Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Аз ли съм единствения кретен който не може да прави пари от интернет

  • да, ти си единствения кретен

    Votes: 7 6.9%
  • сигурно има и други тъпири като тебе, ама аз не съм от тях

    Votes: 15 14.7%
  • и аз не мога ама не пищя по форумите ами бачкам

    Votes: 19 18.6%
  • истината е че много хора не правят никакви или почти никакви пари

    Votes: 42 41.2%
  • и аз не мога ама лъжа, че мога

    Votes: 19 18.6%

  • Общо гласове
    102
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

еми то има и пасивни начини з а печелене - адсенс, афилиате програми, смс-чета "черпи ме биричка"
И кое му е пасивното на адсенса и аффа?
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Чакай ти на пасивни приходи от адсенс и афф :) Пасивни приходи можеш да имаш само ако почине някой богат роднина, който да ти остави състояние.
 
Re: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Извинявам се, но може ли да ми обясниш как печели един сайт, който не продава нищо? Винаги ми е било любопитно.. :)

Това мнение трябва моментално да си го коригираш или направо изтриеш. Поне прочети малко, а не това да ти е първия пост като млад предприемач! :(
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Да ти вдигна малко темата, че да не забравиш как хленчеше като женка преди няколко седмици...
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Да ти вдигна малко темата, че да не забравиш как хленчеше като женка преди няколко седмици...

ко речи О рльо?
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Пасивният доход е мит. Това е измислено понятие, което се ползва доста успешно от хора не печелещи нищо. Пусни една тема "лесен пасивен доход за всеки" и гледай какво става!

Няма токова животно до доказване на противното.

Дори и да имаш работещ бизнес, толкова добре организиран, че да работи от самосебе си докато ти си пасивен един ден ще спре да ти носи доход, защото някой ще си зададе въпроса - защо да му даваме кинити на тоя дето нищо не прави?

Ако и бизнеса е пасивен (не може сам да ти избяга), някой ще му помогне. Например един сайт - правиш го и той ти носи доход години на ред без да го пипаш (да бе!). Е, един ден ще спре, няма начин.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Пасивният доход е мит. Това е измислено понятие, което се ползва доста успешно от хора не печелещи нищо. Пусни една тема "лесен пасивен доход за всеки" и гледай какво става!

Няма токова животно до доказване на противното.

Дори и да имаш работещ бизнес, толкова добре организиран, че да работи от самосебе си докато ти си пасивен един ден ще спре да ти носи доход, защото някой ще си зададе въпроса - защо да му даваме кинити на тоя дето нищо не прави?

Ако и бизнеса е пасивен (не може сам да ти избяга), някой ще му помогне. Например един сайт - правиш го и той ти носи доход години на ред без да го пипаш (да бе!). Е, един ден ще спре, няма начин.

Искаш разпечатка от банкова сметка ли? Да видиш дали е мит :lol: Не е мит, напротив! Просто хвърляш къртовски труд в началото и после... Let it flow ;) Това, че не всеки успява е друг въпрос :)
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

И горе-долу каква сума се докарва от пасивен доход, месечно? :) и хайде в часове - колко труд се полага пак месечно за съответната "горе-долу" сума, наречена "пасивен доход"?
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

чесно казано и аз съм чувал и виждал такива митове и легенди и съм на хиляда процента сигурен, че е вярно. тва което обаче не мога да разбера що само на другите с еслучва ебаси.

ето предната ми тема е как ще взема едни хубави пари ама пак ще опъвам кат кьорав петел парцала за пода,

не ща вече тъй - искам с малки суми ма редоовноооо
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Не не искам разпечатки. Но е добре да отговориш на 3 въпроса:

1. от колко време получаваш пасивният доход?
2. колко време вярваш (ама реално) че ще го получаваш още без да си мръднеш приста (иначе не е пасивен) ?
3. свързан ли е с наследство (заслугите само твои ли са)? Нека уточня - примерно може дадо ти да е направи фирма която и до днес да работи и сегашният и шеф да ти дава пари без нищо, защото е благодарен на дядо ти... това е пасивен доход за теб ама не е твоя заслугата.

Вярвам че има полу-пасивен доход и това е нещото към което се стремя - изграждаш някаква система, токова добре структурирана че да работи от самосебе си, като ти просто дърпаш конците от време на време в правилната посока - това не чисто пасивен доход, понеже една твоя грешка може да прецака нещата, а без твоя постоянна намеса (която може да е 3 мин на месец) нещата ще залезят постепенно или изведнъж.

Малки суми ама редовно не беше ли на ТОТОто мотото ????
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Малки суми ама редовно не беше ли на ТОТОто мотото ????

абе то е на тотото мотото ама там ги даваш пък аз искам да ги земам
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

абе то е на тотото мотото ама там ги даваш пък аз искам да ги земам

Те ги вземат - следоватено са го постигнали това което искат да постигне ти. Убедили са хората да им дават постоянно.

Що се отнася до малкото за което се бориш - бих ти препоръчал тази книга. Тя е малка книга за нещо голямо и обяснява защо хората трябва да се борят да бъат номер едно, а не посредата както са ни учили в училище (златната среда). С две думи - зарвзваш всичко и се хващаш с едно нещо, правиш го като хората , ставаш номер едно и си решаваш проблема с парите и каквото друго ти трабва (известност, слава, и пр.)

Например, аз (ама и 95% от хората тук) имам 50 започнати неща , и 2-3 докарани до някъде. Я си представи ако бях работил само по едно голямо нещо и вече го бах завършил ? Тук скептиците ще кажат - да, ами ако не беше ??? ми затова трябва да се прочете книгата :)
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Моите субективни бележки по темата:

1. Сравнително пасивен доход има ( "сравнително" защото все пак понякога изисква време - при мен е около 5 минути на седмица на сайт).
2. Контекстната реклама не я броя за пасивен доход, тъй като печалбите спрямо изискванията са малки. за да се печели добре от Google Adsense например, трябва да имаш постоянен стабилен трафик, а този трафик изисква поддържане.
3. Да си пръв е печелившо, но доста трудно. От "златната среда" се печели многократно по-малко, но пък тя дава възможност за работа по шаблон (конвейр) и минимизиране на рисковете. Ако ти убият 10 сайта, то останалите 1000 ще направят загубата незабележима.
4. Ако човек направи Голямото нещо (което си е достатъчно трудно, а веднага привлича и силни конкуренти, които се присламчват към идеята в началото) и точно когато почне да обира парсата го прасне конкурент или пингвин (ей така, за разнообразие), то няма да му хареса. И пак опираме до рисковете.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Например, аз (ама и 95% от хората тук) имам 50 започнати неща , и 2-3 докарани до някъде. Я си представи ако бях работил само по едно голямо нещо и вече го бах завършил ? Тук скептиците ще кажат - да, ами ако не беше ??? ми затова трябва да се прочете книгата :)
Това е вярно и аз едва наскоро осъзнах, че всъщност съм правил точно това - почвам 10000 неща и нито едно не е довършено или ако е довършено, то не както трябва. А понеже се спомена за пингвини и сео, то аз лично съвсем ще разкарам тези оптимизации, вече не ми пука са къци и упдейти. Ще развивам силни ресурси в енг социалните мрежи. Предимствата пред сеото са безспорни и има някаква сигурност и предвидливост. И не на последно място - много по-забавно е, отколкото да праивиш линкбилдинг:wink:
 
От: От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Ще развивам силни ресурси в енг социалните мрежи. Предимствата пред сеото са безспорни и има някаква сигурност и предвидливост. И не на последно място - много по-забавно е, отколкото да праивиш линкбилдинг:wink:

Социалните мрежи (eng) са другият връх на черешката, наречена "работать на дядю". Развиваш нещо, което не е твое. Нямаш основните права, присъщи на собствеността. Имаш право на ползване без гаранция, че няма да те изгонят днес. продаваш или купуваш нещо, което не е твое и никога няма да бъде твое. Нямаш юридическа защита.

Временно да. Имам познат с групов секс (пардон, сайт за групово пазаруване) и той е доволен от трафика от Фейсбук, но аз нямам такъв сайт. На моите сайтове трафикът от Фейсбук само ми намалява показателите. Идват нетаргетирани въшльовци и безделници. Те не са моето верую за бизнес. Те не биха задоволили дори собственик на квартално магазинче.

В една от основните англоезични страни (САЩ) вече върви война на поколенията. Преместват се към по-профилирани мрежи. Във Фейсбук инвестира дори Боно от U2! Та той е като чичото на Марк Твен, когото са ползвали за финансови съвети близките му. Тъй като имал 100%-вата способност да греши, то много го обичали (роднините изслушвали съветите му и правели точно противоположното) .
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Всеки има право да си защитава своето куцо магаре, пардон метод на печелене на пари. А що се отнася до риск, то риск има и когато излизаш от вкъщи, може да те удари керемида по главата.
Развиваш нещо, което не е твое. Нямаш основните права, присъщи на собствеността. Имаш право на ползване без гаранция, че няма да те изгонят днес. продаваш или купуваш нещо, което не е твое и никога няма да бъде твое. Нямаш юридическа защита.
На теория ти си собственик на сайта. Но на практика гошо като реши, че си дотук и те забута в 10-та глуха, тогава и дядю няма да може да ти помогне. И да, можеш да попиташ хората с прецакан бизнес от пингвина, колко му пука на Гошето за твоята юридическа защита и " неприкосновеност на собствеността" :wink:
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Ами ако развиваш сайтове за България, то прасне ли те Гугъл - губиш и наваксваш от останалите. Ама за български сайт и разходи няма. А ако си с англоезичен или рускоезичен сайт, то дядя ще помогне и ще изгубиш около половината, а не всичко (Bing и Yahoo поддържат на англоезичния, a Yandex дори е по-търсен в комерсиалните тематики на рускоезичния).

А при проблем със социалките губиш веднага и дори не можеш да запазиш нищо като спомен. Въздухът, с който са се пълнили, просто се изпарява.

P.S. Повечето от хората, прецакани от Пингвина, са изпълнявали препоръките на Гугъл. Някои от тях са градили качествени сайтове (СДЛ) и от това много боли. След първото прецакване дори са махали линкове и са се саморепортвали. Проблемът си е техен, трябвало е да се съветват със собственото си усещане за здрав смисъл, а не с форуми, видеоклипчета и аксесори.

P.P.S. Изключвам тези, които ги е сполетял някой филтър, а смятат, че е бил алгоритъм. Макар че, те са мнозинство (поне по българските форуми).
 
Последно редактирано:
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Ами ако развиваш сайтове за България, то прасне ли те Гугъл - губиш и наваксваш от останалите. Ама за български сайт и разходи няма. А ако си с англоезичен или рускоезичен сайт, то дядя ще помогне и ще изгубиш около половината, а не всичко (Bing и Yahoo поддържат на англоезичния, a Yandex дори е по-търсен в комерсиалните тематики на рускоезичния).

А при проблем със социалките губиш веднага и дори не можеш да запазиш нищо като спомен. Въздухът, с който са се пълнили, просто се изпарява.
Да, това означава, че не залагаш на една карта (на един сайт), а на цяло тесте , но същевременно не даваш на дядя да играе и той с цяло тесте в социалките. Не мериш с един аршин:) И пропускаш едно мнооооого важно нещо - мислиш ли, че би могъл да се съревноваваш по линкбилдинг с безкрайните безделници в ФБ и дебелите крави-готвачки в Пинтерест, които ще ти разпространяват линковете натурално, безплатно и същевременно ще купуват от теб разни боклуци, понеже са роби на конскуматорско мислене:)
А що се отнася то тестето, то ордите цветнокожи азиатци определено осигуряват по-изгодни социални ресурси и на по-ниска цена, отколкото хазарта да инвестираш значителна сума в сайт и той да бъде отстрелян от гошко безцеремонно:wink:
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

По линкбилдинг (в това значение, в което влагат в него "безкрайните безделници в ФБ и дебелите крави-готвачки в Пинтерест" ) не бих могъл да се съревновавам. А и не е нужно. Просто моите разбирания за линкбилдинг са други.

"Ордите цветнокожи азиатци" (ако под това понятие имаш предвид не майсторите, а учениците, мотащи се из тук популярните англоезични форуми), рано или късно ще те докарат точно там, дето не огрява слънцето. Точно това е и големият проблем на българоезичните форуми - липсата на оптимизатори в тях идва не от глупостта или необразоваността им, а от вярата, че всичко, написано на английски, е вярно. Дори го превеждат, с което въвличат десетки ученици в погрешна посока.

Качествените линкове са полезни и те се намират и заплащат по същия начин, както се заплаща рекламно каре. Таргетирано и без посредничеството на орди азиатци и ученици.
 
От: Аз ли съм единствения кретен който неможе да прави пари от интернет

Точно това е и големият проблем на българоезичните форуми - липсата на оптимизатори в тях идва не от глупостта или необразоваността им, а от вярата, че всичко, написано на английски, е вярно. Дори го превеждат, с което въвличат десетки ученици в погрешна посока.

:D
Май пак опираме до религията. И до преписване на евангелията. Само че не от латински и гръцки, а от ингилизки.
Сиреч, человечеството за две 'иляди години 'ич не се е променило.
 

Горе