Авторски права на снимки - заплашително писмо

Blinky

Owner
Извинявам се, че повдигам стара тема, но за мен е актуална. Има ли някакво развитие по споменатите случаи? Нека хора с български онлайн магазин, получили честитка от COPYTRACK споделят опит.
Виж какви са условията им. Първото писмо не е ли за премахване от сървъра в рамките на някакъв период? Ако е това, направо трий. Виждал съм такова писмо в моята практика, но не му обърнаха внимание, в последствие второто дойде с фактура за плащане. Бяха някакви стотин евра, не си спомням добре. Платиха си, махнаха снимката и вече всичко е Ок. Пращат и пдф, където е показана снимката, както и линк към нея, нали? Още действат така, или имат някакви нови схеми.

Blinky

Owner
Директно с фактура за плащане.
Значи са те засекли, дали са някакви време за себе си само и след това са пратили всичко на куп. Малко гейско, но да в правото си, за жалост. А има ли линк към страницата, на която си я ползвал? Или само линк към изображението?

felixthecat

Member
Да, има линк и снимки от момента на засичането им. (4 изображения от продукт в наш сайт). Вече са премахнати, но предполагам че при евентуално продължение в съда това няма да е от голямо значение. Искат 4 x 300E, което ми идва леко скъпичко за продукт, който струва 5Е. Опитвам се да преценя реално риска, ако оставя нещата така.

Беджев Стил

Well-Known Member
Да, има линк и снимки от момента на засичането им. (4 изображения от продукт в наш сайт). Вече са премахнати, но предполагам че при евентуално продължение в съда това няма да е от голямо значение. Искат 4 x 300E, което ми идва леко скъпичко за продукт, който струва 5Е. Опитвам се да преценя реално риска, ако оставя нещата така.
Какъв съд, какви 5лв, не им се връзвай изобщо.... това е номер като този с телефонните измамници....

Горе