Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Fozzy

Well-Known Member
Това важи за всяка една сфера. На едно международно изложение се казва, че българското SEO е на световно ниво. Сега гледам обяви за работа в България от международна компания, която иска човек с опит в SEO-то за он и офф пейдж оптимизация. Стартова заплата 700 лв, работа в офис от 9:30 до 18:30. В чужбина за подобна работа, не намерих фирма предлагаща заплата под $4500 месечно.

Какъв е изводът, въпреки, че сме на световно ниво, вие си правите ташак и подбивате цените. Подбивайки ги, идват тук разни компании, които не наемат работници, а си купуват роби. Това го давам като пример (конкретен), но важи за почти всички сфери. Има хубави заплати и цени само при някои монополисти.

И заради хора като ей онзи, който предлага анимирани банери по 2лв, затова няма как да очакваме големи заплати. Защо му е аджеба на някой да дава по няколко хилки заплата, като може да наеме някое робче у нас и да му плаща до 1000лв?

Айде замислете се малко и си ценете труда, баси. Гледам обяви в пазара:

- 2 лв за банер;
- 2 лв за спин на 500 думи статия (ми че аз за по-малко от 20 не го правя ???);
- 2-3лв за авторски статии пак по около 500 думи.

Псувате индийците, че бачкат евтино ама на, вие сте същите. ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ ПАЗАР! ПЕЧЕЛЕТЕ КЛИЕНТИ С ПО-КАЧЕСТВЕНА УСЛУГА, А НЕ С ПО-НИСКА ЦЕНА!

Нямам време, отдавна ме е напушило още от офлайн бизнеса, пък тук е същата работа. Ако тръгна мога поне 2-3000 думи да напиша, но нямам желанието. Идеята я схващате. Сега остава да спрете да се водите по цените на 15 годишните, а да започнете да цените труда си и да печелите купувачи с по-добра услуга.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Темата към кого е ?
Защото имам два различни отговора
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Тия неща си ги говорим отдавна и няма никаква промяна... Кой за колкото иска да работи.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Когато човек няма пари е склонен да работи за малко. Когато е отчаян е склонен дори да работи за без пари. Тогава тази игра на котка и мишка е трудна и невъзможна. Изходът е да не се работи на българския пазар.
 
Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Когато човек няма пари е склонен да работи за малко. Когато е отчаян е склонен дори да работи за без пари. Тогава тази игра на котка и мишка е трудна и невъзможна. Изходът е да не се работи на българския пазар.

НЕ Е ТОВА ИЗХОДЪТ! Изходът е да се държат цените и да се предложи по-добра услуга и обслужване. Онзи ще бачка, ще бачка и накрая ще спре. Вие обаче ще спечелите още повече клиенти и вяра защото продължавате да предлагате качествената услуга и клиентът знае за какво си дава парите.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

А, няма да казвам имена, но тук съм пробвал и евтини и скъпи цени за една и съща услуга. Разликата е от Дяволското гърло до Луната. Не може да се избяга от индийските цени, но пък купуващите се научват.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Въпросът е това конкретно теб бърка ли те?

Ако ДА, тогава направи така че да не те бърка, или дори да извлечеш полза....
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Това нали осъзнаваш, че е невъзможно? Ако ти трябват пари, винаги ще си склонен да правиш компромиси с цената. И какво ще стане, ако всички вдигнат цените и започнат да твърдят, че това е така, защото вършат работата си по-качествено. Ще стане като с кокошите яйца по 60 ст. А манталитета на българския клиент е такъв, че винаги търси по-евтинкото, често без значение от качеството. И не само манталитетът е виновен разбира се, просто такава е икономическата обстановка - често стотинката се цепи на две.

Напротив, точно това е изхода. Който иска да печели нормални пари, работи със западни фирми/хора. Който иска да печели жълти стотинки се мори в българското и-нет пространство.
 
хъм аз казвам че сме на световно ниво още от зората на форума :) а и сме си ... ама си работим за себе си... за тези пари ще си вземат някой начинаещ да си го учат

много им се извинявам на фирмата ама малко да се усетят 700 лв са няма и 476 долара... таз значи ако правиш сео за чужбина какво са 476 долара..... всеки който поназнайва англииски и малко за сео ( щото от англоезичните сайтове се изкарва няколко пъти повече) може да ги прави с няколко малки сайта докато се учиш дори.... с адсенс това са по около 15 долара на ден... (ще се радвам всички от темата за микро нишовите сайтове се изкажете дали ако правите тези $15ка ще ще се затворите в офис за по 8 часа на ден + още до час два за пътуване за да направите дабъл... или ще пуснете още сайтове :)
 
Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Фози Аз бих им драснал някой ред на мейла да им обясня сравено със сайтовете за адсенс колко им е абсурдно предложението :) прати ми ги на лични :)


а пък за пилс оптимизаторите още по малко :) топ 30 на кешбърнърс се влиза с малко по малко $1500 ;) колко хора с опит ще си вземат от там да им губят 10 часа от деня 22 дни месеца за по 476 долара на месец :lol:
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Мда има една такава работа, но пазара си се регулира сам. Според мен никой не може да откажа подрастващите да бамкат ниски цени. Изхода е обучение на клиентите какво да търсят, какви изисквания да имат и за какво да плащат. Ние тук сме смешен пазар. Как да платя повече....едно време се пробвах да пиша статии ей така за разнообразие и да създам контакти. Супер сериозно пишех, на английски и като си знам квалификациите сега ако някой предложи същата услуга на същата цена ще му набухам веднага поръчка от 300 статии...Работата е там, че на хората не им се даваха пари...рядко се навиваше някой да плаща повече от 5лв за 500думи...същото и е при очилата ( нали и с това се занимавам ) - влизат и винаги искат най-евтиното. Май наистина нямат пари хората...
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Къде я тая тема за нишовите сайтове?
 
Нишовите сайтове.

Аз пък не искам най-евтиното. Има клиенти за всичко, защо пазара трябва да ме залива с помия? Ето пример от онзи ден, отивам в железария и искам изолирбанд Теса. Те ми викат:
М: Имаме ама вземи този.
А: Защо?
М: Защото е по-евтин.
А: А качеството?
М: Ами не е толкова добро.
А: Става ли за нещо?
М: Не.
А: Ами тогава?
М: Е по-евтин е?!
А: Аз пък искам по-скъпия защото ще ми свърши работа.
М: Абе не се занимавай с глупости, взимай този.

Не го правя, никога не съм си позволявал, но в случая като търговец ми прекипя и буквално им теглих една и излязох. Не ставайте индийци и лапета. Предлагайте качество, а не цена. Научен е клиентът да търси евтиното, защото ние сме го научили. Започнете да печелите клиенти с качество и ще ги научите цената да се гледа на последно място.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Ти ако предлагаш качествени услуги, тогава не би трябвало да те бъркат тия с ниските цени, щото те така или иначе не са ти в полето.
А въпросната обява търси точно такива, нищо че пише друго - нискокачествени услуги от някой без опит, щото очевидно ако човек има нужния опит тия пари ще си ги прави и сам.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Що да ги учим, той редрум е посочил пътя ?
 
Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Ти ако предлагаш качествени услуги, тогава не би трябвало да те бъркат тия с ниските цени, щото те така или иначе не са ти в полето.
А въпросната обява търси точно такива, нищо че пише друго - нискокачествени услуги от някой без опит, щото очевидно ако човек има нужния опит тия пари ще си ги прави и сам.

Чакай малко. Аз не говоря лично за мен. Аз си държа винаги високата цена и всеки, който иска да е доволен си купува от мен. Визирам проблема на повечето българи и изобщо целия български пазар - пазар, в който никой не си разбира от работата и занижава цените, за да спечели клиенти.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Не ми е ясно, как можеш да си мислиш, че всички на пазара могат да предлагат само качествени услуги? Нима няма американци, които да работят с оръфани индийци. За всеки влак си има пътници, не разбирам какво толкова те притеснява, че някой иска да робува.
 
Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Не ми е ясно, как можеш да си мислиш, че всички на пазара могат да предлагат само качествени услуги? Нима няма американци, които да работят с оръфани индийци. За всеки влак си има пътници, не разбирам какво толкова те притеснява, че някой иска да робува.

По принцип има логика в това което пишеш ама нали държиш да си седят тук да се развиват хората в България... не всички става за бизнесмени по голямата част ще са наемни работници... хайде сега кажи защо някой българин да кандидатсва за 700 лв стартова заплата да работи за чужда фирма работеща с проекти за чужбина като може да се премсти на 1641 км по назапад в берлин например (толкова е софия-берлин център център 1641км до Мюнхен са даже 1344 км) да кандидатсва за работа в съшата фирма в берлинския или мюнхенски офис да работи по същите проекти за 3500 евро стартови... можеби това имаше на предвид Фози като да държат цени
 

Горе