Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Щом е обща деноминация не е проблем. Кофти би било ако само някои бъдат орязани, а други да останат със същите стойности или да гепят краднатото от другите.
Браво, Костов!

Админите не са пострадали от деноминацията :)
 
От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Админите не са пострадали от деноминацията :)

Да бе, да. На мен ми липсват яко материал. :) Да, има логика да е така, защото форума си расте, а старите му настройки (поне някои) явно вече не го обслужват адекватно. :)
 
Re: От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Хаххаха... той Кулайс за Костов гласува, сега неговите реформи ни прилага... :D
Само дето тая червена звезда нещо не се връзва... :) :) :)

а за червената звезда че е накрая е виновен ктомов :) значи първо трябваше да са червени после сини и накрая златни но ктомов беше първия човек със звезда във форума :) и не му хареса и ги размених да са накрая за най лесно беше преди две години и не бяхме опирали до този проблем ;) ама и в блек хет урд са червени накрая :)
 
Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Маршали не се разжалват - звездите остават, точките падат. :D

ако оставя старите настройки съвсе скоро всички ще цъфнем като маршали на северна корея без да има на къде повече :)

аз съм минус 240 точки на паура блинки също е някъде там :) тези реформи са нужни сега за да не приключи системата ... както казах доближаваме се до дефултните настроики на вбщлетин за паура като още не сме ги достигнали и по някой параметри сме на улекотен режим :) а те са


Register Date Factor: 365
Post Count Factor: 1000
Reputation Point Factor: 100

формулата за звездите също съм я дал
 
От: Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

ако оставя старите настройки съвсе скоро всички ще цъфнем като маршали на северна корея без да има на къде повече :)

аз съм минус 240 точки на паура блинки също е някъде там :)

То и аз се чудех на къде повече може. Също така, можеше да се види и в обратната посока, при Даласа. :)

Програмистите явно не са отделили много време на този модул.
 
От: Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

ако оставя старите настройки съвсе скоро всички ще цъфнем като маршали на северна корея без да има на къде повече :)

Винаги има начин да се добавят още звезди и нашивки. Но по-сериозният въпрос е дали репутациите изпълняват адекватно функциите си.

Първо, много нови участници къде заслужено, къде незаслужено почервеняват, и после трябва да им се трият отрицателните репове, за да не се изгубят като потенциал.

Второ, много участници правят глупости точно заради реповете.

Трето, при форумите е важно средното ниво. Но кое е средното ниво тук? С разширяването на политическите теми се създаде дисбаланс, тъй като политиката предизвиква хиперактивност в неукрепнали умове, (а и всеки я разбира - като футбола и жените е). С други думи, един програмист или дизайнер ще качи по-трудно репутация, отколкото участник, по цял ден громящ лошите. Ясно, че политиката е свързана с бизнеса и предприемачеството, но пък и първоначалната идея на форума бе свързана със сайтове, интернет и seo.

Репутация в предприемаческия тип форуми обикновено се дава за полезност на мнението, а не за запалянковщина.
 
От: От: Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Трето, при форумите е важно средното ниво. Но кое е средното ниво тук? С разширяването на политическите теми се създаде дисбаланс, тъй като политиката предизвиква хиперактивност в неукрепнали умове, (а и всеки я разбира - като футбола и жените е). С други думи, един програмист или дизайнер ще качи по-трудно репутация, отколкото участник, по цял ден громящ лошите. Ясно, че политиката е свързана с бизнеса и предприемачеството, но пък и първоначалната идея на форума бе свързана със сайтове, интернет и seo.

Репутация в предприемаческия тип форуми обикновено се дава за полезност на мнението, а не за запалянковщина.

+1

Според мен ще е по-добре, ако в политическия раздел се спре реп-а. Личните пристрастия на някой към някоя партия не би трябвало да са фактор определящ реп-а на е-предприемачите. Още повече, че се пляскат ей така за спорта.
 
Re: От: Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Винаги има начин да се добавят още звезди и нашивки. Но по-сериозният въпрос е дали репутациите изпълняват адекватно функциите си.

Първо, много нови участници къде заслужено, къде незаслужено почервеняват, и после трябва да им се трият отрицателните репове, за да не се изгубят като потенциал.

Второ, много участници правят глупости точно заради реповете.

Трето, при форумите е важно средното ниво. Но кое е средното ниво тук? С разширяването на политическите теми се създаде дисбаланс, тъй като политиката предизвиква хиперактивност в неукрепнали умове, (а и всеки я разбира - като футбола и жените е). С други думи, един програмист или дизайнер ще качи по-трудно репутация, отколкото участник, по цял ден громящ лошите. Ясно, че политиката е свързана с бизнеса и предприемачеството, но пък и първоначалната идея на форума бе свързана със сайтове, интернет и seo.

това всъщност е и допълнителния мод за репутация освен дефултните чертички във вбюлетин тях ги бяхме изчерпили още като го поставях :) една дълга зелене линия
ей сега ще го спра за малко да си спомните как изглежда

иначе относно политиката си прав :) аз затова се опитвам леко да я огранича с липсата и в какво ново и нуждата от допълнителен клик за да илзезе, но не е добре съвсем да я няма първо защото е важна за бизнес климата :) второ защото е тема по която общността си социализира дори и да са на различни мнения а това е важно за всеки форум :)

ето я дефултната система на вбюлетина масово всички сме зелени до зуко като преди две годнин някъде :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

ето я дефултната система на вбюлетина масово всички сме зелени до зуко като преди две годнин някъде :)

BTW, старата система на бюлетина by defaut на политически форум действа отрезвяващо - губят се в числата и всички се обичат :)
 
От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

За политиката си прав, че не трябва да има репове. Дали ще е там или в офтопика, все тая всъщност, ако може ги махнете. Ама за това, че едва ли не полит раздела е заглушил форума - е, не е така. Който иска да пуска си пуска, какво значение има какво се пише в някой съседен раздел?
 
Re: От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

а за червената звезда че е накрая е виновен ктомов :) значи първо трябваше да са червени после сини и накрая златни но ктомов беше първия човек със звезда във форума :) и не му хареса и ги размених да са накрая за най лесно беше преди две години и не бяхме опирали до този проблем ;) ама и в блек хет урд са червени накрая :)

Я не си измивай ръцете с мен бе :twisted:

Звездата беше лайняно кафява, какво съм виновен аз, че просто беше естетически - УМОПОМРАЧИТЕЛНО ГРОЗНО :D
 
Re: От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Я не си измивай ръцете с мен бе :twisted:

Звездата беше лайняно кафява, какво съм виновен аз, че просто беше естетически - УМОПОМРАЧИТЕЛНО ГРОЗНО :D

и после като ги сменихме ме попита каква е тази червена звезда а първите бяха наистина много грозни след това ги смених със синя чевена и златна който са роиалти фрии лиценз благодарени на хорасио :)

иначе еи този пост визирам защо червените отидоха най накрая

Абе сега отговорих в една тема и се отвратих! И не - не от отговора ми, ама тая червена звездичка ми напомня на соц. време :)
Черна сложете, зелена сложете, ама тва червеното ...

П.П. Знам, че вече си ме намразил заради стотиците забележки, ама свиквай :)))

Аз се старая да ви познавам и да ви поня всички колкото и да е невъзможно :)

офтопик Noke не е влизал от около седмица някой да знае нещо
 
От: Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

ако оставя старите настройки съвсе скоро всички ще цъфнем като маршали на северна корея без да има на къде повече :)

аз съм минус 240 точки на паура блинки също е някъде там :) тези реформи са нужни сега за да не приключи системата ... както казах доближаваме се до дефултните настроики на вбщлетин за паура като още не сме ги достигнали и по някой параметри сме на улекотен режим :) а те са


Register Date Factor: 365
Post Count Factor: 1000
Reputation Point Factor: 100

формулата за звездите също съм я дал

Има нещо изкривено в модула. Звездите пак ще се изчерпят бързо.
Казваш, 240 назад си. Тоест, бил си на 500, приблизително. Ти скоро стигна червената - да речем, че си имал и една златна. Общо 6 златни. От 500 на 273 трябва да си с три златни и горница. А червените звезди останаха.
Не знам къде е формулата за звездите, затова така пресмятам.
Второ: Напоследък, като давах зелено, точките се вдигаха с 5. Одеве дадох една положителна и точките се вдигнаха с 1.
 
От: Re: От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

И ако за политиката може да се настрои да не се начислява репутация, ще е доста по-спокойно. А и непишещите в политика няма да са ощетени.
Моето впечатление е, че репутация се вдига най-много с глупости.
 
Re: От: Re: От: Re: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

Има нещо изкривено в модула. Звездите пак ще се изчерпят бързо.
Казваш, 240 назад си. Тоест, бил си на 500, приблизително. Ти скоро стигна червената - да речем, че си имал и една златна. Общо 6 златни. От 500 на 273 трябва да си с три златни и горница. А червените звезди останаха.
Не знам къде е формулата за звездите, затова така пресмятам.
Второ: Напоследък, като давах зелено, точките се вдигаха с 5. Одеве дадох една положителна и точките се вдигнаха с 1.

модула за звездите е различнен от модула за паура и на двете места съм ги сложил дефултните за звездите формулата е в първия пост :)

а каква в била преди го има в няколко поста по надолу защото както се казва вървим към като към форума който показа strana зелени до зуко и с по 2 милиона паур всички... бяхме тръгнали да изчерпваме и звездите...



днес върнах формулата по близо до дефултните стоиности

а звездите се получават по същата формула която е имал на предвид и автора на плъгина само с около 10% процента отклонение

3 тъмно зелени Х150 = 450 ~(автора на плъгина 5 зелени по 100) 500 - 10%
3 светло зелени Х300= 900 ~5х200 1000 -10%
3 златни Х500 = 1500 = 5Х300...

след това звездите са и както си бяха 5 сини ендна златна 5 златни една червена (те и така си бяха)


върнахги защото много се ускори растежа и щяхме да ги изчерпим до края на годината така отложих момента с няколко години а след това ще го мислим :)

точно деноминация се получи :) при звездите :) бяха на по три барчета на 50 100 150 точно около три пъти е деноминацията :)

или на всеки 901 точки се получаваше синя звезда сега е на 2851 точки :) автора на мода е имал на предвид да е на 3000 така че е близо до дефултното
 
Re: От: Re: От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

И ако за политиката може да се настрои да не се начислява репутация, ще е доста по-спокойно. А и непишещите в политика няма да са ощетени.
Моето впечатление е, че репутация се вдига най-много с глупости.

оказа се че може да не е е разрешена в политиката спрях я :)
 
Re: От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

и после като ги сменихме ме попита каква е тази червена звезда а първите бяха наистина много грозни след това ги смених със синя чевена и златна който са роиалти фрии лиценз благодарени на хорасио :)

иначе еи този пост визирам защо червените отидоха най накрая



Аз се старая да ви познавам и да ви поня всички колкото и да е невъзможно :)

офтопик Noke не е влизал от около седмица някой да знае нещо

Хубаво де, не са ми харесали и червените :Д

Впрочем ей и малко градивна критика. Мисля изглежда по-добре като кутиите седят центрирано на звездите, а не както са сега близо до групата на потребителя. Долното изглежда добре според мен, а сегашната стойност е 5

img.repimg.erdpostbit {
margin-bottom: 2px;
}
 
От: Re: От: Ако някой се чуди за Реп Паур и Звездите

1:40 Неделя вечер се ровиш по кода на форума ?!?
И междо другото си прав :)
Хубаво де, не са ми харесали и червените :Д

Впрочем ей и малко градивна критика. Мисля изглежда по-добре като кутиите седят центрирано на звездите, а не както са сега близо до групата на потребителя. Долното изглежда добре според мен, а сегашната стойност е 5

img.repimg.erdpostbit {
margin-bottom: 2px;
}
 
А вместо шарени звезди, не може ли да са нашивки, ромбове / болтове и звезди? Или много сложно става за тия, дето не са били в казармата.
 

Горе