Автори за локалан новинарски сайт

От: Автори за локалан новинарски сайт

Напълно те подкрепям в мнението. Предполагам и защо имаше критики, но смятам, че не са до там основателни. Все пак по този път е решил да тръгне, изложил е + и - пред евентуалните желаещи, а дали ще има такива или не, няма как да предвидим.

Като цяло държа да отбележа, че схемата е идейна, гъвкава и справедлива. Друг е въпросът колко души ще се престрашат да пробват.

Да, схемата определено е справедлива. Не е нужно да се престрашават - достатъчно е да вникнат в замисъла на идеята и да схванат за какво иде реч. Да се перифразират 2-3 новини за определена категория в сайта не отнема много време, като се имат предвид и типичните кратки дължини за новинарските текстове. Важното е да са поднесени интересно и грамотно. Нищо не коства да опитат - може само да спечелят ;)
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Не си уточнил за кой град е сайта. Нали не мислиш, че някой който живее във Каварна, ще може да пише статии за град Петрич?

П.П.: Колкото неграмотно си написал обявата, дано поне имаш късмет с бизнеса, че в тази сфера неграмотниците не виреят!
Добър ден. Имате 2 граматически и 1 стилистична грешка в мнението си.

Допълнение:

10cjd52.png

Ах съжалявам, реших че бихте проявили желание за работа над знанията си по Български език. Острата Ви критика относно нивото на грамотност на другия потребител ме наведе на тая мисъл...

Приятен ден! :)
 
Последно редактирано:
От: Автори за локалан новинарски сайт

Добър ден. Имате 2 граматически и 1 стилистична грешка в мнението си.

Допълнение:

Виж файлът 9979

Ах съжалявам, реших че бихте проявили желание за работа над знанията си по Български език. Острата Ви критика относно нивото на грамотност на другия потребител ме наведе на тая мисъл...

Приятен ден! :)

А "български" се пише с главна буква в много редки случаи - например, ако изречението започва с тази дума...
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

А "български" се пише с главна буква в много редки случаи - например, ако изречението започва с тази дума...
Абсолютно права сте! :) . Тоя немски ми е объркал представите малко.
Благодаря, че пропуснахте да ми обърнете внимание и на изпуснатата запетая и на недотам издържаната конструкция на изречението :) .
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Абсолютно права сте! :) . Тоя немски ми е объркал представите малко.
Благодаря, че пропуснахте да ми обърнете внимание и на изпуснатата запетая и на недотам издържаната конструкция на изречението :) .

Реших да съм снизходителна все пак към новите потребители...

И все пак, няма нужда след удивителен да слагаш емотикон, а след това и точка.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Лили, няма нужда, даже и няма да му отговарям в темата, мисля, че мога да пиша достатъчно грамотно за да не се срамувам, а напротив. Просто това е форум и понякога в бързината се допускат правописни грешки, но те не са определящи и показателни, който е умен винаги ще може да разбере дали една грешка е от незнание и неумение или поради други причини.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Лили, няма нужда, даже и няма да му отговарям в темата, мисля, че мога да пиша достатъчно грамотно за да не се срамувам, а напротив. Просто това е форум и понякога в бързината се допускат правописни грешки, но те не са определящи и показателни, който е умен винаги ще може да разбере дали една грешка е от незнание и неумение или поради други причини.
Именно защото е очевидно, че се напъваш да звучиш интелигентно - дори в тоя си пост. Други препинателни знаци освен запетая изглежда не знаеш. Точки очевидно слагаш профилактично - на произволни места.

Как беше - "Сочи треските в окото на другите, а не вижда гредата в своето".

И защо да не плеснем червена точка на новия потребител - така и така не може да ни го върне...
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Изобщо не е нужно да си грамотен, за да си "джурналист":

По-добре да си правят видео репортаж, отколкото да се излагат обществено с "поднасяне На Новина за наши мозАци" :D
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

По-добре да си правят видео репортаж, отколкото да се излагат обществено с "поднасяне На Новина за наши мозАци" :D

Последно спамя - все пак джурналистката е Петя Дикова - дъщеря на двама изтъкнати мозаци.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Grammar Gestapo - няма ли с кого да се занимаваш, че си тръгнал с мен? Смешник. А, може би, ти си оня неграмотник, glndrk, автора на обявата, който едно изречение не може да напише правилно и иска да наеме хора да му работят 3 месеца без пари.:lol:, и сега си направил друг, втори профил. А вероятно имаш и трети или четвърти? ;)
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Grammar Gestapo - няма ли с кого да се занимаваш, че си тръгнал с мен? Смешник. А, може би, ти си оня неграмотник, glndrk, автора на обявата, който едно изречение не може да напише правилно и иска да наеме хора да му работят 3 месеца без пари.:lol:, и сега си направил друг, втори профил. А вероятно имаш и трети или четвърти? ;)

Не ми трябва да си правя други профили за да се самозащитавам колега...
Не пиша от известно време, защото с човек които вади 5 - 10 К от локален новинарски сайт, явно няма какво да си кажем. Къде си ти, къде съм аз...
И не само. Хората с бизнес се занимават, едни зъби вадят, други лекуват, трети с търговия... Егати будалите, отварят си един локален сайт, взимат си по 10 бона на месец и си свиркат...
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Не пиша от известно време, защото с човек които вади 5 - 10 К от локален новинарски сайт, явно няма какво да си кажем. Къде си ти, къде съм аз...

Еми колега, говоря от опит, не си измислям нещата. И другото - очакваш да ти кажа кое как става? Не, няма да я бъде тази, ноу-хау-то струва пари.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Еми колега, говоря от опит, не си измислям нещата. И другото - очакваш да ти кажа кое как става? Не, няма да я бъде тази, ноу-хау-то струва пари.

И колко пари искаш за да ме ограмотиш?
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Честит 24 Май и на неграмотниците в темата!

(не за друго, ами просто честитя наред...)
 
батета не се скарвайте плс....

Аз дадох ноу-хау безплатно, в около 20 хиляден град с един основен интернет доставчик, който слага сайта за хоум пейдж на домашните компютри

ако сайта е направен така че да е полезен (може и форум да му се добави) да задържа и тези който се чустват комфортно във форуми.. няма кой да те бие само с няколко новини на ден

а реклама за промота в локален магазин работи та се кърти

(примера истински няма да кажа повече)

трафика от серпа е само бонус .... и е по малко от локалния.... защото е предимно от хора който не са градски...

пп само един удижет за времето локано - стига тези дето дават прогнозата да познават, кара хората дори над 50г възраст да си го държат градския сайт за хоум пейдж, и дори да не са много по сайтове и да попрегледат някоя новина...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Автори за локалан новинарски сайт

Темата се изроди, но все пак съветите на coolice са златни. Искрено се надявам да се реализират в някои краища на милата ни родина.

P.S. И все пак за съвсем малки градове не става според мен. При много - много малък пазар, трудно ще се намерят рекламодатели, които да инвестират толкова, че да издържат сайта. Аз, като рекламодател, например бих проявил интерес към подобни "квартални" сайтове за София. Някои райони на София са, колкото няколко града по население.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Дори вече не се споменава какво е развитието по въпроса с намирането на хора.
 
От: Автори за локалан новинарски сайт

Дори вече не се споменава какво е развитието по въпроса с намирането на хора.

Има човек които работи....
 

Горе