Ако не платя глоба към КЗП

Здравейте,
Имам глоба от КЗП за Непоискано търговско съобщение. Искам да попитам някой знае ли, ако си правя пас и не платя дали ще отпадне глобата след като изтече някакъв давностен срок? И през този давностен срок какво става в действителност?
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Преди да мине давностния срок ще ти изпрятат няколко покани за доброволно изпълнение на наложената санкция, после най-вероятно ще те посети ЧСИ. Следващия път е добре да си обмислиш маркетинговите похвати по-добре. Мейл маркетинга в България се прави изключително натрапчиво и некадърно.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Да, отчитам като голяма грешка този така наречен "е-майл маркетинг", който освен глоба, друг резултат нямаше. Интересно ми е за глобата как да постъпя - хич не ми се плаща, а 500 лв. са много за моят микро бизнес на този етап. :(
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Не се сещам за леггален начин, по който да я оттървеш, особенно ако е минал законоустановения срок за обжалване на акта.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Плащаш, пиеш си студената вода и следващия път - с повече мисъл за крайния клиент и останалите по веригата.
Никой не е длъжен да получава/трие/чете спамове. Не веднъж съм писал на такива "видни маркетинг агенции" като започнат масово да ми пращат мейли за водопроводчици, майстори на покриви, продавачи на салфетки и пр. Отговорите, които най-често получавам са изключително нагли и в стила - "да не си си публикувал мейла в Интернет, ние от там го взехме и е наше право да ти пращаме каквото сметнем за добре".
Да ама не. ;)
 
Теглиш един бърз заем, без да ставаш от компютъра и продължаваш .. Това в кръга на шегата :)
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Можеш да обжалваш в съда. Казваш, че не си ти който е пратил спама. Технически няма начин на 100% без съмнение да се докаже, че си ти (твоята фирма).

Ето ти сценарий - конкурент събира 200 - 300 000 мейли от нета в БГ. Прекарва списъка през инструмента на КЗП с мейлите на тия дето не искат НТС. Списъка намалява. Сравнява малкия списък с големия и получава няколко стотин (хиляди) мейла дето са минирани.
Съставя едно съобщение с данните на твоята фирма и разпраща на минираните мейли през смтп на гуугл, и тн провайдери. Не е нужно да праща по много (5-6 мейла на час е ОК). НТС бива рапортувано на кзп и мейла им е препратен. Какво виджат те? Сети се сам. И от там лети глоба. Мейла не е подписан с ел. подпис, че е от теб - всеки може да създаде такъв, още повече може да го направи 10-15 пъти. Затова пада в съда.

Преди тук тех. разбирачите да ме полазят, че може, да кажа, че точно така падна глоба от КЗП за НТС. КЗП са малоумници по принцип...
Но пък има разходи за адвокати (< 500 лв) и разправия...
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Дали има смисъл да обжалваш:
между 50-80лв за адвокат да ти напише жалбата
50лв се плаща на административния съд за делото
ще се има нужда от вещо лице което ще му се заплати между 50 и 150лв за услугата
Ако те представлява адвокат и на него ще трябва да му се заплати хонорара, а ако загубиш делото ще трябва да си платиш и глобата
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Да, отчитам като голяма грешка този така наречен "е-майл маркетинг", който освен глоба, друг резултат нямаше. Интересно ми е за глобата как да постъпя - хич не ми се плаща, а 500 лв. са много за моят микро бизнес на този етап. :(
Мдааам! Поредната структура в България, която само прибира в джоба, а резултат НИКАКЪВ!!! Мисля скоро да им изпратя едно писъмце, сериозно да си седнат на трибуквието!

И да се върнем към настоящата тема... по какъв канал е отправено това съобщение? Онлайн? Snail пощата?! Отиде директно при клиента и го задърпа да си купи ли?!
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Ще ти използвам темата, да я изпращам, като отговор с линк винаги щом ми изпратят спам такива, като теб и всички останали твои колеги. Щото сте досадници. Между другото, аз продавам овча тор, ти желаеш ли един спам или директно да ти изпратя кофата с лайна (както вие ми изпрашате спама). Междудругото за кухненски и офис цветя е много полезен.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

МНОГОУВАЖАЕМИ,

Първо, ако не харесвате т.нар. "СПАМ", просто не отваряйте писмата. Имате си спам филтри, предполагам, които не са сложени за да запълнят мястото на сървъра, имат си своето предназначение. Хипермаркетите като ви напълнят кутията с най-различни хартийки, защо не подавате сигнали и срещу тях, а взимате брошурите и ги разглеждате?!

Второ, не забравяйте, че използвате БЕЗПЛАТНА виртуална пощенска кутия ( e-mail ). ABV и Mail трябва да печелят отнякъде, все пак! Дали ще ви пуснат рекламка, дали ще ви продадат имейла...това си е тяхна работа!

И трето, кликате върху "Съгласен съм" без да сте прочели с какво сте съгласен/на. Някой прочете ли с какво се съгласява преди да си отвори пощенска кутия в ABV?!

Лично аз съм си избрал Yahoo! за електронната си поща. За нещастие, тяхната политика също се промени и в момента в имейла ми има повече спам, отколкото писма за четене. Не се дразня от тях, просто си изчиствам Spam папката, без да я отварям! Съветвам всички да правят това.

Същото важи и за рекламните съобщения в пощенската ви кутия във входа!
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

А ве що не пратите веднъж ей тъй на шефа на кзп-то мейл по пощата и да му драснете, че е по еди кой си закон. Има там един голям отдел с едни кобри и враждебнонастроени към интернет бизнес тЕрикЕти и само ви чакат.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

МНОГОУВАЖАЕМИ,

Първо, ако не харесвате т.нар. "СПАМ", просто не отваряйте писмата. Имате си спам филтри, предполагам, които не са сложени за да запълнят мястото на сървъра, имат си своето предназначение. Хипермаркетите като ви напълнят кутията с най-различни хартийки, защо не подавате сигнали и срещу тях, а взимате брошурите и ги разглеждате?!

Второ, не забравяйте, че използвате БЕЗПЛАТНА виртуална пощенска кутия ( e-mail ). ABV и Mail трябва да печелят отнякъде, все пак! Дали ще ви пуснат рекламка, дали ще ви продадат имейла...това си е тяхна работа!

И трето, кликате върху "Съгласен съм" без да сте прочели с какво сте съгласен/на. Някой прочете ли с какво се съгласява преди да си отвори пощенска кутия в ABV?!

Лично аз съм си избрал Yahoo! за електронната си поща. За нещастие, тяхната политика също се промени и в момента в имейла ми има повече спам, отколкото писма за четене. Не се дразня от тях, просто си изчиствам Spam папката, без да я отварям! Съветвам всички да правят това.

Същото важи и за рекламните съобщения в пощенската ви кутия във входа!

спама е забранен в редица държави

в случая не иде реч за печелене на провайдъра на услугата а на някви мърльовци дето паразитират върху провайдера на услугата и всички негови потребители.

гарантирам ти че има много спамери, които пращат писма на мейли които никога не са влизали в списъци - имам мейл към домейн който се пълни с български спам просто защото е с отворен хуиз на домейн от една търсена дума. и кво - начи аз трбява да плащам за да не получавам педалската реклама на оня шибан каталог или на ония келеши с обучението им и нам кво още дето идва. Че и ми се пенят по телефона като им се обадя да ме отпишат щото от няколко "отписвания" през линка изобщо не спират да ми пращат мейли

нищо никъде не съм кликал и пощата ми е пълна с всякакви боклуци - и да след петото безрезултатно "отписване" от списъка им - пречи ми да ги пратя в спам папката и ги засилвам до кзп щото дрисльовците е крайно време да се научат, че правилата важат за всички. ма бил ми зел мейла от нета аз пък н есъм г одавал на никого, да ходи да се обяснява на кзп

колкото до хартиения спам - мечта ми е и за него да има кзп ама там няма вече никакава следа кой кога го е фърлил
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

спама е забранен в редица държави

в случая не иде реч за печелене на провайдъра на услугата а на някви мърльовци дето паразитират върху провайдера на услугата и всички негови потребители.

гарантирам ти че има много спамери, които пращат писма на мейли които никога не са влизали в списъци - имам мейл към домейн който се пълни с български спам просто защото е с отворен хуиз на домейн от една търсена дума. и кво - начи аз трбява да плащам за да не получавам педалската реклама на оня шибан каталог или на ония келеши с обучението им и нам кво още дето идва. Че и ми се пенят по телефона като им се обадя да ме отпишат щото от няколко "отписвания" през линка изобщо не спират да ми пращат мейли

нищо никъде не съм кликал и пощата ми е пълна с всякакви боклуци - и да след петото безрезултатно "отписване" от списъка им - пречи ми да ги пратя в спам папката и ги засилвам до кзп щото дрисльовците е крайно време да се научат, че правилата важат за всички. ма бил ми зел мейла от нета аз пък н есъм г одавал на никого, да ходи да се обяснява на кзп

колкото до хартиения спам - мечта ми е и за него да има кзп ама там няма вече никакава следа кой кога го е фърлил

kreten, няма нужда от това, явно, че ruseneca и той е спамаджия, та гледа да оправдае своите действия. Но не знае колко е смешен и нагъл.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Значи аз ползвам Оутлуук - там няма как да огранича спама, понеже идва, като мейл и свети лапмата долу в дясно. Освен да огранича спама през Цпанела. Но това ми е багер, защото поддържам към 10 акаунта.

Та вчера съм получил спам от ofertata.eu, аз кликам на ънскрибе, на следващия ден получавам същия спам, само че от ofertatabg.eu. Е братя, това си е жива българска педеращина.

Защо не почнете наистина да продавате, а сядате плащате за някаква база и си мислите, че ей сега ви почва бизнеса. Аз какво да направя, че онлайн магазините ви са окапали?

Пратете на някой адвокат, ма си напишете и телефона за обратна връзка. Първо ще получите обратен служебен мейл deleted:mad: и повторете пак. Направо сте нагли.
 
От: От: Ако не платя глоба към КЗП

kreten, няма нужда от това, явно, че ruseneca и той е спамаджия, та гледа да оправдае своите действия. Но не знае колко е смешен и нагъл.

ми и аз имам таквоз усещане и при цялата си толерантност към спамерите дето и аз незнам що я имам да ми плещят на среща едва ли не, че ги лишавам от правото им на труд?!?!? а да ходят сичките за по 500 кинта в КЗП.

Да ти кажа че ако за 500 лв някой ме научи, че тва дет го правя не е бизнес определено ще го целувам, та не разбирам кво толкоз се сърдят кат кихат петте стотачки на КЗП

а такива Матросовци кат русенеца само ме убеждават, че още на първия неуспешен опит да се отпиша от някой списък трябад да засилвам мейла към КЗП.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Второ, не забравяйте, че използвате БЕЗПЛАТНА виртуална пощенска кутия ( e-mail ). ABV и Mail трябва да печелят отнякъде, все пак! Дали ще ви пуснат рекламка, дали ще ви продадат имейла...това си е тяхна работа!

...

Лично аз съм си избрал Yahoo! за електронната си поща. За нещастие, тяхната политика също се промени и в момента в имейла ми има повече спам, отколкото писма за четене. Не се дразня от тях, просто си изчиствам Spam папката, без да я отварям! Съветвам всички да правят това.

Аз затова не ползвам български пощи като Abv или Mail.bg. Животът е твърде кратък, за да го прекарвам в триене на спам. Ползвам много Gmail и малко Hotmail. И на двете места спам просто няма. Отива си директно в небитието. Филтрите им за спам са страхотни. Към Yahoo също имам поща, но почти не я ползвам. Там също спам не съм виждал, но може би защото не съм давал адреса почти никъде. Тъй че спамерите могат да ми пращат каквото си поискат. Дори няма да разбера какви са им офертите. А тези, които хитреят и събират телефони от сайта на Търговския регистър, ядат такива майни, каквито не биха чули и от пенсиониран моряк. :lol:
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Колеги, моля добавете си в базите и този имейл: info @ kzp.bg

Та значи, изпращайте по 6 пъти на ден оферти, там работят доста хора, чудесна възможност да реализирате наистина много добър ритейл.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Не виждам с какво ви подразних...с това, че изразих личната си позиция?!
Нормално ли е да глобят с 500 лева търговец, който е изпратил "генерично" електронно писмо с някаква промоция, а да не се наказват големите вериги, които си плащат, за да им закарат snail пощата до пощенските кутии?!
Не съм търговец и не защитавам онези, които ровят в регистри и каталози за телефони, имейли и каква ли не информация. Защитавам идеята ако има закон, той да се прилага за всички!!! А не да се убива малкия бизнес и да се разчита на две-три големи вериги, които вярно, днес си плащат данъците, но утре могат да развеят белите знамена, както вече направиха две вериги от типа "Направи си сам"!

Съветът ми към Valentina Georgieva е да се свърже с юрист и да обжалва! Подобни глупави санкции падат моментално в съда!
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Нормално ли е да глобят с 500 лева търговец, който е изпратил "генерично" електронно писмо с някаква промоция, а да не се наказват големите вериги, които си плащат, за да им закарат snail пощата до пощенските кутии?!

Да, нормално е и това е практиката. Даденият от теб пример с абв пощата не е релевантен, защото там няма спам и със самата регистрация в тази поща ти се съгласяваш да получаваш рекламни съобщения. Същото е и с другите пощи.

Надявам се, че толкова разбираш и знаеш, може да различиш "Що е то СПАМ и има ли той почва у нас"?
 

Горе