Ако имате 25 бона какво ще направите

От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Blackout8 на мен ми е бил често полезен, и съм понаучил това онова след негови писания на лични или във форума тук. Но наистина нещо е изпушил, всеки има своите моменти.
Прав е за доста от нещата, но смятам, че AseasRoa има своето основания за психологията. Можеше на автора на темата да му каже - аз идеи имам, мога да ти предложа това и това, но струва пари и да му вземе евентуално някой лев за консултантски услуги, а не с рогата напред да го гони като бик червено .

П.С аз мога да подкрепя горския - това за земята не е някаква панацея - дай да купуваме. Ама разбираме ли от тая земя нещо, как знаем какво точно си ни продали, къде е, какви са уловките на арендаторите и т.н. Как се изнасяме от страната при трайно засиране на обстановката с 3-4 апартамента и стотици декари земи? Аз понеже не ги разбирам земите и не мога да си губя времето да одя да ги надзиравам на майната си, не си и помислям за земя.

Общо взето казвах на един фукльо във фейса, дето направил някакви пари от акции, който се подиграва на хората, дето си харчат парите за почивки, че докато не осребри актива не е ясно кой е направил по-добър избор. Щото може да пие една студена вода след година, а онея поне са били насам натам. Та така, не хвърчете високо в облаците, без да сте подготвени за падането..
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Road, винаги ми е било готино да си пиша с теб, но позволи ми да не се съглася с теб за едно нещо.

След обясненията с доброжелателен характер, автора мина в настъпление по темата и си получи отговор в добавка с това, което пишеш - след това продължи пак по неговото си. Така, че съм направил каквото и ти сам пишеш! Отдавам писаното от теб, че не си чел хронологията иначе щеше да видиш това:
...Мога още бизнеси до 25к ти дам ти кажи какво искаш от тях като доходност и си приготви една част от тези 25к за консултации...

Ти не си ме видял да изпушвам, много хора изпушиха и такива от форума след като се случиха нещата с КТБ, където говорихме мисля че и с теб по линия КТБ и защо за мен е огромен риск!

Никой не казва, че земята е панацея и си много прав, че има много въпроси и ако не си наясно стойш далече, но това е валидно и за други активи и ти сам ще се съгласиш с това!

Печалбите на хартия са като бизнесите на теория - така че ... пилците знаем кога се броят!
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Отдавам писаното от теб, че не си чел хронологията иначе щеше да видиш това:


Ти не си ме видял да изпушвам, много хора изпушиха и такива от форума след като се случиха нещата с КТБ, където говорихме мисля че и с теб по линия КТБ и защо за мен е огромен риск!

Никой не казва, че земята е панацея и си много прав, че има много въпроси и ако не си наясно стойш далече, но това е валидно и за други активи и ти сам ще се съгласиш с това!

Печалбите на хартия са като бизнесите на теория - така че ... пилците знаем кога се броят!

Да извинявам се, наистина уж четох цялата тема, но това съм го пропуснал.

А иначе съм абсолютно съгласен, че за всичко важи това- ако не разбираш един бизнес, по-добре да стоиш далеч от него, или да влезнеш като работник, за да го понаучиш. Иначе урокът се плаща прескъпо, аз лично съм си патил от това. И от тогава много внимавам, вероятно съм станал супер risk-averse , но парен от каша и сладолед духа, както се казва
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Специално за финансово неграмотните "предприемачи":

Финансовата грамотност на клиентите на небанковите финансови институции е много ниска. Около това заключение се обединиха участниците в семинара „Взимай кредити Разумно“, организиран от „СИС Кредит“ по повод международната обучителна кампания по инициатива на Microfinance Centre. Кампанията ще се проведе от 24 институции в 15 страни.

Нужно е да има грамотни кредитополучатели, но и отговорни кредитори, твърди Пламен Йончев, изпълнителен директор на СИС Кредит. По думите му 75% от подаваните заявления за кредит се отказват, защото заявителите са свръхзадлъжняли. В България с просрочия са 27% от домакинствата, докато в Люксембург този дял е едва 4%, показват данни на компанията му. Основната причина за неплатежоспособност в България е оставането без работа, а втората - здравословни проблеми.

Статистиките сочат, че при бедните хора финансовата неграмотност е над 70%. От Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) твърдят, че голяма част от ръководството на малкия бизнес е със средно образование и без финансово образование. От асоциацията настояват за въвеждане на предмет по финансова грамотност в училище.

„При нас дойде семейство пенсионери с доход от пенсия 1000 лв. на месец и още 2500 лв. от трудови правоотношения - или общо 3500 лв. Но те бяха взели 23 кредита, от които 5 от банки и 18 от небанкови финансови институции, а вноските им достигаха размер от 3700 лв. на месец. Ясно е, че нещата няма как да се получат и бяха влезли в просрочия. Ние им дадохме кредит, те рефинансираха всички кредити и събраха всичко в една вноска“, разказа Йончев.
Друг пример е за кредитополучател, получил 2 500 лв., който след три месеца е дължал 10 000 лв. В случая той е платил първата вноска и заминал за чужбина. Когато се върнал след три месеца, се оказало, че кредитът му е просрочен и изискуем. Само за да подпише извънсъдебно споразумение, дължал такса от 1000 лв.

„Важен момент е, че има практика някои небанкови финансови институции да използват за разрешаване на спорове не официалните, а арбитражните съдилища, които често са свързани с финансовата институция, което им дава възможност да начисляват високи такси и комисионни“, подчертава Йончев. Ето защо той съветва потребителите да проверяват в договорите кой ще решава споровете - нормално съдилище или арбитражен съд.

Любопитни примери бяха дадени и от „СИС Кооп“. Така например млад животновъд е търсил кредит от 20 000 лв. за фураж на животните си. Нещата изглеждали добре, но от компанията решили да видят на място състоянието на фермата. Намерили два добре охранени ездитни коня и 200 кльощави овце. Оказало се, че фермерът ползвал конете за забавление, защото обичал ездата, ходил на състезания и залагания, а овцете не му били толкова важни.

„Не го кредитирахме, защото финансирането не е самоцел. Хората често не могат да вземат решение дали бизнесът им е по-важен, или забавлението“, поясни изпълнителният директор на СИС Кооп Иван Камбуров.

Друг пример от „СИС Кооп“ е за животновъд със средно голям семеен бизнес, който би трябвало да е стълб на икономиката. Той обаче имал 16 кредита от 16 институции, вземани са на принципа „дават ли ти - взимай, гонят ли те - бягай“. Не били съобразени със сезонност и тип бизнес. „Направихме анализ, събрахме всичко в един кредит и погасителният план бе съобразен с типа дейност, а нещата потръгнаха“, добави Камбуров.

Човек трябва да знае не само, че иска, да речем, най-новия смартфон. Но и да знае дали може да си го позволи. И за да си отговори на този въпрос, трябва да има финансова грамотност“, категорична бе Росица Вартоник, председател на фондация "Инициатива за финансова грамотност".

Кампанията „Взимай кредити Разумно!“ ще се провежда от 1 октомври 2015 г. и ще обхване 15 страни с 24 участващи компании.

Статията
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Според мен колата може да се приеме като инвестиция, реално ще може да извлече "блага" от нея, но няма да бъдат материални. Т.е ще си има яка количка и мацките ще му се кефят, ще може да си мутрее наляво на дясно и така..

Не съм много на Ти с икономиката, изучавал съм я 1 семестър и бая време я влачих докато се реша да се явя на изпита, но предполагам, че професора ми би я приел като инвестиция :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

но предполагам, че професора ми би я приел като инвестиция :)

Професор по икономика ако приеме кола за инвестиция, най-добре да си скъса дипломата....:D

Forbes
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Според мен колата може да се приеме като инвестиция, реално ще може да извлече "блага" от нея, но няма да бъдат материални. Т.е ще си има яка количка и мацките ще му се кефят, ще може да си мутрее наляво на дясно и така..

хаха, колеги гледам няколко мнения се говори за мутри, мацки, да уточня че ако взимам такъв клас кола ще е с цел сигурност и безопасност за детето ми и комфорт при пътуване. въобще не говорим за мутреене и мацки :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

хаха, колеги гледам няколко мнения се говори за мутри, мацки, да уточня че ако взимам такъв клас кола ще е с цел сигурност и безопасност за детето ми и комфорт при пътуване. въобще не говорим за мутреене и мацки :)

Купи си БТР тогава, като искаш секюрити
Фирма “Снабдяване и търговия” обяви, че вади на тезгяха 90 броя БТР-60ПБ със средна цена 4600 лв., 96 машини МТЛБ на цени от 4800 до 7700 лв.
armiqta-prodava-btr-i-po-4600-lv--37253.jpg




Преди причината беше "приятни спомени":

инвестицията в кола е инвестиция в спомени, с нея се пътува на готини места и се забавлявате
кредита, взимаш купуваш колата сега, кефиш се и толкова

сега изведнъж стана:
с цел сигурност и безопасност за детето ми
След това да не напишеш, че деца от дом за сираци ще караш по баловете и ще разнасяш храна за бедните? :lol:
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Купи си БТР тогава, като искаш секюрити
Фирма “Снабдяване и търговия” обяви, че вади на тезгяха 90 броя БТР-60ПБ със средна цена 4600 лв., 96 машини МТЛБ на цени от 4800 до 7700 лв.
До колкото знам тежат около 12 тона. Т.е. ги продават на цената, която долу-горе може да им се вземе за скрап. Ето бизнес идея на автора- купуваш и чакаш да се вдигне жИлязото. ;) :lol:
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Цитат Първоначално написано от bobbydigital Разгледай мнение
хаха, колеги гледам няколко мнения се говори за мутри, мацки, да уточня че ако взимам такъв клас кола ще е с цел сигурност и безопасност за детето ми и комфорт при пътуване. въобще не говорим за мутреене и мацки
Купи си БТР тогава, като искаш секюрити
Фирма “Снабдяване и търговия” обяви, че вади на тезгяха 90 броя БТР-60ПБ със средна цена 4600 лв., 96 машини МТЛБ на цени от 4800 до 7700 лв.




Преди причината беше "приятни спомени":

инвестицията в кола е инвестиция в спомени, с нея се пътува на готини места и се забавлявате
кредита, взимаш купуваш колата сега, кефиш се и толкова
сега изведнъж стана:
с цел сигурност и безопасност за детето ми
След това да не напишеш, че деца от дом за сираци ще караш по баловете и ще разнасяш храна за бедните?

хаха, нещо не разбрах, не мога да си пътувам с детето ли, или не мога да се кефя ли, или не може да имам спомени? всичко което съм написал се допълва.
да, не е само безопасност за детето, ами и за мен и за жена ми. сега пак ли си смених мнението, щото горе съм написал само за детето :)

нещо не виждам къде е комфорта в бтр-а ти виждаш ли го? смешничък си.
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

нещо не виждам къде е комфорта в бтр-а ти виждаш ли го?

Комфорта е, че дупките по улиците няма да ги усещаш, както може би и по-дребните животни и хора .

Никоя няма да смее да ти се дърви на светофара, камо ли да почне да ти тропа по стъклото и да се опитва да те изкара от колата. :D

А с това "смешничък си", което повтаряш започвам да се притеснявам за теб. Да се гледаш в огледалото всеки ден не ти ли стига, че да те напушва смях?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Комфорта е, че дупките по улиците няма да ги усещаш, както може би и по-дребните животни и хора .

Никоя няма да смее да ти се дърви на светофара, камо ли да почне да ти тропа по стъклото и да се опитва да те изкара от колата.

А с това "смешничък си", което повтаряш започвам да се притеснявам за теб. Да се гледаш в огледалото всеки ден не ти ли стига, че да те напушва смях?
опитваш се да се правиш на остроумен, но не си, за това си смешничък. я дай още нещо остроумно, може пък да се получи сега.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

аз пък не виждам нищо лошо в това, някой ако е успял да кара хубава кола и да чука хубава жена, в крайна сметка нали за това са тия пари. стига с това мислене от 90-те
Аз съм твърдо за хубавите коли и жени, ама съм против да теглиш кредити, за да ходиш по к*рви. Това ми се струва глупаво. Бачкай, изкарай пари и след година-две си вземи нова (или почти нова - в гаранция) а8ца. Хем ще се изкефиш на макс.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Професор по икономика ако приеме кола за инвестиция, най-добре да си скъса дипломата....:D

Forbes

Бих я скъсал, но все още нямам диплома. Икономика както казах, учих само 1 семестър, специалността ми не е в тази област. Но почти съм на 100% сигурен, че автомобила може да се приеме като инвестиция, ако като ползи не се приемат само материалните блага :)

Примерно както каза той - инвестира в сигурността на детето и жена си. Не казвам, че е удачно да се купува това ауди на лизинг, но може да се приеме за инвестиция .. :Д
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Бих я скъсал, но все още нямам диплома. Икономика както казах, учих само 1 семестър, специалността ми не е в тази област. Но почти съм на 100% сигурен, че автомобила може да се приеме като инвестиция, ако като ползи не се приемат само материалните блага :)

Примерно както каза той - инвестира в сигурността на детето и жена си. Не казвам, че е удачно да се купува това ауди на лизинг, но може да се приеме за инвестиция .. :Д

То почти можеш да приемеш, на 100% че жената е мацка, ако само не приемем, че мацката има пакет! Изключвайки пакета сигурно е страшна мацка! В Тайланд няма как да различиш кой кой е!

За жалост в разговорният изказ, а и не само по масс медиите като цяло - всичко свързано с потребителските стоки което може да ни улесни или да ни защити се приема като инвестиция. Реалността дадено нещо да е инвестиция от бизнес-икономическа-финансова гледна точка е да генерира нова парична стойност. Генерирането на емоции и спомени или сигурност е оправданието на масата за инвестиция, като реалността е че голяма част купувайки тази "инвестиция" си слага сама хомота на врата!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ебахти гнусната тема , мога да предположа че участниците са предимно безработни хора с комплекси .
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Каква кола караш сега, между другото?
A6

И колко по-безопасно е А8 в сравнение с A6?

Ето моето предложение за инвестиция и безпопасност на детето - записваш серия от курсове на тема пари, бизнес, инвестиции, личностно развитие и други подобни теми. С това се увеличава многократно шанса жената и детето (ако въобще има такива) да бъдат във финансова безопасност и дори да останат около тебе.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ебахти гнусната тема , мога да предположа че участниците са предимно безработни хора с комплекси .

Я кажи ти каква полезна работа свърши докато чете темата и писа тоя коментар? :lol:
 

Горе