Ако не платя глоба към КЗП

Re: От: Ако не платя глоба към КЗП

АКо крайният резултат от изпращането на такъв спам е 0, то НИКОЙ няма да тръгне да ви го изпраща!

Грешна логика: значи резулата е много близък до нула, ако струваше дори части от 1 стотинка никой нямаше да праща въпроса че като е безплатно винаги се намират нови който са заблудени че се изкарват големи пари така...

примери:

Пример 1 - колко неработи:. Малко след като започнах да се занимавам фултайм с онлайн бизнес мисля че беше зимата на 2004 срещу 2005 (не си спомням дали декемри 2004 или януари 2005 съм го срещнал този образ) - тогава нямаше уебмастърски форуми и тук там се засичаше някой с подобни интереси офлайн.... в сдудентски град срещнах един образ който работеше за една хостинг компания съпорт... Та той се беше приготвил за големите пари ( да спами) твърдеше че заради работата му знаел как да заобиколи спамасасина намери хубави листи (чуждестранни на американци който имат пари) итнт итнт (а едно време спам филтрите бяха много по не съвършенни) и ми обясняваше надъхано как големите пари идвали съвсем скоро.... три години по късно още си работеше като съпорт явно големите пари не бяха дошли...

Пример 2 като струва нещо дори и дребно няма спам:. Битмесидж мрежата тя е защитена от флууд с така наречения POW (Прооф оф урк) за да изпратите съобщение едното ядро на процесора ви грее на 100% за около 4 минути... На практика като страничен ефект се оказа че тази защита служи добре за защита от спам за да изпрати някой 1000 съобщения му трябват 4000 минути процсероно време (скалирай до милион) дори и да сложиш GPUта да изчисляват пак илиза по изгодно да майнваш биткойни отколкото да спамиш случайни
Ще кажеш ама то няма как да си направиш бюлетин тогава - напротив има си бюлетини като някой доброволно се запише за адресати да получава броадкаст месиджи от теб ти правиш такъв месидж и генерираш само веднъж POW а който е абониран си го чете... ако изпращаш на не записани за всеки генерираш по веднъж pow какво са 4 мунит за процесора ако ставаха продажби от по дори 10 лв или 100 лв ама и такива не стават... или са една на милиони / дестки милиони, краиния резултат е няма спам

Ако си взел имейл от ТР, вписан в регистъра на КЗП, това вече е друг въпрос!!!

Значи спам на лични мейли е тотално забранен в бг, може да пращаш непоискани търговски съобщения само на други фирми и то ако мейла им не е регистриран в КЗП... така че точно в този въпрос попадаме...


Ако случаят с Валентина е такъв, някой да се е абонирал за бюлетин

ако се е абонирал за бюлетин си има съответните доказателства че се абонирал (дабъл опт ин и разменена комуникация между мейлите) и лесно ще падне в съда без да се лъжесвидетлества (което е много по сериозно престъпление) след като сме пратили спама че не сме
 
Последно редактирано от модератор:
От: Ако не платя глоба към КЗП

Ама те така навремето всички ходеха да продават бензин и легени в Сърбия, после започнаха да вкарват коли от Германия, после минаха на склад от 5 кв. м за търговия на дребно и едро, по нататък бягаха по чужбина, имаше един период всеки беше стнал чеинджаджия, после не знам какво си, сега имам чувството, че всеки който няма работа и си отваря интернет магазин. Точно, като предните неща. На всеки ъгъл някой нещо продава. Тръгваш за работа и по улицата ти продават парфюми, лаптопи и т.н. И всеки си мисли, че задължително трбябва да ти предлага. Стщата хуйня е и в бензиностанциите, влизаш да платиш 10 лв. гориво и касиерката ти навира кроасан в устата за 3,50. А според мобилните оператори трябва да имаш най-малко по 3 изгодни плана на всеки, че да спестяваш. Че да може меринджъра уикенда да ходи да пърди по слънчевите курорти, а ти със заплата от 400 лв, са опраяй. Ма направо прекалявате.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Първо, да благодаря за червените точки на всички ви!!! Очевидно ако човек сподели различно мнение, всеки мисли, че това е едва ли не престъпление и нарушение на правилата на форума! Както и да е...всеки има право на собствено мнение!!!

Второ, темата е "Ако не платя глоба към КЗП". Детайли за начина, по който Валентина е била глобена, липсват!!! Вие от къде сте толкова сигурни, че тя е взела насила имейла на някой?! А ако на вас утре ви пристигне КЗП-ар и ви каже, че иска да ви глоби, защото някой подпийнал чичак е решил да направи мръсно на конкуренцията?! За КЗП е достатъчно да се покаже имейл адреса, придружен с кратък текст - "Непоискано търговско съобщение". Откъде аджеба КЗП-аря да се сети да се обади на отсрещната страна, да УГОВОРИ среща между страните и да се разберат помежду си?!?! Той просто действа и пише глобата!

Трето, това с двайсетте акули и малката рибка вече съм го гледал в България - отврат!!! Не забравяйте, че утре този, на когото сте спретнали глобата, може да ви стане партньор или клиент. Имайте уважение! Не се нахвърляйте с това, колко отвратително е да получите нежелано писмо!!! В живота има къде-къде по-нежелани неща, че да се изяждате един-други! Все пак сте бизнесмени ( поне така изглежда! ), подайте си ръка и си решете проблема ЗАЕДНО!!! Щото докато си стоите и се чудите как да прецакате отсрещната страна, в Парламента се "коват" закони от типа на... "казината на Х метра от училищата". Аз просто не се нуждая от такива закони и бизнес, който се самоизяжда!!! Точно затова си взех чукалата и напуснах...където очите ти видят, възможно най-далеч! Тааа....

ако се е абонирал за бюлетин си има съответните доказателства че се абонирал (дабъл опт ин и разменена комуникация между мейлите) и лесно ще падне в съда без да се лъжесвидетлества (което е много по сериозно престъпление)
В повечето случаи става така!
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Аз не съм ти давал ряпа, не знам и какво е това.

А може ли, сега като спамвате пощите, аз да ви влизам във фасбук страниците и да ви поствам лайна? Щото аз продавам ярешки бобенки. Черни, мазни и миризливи и да си купите. Там не мога да го правя, щото няма да искате, а вие ми пращате боклуците си на моя мейл. Знаете ли на какво приличате - на онези дето мият стъклата на автомобилите по кръстовищата. Идва, вдига ти чистачките, опръсква ти с веро стъклото, търка с пясъка и накрая бяга и ви иска пари. Ама не ви е много хубаво да ви го правят нали. Па да купите и нови коли на жените си и някой да сере по тях.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Federal, гледай на нещата от всички ъгли. Ако си нов в бизнес-а с ярешки бобенки и търсиш клиенти (защото нямаш никакви) и видиш, че конкуренцията се хвали как от мейл-маркетинг си докарват доволно количество клиенти, ще го пробваш ли и ти ? Същото е със социалните мрежи, в 90% от случаите се лее един безумен спам дори по фирмените страници (пример:магазин за лаптопи поства вицове, харесай ако познаеш снимката на Христо Ботев, колко лайка ще съберем за това дупе, и куп политически агитации, защото е модерно и хората ще коментират или ще споделят..) Просто ни е криворазбрана държавата и голяма част от бизнеса е неадекватен.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Аз не съм ти давал ряпа, не знам и какво е това.

А може ли, сега като спамвате пощите, аз да ви влизам във фасбук страниците и да ви поствам лайна? Щото аз продавам ярешки бобенки. Черни, мазни и миризливи и да си купите. Там не мога да го правя, щото няма да искате, а вие ми пращате боклуците си на моя мейл. Знаете ли на какво приличате - на онези дето мият стъклата на автомобилите по кръстовищата. Идва, вдига ти чистачките, опръсква ти с веро стъклото, търка с пясъка и накрая бяга и ви иска пари. Ама не ви е много хубаво да ви го правят нали. Па да купите и нови коли на жените си и някой да сере по тях.

Това бобенки от кой провинциален край на родината е? Аз знам за дръдонки, дарадонки, барбаленки, ама твоя диалект не го знаех :)

Иначе, май пропускате фактите:

Неприятни ли са НТС? ДА
Може ли КЗП да спре НТС (не спам - спам в БГ закона няма)? НЕ
Ще намалее ли НТС след намеса на КЗП? НЕ
Може ли лесно да падне глобата? ДА
Може ли да съдиш КЗП за нанесени щети след като падне глобата? ДА
Можеш ли да направиш мръсно на конкурент и да го накиснеш пред КЗП? ДА
=> върши ли КЗП работа във връзка с НТС? НЕ

И на базата на горното, когато глобата падне и някой осъди КЗП за няколко хияди лв и това стане практика, тогава КЗП ще плаща глобите от вашите данъци...

Какво е решението - няма решение свързано с КЗП.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Garnet, много убедено звучи писанието ти, но надали си имал вземане даване с КЗП, за да си правиш тези генерални заключения. Даже забелязах, че пишеш ФАКТИ.
Само с първите 3 точки съм съгласен. Ако може за другите Факти да дадеш линкове, че ми е доста интересно, но свързаните с НТС и желая да се запозная с тези материали.
 
Re: От: Ако не платя глоба към КЗП

Garnet, много убедено звучи писанието ти, но надали си имал вземане даване с КЗП, за да си правиш тези генерални заключения. Даже забелязах, че пишеш ФАКТИ.
Само с първите 3 точки съм съгласен. Ако може за другите Факти да дадеш линкове, че ми е доста интересно, но свързаните с НТС и желая да се запозная с тези материали.

Дори и третата точка не е напълно вярна. От както съществува закона, НТС (познатият ни на нас спам) намаляха в пъти. Доста бяха ужилени с не малки глоби и прекратиха практиката си. Факт за мен е, че съобщенията в кутиите ми намаляха след като от КЗП започнаха да налагат глоби.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Garnet, много убедено звучи писанието ти, но надали си имал вземане даване с КЗП, за да си правиш тези генерални заключения. Даже забелязах, че пишеш ФАКТИ.
Само с първите 3 точки съм съгласен. Ако може за другите Факти да дадеш линкове, че ми е доста интересно, но свързаните с НТС и желая да се запозная с тези материали.

По точка 4 говоря от опит. Нямам линкове и материали защото фирмата, на която беше наложена глобата си нае адвокат и обжалва. В съда глобата падна на основание, че няма 100% доказателство, че мейла е пратен от нея.

Следващите точки - виж закона - можеш да съдиш всеки за оронване на престиж и тн, даже имаше нещо за съдене точно на държавната админстрация.
А за накисването - пак не мога да ти дам линкове, но предполагам мога да ти го демонстрирам ако си навит и ти се влагат време и пари да се обяснаваш на КЗП.

@ктомов: за мен НТС са си същия обем както и преди, ако не и повече.

Всъщност тук има и едно неразбиране на закона или поне грешно тълкувание. Ако мейла ти е в листа на КЗП - никой няма право да ти праща НТС. Обаче ако не е, и НТС е ясно обозначено като такова (както се изисква от ЗЕТ), тогава какво става не ми е ясно.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Всички, глоби наложени по ЗАНН със съствянето на наказателното постановление имат 3 годишна абсолютна погасителна давност. След изтичането на 3 години, административно – наказателното прозвидство е незаконосъобразно и вече не може да продължи.

Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.
(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.

Разбира се става по различно, ако задължението бъде дадено на Частен съдебен изпълнител или прехвърлено към НАП.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

По точка 4 говоря от опит. Нямам линкове и материали защото фирмата, на която беше наложена глобата си нае адвокат и обжалва. В съда глобата падна на основание, че няма 100% доказателство, че мейла е пратен от нея.

Следващите точки - виж закона - можеш да съдиш всеки за оронване на престиж и тн, даже имаше нещо за съдене точно на държавната админстрация.
А за накисването - пак не мога да ти дам линкове, но предполагам мога да ти го демонстрирам ако си навит и ти се влагат време и пари да се обяснаваш на КЗП.


Всъщност тук има и едно неразбиране на закона или поне грешно тълкувание. Ако мейла ти е в листа на КЗП - никой няма право да ти праща НТС. Обаче ако не е, и НТС е ясно обозначено като такова (както се изисква от ЗЕТ), тогава какво става не ми е ясно.

Можеш да съдиш всеки за оронване на престиж, като трябва да го докажеш най-напред, защото в противен случай нещата се обръщат срещу теб.

За онази фирма с адвоката - header.JPG - Всеки мейл притежава подобни хедъри, където много ясно се вижда откъде пристигат "екстрите". Аз лично не знам начин да се манипулира тази информация. И в случая нямам предвид видимият мейл, от който все едно е дошло съобщението. Затова и съм скептично настроен към казаното от теб.

А по последният ти абзац - за да се пусне жалба от фирма за НТС, то нейният мейл трябва да присъства в споменатият регистър. Иначе не съм сигурен, че биха могли да пуснат жалба.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

От Табадъдково, Куртово Койнарско. Така добре ли е? Иначе друго по темата? :)


Това бобенки от кой провинциален край на родината е? Аз знам за дръдонки, дарадонки, барбаленки, ама твоя диалект не го знаех :)

Иначе, май пропускате фактите:

Неприятни ли са НТС? ДА
Може ли КЗП да спре НТС (не спам - спам в БГ закона няма)? НЕ
Ще намалее ли НТС след намеса на КЗП? НЕ
Може ли лесно да падне глобата? ДА
Може ли да съдиш КЗП за нанесени щети след като падне глобата? ДА
Можеш ли да направиш мръсно на конкурент и да го накиснеш пред КЗП? ДА
=> върши ли КЗП работа във връзка с НТС? НЕ

И на базата на горното, когато глобата падне и някой осъди КЗП за няколко хияди лв и това стане практика, тогава КЗП ще плаща глобите от вашите данъци...

Какво е решението - няма решение свързано с КЗП.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Мен тея от кауфланд и другите не ми пречат да ми пълнят кутията с вестници и тем подобни лайна защото зимата ако знаете каква хубава работа ми вършат с тях си паля камината :D така че имат много добро приложение в моя дом ;d
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Ето едни сладури, които ми заляха всички лични пощи с оферта за продажба на база данни с мейл адреси: marketing-experts.net .

Спама идва от IP адрес: 213.229.69.215 ( hostname: mail.jobsgate.co.uk ) :D иначе пък са старателни, направили са си rDNS на MX записа.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Мен тея от кауфланд и другите не ми пречат да ми пълнят кутията с вестници и тем подобни лайна защото зимата ако знаете каква хубава работа ми вършат с тях си паля камината :D така че имат много добро приложение в моя дом ;d

Същата практика и при мен. Това е един ефективен маркетинг, ставайки дума за топли нощи през студените месеци. Както се вика става ми топло на душата, като се сетя колко пари са изсипали за тези материали и хора, които да ги разнесат. Това е като един приятел с фирма за почистване - хем е фирма за почистване, хем лепнали листовки по стълбове и спирки. Хем им обясняваш, че продаваш услуги за почистване, хем правиш мръсотия. Може ли такава анти-реклама да си направиш? :) Човек, а да види най-малкото тези листовки, трябва да се блъсне в стълба. А тия на спирката точно глупостите им се четат. Не знам как е в чужбина, ама това е абсолютна свинщина. Ама пълна. :) И ефекта е нулев в повечето случаи, защото както викаше един велик гуру на маркетинга, това е натрапване, а не е он димант. :)
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

И аз намирам сравнението между конкретно разглеждания казус и разните видове флаери и безплатни рекламни материали в пощенските кутии. Мога да споделя лични наблюдения относно отношението на хората към вестника на Кауфланд – 99% от получателите го искат. Който не желае да му се пуска, може да подаде писмен отказ в магазина и няма да го получава. Закон против този вид разпространяване на рекламни материали в България няма. Има в Гърция – там си слагаш специален стикер за отказ на пощенската кутия и тежко му на този разпространител, който ти набута и една брошурка, пък била тя и колкото автобусно билетче.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Същата практика и при мен. Това е един ефективен маркетинг, ставайки дума за топли нощи през студените месеци. Както се вика става ми топло на душата, като се сетя колко пари са изсипали за тези материали и хора, които да ги разнесат. Това е като един приятел с фирма за почистване - хем е фирма за почистване, хем лепнали листовки по стълбове и спирки. Хем им обясняваш, че продаваш услуги за почистване, хем правиш мръсотия. Може ли такава анти-реклама да си направиш? :) Човек, а да види най-малкото тези листовки, трябва да се блъсне в стълба. А тия на спирката точно глупостите им се четат. Не знам как е в чужбина, ама това е абсолютна свинщина. Ама пълна. :) И ефекта е нулев в повечето случаи, защото както викаше един велик гуру на маркетинга, това е натрапване, а не е он димант. :)

Блинки, ти не си им таргета на Кауфланд и сие. Знаеш ли колко хора - възрастни или просто с много малко възможности чакат вестничетата на Била, Кауфланд и другите, за да видят промоциите. И отиват и пазарят. Щеше да бъде още по-ефективно, ако от 25 апартамента в твоя вход знаеха кои 10 апартамента са такива хора и само на тях да пуснат. Но не знаят и леко им се оскъпява.

Не са глупави те тия вериги и няма да правят нещо безсмислено.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Мамицата им и педали! Сега си засякох 21 минути ми отне да изчистя 4 имейла от боклуци.
@garnet пишеш пълни глупости,май си гледал доста Али Макбийл.Ако ти си пратил имейла няма отърване,по-горе има скрйин с хедърите на имейла
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Блинки, ти не си им таргета на Кауфланд и сие. Знаеш ли колко хора - възрастни или просто с много малко възможности чакат вестничетата на Била, Кауфланд и другите, за да видят промоциите. И отиват и пазарят. Щеше да бъде още по-ефективно, ако от 25 апартамента в твоя вход знаеха кои 10 апартамента са такива хора и само на тях да пуснат. Но не знаят и леко им се оскъпява.

Не са глупави те тия вериги и няма да правят нещо безсмислено.
Да, прав си тук. Но и като гледам пощите на останалите, те таргет имат ли? :) Не знам как е другите входове, но в моя има един кашон, който седи точно под пощите с тази цел. Сутринта е празен и привечер се напълва, като на следващия ден и готов за изнасяне към вторичните суровини. Да ти кажа честно, лично аз се учудвам, че има такива, които чакат вестника. Може и да има. Момента със знаенето кой ги чете и кой ги хвърля липсва, но си прав, че ако е го направят - тогава говорим за таргет маркет. :)

Метро, например, си знаят хората и доколкото си спомням при ваденето на карта ме питаха дали искам да получавам каталога им всеки път, както и на кой адрес. Това беше някакси по-добре и за тях и за мен. Но те там нямат право на безразборно пускане на каталози, защото говорим за доста изхвърлени пари на вятъра.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

"Не са глупави те тия вериги и няма да правят нещо безсмислено."

+1
 

Горе