Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

tanipo

Well-Known Member
Аз само страници съм правил, ама не ми е ясно каква е точно разликата? Как се присъединяват членове към група? Само с покана ли?

Другото което ме интересува е, че преди имаше опция ако си фен на някоя страница да разпратиш покана до всичките си приятели ама това сега май вече го няма?
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Има много разлики между групите и страниците. Потърси в гуглето "Facebook Pages vs Facebook Groups" и ще ти излезят доволно статии.
groups-pages-features.gif

Това с поканите за фен страницата става чрез fbml скрипт и все още работи.
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Как става тая работа за поканите, аз по стандартния начин предложих една страница на 2000 човека и никой не се записа, явно не работи а уж пишеше че е успешно.
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Може ли малко повече инфо за това как мога да поканя приятели за някоя фен страница след като вече съм станал аз фен - да прочета някъде. А тоя скрипт регламентиран ли е от ФБ или е външна работа. Аз разгледах навигацията и никъде не видях. Явно това нещо не е на ниво обикновен потребител.
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Трябва да потърся кода, защото затрих приложението, което го ползваше. Не може да няма начин да използваш такава кутия, дори да не е на fbml. Ще ви пиша, като намеря решението :)

п.п. Дали работи може да се пробва, ако пратиш покана на някой твой приятел и го попиташ дали е получил нещо :)
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

страница е по добре
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Мисля, че страница е по-добре от група.
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Може ли малко повече инфо за това как мога да поканя приятели за някоя фен страница след като вече съм станал аз фен - да прочета някъде. А тоя скрипт регламентиран ли е от ФБ или е външна работа. Аз разгледах навигацията и никъде не видях. Явно това нещо не е на ниво обикновен потребител.

На хората вече им е писнало от нежелани покани. Т.е. според мен по-добрият ти вариант е да шерваш нещо и евентуално да се надяваш на резултат :)
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Страница е доста по-добре.
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Страница е по-добре, но групата по-лесно се пълни :D
Та ето и един app за масово изпращане на покани към приятелите, не е съвършен, има много кусури, но пък работи. Ама вече хората не влизат от покани.

apps.facebook.com/friendinvitesforpage/
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

От новият Timeline във фeн страница от админ панела си има опция за изпращане на покани.

fb-pages.png


Не го практикувам - не на всеки му е приятно да получава нежелани съобщения.
 
От: Абе защо някой правят фейсбук групи, а други фейсбук страници

Полезно инфо
 

Горе