нефт, който се изнася в момента в ЕС. Може, дори ако така се движат нещата, то цялото световно производство (а не само руското) няма да му стигне след 10-15 години. Въпросът е да има конкуренция, тъй като Китай при липса на конкурент ще иска по-големи отстъпки.

В момента Русия е като човек, който ноколко години е кръстосвал ръце, стискал зъби и събирал сили след инфекцията и продължителното боледуване. Оздравява обаче, възстановява се и в един момент просто разперва ръце. Едната до Лисабон, а другата - през Беринговия проток. Без агресия, а с икономически предложения на равноправни начала. Погледнете картата на Русия - вижда се по-образно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Стига бе! Дори относително обективния Хоризонт обясни няколко пъти как немците панически си теглели парите от Русия и започвали евакуация - нещо като след пропадналата обсада на Сталинград. :lol:
Еми значи някой лъже - или Хоризонт или немските експерти, които съветват Меркел.:)
Ти си оправен, надявам се руският език в линка да не ти се опъне.:)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дай линкове от нечервени медии в подкрепа на това, което пишеш.
Аз и на английски мога да чета.:)

Еи ти БГ
http://www.investor.bg/centralna-i-...a-otliv-na-kapitali-za-70-mlrd-dolara,169306/

Иначе проверка можеш да направиш при тяхната нац. банка - търсиш платежен баланс статият капиталова/финансова сметка.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ама, защо да ти е жал?
Обама кой го кара да се меси? Въобще какво показва при тази намеса във взаимоотношения между две съседни територии, които са били част от една държава?
Санкции? Баба му, ако е украинка или от Крим и са му взели неправомерно имотите, да иска някакво удовлетворение. Но така въобще не разбирам с какво самочувствие и на какво основание се месят и ЕС и САЩ???

Жал ми е в преносен смисъл. Тъжно е как се изгавриха САЩ и ЕС с една бедна страна, обаче жаждата за ресурси е нас всичко. Никой не очакваше този елегантен ход на Путин с референдума. Всичко говори за отлично разузнаване и стратегия на Русия, даже и за Аляска се почна подписка.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В резултат на падането на рублата руската казна спечели около 30 млрд долара само за две седмици. (ако не вярвате на мен, то повярвайте поне на The Wall Street Journal). Половината от разходите за Олимпиада си изби само чрез мераците на спекулантите. А инфлацията ще е в рамките на 5-6% за тази година. В момента курсът на рублата вече расте, независимо от това, че всички световни (американски) рейтинг-агенции през последните два дни понижиха нивото на доверие в руската икономика.

Стагнацията в Русия почна още миналата година и това си е нормален икономически процес, който изпитват всички държави с пазарна икономика и който се решава чрез икономически мерки. Тя не е свързана с Украйна. Напротив, засилването на противоречията стимулира вътрешното производство, а ниската рубла - износа.

Я дай линк, не за друго а все още се котират суровините в долари - та какво толкова са изнесли не суровинно базирано, че да са спечелили тези 30 милиарда.
А за другото да експорта в определени сектори се облагодетелства, но пък вътрешните производители губят от скъпият импорт.

Иначе сериозен отлив на капитали може до много солидна стагфлация ги докара.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Еи ти БГ
http://www.investor.bg/centralna-i-...a-otliv-na-kapitali-za-70-mlrd-dolara,169306/

Иначе проверка можеш да направиш при тяхната нац. банка - търсиш платежен баланс статият капиталова/финансова сметка.

Aз един факт не видях в тези писаници.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Еи ти БГ
http://www.investor.bg/centralna-i-...a-otliv-na-kapitali-za-70-mlrd-dolara,169306/

Иначе проверка можеш да направиш при тяхната нац. банка - търсиш платежен баланс статият капиталова/финансова сметка.

Ако е зле положението, инвеститорите през глава ще си продават руските акции,
обаче се наблюдава точно обратното - намаляване на продажбите - според Bloomberg:!:,
въпреки съветите и подканянето от американска страна бързо да се отърват от руски акции.:)

http://itar-tass.com/ekonomika/1077991
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Я дай линк
С "Я" оди в гората, дребно леке. Научи се да обсъждаш сериозни теми с подходящ тон и възпитание.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако е зле положението, инвеститорите през глава ще си продават руските акции,
обаче се наблюдава точно обратното - намаляване на продажбите - според Bloomberg:!:,
въпреки съветите и подканянето от американска страна бързо да се отърват от руски акции.:)

http://itar-tass.com/ekonomika/1077991
За 30 дни борсата падна с 20%, никак не е розово положението - че в момента корегира на спада, не значи че няма да се изсипе с още. А иначе 70 милиарда са си 70 милиарда за 3 месеца отлив!
 

Горе