Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Здрасти, как започна? с какво се занимаваш?
Пробвам се да пиша статии, да де написах ги сега да видим дали ще пожъна успехите на моят труд или ще ме лепнат с критика, но каквото то.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Къде пишеш тези статии? Ще ги продаваш ли или за собствен сайт?
Отново подсещам за моя проблем с адсенсе, ако може някой да ми отговори.
Не нямам собствен сайт продавам ги и между другото Blinky ти отговори
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Отново подсещам за моя проблем с адсенсе, ако може някой да ми отговори.

Зарежи ги тия боклуци и си намери други. :)
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

@Ramoni, в общия случай отговарят до седмица. сигурна ли си че нямаш имейл, може да е в спам папката, доста често там отива.
за да те одобрят ти трябва работещ сайт/блог без бъгове, с лесна навигация, съдържанието не е задължително да бъде огромно или пък да правиш по 100 уникални посещения на ден. важно е в съдържанието да се съдържат думи, по които има конкуренция сред рекламодателите. и 5-10 статии ще са ти достатъчни, просто виж в google adwords keyword tool за такива думи и ги вкарай в текста. накратко това мога да те посъветвам
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Отново подсещам за моя проблем с адсенсе, ако може някой да ми отговори.

Да, аз мога да ти отговоря: Почнете да правите свестни сайтове и тогава кандидатствайте за Адсенс - няма да бъдете отхвърлени.
Не разбрахте ли, че колкото пъти направите сайт само за да ви одобрят в Адсенс - толкова пъти ще вървите по ръба и напълно заслужено ще ви отхвърлят, защото сайтовете ви са идиотски и не струват.

Досега не съм чул Адсенс да не са одобрили и да са баннали хубав сайт. Просто няма такъв случай! Абсолютно всеки сайт, който е баннат или не получи разрешение от тях нарушава правилата на програмата им.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Да, аз мога да ти отговоря: Почнете да правите свестни сайтове и тогава кандидатствайте за Адсенс - няма да бъдете отхвърлени.
Не разбрахте ли, че колкото пъти направите сайт само за да ви одобрят в Адсенс - толкова пъти ще вървите по ръба и напълно заслужено ще ви отхвърлят, защото сайтовете ви са идиотски и не струват.

Досега не съм чул Адсенс да не са одобрили и да са баннали хубав сайт. Просто няма такъв случай! Абсолютно всеки сайт, който е баннат или не получи разрешение от тях нарушава правилата на програмата им
Сайта не е лош, неразбирам защо е това мнение, но мерси се пак. Казвам, че трета седмица нямам отговор, а не че са ме банна ли "без" причина. Мерси
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

@Ramoni, в общия случай отговарят до седмица. сигурна ли си че нямаш имейл, може да е в спам папката, доста често там отива.
за да те одобрят ти трябва работещ сайт/блог без бъгове, с лесна навигация, съдържанието не е задължително да бъде огромно или пък да правиш по 100 уникални посещения на ден. важно е в съдържанието да се съдържат думи, по които има конкуренция сред рекламодателите. и 5-10 статии ще са ти достатъчни, просто виж в google adwords keyword tool за такива думи и ги вкарай в текста. накратко това мога да те посъветвам

Нямам никакъв имейл, пише, че се разглежда, а за другите съвети - много благодаря.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Как така? Ти кандидатства ли? И при какъв трафик? Или си още в ревю или има забавяне. Но ще те уведомят при всяко едно тяхно решение.
Здравей. Еми кандидатствах, доста отдавна - преди около 3 седмици. Трафика все още се колебае, не е много. Най-много посещения за ден съм имала 101. Но не е лош, подреден е, ще вкарвам съдържание, но засега го подготвям и обмислям. Все още е в ревю!!!! Чакам ли чакам, но уви. А това ще ми бъде голяма мотивация, ако стане де. Засега малко се сдухвам, че не отговарят.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Здравей. Еми кандидатствах, доста отдавна - преди около 3 седмици. Трафика все още се колебае, не е много. Най-много посещения за ден съм имала 101. Но не е лош, подреден е, ще вкарвам съдържание, но засега го подготвям и обмислям. Все още е в ревю!!!! Чакам ли чакам, но уви. А това ще ми бъде голяма мотивация, ако стане де. Засега малко се сдухвам, че не отговарят.
Изчакай още малко. Сигурно скоро ще те уведомят. Но както казаха по-горе, ако сайта е хубав, има стойностен контент, навигира се лесно, инвестирано е в него време и труд, то тогава няма за какво да се притесняваш, ама грам. И предполагам трафика ти е задоволителен поне за сега. С времето ще скочи още доста. Не се отчайва още, рано е. Имай в предвид, че е и малко ленив период. Google, мугъл, няма значение, всеки го дава малко отпускарски лятото. :)
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Изчакай още малко. Сигурно скоро ще те уведомят. Но както казаха по-горе, ако сайта е хубав, има стойностен контент, навигира се лесно, инвестирано е в него време и труд, то тогава няма за какво да се притесняваш, ама грам.


Blinky - не така, няма да стане тая. Погледнах сайта, и какво да кажа... . Посъветвах я да се радва, че само не са я одобрили, а да бъде благодарна ако направо не и наложат доживотен бан от Адсенс.

Толкова ужасен сайт скоро не съм виждал.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Blinky - не така, няма да стане тая. Погледнах сайта и и какво да кажа... . Посъветвах я да се радва, че само не са я одобрили, и да бъде благодарна ако направо не и наложат доживотен бан от Адсенс.

Толкова ужасен сайт скоро не съм виждал.

Сори, не съм го виждал сайта. Говоря на изус, при положение, че е ОК всичко. Има ли линк нещо, защото видях само нещо написано на кирилица, даже с ввв. Дай да погледнем, както и определено ще дадем препоръки за подобряване. Този, който отворих на gradskimomicheta.com ми се видя нормален. Има нужда от лека подредба, но чак пък "толкова ужасен сайт скоро не съм виждал" ,не бих казал. :)
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

стига де, едва ли първият сайт на всеки от вас е бил мега якия, нали от някъде се започва. да, първия ще е не дотам изпипан, втория ще е по-добре и с течение на времето нещата ще си дойдат на мястото. намери си подходящите думи, вкарай ги в съдържанието и ще те одобрят рано или късно. въпроса е да не се отказваш и да бачкаш здраво.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

За първи сайт си е мега яко... кво ли не прави този WP. Моят първи бе с една разноцветна гирлянда по диагонала и крещящо-досаден надпис "Enter!".

Оттогава не използвам Enter и гирлянди. От 18 години насам на фронтпейджа са напълно достатъчни меню, лого в текстов вид и 1 снимка на планина за разнообразие.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

стига де, едва ли първият сайт на всеки от вас е бил мега якия, нали от някъде се започва. да, първия ще е не дотам изпипан, втория ще е по-добре и с течение на времето нещата ще си дойдат на мястото. намери си подходящите думи, вкарай ги в съдържанието и ще те одобрят рано или късно. въпроса е да не се отказваш и да бачкаш здраво.
Не бе, ние не е за заяждане. Просто ония дигиталните имат изисквания, на които си има и минимуми и определено няма да пуснат ей така, на аванта. И ти го знаеш. Но все пак, това ли е сайта, защото това ми се отвори, като заместих думите на латиница. ;) Дайте каквото можем да направим, за да си я одобрят. И съвети за сайта ще си кажем. Всичко.
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Като начало трябва да махне нещо от менюта, за да стане на 1 ред, щото в момента се мандахерца на 2 реда - нанякъде. Втория съвет е (отворих само един пост) и видях хвърчащ текст и някви картинки забити като стълбица до него. Има се "подравнявания". Тоест, първо може да подреди картинките в една колонка (ако има разстояние, просто избира редактция на текст - горе-вдясно от редактора на публикацията и там се маха разстоянието между редовете) и до тях да добави текст пак с Left aliegment или другото, дето е за цяла страница.

Съвет 3 - FB pop-up е дразнещо. Разбирам, че иска да направи фенове, но това е много досадно (бе харесай и тогава виж - нещо такова се получава). Може би това допринася за "неодобряването".

А относно адсенс - по-добра програма от него е афилиейта, но там малко трябва да се насочиш към определени теми (въпреки, че и аз много, много не съм запозната и да не те заблудя).
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Сайтът е с грешна концепция, там е разковничето. Не може да си наречеш сайта "Градски момичета" и да няма снимки на цици. В днешно време цици има дори в кулинарните предавания. Тези градски момичета да не падат от Луната и да ги е цапнала гравитацията?
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Ами същия сайт е. Не знам ти какво си гледал, но ето аз какво видях:
1. Отворих сайта и веднага излезе изкачащ прозорец да харесам фейстраницата.
1.1. Като се отвори сайта това е досадно, още повече, че това се появява при всяко кликване някъде в сайта. Добре де, аз не искам да харесвам фейстраницата и да и ставам фен, искам просто да си чета сайта, трябва ли при всяко отваряне на страница в сайта да ми досажда това?
1.2. Също така това е против правилата на програмата на Адсенс. Те не разрешават нещо да скрива рекламите, а изкачащия прозорец за харесване на фейсстраничката се явява точно това.
2. Ужасно съдържание.
Пример едно - статия от само 2 изречения?! :-o
Пример две - статия отново от 2 изречения, само, че този път още по-кратка статия от първия пример - дълга е само ред и половина.
Пример три - статия от само 1 изречение! И после следва 7 изходящи линка, които са и дофолоу!
Пример четири - според теб тази статия носи ли нещо полезно и заслужава ли адсенс? Веднага се разбира защо е направена - търси се трафика към Амазон.
Пример пет - заинтригува ме и решавам да разгледам тази страница. Страхотно съдържание, нали? Полезно, изчерпателно, увлекателно!

За сега стига толкова, другите неща няма да ги споменавам, и това е много, всъщност както и споменах, достатъчно е някой от екипа да отвори сайта, началната страница да види изкачащия прозорец за фейса и да затвори сайта, да не го одобри, защото е против правилата. Също така това което изброих като съдържание, статии в сайта не е хубаво и не става с него да се кандидатства за Адсенс!
 
От: Аз стартирах своя интернет бизнес!!!

Странникът много добре описа слабите страни на сайта. Но за първи сайт си е ок и се предполага, че тепърва ще се оправят нещата по него.
 

Горе