Абортът - легализирано убийство

От: Абортът - легализирано убийство

Ако човек прави грешки, трябва да си носи последствията. Ако утре някой те блъсне с автомобила си, добър човек ли ще е ? Ако този някой прекъсне живота ти, то вероятно родителите ти ще искат той да си понесе справедливото наказание (или ако са крайни либерали като теб, няма да искат, но това е отделна тема).

А колкото до това дали едно дете щяло да бъде желано, дори и да не е, което говори за умствения потенциал на биологичните му родители, то след известен период от време ще може да бъде абсолютно независимо от тях и да има собствен живот! По твоята глупава логика, дай да избиваме и всички деца, които остават без родители, нали?

Животът започва от зачеването, ако го прекратиш, трябва поне да си наясно какво си направил - убил си собственото си дете. Никога няма да го чуеш как се смее, никога няма да го видиш как расте, никога няма да усетиш прегръдката му, само защото си егоист търсещ смисъла на съществуването си в мимолетното удоволствие.
 
От: От: Абортът - легализирано убийство

На теб ти е лесно да си говориш на ишлеме, защото си избрал с кого и как да прекараш живота си, ама за тийнейджърката, забременяла от някакъв ляльо на 15 години нещата стоят доста по-различно.

Тогава тийнеджърката и льольото да си понесът отговорността, както и техните родители! Кой е виновен, че тези деца нямат грам сексуална култура? Родителите им! Тогава да си сърбат попарата заедно. Супер огромна безотговорност, а при въпроса защо не ползвате презервативи отговарят "Да бе ей ся, то нищо няма да стане, ти знаеш ли колко пъти сме го правили без и до сега нищо не е станало." Да обаче "до сега" не означава, че никога "няма да...", а когато това "да" стане се хващат за главите и почват да се вайкат. Такива хора не са за съжаление. Кой им е виновен, че не се пазят? Нямат пари за презервативи ли? Толкова ли са скъпи? Като не можеш да си позволиш да взимаш презервативи от 5-6-7-10 лева кутийката, има и на бройка за 30 стотинки. Льольото ще изпуши една цигара по-малко, но ще спи спокойно.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Много сте забавни с вашето пожелателно мислене и назидателно говорене. ;)

Слава богу, че нямате никаква власт да промените нещо, което е възникнало по необходимост и което ще продължи да съществува под някаква форма. Според мен е по-добре да съществува под легалната си форма.

Брейййй, мислех, че няма безгрешни хора на тоя свят, пък то се оказа, че предприемаческия форум бъка от светци...
 
Къде ги? Който е безгрешен, нека пръв хвърли камъка(поста)!
Не се изисква да си светец, за да знаеш, че ако не си изкараш патката на време, е възможно да има последици. Две момичета познавам, които са правили аборт. Не се гордеят, даже напротив. Казват, че са били глупави, за да допуснат да се стигне до забременяване. И двете всъщност са супер точни, не са нито кифли, нито нищо. Именно за това съм по-либерален, защото имам доказателство пред себе си, че не е необходимо да си лош човек, за да допуснеш грешка, за да направиш аборт. Просто в дадения момент си бил глупав, адски глупав.
 
От: Re: Абортът - легализирано убийство

Къде ги? Който е безгрешен, нека пръв хвърли камъка(поста)!
Не се изисква да си светец, за да знаеш, че ако не си изкараш патката на време, е възможно да има последици. Две момичета познавам, които са правили аборт. Не се гордеят, даже напротив. Казват, че са били глупави, за да допуснат да се стигне до забременяване. И двете всъщност са супер точни, не са нито кифли, нито нищо. Именно за това съм по-либерален, защото имам доказателство пред себе си, че не е необходимо да си лош човек, за да допуснеш грешка, за да направиш аборт. Просто в дадения момент си бил глупав, адски глупав.

Най-после смислено мнение в темата!:D

Тъпа е заблудата, че само лошите жени правят аборт. Всъщност, абортът е по вина на мъжете - да, на тия същите, които са много люти противници той да се прави.
От всички жени, които познавам само една не е правила аборт нито веднъж, а някои имат по над 5-6. Разбира се, че смятам това за безотговорност, но животът си е техен, телата, които подлагат на такива мъчения - също. Ако е грях ще си понесат наказанието някога, някъде, но не сме ние тези, които могат да съдят.
Аз гледам на аборта, като възможност да поправиш фатална грешка. Колко често в живота имаме възможност да поправяме фатални грешки, че да се лишим и от малкото шансове?
Въпросът не е да оплюем хората, които са допуснали грешка и да ги спрем да я поправят, а да успеем да приемем, че не всичко става, според нашия мироглед и че има неща, които няма да променим, особено принуждавайки хората да страдат.

Единствената алтернатива на аборта е качествена, безопасна и достъпна контрацепция. Дотогава - абортът ще продължава да съществува и да бъде обект на спорове.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Странно е мисленето, че е нормално да поправяш своята фатална грешка за чужда сметка. Ядеш и пиеш на поразия в ресторант като чак накрая се сещаш, че било грешка, 'щото се оказва, че нямаш пари да платиш. Друг ли трябва да ти плаща сметките? Или е нормално някой друг да плаща (в случая с живота си) за твоята безотговорност? Щом си достатъчно зрял да правиш секс, значи трябва да си достатъчно зрял и да гледаш деца. Който не е възпитал добре децата си, е редно да си поеме отговорността за този си провал и да гледа децата на непълнолетните си деца.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Аз все още не разбирам каква е разликата в това да можеш да убиеш детето си като е на един месец и като е на 1-2 годинки примерно? Смисъл, ей утре може да ми скимне, че някоя от децата ми не ме кефи и да му тегля ножа, за да поправя грешката.

От всички жени, които познавам само една не е правила аборт нито веднъж, а някои имат по над 5-6.
Ебати мърлите, честно. Такива наистина са за затвора. Тук не става въпрос само за телата им, става въпрос за убийства и прекратяване на живот.

Единствената алтернатива на аборта е качествена, безопасна и достъпна контрацепция. Дотогава - абортът ще продължава да съществува и да бъде обект на спорове.
Ама тя си я има. Само че, що твоите прителки/познати не я използват?
 
От: Абортът - легализирано убийство

Има по-важни въпроси на дневен ред. Дай да не пълним затворите, поне заради това, не одобрявам, но има къде по-важни неща пред това.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Аз все още не разбирам каква е разликата в това да можеш да убиеш детето си като е на един месец и като е на 1-2 годинки примерно? Смисъл, ей утре може да ми скимне, че някоя от децата ми не ме кефи и да му тегля ножа, за да поправя грешката.

Очевидно е, че не разбираш, но разлика има и си е само твой проблем, че не я виждаш.

Между другото, как пък си съгласен да бъде убито детенце, което е напреднало доста повече в развитието си, понеже абортът е по медицински индикации, а не си съгласен да бъде изваден от матката един ембрион, който е доста далеч от човешко същество с нормални функции?
Как си съгласен да бъде убито детенце, понеже ''мама'' не е била съгласна ''татко'' да я оплоди (визирам изнасилването), като ефектът за невинната душица е все същият? Знам, че ще се оправдаеш с психиката и терзанията на майката, но нали уж за нейните терзания не ти пукаше? Тя трябва да страда за грешките си, нали? Ами ако изнасилването е пак нейна грешка? Как можеш да определиш кой точно е виновен, за да определяш кой да изкупи вината?

Ебати мърлите, честно. Такива наистина са за затвора.

А защо точно жените да са мърли? Всички жени с много аборти, които познавам забременяват от мъжете си, а не при случайни контакти. Точно мъжете са мърльовците, на които не им пука, че жената пак трябва да се подлага на тоя ужас, но е по-лесно да виним жената, нали? Нещо двойни стандартии или...?

Ама тя си я има. Само че, що твоите прителки/познати не я използват?

Не, няма я!
Познавам точно 3 жени, забременели със спирала, т.е. ненадеждна контрацепция.
Оралните контрацептиви не могат да се приемат след определена възраст и при определени здравословни индикации. Освен това, сериозно вече се говори, че са сред причините за рак на гърдата, т.е. опасна контрацепция.

Презервативът е нещо, което мъжът трябва да използва, а доста мъже отказват да го правят.

Вагиналните спермициди предизвикват ужасни възпаления и раздразнения - знам го от личен опит.
И остава прекъснатият коитус, който на практика не е контрацептив, понеже зависи от мъжа, на който не му пука дали жената ще прави аборт.

Погледни по-мащабно проблема, Ред. Нещата не са толкова прости, колкото от твоята камбанария изглеждат.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Аз бих допълнил заглавието на темата с думата ПРЕДУМИШЛЕНО!
 
От: Абортът - легализирано убийство

Аз бих допълнил заглавието на темата с думата ПРЕДУМИШЛЕНО!

Добави и обмислено. Решението не е толкова лесно, колкото ви е лесно на вас да съдите, но понякога се налага да избереш по-малката злина.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Добави и обмислено. Решението не е толкова лесно, колкото ви е лесно на вас да съдите, но понякога се налага да избереш по-малката злина.

Обмислено е синоним на предумишлено... :mad:
 
От: Абортът - легализирано убийство

Обмислено е синоним на предумишлено... :mad:

А ти пък откри топлата вода, Владе. :)
Абортът се прави планирано - със записан час. Естествено, че е предумишлено.
 
От: Абортът - легализирано убийство

как пък си съгласен да бъде убито детенце, което е напреднало доста повече в развитието си, понеже абортът е по медицински индикации
Тогава се застрашава живота на майката, разбира се, че е по-добре да бъде убито и премахнато.

Как си съгласен да бъде убито детенце, понеже ''мама'' не е била съгласна ''татко'' да я оплоди (визирам изнасилването), като ефектът за невинната душица е все същият?
Невинната душица е дете на изрод и носи неговите гени. За мен, такива хора трябва да бъдат еваназирани - конкретно визирам изнасилвачите. Отделно, такова зачеване е тотално против волята на майката и следствие на престъпление срещу личността и.

Тя трябва да страда за грешките си, нали? Ами ако изнасилването е пак нейна грешка? Как можеш да определиш кой точно е виновен, за да определяш кой да изкупи вината?
Права си единствено в случаите, в които жена е изнасилила мъж и е забременяла. Не смятам че едно изнасилване може да е по вина на жертвата, в случая жената. Виновна е активната страна, тази която извършва престъплението.
А защо точно жените да са мърли? Всички жени с много аборти, които познавам забременяват от мъжете си, а не при случайни контакти. Точно мъжете са мърльовците, на които не им пука, че жената пак трябва да се подлага на тоя ужас, но е по-лесно да виним жената, нали? Нещо двойни стандартии или...?
Защото при добровлен акт жената носи главната отговорност, тъй като забременява тя. И повярвай ми, ако жена ти не иска да ти пусне, няма да ти пусне. Айде да не си пишем празни приказки.
Презервативът е нещо, което мъжът трябва да използва, а доста мъже отказват да го правят.
Ами, като отказват, да правят анален, орален или мануален секс. Или да не правят. Който отказва да се пази, да си носи последствията. Ползваш кондоми и свършваш навънка, няма никакъв шанс да се случи нещо. Кажи го на приятелките ти ;)
 
От: Абортът - легализирано убийство

Човек, който в една тема обвинява родилка за това че детето и е убито, против волята и, а в друга обвинява само жените, за това, че забременяват, очевидно е доказан женомразец, а и мизантроп ако трябва да те определя конкретно. Сам не виждаш лицемерното си поведение, но това е недостатък на високомерните хора, така че не съм изненадана.

Имаш проблем - сигурно не си кърмен достатъчно, като бебе. Не мисля да споря повече с човек, способен да ръси глупост след глупост, в стремежа си да критикува, да напада и да размахва назидателно пръст, за да се почувства велик.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Ти си слабоумна, защото не можеш да схванеш елементарни неща. Казах, че жените носят ГЛАВНАТА, а не единствената отговорност. В другата тема съм написал, че майката (визирам и мъжа й съответно) носи главната отговорност за мърлящината си. Обичам жените, но мразя женоподобните феминистични овце, с които се напълни света.

За кърменето - майка ми не се е страхувала, че ще си развали бюста и съм кърмен над година и половина. Глупости не ръся, на тебе ти липсват аргументите. Както ти писах преди, най-добре се подмивай и лягай.
 

Горе