Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

advaworx

Active Member
Абе, пичове.. сега се замислих.. Банери всякакви, на всякаква тематика, ама не цъкам на тях бе, и от не на инат, ами просто все някви работи, които не ме вълнуват. Ако всички потребители бяха като мен хич нямаше да върви тоя бизнес с рекламите. Всякви щуротии ми излизат, гугълски и разни "частни" и все някакви тъпотии, които не са ми интересни и не са ми потребни? При вас как е? Цъкате ли по рекламките?
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Естествено,че да! Ти егоист ли си,започни да влизаш и да кликаш.. Ако искаш да получаваш-трябва и да даваш ;)
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

За да получиш, трябва да дадеш. Аз също не кликам, но да кажем 2-3 пъти дневно виждам нещо изключително и се престрашавам.
 
Re: От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Естествено,че да! Ти егоист ли си,започни да влизаш и да кликаш.. Ако искаш да получаваш-трябва и да даваш ;)

В твоята логика пък има и елемент на липса на логика. А ако си рекламодател, който има сайт Y и си плащаш доволно по 20 цента за клик? Щеше ли да си доволен някой да влезе в произволен сайт X, да кликне на банер който води към сайт Y, за да може собственика на сайта X да спечели няколко цента?

Хората кликват върху реклами, които ги заинтересуват. Това е положението. След като бизнеса върви, явно има кой да цъка.
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Със сигурност не си единствения, но за радост на повечето от нас не всички са като теб :D
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Аз не кликам, щото не ги виждам :D
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Разбира се че кликам само когато е нещо което наистина ме заинтригува. Примерно видя банер на сайт в моите ниши как да не кликнеш хем той си киха ти да му разгледаш сайта, някой интересни семинарчета примоциики. Много рядко но все пак се е случвало някой банер просто да ми хареса как е замислен и да видя какво се крие зад него :) Мен лично текстовите реклами никак не ме привличат в gmail горките $0.01 не са изкарали от мен
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Реклами тип "кликни ме", за да ме видиш отблизо - не ми привличат окото (често са подвеждащи). Но тези, които ти избождат очите, придвижвайки се нахално из сайта (като в Свежо) - "къртят" търпението. Видео рекламата е по-ефективна ;).
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Бе явно аз съм прекалено странен.. :D Не, че на инат не цъкам, ами просто 99.9% от нещата, които показват не са ми интересни... Като ми потрябва нещо си го търся из Гугъл и така..
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Как не ви е срам :twisted: Къде ви е социалната отговорност!

То и аз не кликам по билбордовете по пътя, ама поне някое друго банерче цъкам от колегиалност.

Мишката ви да не е вързана към електромера. :evil:

Я малко по-младежки, по-ентусиазирано....:)
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

и аз не кликам, много рядко да кликна на реклама и то само ако ме вълнува тематиката и
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Кликам само, ако предлагат нещо, което търся или е интересна рекламата. На неподвижни банери - почти никога.
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Аз не кликам, щото не ги виждам :D
same here.. ;(
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Аз ли съм единственият, който използва адблокър :lol:
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Не мислите ли че работата е в това че дизайнерите на тия банери не струват.. щом никой не влиза през банера, значи банера не е в състояние да накара посетител да натисне = калпав дизайнер заедно с тоя дето е измислил текста на банера (ако има).

Замислете се, има банери, само като го видиш и го натискаш.. и нещо друго, как пък никой дизайнер не мисли като прави банери че много от хората (почти всички) не са наясно че тая картинка се натиска... как пък не сложиха един квадрат да прилича на бутон бе :)) .

Иначе аз, натискам банери ако ме интересува това което предлагат, не натискам защото знам че някой ще изкара пари за да му помогна, защото от другата страна седи човек който пък е дал пари този банер да се дисплейва в тоя сайт..
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Има и нещо друго - професионално изкривяване :)

Аз също не кликам по банери, но за сметка на това пък си ги анализирам къде съзнателно/умишлено, къде не.
 
От: Абе аз ли съм единствения, които не клика на банери?

Кликам, но по някаква причина все..
 

Горе