Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Явно евреите от Израел и тези от Ню Йорк са различни породи.

В далечните времена, когато бачках в туристическия бизнес в САЩ това бяха най-гадните възможни клиенти. Скръндзи и мърлячи с най-високите претенции на света. Общо взето - Свини. Никой не ги понасяше.

Това са впечатленията ми като прихождаща в Израел от време на време.

Случвало ми се е в градски транспорт (шофьорът вижда, че не съм местна) да бъда попитана дали случайно не съм студентка, защото ми се полага намаление. Уви - не съм студентка :). Възрастни хора са ме упътвали, губейки от времето си, не един път. Един възрастен мъж ходи с нас 2 -3 км, за да ни ориентира.

За клиенти - те и в Израел евреите са такива клиенти :). Карат се, спорят едни с други, да не говорим колко нервно шофират... Мозъкът ми блокира от клаксони по улиците... Манталитетът е по-различен.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Един хубав цитат, който мисля, че се вписва прекрасно в темата:

"...Because violence is the supreme authority, all authorities derive their power and legitimacy from. Law is completely irrelevant in the face of true force. That plays to any country."
Личен превод: "...Защото насилието е най-голямата власт и силата и легитимността на всички други власти произхождат от нея. Законът е напълно неуместен, изправен пред лицето на истинската сила. Това важи за всяка една страна."

Източник: Филма "Cleanskin". Препоръчвам! :)
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Кво да кажем за това което се случи днес в УСА Десетки убити и ранени на премиерата на новия ”Батман” в Денвър

Това какво е същото е - един луд до зъби въоръжен избива невинни хора в най-велика страна в света :D Чудно ми е опозицията(републиканците) дали ще вкара вот на недоверие на демократите и Обама :D, както в момента всичко плюят в бг правителството и му иска оставка

Пфууу да еба мамицата им мръсна рязани бургии... :twisted: Само секира за тях, промити мозъци фанатици такива...

Екзекуторът от Денвър: Обрязан съм!

Вижте го мръсника му с мръсник, даже и тройка искал да прави, а защо не и четворка, типично като арабски шейх, все едно харем и групов секс... Перверзни рязани чалмалий...

Увличал се още от еротични чатове и електронни съобщения, настоява за дискретност в отношенията и предпочита интимност с 1 партньорка или 3 и повече.

Брех мръсника му с мръсник, повече от 3 жени искал в леглото. И после ходи и гърми хората.
 
Последно редактирано:
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Щатите, ако можеха да нападнат Иран, отдавна да са си намерили причини. Но Иран не е Ирак, последици подозирам ще има.

Миналата година бях на Голанските възвишения два дни, след като мятаха бомби към Израел (на границата със Сирия). Още една скоба (Израел и Сирия не могат да си поделят водата от Галилейско море и това е още една причина да не са в разбирателство. Отделно е изселването на 50,000 араби, където сега живеят половин милион евреи).

Иначе и аз чета, че са нарочили Хицбула. Възможно е, не съм следила действията им последователно.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Искат да набедят Иран..
много смешно е някакви вестници на хиляди киломeтри от нас да пишат кой стой зад атентата...

Вчера ББ е говорил по телефона с Обама, със сигурност са му давали наставления какво да говори и върши...мамицата им на тия американци :cry:
съболезнования не се дават половин час...
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Това в случая в УСА, показва именно "най-великата страна"(тук с голяма доза ирония), която е най-полицейската в света и тя не може се справи с вътрешния си ред, вие представяте ли си ако стане такова нвщо в БГ това исках кажа мръсните политически подлоги веднага ще извлекат политически дивиденти от ситуацията, това говоря. А и както да го гледаме това си е чист тероризъм, всяваш страх в масите - постигната е целта.

Нали ви е пределно ясно, че може се вкара дори и бомба в европарламента дори и да гръмне не се исика много - дипломатическо куфарче с документи на дипломат и т.н. - и най- съвършените системи се пропукват и то солидно.

Такива терористични актове поради същността си се правят в страни силно подкрепящи и воюващи с арабите - ние нямаме почти никакви допирни точки, този акт си е чиста провокация, за напомняне колко са зли арабите и Иран и компания, а иситната е че Мосад, много обича да създава такива актове - те воюват посредством въвличането на 3ти страни, така че всички тези глупости в БГ има радикални звена на тероризъм са отявлени глупости с цел замазване на истинските инициатори и техните цели
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

На погребението на шофьора нямаше нито 1 държавен глава - резил, но типично за бойкокрацията и бандата герб.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Че и от ДПС-то ли нямаше?

А аз не знам по каква причина трябва да има политически лица, това си е чисто лицемерие за мен пък - някой да иде вади политически дивидент от това, то по тази логика на всяко погребение трябва има офиц. лица
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Че и от ДПС-то ли нямаше?

А аз не знам по каква причина трябва да има политически лица, това си е чисто лицемерие за мен пък - някой да иде вади политически дивидент от това, то по тази логика на всяко погребение трябва има офиц. лица

Апропо - погребаха жертвата на терористичния акт като пълен мизерник.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Е и какво ще правят там същото както и да не са там - само морална подкрепа сигурно са говорили с близките на починалия. В смисъл трябва ходят да покажат съпричастие, подкрепа - че цялата страна е съпричастна с тяхна скръб, само дето - трябва на всякъде да ходят в страната по няколко души умират - това и викам лицемерно е за мен, а и като знаеш как всичко отиват за политически цели, чак гадно ти стане.

Какво ще стане като отидат, нали именно това е следствие на това че директно или индиркетно не са си свършили работите службите, на които политиците са пряко отговорни, на погребение ще ходят.
 
Последно редактирано:
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Какво ще стане като отидат, нали именно това е следствие на това че директно или индиркетно не са си свършили работите службите, на които политиците са пряко отговорни, на погребение ще ходят.
Просто гледах погребенията и "церемониите" ( в кавички разбира се ) в израел и разликата беше ОГРОМНА.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Ето нещо ново:

ОБРАТ! Съучастник взривил камикадзето от разстояние

Цитирам този текст от статията, поне е доста интересен:

Все още се изяснява самоличността на терориста. Появиха се различни слухове за намерената фалшива шофьорска книжка. Има предположения, че документът е бил подхвърлен, тъй като за такъв взрив е прекалено запазен. В интерес на истината, шофьорската книжка бе намерена прекалено бързо, което не изключва възможността съучастникът да е подхвърлил документа умишлено.

Действително след такъв мощен взрив и то не един, а два взрива понеже бомба не само в багажника на рейса, ами и още една на кръста му, доста интерестно да оцелее документа... А паркинга е бил отрупан с части от тела - крака, ръце че и глави. Особено щом избухва бомбата която е на кръста му, би трябвало нищо да не остане, а шофьрската книжка оцелява. Доста странно наистина. :wink:

Според мен са най малко още 2-ма съучастници - ако стане провал с единия, то другия да поеме мисията. Трудно ще ги хванат - те правят всичко възможно да се слеят с туристите и да не будят подозрение. А нищо чудно и да са напуснали страната още в суматохата по време на инцидента, или няколко часа след това... Сложна работа, действано е много организирано.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Алан, и аз я гледах, е предполагам има некви неписани и писани закони на политиците в този случаи - при повече от 1 смъртен случай от такова естество отиват ама знам ли ти кажа. Трябва се подкрепят близките в този момент, но по тази логика всички близки на починалите без значени от какво естество трябва се подкрепят - че така излиза че смъртта и скръбта на едните е по приоритетна, което е гнусното в цялата работа.

УСАФ, германците веднга смъриха израел че прави прибързани действия, абе те нещата ще излезнат лека по лека ще се види как това е дейност на някои служби и как се опитват да всяват глупости в хората в БГ имало терористични фракции - кви фракции като и 2мата са дошли за няколко дни под чужди самоличности( с хамерикански паспорти, дали са расли и пасли в УСА и там ли са им промивали мозъците то др бира) и всичко е организирано от вън, тук само са ги смесели нещата - а никак не е и трудно се набавиш тротила, като някой от службите ти го осигури в село долно нагорнище в неква затънтена къща се прави всичко
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Абе да питам аз нали бяхме много готови за Шенген-Менген, биеха са по гърдите, че едва ли не при нас са най-добрите мерки за сигурност и щели да опазят границите на ЕС пък то к'во стана...Влизат си талибани, никой не ги знае какви са, що са и от де се пръкнаха, разхождат си се из летището и си гърмят бомби. Това ли им е защитата?
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

"Няма доказателства, че атентаторът от Бургас е пребивавал в Русе и е влязъл в страната от Румъния." ...
"Полицаите обходиха Русе и покрай проверките за евентуален съучастник откриха издирван турски терорист."

За какво са обикаляли Русе само не ми стана ясно... и кой е тоя издирван турски терорист? Неудобен е бил на някой човека. Използва се момента. :)

Де*а тая преса глупава... думи нямам. Същата като полицията е. -> "Дай да правим нещо... ама само да не е това, което трябва да правим, че сега не е модерно така."
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

За какво са обикаляли Русе само не ми стана ясно...

Защото има граничен пункт и атентаторът може да е влязъл в страната ни от Румъния.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Той най-вероятно в Русе ще е - 3 дни след атентата кротко ще си стои - като нищо са го гръмнали в някоя канафка.

Що бе медиите си вършат перфектно работата, всяват смут и ужас + голяма доза дезинформирания
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Копирам откъс от интервю с Коби Рихтер, ветеран, служил във въздушните сили на Израел. Интервюто е публикувано в израелския всекидневник Хаарец, на английски. Основната идея е, че Израел би рискувал много при евентуален опит да разруши ядрените мощности на Иран.

“An attack in Iran would also be a lot more complicated than the attack in Iraq was,” he adds. “The distance is much greater, the number of targets is much greater, the targets are much better defended and the element of surprise is gone. So, while the odds of success for the attack on Osirak were high, the odds of success for an attack on the Iranian nuclear facilities are much lower. But even if the strike is successful from an operational standpoint, the best result it might give us is setting back Iran’s nuclear program by three or four years.

“The gain from this delay would be dwarfed by the enormous cost of going ahead with a strike. For what a strike on Iran will do is give the Iranians the determination, as well as the justification, to accelerate their nuclear program. Perhaps we’ll delay by a little the time when they obtain their first bomb, but we apparently won’t delay at all the time when they have their first 50 bombs. But meanwhile, in the wake of our wild action, the risk that the Iranians will make use of one of those 50 bombs against us will increase sharply, and the uncertainty that this risk entails will increase a hundredfold."
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Само израелците да не се обърнат срещу България че, само да щракнат и сме заличени от картата.... Както имаме 100 човека армия... Какво няма да ни нападат мисля че точно сега започват.. Лека им пръст на хората да почиват в мир!
 

Горе