Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Аз ли съм единствения кретен който не може да прави пари от интернет

  • да, ти си единствения кретен

    Votes: 7 6.9%
  • сигурно има и други тъпири като тебе, ама аз не съм от тях

    Votes: 15 14.7%
  • и аз не мога ама не пищя по форумите ами бачкам

    Votes: 19 18.6%
  • истината е че много хора не правят никакви или почти никакви пари

    Votes: 42 41.2%
  • и аз не мога ама лъжа, че мога

    Votes: 19 18.6%

  • Общо гласове
    102
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Ха ха.... Както се чувстваш в момента, така са се чувствали 99% от хората тук. В дупки всеки изпада, нормално е. Въри изкарай на едно шише въздуха и ще ти мине:)

Моя съвет е следния. Щом не ти се получават нещата с иновативни идеи, тогава пробвай да реализираш нещо вече утвърдено с много конкуренти в нишата. Изучаваш пазара, установяваш в коя ниша можеш да предложиш нещо по-добро от наличното в момента и действаш.

Иначе репа ти е напълно заслужен. Мен лично ме накефиха и отговорите в анкетата и поста.

Ако не си забелязал, повечето хората са неуверени и им е най-лесно да работят за някой друг, който според тях си вярва (след време в 90% от случаите се оказва точно обратното). Работейки месец за месец ти дава една несигурност, която те ограничава в мисленето и изгражда много прегради в съзнанието ти, което ти пречи(аз за мен ли говоря или за теб, май се обърках вече :) ). Трябва да се рискува, имаш знания, съсредоточи се малко, изготви си план, променяй го всеки ден докато не повярваш в него и се хвърляй в дълбокото. Иначе по цял ден ще се питаш "къде е проблема и защо другите могат а аз не". Успех!

вече трябва да си правя списък с хората накоито дължа една почрпка или поне една репутация
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

честно казано не очаквах предложения за работа... сигурен ли си? най-малкото има куп фрилансъри в пазара, дето с пълно основание щепитат - защо даваш на единкретен дето сам си казва че нищо неможе дати прави сайта, вместо да го дадеш на доказан фрилансър

ако искаш пусни едно лс ще ти кажа какво мог да направя като в общи линии ако ще ми отнеме под ден цената е 0 лв. мисля, ч еще ми е по-ценно да си повярвам, че мога да правя нещо отколкото да ми плащаш нещо. по принцип сякаш е хубаво да обмислиш предложението - депресиран кретен VS професионалистите в пазар


Не, споко, беше опит за шега :)

Иначе ако имаш нещо свое ти трябва много търпение и да не се отказваш веднага след като нещата не вървят. Повечето се отказват твърде рано.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Не, споко, беше опит за шега :)

аха, значи станаха две в "съвет да се обеся"

Гледам анкетата върви с пълна мощ с превес на правещите пари. хубаво е новобранците да имат предвид, че явно кретените са по-малко от можещите
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

тъй тъй - сега остана да разбера в кое съм по-добър в програмирането или в оптимизацията. или по-скоро в кое съм по-малко лош да се е** в некадърника дет съм се докарал

Да не се чудиш кой ти е дай другия +... аз съм :)
1. Щото ме накара да се засмея.
2. Приличаме си в доста от нещата дето си споменал, и при мен нещата почти никога не се получват от раз, винаги трябва напън, ама аз съм инато македонско /македонския край, не македонец/магаре и дето не върви го бутам... и те така. :)
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

От прочетеното ми се струва, че имаш две насоки - имаш знания или имаш идея.
Ако е първото - правиш сайт и почваш да споделяш, съветваш и тн. Хората си идват сами. Рано или късно. В повечето случай късно. Тук опираш до постоянство, търпение и упорство.
Вторият вариант - сядаш и я реализираш. След това продължаваш с точките по първият.
Имам блог, в който пиша нещата така както аз ги виждам. Предлагали са ми пари за ревюта - отказвал съм, защото искат да пиша каквото те ми кажат. Само един път ми платиха, но при моите условия. Не чакам пари от него, просто ме разтоварва. Изпадал съм в жестоки дупки, защото за да пишеш за техника трябва да я пипнеш, а ПР агенциите у нас, които представляват марките предпочитат 1-2 души, които са локирани в София. Пловдив е далеч или 10лв за куриер са много. Не знам. За 4 години съм спирал 4 пъти да пиша, защото като теб съм бил в дупка. После си спомням написаното по-горе и започвам пак.
Имам няколко онлайн магазина. Много време съм инвестирал в тях, защото почти всичко съм си го правил и съм чел как се прави. Има седмици, в които не смогвам на продажби, но има и такива с нула. Там до сега не съм се отказвал, защото съм си сложил цел, до която да стигна. Имам и друга цел, която е след като стигна поставената. Това е моят план, защото това е моята идея за бизнес и трябва да се грижа за нея.
Надявам се, макар и малко общите два примера, които ти дадох да са ти дали представа какво имах предвид с хоби-заниманието или идеята в началото на поста ми.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Да не се чудиш кой ти е дай другия +... аз съм :)
1. Щото ме накара да се засмея.
2. Приличаме си в доста от нещата дето си споменал, и при мен нещата почти никога не се получват от раз, винаги трябва напън, ама аз съм инато македонско /македонския край, не македонец/магаре и дето не върви го бутам... и те така. :)

Благодаря за подкрепата!

Колкото до репутацията - те вече станаха много - убий ма не знам що ми ги давате.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

От прочетеното ми се струва, че имаш две насоки - имаш знания или имаш идея.
Ако е първото - правиш сайт и почваш да споделяш, съветваш и тн. Хората си идват сами. Рано или късно. В повечето случай късно. Тук опираш до постоянство, търпение и упорство.
Вторият вариант - сядаш и я реализираш. След това продължаваш с точките по първият.
Имам блог, в който пиша нещата така както аз ги виждам. Предлагали са ми пари за ревюта - отказвал съм, защото искат да пиша каквото те ми кажат. Само един път ми платиха, но при моите условия. Не чакам пари от него, просто ме разтоварва. Изпадал съм в жестоки дупки, защото за да пишеш за техника трябва да я пипнеш, а ПР агенциите у нас, които представляват марките предпочитат 1-2 души, които са локирани в София. Пловдив е далеч или 10лв за куриер са много. Не знам. За 4 години съм спирал 4 пъти да пиша, защото като теб съм бил в дупка. После си спомням написаното по-горе и започвам пак.
Имам няколко онлайн магазина. Много време съм инвестирал в тях, защото почти всичко съм си го правил и съм чел как се прави. Има седмици, в които не смогвам на продажби, но има и такива с нула. Там до сега не съм се отказвал, защото съм си сложил цел, до която да стигна. Имам и друга цел, която е след като стигна поставената. Това е моят план, защото това е моята идея за бизнес и трябва да се грижа за нея.
Надявам се, макар и малко общите два примера, които ти дадох да са ти дали представа какво имах предвид с хоби-заниманието или идеята в началото на поста ми.

Много ти благодаря за отговора. Поне едно нещо ми светна - не съм единствения, който е изпадал в дупка. Искрено ти пожелавам успех в бизнеса!
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Благодаря за подкрепата!

Колкото до репутацията - те вече станаха много - убий ма не знам що ми ги давате.


Веднага ти отговарям. Репутациите са затова, че си осъзнал, че неуспехите ти са единствено по твоя вина Не някоя сила небесна да те е проклела или някой друг да ти е виновен. Търсиш проблема на правилното място един вид. Което си е половин решение де...
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Намери си съдружник/ци/. Зная. че за България е трудно. но това е варианта да вървиш напред.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

kreten бях същият като теб преди няколко години.
За каквато тематика на сайт се сетиш всичките съм ги минал и експериментирал.
Държах форум 4 години и печелех по 30 долара годишно :D
Бях и дизайнер но ми писна от "началническото" поведение на клиентите ми.
Сега не мога да се похваля, че печеля по 10 бона на месец но пък имам стабилност.
И твоят проект "злато" ще дойде но се изисква търпение.
Аз повече от 5 години съм експериментирал и учил преди да стигна до тук :beer:
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Аз и по 10 тина долара да правех на месец, щях да се гордея със себе си :D
 
От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Аз и по 10 тина долара да правех на месец, щях да се гордея със себе си :D

е, десет долара всякак можеш да ги правиш. Проста рецепта:

Резюме: направи един сайт за нещо, към което проявяваш някакъв интерес (протс9о за да не пукнеш от скука), но избери нещо масово, трайно като тематика и с много материали. Само за примера - примерно хвани тема от рода на домашни ремонти. Отговаря на всички критерии в една или друга степен:
1. всички малко или много, рано или късно правят ремонти
2. дори да се появят някакви нови материали или технологии в общия случай принципните съвети си остават същите - примерно съвети за цветово съчетание на тапети, таван и под са си валидни независимо каква техника използваш за полагане на пода и тн
3. материали по темата бол

Направи план на сайта
с думи прости - структурата. рпимерно разбий ремонтите по типове - ВиК, ел ремонти, строителни рабтои, довършителни, изолации и тн. Напрваи нещо малко по-многослойно като сложиш и ремонти по стаи - банята, спалнята, кенефа и т.н. Вътре вече доразбий на няколко категории така, че на хората да им е лесно и удобно да намират каквото им трбяла

Намери материали
Не кради. Копираните статии са бесмислени. ако не можеш да пренаписваш - превеждай. ако ще и с гугъл преводача като после ги оправяш естествено. Направи си план примерно по десет статии дневно.

Сайта
най-чисто един уордпрес, ако нещо те сгъва за хостинг поне вземи блогър ама на собствен домейн, че после кат ого местиш да нямаш много ядове. все пак по-добре си вземи един хост и с икачи уордпрес. Не се оливай с плъгинит е- трябва ти all in one seo или нещо от тоя род и плъгин за хмл сайтмап. разни скачащи, мърдащи и други безсмислени шарении само товарят сайта

СЕО-то
всяка статия я пускаш в свежо и още две три социалки те другите не си струват
пускаш един линк в подписа си
коментираш по тематично свързани блогове (сякаш е по-добре да не ползваш кл дума ами име - по добре някакъв линк отколкото никакъв, пък и с име "тапети за спалнята" изглежда като жив спам
оглеждаш се за гост блогване, много хора ням ада ти откажат един линк ако им дадеш читава, уникална статия
да не забравиш да пуснеш по социалките и статията от гост блогването - не оставяй тая работа на блогъра
малко директории за статии няма да са излишни, като гледай тук вече да пуснеш малко дълбоки линкове и пак да си събмитнеш по социалките

след първите 300 статии вече може да намалиш леко темпото и да пускаш по една-две дневно. те хората сами ще си дойдат. Като пишеш статиите гледай да оптимизираш смислено, а не само да болдваш по една дума и да си мислиш, че правиш сео. Примерно много по-смислено е да оптимизираш статия за лепене на тапети в спалнята за фразтаа "тапети за спалнята" "избор на тапети за спалнята" вместо по "спалня" или "тапети".

Снимките - не кради, то ясно че няма да снимаш всичко сам ама поне пускай по един линк към източника и предпочитай снимки от сайтове с СС лиценз.

Готов съм да си отрежа главата, че тоя сайт след по-малко от три месеца ще прави минимум 10 евро от адсенс месечно, а до година ще хвърлиш 50 евро месечно от адсенс и отделно можеш да докарваш още поне половината на това от дирекна реклама и линкове

и ся ма питай отде знам че работи - ми знам, щото съм правил такъв план за сайт на една мама и сайтът и има точно тоя темп на развитие

остана да ма питаш що не съм си напрваил и аз такова нещо - ако бях нямаше да отварям тая тема нали?
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Да се присъединя ли и аз в клуба на отчаяните съпруги? :lol: Да оставим майтапа настрани, обаче откакто взех да чета блекхета и warrior-a по-често от предприемача и аз се депресирам, че не правя поне по 100$ на ден :D Но истината е, че аз не съм се потрудил за това :) Всяко нещо с времето си... И най-вече - с цената си ;)
Може би проблемът ти е друг, а именно - прекалено много вярваш на хората. Тоя прави по толкова, оня прави по толкова, пък ти ... Ти нищо не правиш! И започва една яка депресия. Пич, на комшията ако му е 30 санти патарока и жена му е топ модел с перфектни форми... Пак ли ще се депресираш?? Не трябва!
Лично аз като почнах с тоя бизнес, първите 4 месеца се лутах супер яко - как да правя, пък с това не може, пък с онова не може, тука малко ми остана и ме баннаха. Абе, беше ебахти ужаса! Накрая се отказах да правя пари. НО (!!!!!) продължих да си ръчкам блога и да си пиша в него. На петия месец вече бях сигурен, че от интернет се правят пари :) И оттогава насам не съм спрял да помагам на хората да правят сайтове, блогове и какво ли не там, за да си докарват доходи. Обаче по-голямата част от хората не възприемат и не могат да се занимават с интернет бизнес. Колкото и да са умни, сръчни, интелигентни, начетени - все тая! Повечето не могат и се отказват.
При положение, че вече имаш знанията, че вече си възприел материята, ти не трябва да се отказваш!!!

Относно това кой колко изкарва - всичко е относително. Освен това не знаеш кой колко пари дава за keyword research, за SEO, за статии, колко време отделя за интеракция с аудиторията и така нататък, и така нататък... И пак ти казвам - недей да се доверяваш чак толкова на хората. Някои просто лъжат. Мен ме е срам, но ще си го кажа - аз се занимавах почти 3 години и после зарязах. Пропилявах си времето с какво ли не, но не си поддържах блоговете. Сега ме е срам да кажа, че съм от почти 7 години в бизнеса, а има месеци, в които буквално изкарвам жълти стотинки. Личи си колко съм сериозен, нали? Но съм решил, че това лято ще го използвам, за да вдигна летвата на поне 50$ на ден. Целта е реална и постижима. Идеята я имам. В момента с бебешки стъпки съм започнал да я изпълнявам и като ми минат изпитите ще съм 24/7 свободен.
Свалил съм хиляда курса от тук и смятам да прочета голяма част от тях и да видя кое реално може да се използва и кое не, след което да направя някаква собствена стратегия и да я приложа на практика.

Моят съвет към теб - заеби нещата за една седмица и си почини. Опитай да си проветриш съзнанието. След това седни и си помисли къде си силен и какъв сайт искаш да направиш. След като го измислиш, направи един бърз рисърч дали може да монетизираш. Ако да - действай, ако не - връщаш на предната стъпка и търсиш нова ниша.
И помни едно - няма общовалидна истина. За теб работи едно, което за мен няма да работи, и обратно. А и още нещо - не всичко е СЕО. Нужен е и късмет ;)

Успех и дано скоро излезеш от дупката!
 
От: От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

ако не можеш да пренаписваш - превеждай. ако ще и с гугъл преводача като после ги оправяш естествено.

всяка статия я пускаш в свежо и още две три социалки те другите не си струват

пускаш един линк в подписа си

да не забравиш да пуснеш по социалките и статията от гост блогването - не оставяй тая работа на блогъра

Като пишеш статиите гледай да оптимизираш смислено, а не само да болдваш по една дума и да си мислиш, че правиш сео.

Снимките - не кради, то ясно че няма да снимаш всичко сам ама поне пускай по един линк към източника и предпочитай снимки от сайтове с СС лиценз.



Когато просто се преведе статията - коректно е да се напише източника, нищо, че е чуждестранен сайт.

Мина времето на свежо. Свежо вече не е "свежо". Смятам, че използването на "Свежо" носи повече вреди, отколкото ползи. Също така не бих препоръчал използването на социалки, защото въобще не са "социални". Ако все пак ще се използват - то трябва да е само в краен случай.

Линковете в подписа не винаги помагат, понякога може и да понавредят малко.

И аз предоставям възможност за гостблогване или за платени статии, но не препоръчвам на никого да използва твоя съвет и да реши сам да събмитва статията която е написал в моя сайт, защото това няма да ми хареса. Искам всичко да се координира с мен, да знам за всяко действие, в противен случай пренебрегне ли се желанието ми - премахвам статията от сайта ми или оставям статията и премахвам линка от статията, а всички линкове които съм получил ги репортвам в Гугъл. Имам си свои методи за вдигане на статиите в серпа, щом са се обърнали към мен - ще ме слушат и ще работят с мен.

То ако ставаше оптимизиране с болдване... ехееее... .

Има начин да се ползват снимки и без да се дава линк към източника на снимките. Просто трябва да се проучат нещата и да знаеш къде да търсиш!

за уордпреса дори съм писал плъгини за клиенти

След като си писал плъгини и според твоите думи умееш това, то тогава защо не пуснеш в продажба плъгините? Какво ти пречи да го направиш и да получаваш редовни приходи от продажба на плъгините които си направил? Като пазара ти е не само местния, но имаш на разположение цял свят. Като тук естествено важи правилото - добър ли си, ще те оценят и ще успееш, не си ли добър - ще се провалиш. Ако пък се окаже, че не си добър търговец и не успяваш да продадеш добре труда си, то тогава наеми някой, който да се грижи точно за това. Ти ще работиш, той ще продава и така можеш да направиш много пари.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Когато просто се преведе статията - коректно е да се напише източника, нищо, че е чуждестранен сайт.

по принцип дори е препоръчително

Мина времето на свежо. Свежо вече не е "свежо". Смятам, че използването на "Свежо" носи повече вреди, отколкото ползи. Също така не бих препоръчал използването на социалки, защото въобще не са "социални". Ако все пак ще се използват - то трябва да е само в краен случай.

С това не съм съгласен. Свежото беше свежо преди две-три години. Тогава една статия караше по няколкостотин уникални. Сега е различно, но свежо все пак си е източник на трафик. Кое вреди? Вреди ако събмитнеш директно както си е в твоя сатй -копи пейст. Тогава свежото може да с еранкне преди теб. еми прост опренапиши заглавието и описанието, като си запазиш кл думи или релевантни фрази и тогава събмитни. не бих се отказал от социалките въпреки все по намаляващата им тежест. а и аз не говоря да се блъска с макроси по 50 линка към всяка статия

Линковете в подписа не винаги помагат, понякога може и да понавредят малко.
може ако ги правиш на кило с ексръмъра. един подпис от тематичен форум не вреди. хипотетично ако имаш няколкохиляди мнения може да те удари нещо, по аналогията със сайтуайд линковете дето по едно време ги беше запраскало. и все пак нищо не може да ме убеди, че линк в подпис на качествен профил свързан с тематиката на сайта е вреден

И аз предоставям възможност за гостблогване или за платени статии, но не препоръчвам на никого да използва твоя съвет и да реши сам да събмитва статията която е написал в моя сайт, защото това няма да ми хареса. Искам всичко да се координира с мен, да знам за всяко действие, в противен случай пренебрегне ли се желанието ми - премахвам статията от сайта ми или оставям статията и премахвам линка от статията, а всички линкове които съм получил ги репортвам в Гугъл. Имам си свои методи за вдигане на статиите в серпа, щом са се обърнали към мен - ще ме слушат и ще работят с мен.

ами, обикновено блогърите нямат подобни изисквания. естетсвено твое право е да наложиш абсолютно всякакви ограничения, но е коректно да информираш кандидатите з астатии за тези ограничения. ето рпимерно аз чистосърдечно можех да те помоля з астатия в блога ти и после буквално да си мисля, че правя услуга и на двама ни като я споделя в про фила си в свежо, в туитър и във фейсбук. и през ум не би ми минало че това можед а те подразни

То ако ставаше оптимизиране с болдване... ехееее... .

моля те не ме подценявай

След като си писал плъгини и според твоите думи умееш това, то тогава защо не пуснеш в продажба плъгините

е как да ги пусна за продажба?!?! нали хората са ми платили з атях за да имат нещо уникално за техните специфични нужди? не мога да постъпя така с клиенти дори да съм работил с тях преди повече от година две или когато и да било. да напиша нещо ново - да, но да използвам тяхната идея за която теса ми платили да реализирям би било просто подлост

Странникът, много ти благодяра за изчерпателното мнение. като се чета излиза, че ти противореча ама да знаеш че просто няква искрица промъждява в тая дупка

тамън събрах две точки за бесенето и взехте да ми връщате няква надежда
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Точно!Имаш и от мен един реп,ти си първия в този форум,който не обвинява друг за проблемите си
Веднага ти отговарям. Репутациите са затова, че си осъзнал, че неуспехите ти са единствено по твоя вина Не някоя сила небесна да те е проклела или някой друг да ти е виновен. Търсиш проблема на правилното място един вид. Което си е половин решение де...
 
От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Точно!Имаш и от мен един реп,ти си първия в този форум,който не обвинява друг за проблемите си

абе аз чак не разбрах biaaro точно какво ми каза - че кой друг може да ми е виновен освен мене?
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

... ето рпимерно аз чистосърдечно можех да те помоля з астатия в блога ти и после буквално да си мисля, че правя услуга и на двама ни като я споделя в про фила си в свежо, в туитър и във фейсбук. и през ум не би ми минало че това можед а те подразни

Не, това не ме дразни, нямам това предвид, нека да го правят колкото искат, това е нормално да се прави. Имах нещо друго предвид - да не реши сам да събмитва за да вдига статията. Все пак има си разни неща, които имат значение по класирането на статията. А и все пак нали когато установяват контакт, в самото начало се разбират и каква е целта - дали е просто да вземат линк от сайта или нещо повече?

Нямам предвид да пуснеш за продажба същия плъгин, но може да го моднеш малко. Да добавиш някоя и друга опция, да промениш някой параметри, да го ъпдейтнеш. Или пък просто да направиш друг плъгин. Щом имаш знания и опит за това - не пречи да опиташ. Няма да успееш само в един случай - ако не опиташ.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Не, това не ме дразни, нямам това предвид, нека да го правят колкото искат, това е нормално да се прави. Имах нещо друго предвид - да не реши сам да събмитва за да вдига статията. Все пак има си разни неща, които имат значение по класирането на статията.

да, разбрах те - не искаш някой пишман оптимизатор да поръча пет файвъра кой от кой по "качествен" - и да осъмнеш с линкове от 1000 блогкоментара тип great blog гарнирани с няколкосотти н профилни линка от забравени руски форуми с классные шлюхи. е такива линков еи аз не бих искал - прави си - така погледнато не е зле предварително да са наясно, че линкването после не е чногожелателно да става както дойде
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Първо това чуй:

[video=youtube;h3kQt14_5OQ]http://www.youtube.com/watch?v=h3kQt14_5OQ[/video]

Ако още те зори бесеньето - насреща съм. Ще ти услужа с високо дърво с гледка на юг, а за въжето има богат избор - конопено, пластмасово, джелезна тел - кеф ти ръждива, кеф ти поцинкована.

Зелено не мога да ти дам, щото днес ми е свършило. Но ако имаш желание, мога да ти прехвърля няколко житейски дупки - имам доста.
Не мога да гласувам в анкетата, щото ти не се вписваш в дадените възможни отговори.

Ракията свърши, а виното чака.
Та весела вечер от мен! Утрото верно е по-мъдро от вечерта. :wink:
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе