Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Ако изборите бяха Днес за кого щяхте да гласувате

  • ГЕРБ

    Votes: 26 24.8%
  • БСП

    Votes: 7 6.7%
  • ДПС

    Votes: 4 3.8%
  • Партия Кунева

    Votes: 8 7.6%
  • ОДС - СДС-Костов

    Votes: 6 5.7%
  • АТАКА

    Votes: 14 13.3%
  • РЗС

    Votes: 0 0.0%
  • Новосъздадена Гражданска Партия

    Votes: 15 14.3%
  • Няма да гласувам

    Votes: 12 11.4%
  • Още Не съм решил

    Votes: 6 5.7%
  • Друга съществуваща вече Партия

    Votes: 7 6.7%

  • Общо гласове
    105
  • Poll closed .
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Много добър анализ на сегашното положение.

Доц. Иво Христов смята, че разговорите за консеснус в сложния момент, в който страната се намира, са политическо лицемерие.
Дали ще има гражданско участие във властта - това е новата мантра. Твърдя, че в България няма такова нещо като гражданство. Разликата между кризата през 1997 и тази сега е в това, че хората тогава все още имаха илюзии. Това,което имаме днес е напълно закономерно. Това, което се нарича политическа система няма нищо общо с политиката. Това е една картелна система и последното й предназначение е да представлява някакви социални интереси. Те не са и представителни, затова казваме, че имаме криза в представителството. Влизаме в политическа турболенция. Това, което ще се случи, ще бъде продължаваща агония на политическата система, ще продължи и обедняването.

Има два изхода, казва доц. Христов, чуйте ги в звуковия файл:

http://bnr.bg/Audio.aspx?lang=1026

или за теглене
http://dox.bg/files/dw?a=3ac8d0ff59
 
Последно редактирано:
От: От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Много добър анализ на сегашното положение.

Доц. Иво Христов смята, че разговорите за консеснус в сложния момент, в който страната се намира, са политическо лицемерие.
Дали ще има гражданско участие във властта - това е новата мантра. Твърдя, че в България няма такова нещо като гражданство. Разликата между кризата през 1997 и тази сега е в това, че хората тогава все още имаха илюзии. Това,което имаме днес е напълно закономерно. Това, което се нарича политическа система няма нищо общо с политиката. Това е една картелна система и последното й предназначение е да представлява някакви социални интереси. Те не са и представителни, затова казваме, че имаме криза в представителството. Влизаме в политическа турболенция. Това, което ще се случи, ще бъде продължаваща агония на политическата система, ще продължи и обедняването.

Има два изхода, казва доц. Христов, чуйте ги в звуковия файл:

http://bnr.bg/Audio.aspx?lang=1026

Има ли го някъде като текст, защото на мен не ми се отваря линка /секюрити/?
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Станишев ми направи много лошо впечатление. Гледах там пресконференцията с президента - трябвало да се направи еди що си и еди какво си, парламента това да направи - онова да направи, те имали решение на това и на онова ама не взе мандата да го свърши като много го разбира. Измъкна се по терлици!

И после ще ми вика: "Отечеството ни е по-мило от партийните интереси" - ай сиктир от тука...
 
От: От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

И после ще ми вика: "Отечеството ни е по-мило от партийните интереси" - ай сиктир от тука...
За отечеството и партийните интереси не знам, ама съм сигурен, че интересите на олигарсите са му на първо място. И най-вече на тези в енергийния сектор.
 
От: От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Единствено Синята Коалиция изяви готовност да вземе мандата, обаче президента не иска да им даде мандат, вместо това ще даде на ДПС... Тук яко замирисва на уговорки, усещате ли? (ДПС + ГЕРБ) При положение, че знае, че и ДПС не искат мандат...
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Той и Волен иска третия мандат, който президента може да даде по свой избор - без да се съобразява коя партия с колко депутата е представена, ама нашто президент е пухльо и ще "спази" правилата.
И да се роди някой Стамболов, олигарсите ще го смачкат. Целта е българина да е беден и роб, и да целува ръцете на благодетелите боляри.
Феодализъм през 21-ви век в държава, членка на ЕС.
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Който и да го вземе, за 3 месеца освен да направи пълен батак нещата, друго не може да стане. Нямаш ли пълна власт - забрави...
 
От: От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Станишев ми направи много лошо впечатление. Гледах там пресконференцията с президента - трябвало да се направи еди що си и еди какво си, парламента това да направи - онова да направи, те имали решение на това и на онова ама не взе мандата да го свърши като много го разбира. Измъкна се по терлици!

И после ще ми вика: "Отечеството ни е по-мило от партийните интереси" - ай сиктир от тука...


Не бъркайте двата щата има ОГРОМНА разлика между това Президента да ти даде мандат и това Парламента да ти приеме предложеното правителство.
То е ясно че ГРОБ не би подкрепило такова правителство - Защо БСП трябва да губи една седмица ценно време - Освен това Станишев вече веднъж е ял бахура да предложи правителство и то да не бъде прието - Втори път няма да се надене на този хуй.

Не че са се загрижили за националните интереси но в случаят те се припокриват с партийните им - Безсмислено и вредно е БСП да вземат мандат в този момент.
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

ДПС - защото народната воля трябва да се уважава! Щом искат ДПС - това трябва да е.

ПС: пък тая "новосъздадена гражданска партия"... незнам хората кога най-после ще престанат с илюзиите.
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

7-N.jpg
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

@ReminD - кво ти стана е пич, да не обърка акаунтите за пропагандата. Тоя е за Станишев не за Кунева...
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

6-та точка е особено смешна. За по-малко от 1млрд евро ни закри 2 ядрени блока, много преди да им изтече срока за експлоатация.
За 1млрд, а сега искахте да строите същите блокове за 20 млрд.

Цялата седесаро-бесепаро-пръмовска(царистка) сган трябва да бъде разстреляна, барабар с малоумните им избиратели.
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

@ReminD - кво ти стана е пич, да не обърка акаунтите за пропагандата. Тоя е за Станишев не за Кунева...

Нищо не съм объркал? Нямам повече акаунти.
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Много е неудобна...няма да я бъде посмъртно
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Никакъв шанс! У нас нещата вече са взети в "твърди" ръце. Много жалим за всички оптимисти..... - по-добре си останете песимисти
 
От: Ако изборите бяха Днес за кого бихте гласували

Добавете 8-ма точка вкарването на България в ACTA. Бързо забравяте
 

Горе