Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Много голяма част от новините тук са платена реклама. Дали ще е хипермаркет или нещо друго... няма значение. Дори и да са някакви новини, те излъчват много негатив. Няма нищо позитивно. После защо децата са агресивни или пък били еди какви са?! Много от хората (особено възрастните) им вярват и така се получава един затворен кръг.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Да, платена е. Те милите са умрели и те от глад. Знам, че не е много розаво тук, но не може да има само скапани новини. Сигурен съм, че на поне 2 кофти има 1 хубава. Било то даже, че нещо нова е влязло тук, служител на месеца. Ей такива, да повдигат духа. Минавам покрай спирката, кафе, парк и гледам все намръщени хора. И като гледам с какво им промиват мозъците, направо се чудя как не са си прерязали вените, надлъж. Аз лично гледам телевизия заради филмите и някой друг хубав сериал, или весело предаване. Друтото е пумия и кретения на макс. Пък и нали интернет има, за какво да ти казва някаква пикла, която е обиколила леглата на всички в телевизията, на по генерални позиции, как да се предпазиш в интернет. Трябва да сме по-ограничени от нея, за да го правим, нали?
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Според мен медиите дори спестяват и преиначават доста от новините, а реалността в действителност е значително по-плашеща и отчайваща. Медиите са третата власт, нормално е да се контролират отгоре. В България сериозните проблеми на обществото се подминават и игнорират, а хората се промиват с жълти новини, клюки, "забавни" предавания, сериалчета и други глупости.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Сега гледах това по бунака:

Код:
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/1030682604-S_kakvo_perat_balgarite.html
Тея защо чак сега се сетиха да проверяват качеството на праховете? Някой е претърпял загуби и е дал лев за репортаж за да се баламоса простият народ, че качеството е едно и също след като се доказа, че не е? Или нямат какво да дават и търсят сензация на база стари новини? :)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

отдавна не гледам новини, супер помия те залива от екрана. не са нормални тия новини, 99% от времето са само далавери, убийства, измами, кой кого набил и такива асоциални изпълнения
гледах преди много немска телевизия за да уча езика и техните новини бяха 1 водеща световна и ключки как борис бекер бил видян с някоя си там. ей такива шоу новини, няма помия, няма простотия
а и не пазарувам, мразя да ходя по магазините за каквото и да било. хубаво че живея с някой, че иначе съм умрял :D
а и съм супер скръндза, така боря кризата. по немски спестовно.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Трагичните новините в България се хиперболизират, защото простия народ обича драмите.
Пазаруване за 700-800лв? ДА, всяка седмица пазарувам поне за 700лв, тъй като има място в багажника на хамъра... :X
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Сега гледах това по бунака:

Код:
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/1030682604-S_kakvo_perat_balgarite.html
Тея защо чак сега се сетиха да проверяват качеството на праховете? Някой е претърпял загуби и е дал лев за репортаж за да се баламоса простият народ, че качеството е едно и също след като се доказа, че не е? Или нямат какво да дават и търсят сензация на база стари новини? :)
Защото няма с какво друго да промиват мозъците на хората в момента. Имат едни президенстки избори, либия и ако се случи нещо гадно, и това е. Другото пак трябва да е гадно, за да им върви рейтинга. Кофти, че всеки в 19.00 включва новините и си сверява часовника с това, което чуе или види. А то определено не е истина, може да е близо до нея, но определено не е. И след това то било така и чак спорят. Спомням си, че преди 2 дни един приятел спори с мен за PTC сайтовете, че са оферта. Бил го водял по BTV и друга такава канална телевизия. Оставих го - не ми се спореше за глупости, има по-важни неща, в които да си пръскам енергията. :)

Нашите гледат новини и в повечето случаи не вярват, защото някои от тях не правят логични последователности, което ги дъни. Но когато народа е прост и не хвърля много усилия за рамисъл му влиза всички на пълно доверие. Това е целия проблем. Да не говорим за кривите им репортажи в стил дедективски сериал.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Преди време седнах да гледам новини, взех лист и химикал и реших да отбелязвам колко хубави неща ще кажат. И на мен ми бе писнало да гледам само трагедии като драматичен филм или филм на ужасите. В крайна сметка нищо не драснах по листа. Така или иначе ако искам да науча нещо - има от къде. Вече ползвам телевизията само за спорт, някое забавно предаване или сериал.
Истината е, че всичко това което се показва се случва, случвало се е и преди и пак ще го има. Когато бе нашумяла темата за бездомните кучета се вдигна шум до небесата все едно до вчера не ги е имало и после всичко утихна. Това е то стратегията - биеш тъпана да те забележат и после доверчиво ти плащат да кажеш или да не кажеш нещо.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

много съм съгласен с казаното. само нашите новини тук са грозно платени и мрачни. ако новината им не е кофти, то определено е платена и е някаква реклама или PR на някой, пак платена демен. умрели са от глад милите. а и журналистките им са някакви крави, които оправдават карасотата на българката. все по-криви и недоклатени ги пускат да водят мрачките им новини. но така е и редно. все пак трябва ако новите им ще наподобяват ужас, редно е изродите да са добре подбрани.

всиките им репортажи развиват една гледна точка и определено тя е на страната, която си е цакала за това. за това не гледам новини, нито по бтв, нова, бнт. всичките са едни канализации от класа. моя съвет е: пуснете си интернет и проверявяйте нашите и световните сайтове. интернет е начина. другото е направено, за да манипулира глупавите овце в народа. отдвана е така, не знам защо все по-малко хора го усъзнават.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Така е. Най-гадното е че хората, които рядко ползват или изобщо не ползват интернет, гледат новините и четат вестниците, ония които се държат от Делян Пеевски и майка му. Знаете предполагам за какво говоря. А точно там са манипулациите и неверните и изопачени неща. Хората им вярват, после говорят и така се затваря кръга. Ако не са те, то тогава като пусна ТВто и гледам платена реклама в самите новини било то на кръчма, политическа реклама, хипермаркет или някаква друга гадост. А сега преди изборите, тези "реклами" ще станат още повече :(. Нали трябва да видим "колко много работят" за "благото" на народа :):)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Много зависи това какво дават по медиите и какво е настроението, което пръскат. Няма да е лошо да направят експеримент - да започнат да намират повече хубави новини, но не измислици или скълъпени глупости на някой болен човек, и да продължат с това, като кътнат малко кофти новини и политическите глупости, с които ни занимават нон стоп. Мисля си, че народа ще ст6ане с идея по-оптимист от сега. Вярно е, че не може на бялото да се каже черно, но пък да ни заливат само с пумия пак не е работеща стратегия.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Аз пък наистина е разбирам кои са добрите новини, които се случват? Сигурно съм твърде голям песимист, но хайде, който може нека даде примери за такива. Макар, че дори и добрите новини могат да те депресират, например как умни и надарени ученици размазват на международни олимпиади и печелят златни медали, а в същото време държавата им е обърнала гръб и учат при първобитни условия - ето добра новина, която не ме радва, защото виждам в тези надарени млади хора потенциалните емигранти.

За лошите новини - показват се лоши, но жълти новини. Истинските проблеми се отминават. Не и давам повече от 20-30 години на тази мизерна държавица.
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Аз пък наистина е разбирам кои са добрите новини, които се случват?

Сега като се замислих...в последно време наистина няма с какво да се похвали държавата ни,както на вътрешна,така и на външа сцена.Да не излезе накрая,че хубавите новини всъщност са липсата на такива:)
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Сега като се замислих...в последно време наистина няма с какво да се похвали държавата ни,както на вътрешна,така и на външа сцена.Да не излезе накрая,че хубавите новини всъщност са липсата на такива:)
Външната ни "сцена" е толкова зле :), че сигурно на Запад ни се смеят зад гърба. Вътрешната е знаете всички няма какво да я говорим :). Новини освен в интернет да ги чета, не ги гледам. Няма смисъл.
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Аз пък наистина е разбирам кои са добрите новини, които се случват? Сигурно съм твърде голям песимист, но хайде, който може нека даде примери за такива. Макар, че дори и добрите новини могат да те депресират, например как умни и надарени ученици размазват на международни олимпиади и печелят златни медали, а в същото време държавата им е обърнала гръб и учат при първобитни условия - ето добра новина, която не ме радва, защото виждам в тези надарени млади хора потенциалните емигранти.

За лошите новини - показват се лоши, но жълти новини. Истинските проблеми се отминават. Не и давам повече от 20-30 години на тази мизерна държавица.
Как може да наречеш България "мизерна държавица"? Каквото и да се случва нямаш право, освен ако не си турче или цигле! Вземи се сезирай!
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Гледам, че подхванахте темата за българските онлайн магазини. Голяма част слагат много големи надценки 100-500% най-фрапиращото, което съм срещал. Наскоро един познат си беше взел един часовник за 150лв(от онлайн магазин, рекламите му не слизат от замунда), в ибей беше 18 паунда. От отдавна не съм купувал нищо от България, освен ако не става дума за тежка и скъпа техника, ама тогава я прекарваме през фирма на едни приятели регистрирани по ДДС и цената става поносима.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

те подхващат какво ли и обикновенно яко некомпетентно се изказват. ама нормално, като там работят некви тънкопишковци, които карат служебните си коли агресивно, само и само да покажат, че им е по-голям от 2 инча в твърдо състояние. а жените обикновено са добре с френсия, ако се сещате. ;)

нон стоп чувам за хора купуващи продукти от вън и направо се кефя като го слушам толкова често. тия тук олигофрени не заслужават нищо. ето го и плана - няма параз за бг търговците, няма реклама по бтв и други канални телевизии. схемата е проста. остава само простия народ да се чатне, че купува адидас за 150 лева, а американците като по-прости за по $50. нека сега ми кажат, че американците са тъпи.

не знам кой кретен диктура правилата на пазара тук, но яко са се объркали и търговци и теливизии и какво ли не. надявам се интернет да прогресира с пълна сила в следващите няколко години - по възможност 2 - та да се нормализират нещата. опен маркет му е майката за интернет и интернет и социални сайтове за новини. яко е почнала маниполацията на простолюдието и обирането на неуките.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

"Някой хора едвам свръзват двата края (за съжаление има и хора които просто са наистина много зле а не ги мързи да работят) ."
-За съжаление в България дали си способен да работиш или имаш нужда да работиш са пренебрегнати фактори. Принципът е който както се уреди. Днес имаш работа, утре нямаш; надценките на стоките са огромни; общественото мнение за управляващите негативно. Но какво да правиш - Република България :)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

по статистики 1/4 живеят в мизерия и под ръба на бедността, но има и една друга статистика - всеки 2-ри не декларира доходи взети на ръка. и не за друго но държавата ако гони всеки за тези нерегламентирани доходи то тогава ще се повиши престъмността и кражбите. тъпа работа, държавата очаква да си декларираш всичко, а в същото време сме в Европейския съюз и минималната ти е 130 евро, но за да оцелява един човек месечно му трябват над 500лв. заплата. не са измислили добре. и си е все така.

а ако трябва и да съм по темата. една приятелка ми спомена за една главна редакторка, от един не малък вестник, която обикаляла по кабинетите и фирмите и изнудвала хората да си цакат, за да не публикува материалите, за които нейните роби (журналистчета) са се ровили. най-силно печелила преди избори. няма да споменавам имена и детайли, но лично аз не се изненадах, като го чух. все пак във въпросния вестник не се избиват за реклама, пък и излиза ежедневно. кофти работа са ни тук медиите.

платени са всичките новини. или са под формата да хранилка от врагове, или PR, или нещо да излъжат, за да продатат боклука си. причини много.

преди няколко дни гледах Шоуто на Слави - в петък обсъждат жълтата преса и какви небивалици били писали там. така е мой човек, но с какво другите са по-различни. той призова да не се купуват жълти вестници. то май май всичко вече минава за жълта преса, както и няма такова нещо като независими, просто има получили поръчка и неполучили поръчка. и в двата слуая се печатат тъпни и неясни, както и съмнителни истории и статии. аз пък призовавам - НЕ КУПУВАЙТЕ НИКАКВИ ВЕСТНИЦИ!!!

днес голямата новина на 24 часа беше, че FB може да ти има досието? от отварянето на акаунта това е повече от ясно. да не мислиш, че и Google не ти го има. всеки сайт, в който си си публикувал данните и продължаваш да го правиш под формата на снимки, видеа, линкове, настроения, информация за деня, какви ивенти ще посетиш, може да събере за едно досие материал. голямата медия и гоемите и открития. вече даже не знаят за какво да пишат. и както се досещате настроението в самата статия не е приятелко към интернета, като цяло.
 

Горе