Ако не платя глоба към КЗП

От: Ако не платя глоба към КЗП

Мамицата им и педали! Сега си засякох 21 минути ми отне да изчистя 4 имейла от боклуци.
@garnet пишеш пълни глупости,май си гледал доста Али Макбийл.Ако ти си пратил имейла няма отърване,по-горе има скрйин с хедърите на имейла

глупости пишеш ти.
Идея си нямаш от хедъри и мейли и кво може да бъде променяно. Идея си нямаш на какво кълве КЗП и изобщо пишеш пълни тъпотии само за спорта.
И като един тъп полицай дето гледал жирафа и казвал 'е те такова животно нема', аз ти казвам, че глобите падат по технически причини от опит - ти 'няма отърване'
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Ето едни сладури, които ми заляха всички лични пощи с оферта за продажба на база данни с мейл адреси: marketing-experts.net .

Спама идва от IP адрес: 213.229.69.215 ( hostname: mail.jobsgate.co.uk ) :D иначе пък са старателни, направили са си rDNS на MX записа.

Сега осъзнаваш ли безмислеността на действията си по пеенето на КЗП? Не казвам, че не са лай.на, но в случая си изгубил ХХ мин от живота.

Registrant:
Tomas Anderson
UK
Liverpool, NA 18209
GB

Domain name: MARKETING-EXPERTS.NET


Administrative Contact:
Anderson, Tomas [email protected]
UK
Liverpool, NA 18209
GB
+44.1111111111
Technical Contact:
Anderson, Tomas [email protected]
UK
Liverpool, NA 18209
GB
+44.1111111111


Registration Service Provider:
Domain.com, @domain-inc.net
+1.8004033568
This company may be contacted for domain login/passwords,
DNS/Nameserver changes, and general domain support questions.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Сега осъзнаваш ли безмислеността на действията си по пеенето на КЗП?

Registrant:
Tomas Anderson
UK
Liverpool, NA 18209
GB

Domain name: MARKETING-EXPERTS.NET


Administrative Contact:
Anderson, Tomas [email protected]
UK
Liverpool, NA 18209
GB
+44.1111111111
Technical Contact:
Anderson, Tomas [email protected]
UK
Liverpool, NA 18209
GB
+44.1111111111


Registration Service Provider:
Domain.com, @domain-inc.net
+1.8004033568
This company may be contacted for domain login/passwords,
DNS/Nameserver changes, and general domain support questions.



Не, защото в случая нещата се решават с фиктивна продажба, а парите винаги оставят следи :) . Времето, когато ти отнесе глоба от КЗП отдавна е минало и сега вече са наясно какво е хедър, какво е source, relay, destination. Какво е SPF, сериен номер на DNS зона и прочие.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Не, защото в случая нещата се решават с фиктивна продажба, а парите винаги оставят следи :) . Времето, когато ти отнесе глоба от КЗП отдавна е минало и сега вече са наясно какво е хедър, какво е source, relay, destination. Какво е SPF, сериен номер на DNS зона и прочие.

Фиктивна продажба, да - и пак не става. Щото идва агент КЗП купува мейл списък и после казва 'опааа, глоба, щото ние имаме НТС от вас' А ти 'опааа, направих си секу.ро. От къде да сме сигурни, че имате НТС и от къде пък вие сте сигурни, че е от нас? Може да сме натопени, а може и просто да сте ни открили.' Замисли се колко пари от твойте данъци харчи КЗП за покупки по тоя ред. Доволен ли си?

Особенно за горния случай, се хващам на бас на бутилка от квото пиеш, че пари КЗП няма да видят.

Няма значение дали са наясно с техн. термини - това за съда няма значение - за тях има значение 100% сигурно доказателство, 0.001% да има съмнение, че не си ти и глобата пада. По-добре 10 престъпници на свобода отколкото 1 невинен в затвора...

Всъщност по-скоро мисълта ми е, че при такъв закон/КЗП може да се прави мръсно на конкуренцията. Зашото има 2 случая - някой праща НТС (полу)анонимно от името на друг. КЗП разследват тук е уловката: могат ли да кажат 'това е топилка, няма глоба' или 'това е реално НТС, давай да глобяваме'? Или винаги глобяват, пък квото стане? Е тука ако имаш инфо ще е добре. :) От моя опит преди 2+ години е квото стане.

Не толкова, че ако ти пратиш НТС и ти пратят глоба няма да си платиш.
 
Последно редактирано:
От: Ако не платя глоба към КЗП

1234.jpg
Не глоби а директно фалити на фирмите заслужавате.....
Бива ли 5 пощи да ми заливате с по 100 и нагоре едни и същи съобщение в рамките на ден мамицата ви....
WWW. KUPIGON. ORG отвори врати!

А това е "мейл маркетинговата" компания....
banfiles.com /marketing/ unsubscribe.php?email=0c83f57c786a0b4a39efab23731c7ebc

Да ви изсъхнат сървърите дано

Интересното е, че поне 2 от мейлите ги няма никъде регистрирани и ги няма в "интернет пространството".....
 
Последно редактирано от модератор:
От: Ако не платя глоба към КЗП

garnet каза:
Няма значение дали са наясно с техн. термини - това за съда няма значение - за тях има значение 100% сигурно доказателство, 0.001% да има съмнение, че не си ти и глобата пада. По-добре 10 престъпници на свобода отколкото 1 невинен в затвора...
Тук е и проблема на БГ законодателството. Кое според него е доказателство, как точно се назначават експертизи и някой готов ли е да плати 2 000 лева за експертиза, при положение, че наложената глоба е 500 лева?! Не мисля!

dertre каза:
Бива ли 5 пощи да ми заливате с по 100 и нагоре едни и същи съобщение в рамките на ден мамицата ви....
dertre, спам папката е предназначена точно за такива случаи! Да ти изпратят толкова съобщения, сигурно са използвали някой бъгав софтуер. От друга страна, като гледам часа, то си е направо "груба сила", а не спам!

P.S. Разбирам, колко е дразнещ спама, но моля свързвайте се с КЗП в случай като този на dertre, а не в случай, че получите един имейл в рамките на една година!!! Дори и да бъде наложена глоба, пак записвам, тя моментално пада в съда! Статутът на КЗП е малко по-особен!
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Тук е и проблема на БГ законодателството. Кое според него е доказателство, как точно се назначават експертизи и някой готов ли е да плати 2 000 лева за експертиза, при положение, че наложената глоба е 500 лева?! Не мисля!


dertre, спам папката е предназначена точно за такива случаи! Да ти изпратят толкова съобщения, сигурно са използвали някой бъгав софтуер. От друга страна, като гледам часа, то си е направо "груба сила", а не спам!

P.S. Разбирам, колко е дразнещ спама, но моля свързвайте се с КЗП в случай като този на dertre, а не в случай, че получите един имейл в рамките на една година!!! Дори и да бъде наложена глоба, пак записвам, тя моментално пада в съда! Статутът на КЗП е малко по-особен!

баси ай стига промотира спама ве!

специално заради тебе сяка фирма от русе, която ми прати спам отива в КЗП

ЗА КВО ТРЯБВА ДА ПАРАДИРАШ, ЧЕ ГЛОБИТЕ ПАДАЛИ ЛЕСНО, БИЛО НОРМАЛНО ДА ТЕ ОСПАМЯТ ДВА-ТРИ ПЪТИ МЕСЕЧНО ИЛИ ТАМ КВИТ СА ТИ КРИТЕРИИТЕ

бан заслужаваш не репутация те необукся в кликсинтера
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Първо, да благодаря за червените точки на всички ви!!!

За нищо,

малко са ти ама таз несправедливост ще я коригирам при първа възможност
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Дори и глобата да падне в съда тя пак е ефективна. Защото фирмата прави разходи за адвокат и се занимава с това (вместо да си гледа работата).

Интересен е и въпроса с изпращането на спам от чуждо име с цел да му се навреди... Не се сещам за решение на този проблем.

На мен лично са ми спирали хостинга заради това, че някой е линквал сайт, който се хоства на същия акаунт, като е пращал спам по форуми. (Вече не ползвам този доставчик на услуги.) Това е ефективен начин да съборите сайтовете на някого. Същия е проблема и с фалшивите сигнали за нарушен копирайт по DMCA. С тях може да се спре всеки сайт, който се хоства на американски (или минал покрай американския) доставчик на хостинг.

Затова ако имате сайтове, където лесно се публикува потребителско генерирано съдържание (примерно Wordpress хост с отворена регистрация), слагайте го на друг акаунт, където нямате важни сайтове. Много хора се отказват от проекти с потребителско генерирано съдържание заради посочените по-горе причини.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

За нищо, малко са ти ама таз несправедливост ще я коригирам при първа възможност

На такива новаци като теб трябва въобще да е забранено да раздават репутация на други потребители!
Тук става въпрос дали трябва да си платиш глобата, ако не, какво следва и т.н.
Айде бягай да спамиш на друго поле! Аман от хейтъри и техните истории как всичко и всеки им е виновен! Явно добре ви се плаща за черен PR!

P.S. Не съм от Русе!


happyslacker каза:
Дори и глобата да падне в съда тя пак е ефективна. Защото фирмата прави разходи за адвокат и се занимава с това (вместо да си гледа работата).

Все пак разходите се намаляват! Но тук въпроса е принципен! Може ли КЗП да си губи времето в глоби, които Съдът отхвърля?!
Преди година пуснах жалба до КЗП, на която не успяха да отговорят в отреденото за това време. Последствията са вашите данъци в моя джоб!!! Принципно инспекторката ми обясни, че са залети от маловажни жалби или такива, които КЗП не може да удовлетвори! И все пак...проблемът не е в хората, а в законите, които се прилагат на който както му е изгодно!

happyslacker каза:
На мен лично са ми спирали хостинга заради това, че някой е линквал сайт, който се хоства на същия акаунт, като е пращал спам по форуми.
В такъв случай обикновено хостинг провайдърите обезщетяват останалите клиенти! Не е необходимо заради един, който е решил да използва евтин хостинг, през който да изпраща спам до милиони, да страдат всички на сървъра, независимо какви платформи използват!
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

В такъв случай обикновено хостинг провайдърите обезщетяват останалите клиенти! Не е необходимо заради един, който е решил да използва евтин хостинг, през който да изпраща спам до милиони, да страдат всички на сървъра, независимо какви платформи използват!

Никой не е пращал спам чрез хостинга. Случаят е съвсем друг.

Имах VPS сървър при споменатия доставчик. На този сървър има много сайтове. Един от тях е с потребителско генерирано съдържание - Wordpress с отворена регистрация - всеки може да си регистрира акаунт (след като попълни капча) и да си пише на воля. Такива услуги се ползват за черно SEO - бяха го налазили много ботове, които си правят линк пирамиди - линкове от форуми сочат към блогове, на които има линкове към оптимизирания сайт. На форума, който са наспамили е имало автоматична система, която праща електронна поща до доставчиците на хостинг (на abuse@доставчика-на-хостинг). Администратора видял някакво оплакване (без да го прочете и да помисли) и директно спря целия VPS, на който има различни сайтове. И резултат - сайтовете бяха офлайн докато не забелязах това - даже не бях уведомен за спирането.

На същия принцип може да се събори всеки сайт (блог платформа, форум, сайт за обяви, артикъл директория), който позволява на потребителите си да пишат. Забелязал съм, че даже и обикновени блогове без отворена регистрация (но с разрешени коментари) се линкват в пирамида - заради линковете в коментарите...

Във войната със спама и "авторското" има много жертви, които нямат нищо общо нито с изпращането на спам, нито с нарушенията на "авторското" право.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

happyslacker каза:
На същия принцип може да се събори всеки сайт (блог платформа, форум, сайт за обяви, артикъл директория), който позволява на потребителите си да пишат.

"Събарянето" не става толкова лесно! Доставчикът има право да спре сървъра само и единствено в случай, че това е необходимо, за да се запази информация или да се избегнат някакви поражения. Определено оплакването от спам не попада в категорията форс-мажорно обстоятелство! Независимо че някой се е оплакал, администраторите първо би трябвало да намерят източника на спама. Ако има такъв се открива бързо, не се спират сървърите, не се трие всичката информация! С други думи, ако това е станало, би трябвало поне да ти сложат някой друг месец като бонус!!!
И нещо друго! Спамът не е вирус, а изпращането на спам не е криминализирано в нито една страна!

Колкото до черното SEO...то е най-предпочитано и на него се разчита много повече, отколкото на обикновеното, въпреки че адресът ще стои по-ниско в Google търсачката. Защо ли?! Защото това е най-ефективният начин за привличане на кликове, задържане на вниманието и популяризиране в различни бази данни. Не случайно вече има и куп сайтове, които плащат за въведена капча, само и само спамът да достигне крайната си цел!
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

На такива новаци като теб трябва въобще да е забранено да раздават репутация на други потребители!
Тук става въпрос дали трябва да си платиш глобата, ако не, какво следва и т.н.
Айде бягай да спамиш на друго поле! Аман от хейтъри и техните истории как всичко и всеки им е виновен! Явно добре ви се плаща за черен PR!

БУХАХАААААА след шест години във форума да държиш необукс в подписа си и да ми ги разправяш за новаци? ТИ УРЕД ЛИ СИ ВЕ ИЛИ РПОСТО АКЪЛА ТИ Е КАТ РУСЕНСКО ВАРЕНО?

Спамиш ти по мейла, аз дискутирам тема за гнусни спамери. БУХАХАХААААААА, ТВА СПАМЕР ДА ТЕ НАРИЧА СПАМЕР

Чшшшшш, русенското варено, ти може да не платиш глобата ама аз да те поразкарам малко до кзп, да те набутам с някой друг лев я за път, я за адвокат, да ти загубя ден, два, три -пет пък ти си спами. Те видя като почнеш само в КЗП да висиш колко и кога ще спамиш. Па и то като се почне със спама излиза и друго - я адресче няма, я стоката намирисва на менте - се има къде още да го нахендриш.

Прати ми спам - МОЛЯ ТИ СЕ!!!

P.S. Не съм от Русе!

От Две могили?
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

ЧИШШШШШ, РУСЕНСКОТО ВАРЕНО

ти не сфана ли къв е проблема? проблема е че има куп онлайн магазини дето дават маса пари за сайт, за сео, за реклама и градят репутация с години и ИДВА ЕДНО РУСЕНСКО ЛАЙ*** ВАРЕНО И ОСИРА ВСИЧКО щото клиентите слагат под общ знаменател ВСИЧКИ С ОНЛАЙН МАГАЗИНИ

Наеш ли колко познати имам дето им е писнало от спам с "оферти" и се кълнат, че не щат да купуват онлайн заради противния спам който пращат онлайн магазините (да, клиента му писва от ВСИЧКИ нищо че цялата каца мед е развалена от една лъжица лайна

Начи може един да има бюджет от ХХХ лв месечно за реклама, ХХХ лв месечн оза сео, да плаща като поп за статии, за линкове з анамкво още а ти кво? пускаш си шибания софт, осираш 10000 мейла днеска и утре като не въри просто спираш да си плащаш хостинга и си за гъби? А ОНИЯ ДЕТО ИНВЕСТИРАТ ГОДИНИ И ХИЛЯДИ ЗА ИМЕ?

да ти имам необуксаджийските разсъждения - сичкото ти е таквоз - на части от центовете
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

ruseneca, нямам нищо против теб, хубаво се развива дискусията

Попадна ми материал, за подобно нещо, за което ти толерираш тук, 56 страници мотиви от КЗП. Шеф на фирмата, двама адвокати и юрист консулт на предприятието (така да го наречем) се бориха за не премахване, а намаляне на санкцията. Цифрата няма да я спомена. А ти си седнал да обесняваш, как да се бориш с Държавата. И не ми говори, какво са 500 лв., защото половината не може да си платите хостинга, търсите промокодове, продавате на дроп и сърма стоки, без дори и да ги притежавате, с минимални средста и даваш примеи, как да се наеме адвокат. Само телефонните разговори с адвоката, ще ви струват доста пари, а то от там се почва, дай ми това, извади ми от общината това и т.н. Съвета ми е да си съберете лайнярщината и да се разкарате с тези нагли "техники" да печелите. Щото чакам следващия, който ще изгърми с глоба да ревне, като опарен с ютия. И пак продължавате със скити домейни и т.н. Ебах ви в копеленцата, ако не започна да ви поръчвам и като ми изпратите стоката си, да ви я откажа по ЧЛ. еди кой си (като путка, както ми пишете в дъното на писмото, че сте ми взели мейла от пубичното пространство) , че мога да не купувам. И вървете плащайте еконти и така.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Federal => аз само стоя и чакам някой регистриран тук от форума да ми прати спам и накрая да пише със ситни букви, че този мейл е взет от публичното пространство и че според закона е непоискано съобщение. Голям цирк ще стане тогава.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Чшшш, русенското варено аре глей си студентството и нса занимавай с глупости щото такава диря си оставил в интернет, че ако още малко поровя щи набарам и сайтовете и необуксовете и кат те подкарам шест месеца не в интернет ами телевизора ням ада смееш да включиш.

Идея си нямаш колко ядове може да ти създаде един клиент дето не си го отписал от шибаните си списъци. Просто ти е бедна фантазията. Тия пестин лева на КЗП с песен на уста ще ги носиш и шса молиш само тва да ти е разхода.

Бах ва в скапаните тарикатчета - домейн на промоция, хостинг на промоция и дай да жулим мощно по мейлите пък квото стане, а че е**аш мамата на истинските предприемачи дето се мъчат да градят име и да правят истински бизнес? Влез виж в тоя форум 2007 кви теми имаше виж кви има сега - онлайн бизнеса в България се е развил ВЪПРЕКИ БЕЗМОЗЪЧНИ КЛИКАДЖИИ. Само се огледай колко души имат из подписите си онлайн магазини тука, виж ги кво праят - ТИ СЕРЕШ ОТГОРЕ ИМ

--------------

понеже не си бил от русе - ямлолските фирми също влизат в кюпа
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Спамът винаги ме е дразнил. Нищо лично, но Kreten е прав, някои от нас бъхтят здраво, информират се, прекарват дни в проучване, SEO, дават пари за да се класират и да имат наистина име в интернет, а спамът се изаква отгоре на всички хора, опитващи се да играят по правилата.
 
От: Ако не платя глоба към КЗП

Русенското варено почна с червеното

Дръж се прилично, не като първокласник

пич ти още не вдяваш де е проблема? проблема е, че такива като тебе пречат на тези, които се опитват да правят истиски бизнес
 

Горе