АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Абееееееееее хамериканцитееееееееееееее бохама и сие цял живот тормозят най-различни нации да им точат богатствата , сега тръгнали ми се жалват , че русия влезнала да си защити нещо което си е нейно.....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В случая и аз съм на страната на руснаците, но от цялата ситуация трябва да си извлечем нужните поуки. Това цялото нещо може да се приложи абсолютно навсякъде, ако не са ЗАПАД VS. РУС, може да се ползва религия, етнос или каквото там има на терен. Ето в България, ако не ползват българските мюсюлмани, могат да се ползват имигрантите, дето ни ги натресаха. То и най-вероятно това и чакат, 10 000 човека са повече от достатъчни, а те май са и над това. Като вземем предвид че ни разтуриха армията сме толкова лесна плячка, че няма накъде повече. Някой може да каже, че това на нас не може да се случи, но и украинците не са вярвали, че това ще се случи на тях, само да преди няколко месеца. Ама ето сега ще им разтурят държава и кой каквото отхапе.

И още нещо, къде е армията на Украйна? Все пак в такава ситуация и те трябва да правят нещо, а за тях нищо не се чува. От украинска гледна точка руснаците заплашват да ги окупират...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В случая и аз съм на страната на руснаците, но от цялата ситуация трябва да си извлечем нужните поуки. Това цялото нещо може да се приложи абсолютно навсякъде, ако не са ЗАПАД VS. РУС, може да се ползва религия, етнос или каквото там има на терен. Ето в България, ако не ползват българските мюсюлмани, могат да се ползват имигрантите, дето ни ги натресаха. То и най-вероятно това и чакат, 10 000 човека са повече от достатъчни, а те май са и над това. Като вземем предвид че ни разтуриха армията сме толкова лесна плячка, че няма накъде повече. Някой може да каже, че това на нас не може да се случи, но и украинците не са вярвали, че това ще се случи на тях, само да преди няколко месеца. Ама ето сега ще им разтурят държава и кой каквото отхапе.

И още нещо, къде е армията на Украйна? Все пак в такава ситуация и те трябва да правят нещо, а за тях нищо не се чува. От украинска гледна точка руснаците заплашват да ги окупират...

Така си е братле, но като им говорих вчера не знам какъв щяха ме изкарат - тук въпроса е изцяло си създадеш различен прецедент и да си направиш трамплин за бъдещи действия. Не толкова, колко си защитава русия нейните хора, а как иска си изземе територия по нови начини, потъпквайки всички международни паравила. Това, което става в Рибново и подкладеният етнически мир, спокойно може ни докара неща дето не сме и сънували - така, че подкрепящите една армия да влезе в друга държава, да мислят за напред, а не да се радват като малки деца на бенгалски огън, защото може стане артилерийски огън - нищо, че е от любимата им майка русия.

П.П. Можете да заместите Русия, с която и да е друга западна или източна държава - въпроса тук е изцяло принципен и въпрос на сувернно право!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не мога да разбера, защо изобщо някои хора тука, привържаници на разни източни и западни диктатори пропагандират и подкрепят каквито и да е военни действия!

Някой да му е минало през акъла, че войните (всички войни) водят до смърт, глад и мизерия? За всички.

За конкретна (ако се случи), ако някой реши да гръмне де речем газопровода, ще ми се топлите с дедовия! Ама за сметка на това, справедливия гняв на путин ще тържествува.

Бе ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мнение на българин от Украйна:

Аз съм българин от Терновка, Одеска област, и като гледам какви неща пишете за нас, мисля, че вие нямате право да се наричате българи. Продадохте България на турците и циганите, а нас искате да ни продадете на украинците. Когато през 2005 г. поискаха да ми сменят името аз напуснах страната, но украинците ме осъдиха въпреки това. ЗАЩО НИКОЙ ОТ ВАС, ОТРЕПКИ ДОЛНИ АНТИБЪЛГАРСКИ НЕ СЕ ЗАСТЪПИ ЗА НАС ТОГАВА?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не мога да разбера, защо изобщо някои хора тука, привържаници на разни източни и западни диктатори пропагандират и подкрепят каквито и да е военни действия!

Някой да му е минало през акъла, че войните (всички войни) водят до смърт, глад и мизерия? За всички.

За конкретна (ако се случи), ако някой реши да гръмне де речем газопровода, ще ми се топлите с дедовия! Ама за сметка на това, справедливия гняв на путин ще тържествува.

Бе ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ!

Една от причините за справедливия гняв на Путин е точно газопровода.

Защо се правите виските на Лили Иванова не мога да разбера. Ако бяха американците в Украйна и ти и blackout8 щяхте да сте щастливи като еврейчета на Ханука..... е сега друг е решил да вземе нещата в свой ръце и оревахте орталъка
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да де, ама тука простотията я почна запада. Руснаците като видяха, че ще останат капо се намесиха от позицията на силата. Което си е напълно в реда на нещата. В тая игра няма добри и лоши, правилно и грешно, морално и неморално, има интереси и всеки си ги защитава. Правилото, че правото е на силния, а вината у слабия, тук важи с пълна сила. Украинците трябваше да смажат всичко това още самото начало, щото беше ясно какво се готви, ама изтърваха момента и сега ще ги чукат яката от всички страни. Лошото е че ние сме в същото положение, със свалени гащи и чакаме. А вместо да правим нещо ние ги сваляме повече...

Това в Рибново също трябва да се смаже веднага и то по най-недемократичния начин, ама нали сме с евроатлантически ценности, няма как да стане.



Така си е братле, но като им говорих вчера не знам какъв щяха ме изкарат - тук въпроса е изцяло си създадеш различен прецедент и да си направиш трамплин за бъдещи действия. Не толкова, колко си защитава русия нейните хора, а как иска си изземе територия по нови начини, потъпквайки всички международни паравила. Това, което става в Рибново и подкладеният етнически мир, спокойно може ни докара неща дето не сме и сънували - така, че подкрепящите една армия да влезе в друга държава, да мислят за напред, а не да се радват като малки деца на бенгалски огън, защото може стане артилерийски огън - нищо, че е от любимата им майка русия.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Една от причините за справедливия гняв на Путин е точно газопровода.

Защо се правите виските на Лили Иванова не мога да разбера. Ако бяха американците в Украйна и ти и blackout8 щяхте да сте щастливи като еврейчета на Ханука..... е сега друг е решил да вземе нещата в свой ръце и оревахте орталъка

Колега, не прави логическа индукция - не ти се получава ни най-малко!
Ако беше приложил дедукция, щеше да разбереш, че не подкрепям никакви такива намеси, а ако беше чел внимателно и между редовете, щеше да го видиш няколко пъти. Но уви, сигурно заслепен от тавариша как стоварва едни войски в друга държава и не можеш да видиш какво ти пишат другите.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да де, ама тука простотията я почна запада. Руснаците като видяха, че ще останат капо се намесиха от позицията на силата. Което си е напълно в реда на нещата. В тая игра няма добри и лоши, правилно и грешно, морално и неморално, има интереси и всеки си ги защитава. Правилото, че правото е на силния, а вината у слабия, тук важи с пълна сила. Украинците трябваше да смажат всичко това още самото начало, щото беше ясно какво се готви, ама изтърваха момента и сега ще ги чукат яката от всички страни. Лошото е че ние сме в същото положение, със свалени гащи и чакаме. А вместо да правим нещо ние ги сваляме повече...

Това в Рибново също трябва да се смаже веднага и то по най-недемократичния начин, ама нали сме с евроатлантически ценности, няма как да стане.

Един хипотетичен въпрос територия, която се смята за чужда в държавата си - спрямо етност, вяра, обичай и т.н реши да прави това, което става като Рибново или някъде другаде, едно смазване мислиш ли че ще помогне? А и да помогне, то там не присъства и част от мнозинството в държавата. Не ме разбирай погрешно и в двата случая да ги смажем или не, няма да има победители - ще има в единият случай много кръв. Но въпреки всичко това, не дава право да дойдат войските от 3та страна туко така, без да ти обявят война!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блеки, ти си си прохамериканско настроен :) Нищо лошо всеки има право да си вярва в каквото си иска, но тез аз не мога ги дишам вече сринаха света....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не мога да разбера, защо изобщо някои хора тука, привържаници на разни източни и западни диктатори пропагандират и подкрепят каквито и да е военни действия!

Някой да му е минало през акъла, че войните (всички войни) водят до смърт, глад и мизерия? За всички.

За конкретна (ако се случи), ако някой реши да гръмне де речем газопровода, ще ми се топлите с дедовия! Ама за сметка на това, справедливия гняв на путин ще тържествува.

Бе ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ!

Тука като не е имало война, ЕС и НАТО не ни ли доведоха до просешка тояга? Дай да гледаме реално на нещата. Къде бяхте защитниците на мира, когато САЩ разкостиха сумати държави и избиха милиони милиони, а сега когато Русия им го сложи най-накрая и ни изкарвате варвари.. Убити в източна Украйна НЯМА, война НЯМА - руснаците подсигуряват мира в момента там.

Тука военни на са влизали, защото сме пасивни - каквото ни направят стоим и траем, което в случая ще ни спаси и кожите, защото в момента в който се вдигнем ще ни спретнат една гражданска с мангалите и после ще ни пратят НАТО да ни омиротворява.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Колега, не прави логическа индукция - не ти се получава ни най-малко!
Ако беше приложил дедукция, щеше да разбереш, че не подкрепям никакви такива намеси, а ако беше чел внимателно и между редовете, щеше да го видиш няколко пъти. Но уви, сигурно заслепен от тавариша как стоварва едни войски в друга държава и не можеш да видиш какво ти пишат другите.

Няма такова нещо като не подкрепям. Всяка държава е длъжна да си пази интересите. Това, че нашата не го прави не ни дава право да не го желаем и да мислим начини това да стане. Правото винаги е на по-силния се каза няколко пъти. Няма място за пацифизъм и жалби. Или си вълк или си агне. Такъв е живота
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блеки, ти си си прохамериканско настроен :) Нищо лошо всеки има право да си вярва в каквото си иска, но тез аз не мога ги дишам вече сринаха света....

Значи, ако САЩ може влезе в някоя друга държава е ебати злодея, но ако Русия влезе е ебати ангела? Двоен стандарт ли го играем бе колега?

Махни Русия, махни САЩ абстрахирай се от това и проумей, че няма как туко така при наличието на сериозен вътрешен проблем, да се намисат войски от 3та държава. Аз съм срещу това, ако още не сте го разбрали!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма такова нещо като не подкрепям. Всяка държава е длъжна да си пази интересите. Това, че нашата не го прави не ни дава право да не го желаем и да мислим начини това да стане. Правото винаги е на по-силния се каза няколко пъти. Няма място за пацифизъм и жалби. Или си вълк или си агне. Такъв е живота

Значи си за, защита на интересите си на държава. Ами Украйна си защитава интересите с вътрешните органи, като се намеси някоя друга държава нещата придобиват съвсем различен смисъл.
Пределно ми е ясно кой какво иска и за какво се бори, това което пиша е изцяло от правно, морално, етична гледна точка. Пиша в тази тема именно защото всички ревете и мразите САЩ и компнаият, именно защото имат такава насрана външна политика, но ако Русия го направи, няма проблем - ей тук е малкият двоен стандарт. Иначе да ясно Русия и война ще направи, но ще си взема източна Украйна, която преди време е била и руска - това е ясно, но не променя факта, че може да не реагираме първосигнално.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Добре бе аз и Блеки сме про американско настроени (въпреки, че не одобрявам и американските "освободителни войни"), ама както и да е.

Ама ти Крумов, и Зелота и другите там за кво се борите не мога да разбера?

От войни печелят само спекулантите и търговците на оръжия.

Вие да не сте от тях, че ви дреме кой и къде си е изакал военната техника и показва мускули?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ще ви кажа една истина, която не можете да отречете:

Когато нещо се случи и е в полза на западните интереси, то веднага се казва, че въпросната случка е в "защита правата на човека", "демокрация", "либерализъм" и т.н., без значение колко ненормално нещо е станало. Когато е против западните интереси веднага е - диктатура, варварство, цинизъм, против човешките права и т.н.

Като пример ви давам случващото се с циганите:

Те НЕ РАБОТЯТ, НЕ УЧАТ, НЕ ПЛАЩАТ СМЕТКИ И ПОЛУЧАВАТ ФИНАНСОВИ И МАТЕРИАЛНИ ПОМОЩИ ЗА ТОВА - всичко това става под надслова за "защита правата на човека", "интеграция", "демокрация", свобода на еди какво си още. В момента в който някой настъпи тези нечии интереси, веднага всичко е варварско, антидемократично и т.н.

С две думи - като нещо е в тяхна полза е демокрация, като е против техните интереси е тирания, а техните интереси се изчерват с това, да държат дадена държава като колония, да и вземат ресурсите и да не и дават право на глас. В момента в който ние Българите се вдигнем и кажем "аджеба, защо мангалите получават това, това, това, това и това, а ние не, с какво те са повече от нас?" - Веднага ни изкарват расисти и недемократично настроени.

Не можете да го отречете това :) Примери мога да ви дам още много.

- - - - -

И пак в казвам - в източна Украйна, където са руснаците - война няма! Руснаците си пазят народа, също както през миналата олимипиада Грузия изведнъж нападна Южна Осетия, където пак повечето са руснаци, избиха сумати хора, руснаците се намесиха и изкъртиха про-западно настроениете Грузинци и чак тогава западните медии казаха "Русия нападна Грузия" ... Просто целия ресурс на западния свят е впрегнат да демонизира Русия, да ги изкарат варвари и т.н., а самите западни боклуци са варварите.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия, влиза в нещо което си е нейно, а сащ влиза независимо къде. Големия диктатор по света, квото каже хамерика трябва да е закон инак чекайте война.....

Не знам какво ти харесва в тях, но това е простотия тяхното...

Значи, ако САЩ може влезе в някоя друга държава е ебати злодея, но ако Русия влезе е ебати ангела? Двоен стандарт ли го играем бе колега?

Махни Русия, махни САЩ абстрахирай се от това и проумей, че няма как туко така при наличието на сериозен вътрешен проблем, да се намисат войски от 3та държава. Аз съм срещу това, ако още не сте го разбрали!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия влиза, за да защити руското население. САЩ кога са нападали държава, за да защитят...американци?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Значи си за, защита на интересите си на държава. Ами Украйна си защитава интересите с вътрешните органи, като се намеси някоя друга държава нещата придобиват съвсем различен смисъл.
Пределно ми е ясно кой какво иска и за какво се бори, това което пиша е изцяло от правно, морално, етична гледна точка. Пиша в тази тема именно защото всички ревете и мразите САЩ и компнаият, именно защото имат такава насрана външна политика, но ако Русия го направи, няма проблем - ей тук е малкият двоен стандарт. Иначе да ясно Русия и война ще направи, но ще си взема източна Украйна, която преди време е била и руска - това е ясно, но не променя факта, че може да не реагираме първосигнално.

Руснаците са извикани там не са тръгнали на прима виста. Морала и етиката не съществуват когато има икономически интереси не само в случая а във всяка една сфера
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия влиза, за да защити руското население.

Абе спомням си аз, как превзеха един сръбски град през последната война там.. сигурно е бил пълен с руснаци. :)
 

Горе