Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Като чета първият пост се чудя за кого говорите с това за "АНИМИРАНИЯ БАНЕР - 2 ЛВ", но както и да е, да не изпадаме в подробности ясно е, че се говори за потребители като мен предложили ниски цени. Та реших да Ви разясня защо съм подбил толкова цените, (наясно съм с реалните цени не се притеснявайте ;) ).

Причината за подобни цени е, че съм ударил силно на червена светлина от няколко месеца насам, в момента съм с 26 лева в сметката си + 9 лева в микросметката в еPay, а понеделник най-късно вторник трябва да внеса сумата от 370 лева в банката (вноска по кредит за къща) предполагам сте наясно за какво говоря, сега следва да Ви отговоря на колко съм години, че чак кредит за къща имам. Отговорът е: на почти 22 години съм кредита за къщата не е мой на майка ми и баща ми е, майка ми е в чужбина но този месец няма възможността да изпрати частична сума за вноската, баща ми си е тук в България - за него нямам какво да Ви кажа (БСК).
Следва и въпросът Ви "кви 26 кви 9 лева", отговорът ми: ! (пълна празнина)

Някой от Вас знаят какво имам и какво нямам, това е. Още от първият ми пост във форума уплювахте ме за правописни грешки (прочетете тази тема отначало и ще разберете: аз да съм започнал да се е*авам сега с Вас!)

Мисълта ми е следната - не съм дошъл да Ви рева на вратата, че нямам пари именно затова се опитвам сам да изкарам поне и малка сума пари, защото за мен това все е нещо!

Като съм пуснал ниски цени значи така съм преценил, че е най-добре за мен, защото знам че повече хора ще си поръчат от мен банер за 2-3 лева, отколкото ако сложа нормална цена от 20 до 300 лева!

Доста хора са наясно че за 2-3 лева няма да получат професионално изработен банер (никъде не съм и споменал че съм професионалист защото на месец взимам "много под $4500"), защото ако искат професионално изработен банер няма да потърсят мен ще потърсят (Вас професионалистите "които взимате от $4500 нагоре") ;)

Препоръчан П.С: Ако цените са еднакви как ще се различават "Специалистите" от "Неспециалистите"! :Д

Не искам да обидя или нагрубя абсолютно никого от Вас, по абсолютно никакъв начин и не мисля че съм го направил просто всичко е истина... някой са родени по светло със светло бъдеще, други не!
 
Фрилансинг е бърз начин да захлебиш някакви пари... обаче вноска по кредита ще има и този и другия месец затова пускай си твои проекти... може афф+ блогспот да ползваш за начало... Само щет ти кажа не се отказва... през цялото време ще трупаш знания и опит който после може или да ги продадеш за много пари или да извадиш много от тях...
 
От: Re: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Фрилансинг е бърз начин да захлебиш някакви пари... обаче вноска по кредита ще има и този и другия месец затова пускай си твои проекти... може афф+ блогспот да ползваш за начало... Само щет ти кажа не се отказва... през цялото време ще трупаш знания и опит който после може или да ги продадеш за много пари или да извадиш много от тях...

Като му прочетох поста, чак ми стана жал. Затова му дадох и репутация с пожелание. Дано само думата "може" да не е ключова в твоя пост.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Благодаря за подкрепата @coolice, започнал съм да закърпвам един проект но ще отнеме време докато го завърша!
Благодаря и на @harkon
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Всеки има право да си продава и купува за колкото иска/може. Като някой дойде при мен и каже, че иска това и това и онова, и ме пита колко струва си казвам цената. Като не му хареса по живо по здраво. Ако ми хареса като държание може и лека отстъпка да направя, НО цената си я държа каквато ме устройва. По добре да му откажа на ниската цена, отколкото да си хабя нервите с промени след това и проблеми с плащанията.

Като чета първият пост се чудя за кого говорите с това за "АНИМИРАНИЯ БАНЕР - 2 ЛВ", но както и да е, да не изпадаме в подробности ясно е, че се говори за потребители като мен предложили ниски цени. Та реших да Ви разясня защо съм подбил толкова цените, (наясно съм с реалните цени не се притеснявайте ;) ).

Причината за подобни цени е, че съм ударил силно на червена светлина от няколко месеца насам, в момента съм с 26 лева в сметката си + 9 лева в микросметката в еPay, а понеделник най-късно вторник трябва да внеса сумата от 370 лева в банката (вноска по кредит за къща)
Хвани си нормална offline работа. Не е за всеки да се издържа само с стоене в къщи пред компютъра (дори аз не си изкарвам всичките доходи само от online, а над 60% са от offline доходи).
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Повтарям се обаче няма как ...
Да разгледаме предложението на Дерте.
Той предлага да си потърси работа да изкарва пари офлайн - едно напълно разумно предложение - обаче...
1. В момента да се намери прилична работа е трудно и ако приемем че си намери то тя ще му обсеби голяма част от времето и той няма да има време да се занимава с онлайн бизнеса си и да се развива - а точно може би това е неговият шанс да изскочи от блатото на живота - иначе цял живот ще си бачка ангария на другите.
2. Може да започне частен офлайн бизнес - може ама не може защото условията за стартиращ бизнес в БГ са отчайващи - удоволствието да регистрираш фирма в БГ и да я издържаш 1г без да работи струва около 5000лв за една година.
3. Може да продава евтино онлайн услуги за да закърпва положението като в същото време се усъвършенства и развива.

То е очевидно кой подход е избрал - и според мен той е правилният към този момент към това състояние на икономиката и тн.

От доста време се опитвам да прокарвам тезата че 80% от вината за сегашното положение на икономиката и на дребният бизнес се дължат на безхаберната икономическа политика на това правителство. Това се отразява и на безработицата това съответно се отразява и на заплащането това се отразява и на потреблението.
Това е и една от причините да се махна - напреднал съм доста с годините за да стоя в БГ и за пореден път да доказвам че мога да оцелявам - искам останалата си част от живота да прекарам в държава където думата бизнес не звучи мръсно и на фирмите не се гледа като на добитък за клане.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Аз да ти кажа не се оплаквам от офлайн работата даже хич - ходим си с кеф. Как при мене може, па при тебе все някой друг е виновен?
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Агейнст разликата между мен и теб е огромна - Тя е в начина на мислене.
Ти казваш
Аз да ти кажа не се оплаквам от офлайн работата даже хич - ходим си с кеф
Аз пък казвам че много отдавна за мен е минало времето аз да ходя на работа - защото много отдавна аз съм човека при който идват на работа.
Точно поради тази причина няма как да разбереш за какво говоря.
Просто ние сме от различните страни на барикадата - от едната са тези като мен които се борят да създават работни места и въртят бизнес на които държавата ебава майката - от другата страна са работниците които винаги им се струва че шефовете печелят много и се радват изключително много на всяка нова щуротия измислена да ебава майката на бизнеса.

Крайният резултат е следният - аз и много хора като мен затваряме фирмите когато преценим че ни е дошло до гуша - безработицата се увеличава и по форумите почват да се появяват теми като тази.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Ми освен от мен си доста различен и от шефовете, които съм имал да ти кажа :)
За пръв път чувам, че някой си затварял фирмата, за да ходи навънка. Точно обратното - все повече и повече чужди фирми идват тука, поради което в момента има зверски недостиг на квалифицирани кадри.
 
Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Ми освен от мен си доста различен и от шефовете, които съм имал да ти кажа :)
За пръв път чувам, че някой си затварял фирмата, за да ходи навънка. Точно обратното - все повече и повече чужди фирми идват тука, поради което в момента има зверски недостиг на квалифицирани кадри.

и ще продължава да има недостиг като не дават добри пари... дискусията в тази тема почна от това... че сео фирма е дошла да търси човек за 700лв като за пдобна позция 1344км по на запад се дават 3500 евро... при разлика 10 пъти за токва расстояние е недопустимо
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Ми освен от мен си доста различен и от шефовете, които съм имал да ти кажа :)
За пръв път чувам, че някой си затварял фирмата, за да ходи навънка. Точно обратното - все повече и повече чужди фирми идват тука, поради което в момента има зверски недостиг на квалифицирани кадри.

Бухахаха, прощавай, но ме разби просто с този коментар. Знаеш ли колко квалифицирани кадъра съм освободил тази и предната година? 8! Знаеш ли колко от тях имат работа днес? 2
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Еми може, яз не претендирам да имам наблюдения над абсолютно целия пазар на труда.
В крайна сметка кой ви е карал да гласувате за Бойко :)

Иначе за тая обява аз пак съм си на мнение, че си търсят просто събмитър без някакви особени скилове. Иначе с безумни обяви е пълно, ама те са си по-скоро да правят смех, като е това например
423267_10150677886637941_274352127940_9367755_2105544716_n.jpg
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Темата е много несериозна. Фирмите за преводи превецдат една страница а4 за 5-10 лева. Е за какво да платя 20 лева за статия, като мога да дам 5-10 лева, да си харесам хубав, оригинален текст на английски и да ми го преве човек завършил това нещо в университет?
А за линкове, бластове и подобни пък да не говорим. Ние работим в интернет и това мога да го поръчам на имдиици и пакистанци и други. А колко плащат в европа и сащ ... Плащат ама 90% от работата я аутсорсват и реално там работят 3-5 човека дето вземат пари.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

ХАха край ква е тази обява бе Агейнст :D, това е ....... подигравка.

Фози, точно това е истината подигварка, дъмпинги, нечестност и т.н. - това е емоционалнатото възприятие на нас, на нещо което пет пари не дава - а просто си е пазар и сам се регулира.

Истина е съвсем просто и от икономически се обяснява - Когато има голям марж на Х пазар и голямо търсене, това е адски привелкатално за продавачите като лайното за мухата - ще се кичат още мухи/продавчи докато маржа не стане толкова нищожен(понеже новите ще искат част и как ще стане като свалят цените). Но това е хубавото, защото се изконсумира тази услуга/продукт и вече се е транформирала в по иновативна.

Това което се прави няма сваляш цените, а ще увиличваш ползите и ще разботиш на името и качеството да го запзиш - това което ще продаваш ще ти бъде малко продуктово дифернциирано иначе продаваш масова стока - и ще си конкураш на базата цена - това е най-преебания бизнес по призумция, още в началото на бизнеса краят му е ясен. Единствента алтернатива е икономия от мащаба - но да стигнеш това ниво трябва чудовищни капитали и планировка.

Давам ти пример - Wall Mart айде Кауфланд - продават се масови стоки но Wall Mart има над 500 милярда прихдои а кварталния магазин фалирал :)
Епъл въведоха Айфона, и избиха конкурнецията, що?
Ами щото имаха перфектно позициониран продукт задоволява абсолютно всички нужди до такова ниво че са възхитени и сам се продава продукта - епъл разбраха кво иска клиента направиха продука направиха му всички патентни и той стана бранодово дифенцииран, който има собсвено търсене което се задоволва само от 1 и това е Епъл, то и затова се нарича това монпол. конкурнеция - на единица продаден продукт имат невеоятн марж на единица, с невероятно качество, различим и желан - ценовата политка при тях не е проблем :) те са маркетингово ориентира компания и се развиат именно тази концепция е вкоренана във всички от Епъл- всички други яко копират и свалят и свалят и свалят и накрая Епъл онзи ден гласуваха да раздадът 45 милярда за дивиденти и обратно изкупуване на акции, от 98 милярда които са в кешовицата.

Надявам се разбираш кво говоря, това явление ще го има вовеки - при манипулиране на цените и държене нали ти е ясно кво следва и това как се отразява на всички - ей на в БГ всеки ден го усещаме


Аз пък адски обичам и ме радва като си намирам превъзходни услуги на добри цени ;)
 
Последно редактирано:
Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Темата е много несериозна. Фирмите за преводи превецдат една страница а4 за 5-10 лева. Е за какво да платя 20 лева за статия, като мога да дам 5-10 лева, да си харесам хубав, оригинален текст на английски и да ми го преве човек завършил това нещо в университет?
А за линкове, бластове и подобни пък да не говорим. Ние работим в интернет и това мога да го поръчам на имдиици и пакистанци и други. А колко плащат в европа и сащ ... Плащат ама 90% от работата я аутсорсват и реално там работят 3-5 човека дето вземат пари.

Авторските права все още са държателя на оригиналния текст ако приемат АКТА а дори и да не я приемат със сега съществуащото законодателсво и автора случайно разбере може да те скъса от съдене а дори и по бг закона да ти наложат глоба 2000 до 20000 за ФЛ или от 5000 до не помня горната за ЮЛ (това е по закона за авторските права) и само за маловажните случай... иначе е криминализирано ако не е маловажен случай... друг е въпроса колко се спазва... ;)

а преразказана статия се води ново произведение ;) може само да я чцитираш при източниците ... като в много учебници както е написано :)
 
От: Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Авторските права все още са държателя на оригиналния текст ако приемат АКТА а дори и да не я приемат със сега съществуащото законодателсво и автора случайно разбере може да те скъса от съдене а дори и по бг закона да ти наложат глоба 2000 до 20000 за ФЛ или от 5000 до не помня горната за ЮЛ (това е по закона за авторските права) и само за маловажните случай... иначе е криминализирано ако не е маловажен случай... друг е въпроса колко се спазва... ;)

а преразказана статия се води ново произведение ;) може само да я чцитираш при източниците ... като в много учебници както е написано :)

Всеки превод е един вид преразказ, превод 1:1 няма вариант да стане. В случая говорим за професионален превод, а не гугъл транслейт. И не виждам как някой от сащ, ще разбере, че аз съм превел на БГ неговата статия, че то 90% от новините в сайтовете са превод ...
 
Re: От: Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Всеки превод е един вид преразказ, превод 1:1 няма вариант да стане. В случая говорим за професионален превод, а не гугъл транслейт. И не виждам как някой от сащ, ще разбере, че аз съм превел на БГ неговата статия, че то 90% от новините в сайтовете са превод ...

просто си казах да върви разговора :) дам превод са и е посочен източник (написа Блумбърг например) а иначе на някой са си като направо гугъл транслейт (на един спортен сайт такива бяха)
 
От: Re: От: Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

просто си казах да върви разговора :) дам превод са и е посочен източник (написа Блумбърг например) а иначе на някой са си като направо гугъл транслейт (на един спортен сайт такива бяха)

Аз дори и източника не посочвам :lol:
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Наскоро се купих нова мишка. Защо ? Старата ми служи вярно, бях и свикнал, обаче презареждаемите батерии издъхнаха и трябваше да купя нови. Не са от евтините - над 12-13 лв. Новата мишка ми беше 20 лв. Всичко добре уж, ама новата ми прави проблеми. И както и ми е в ръката като зацепи просто искам да я науча да лети ... И всеки път като ми зацепи си викам "Като ти се видяха скъпи 2 батерии за 15 лв., ето ти боклук за 20 лв. ".
 
От: Re: От: Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

просто си казах да върви разговора :) дам превод са и е посочен източник (написа Блумбърг например) а иначе на някой са си като направо гугъл транслейт (на един спортен сайт такива бяха)

Аз всъщност не съм много запознат, но така си мисля :)
 

Горе